Висше образование в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Enthusiast
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 7:33 am

Висше образование в Канада

Мнение от Enthusiast »

Здравейте,
Следващата година ще съм кандидат-студент.Като разглеждах различни оферти за обучение в чужбина, попаднах на една много подходяща за мен: Специалност Палеонтология в Университета в Албърта. Причината е, че искам да се занимавам с Палеонтология и Унив. в Албърта е един от малкото, които имат такава програма още от бакалавър. Четох какво пише на сайта на университета, но останаха още няколко въпроса:
1. Каква е разликата между Specialization in Paleontology и Honors in Paleontology?
2. В САЩ има възможност за отпускане на заем на чужденци при гаранция от американски гражданин. Подобна ли е ситуацията в Канада?
3. Университетът има стипендия за чуждестранни студенти /SCHOLASTIC DISTINCTION (ENTRANCE CITATIONS) FOR INTERNATIONAL STUDENTS/. В същото време изисква документ, че можеш да си платиш таксата. Възможно ли е в този документ да се включи тази стипендия и кога се дава тя?
4. Има ли други фондации, проекти, организации, които дават финансова помощ на чуждестранни студенти?
Извинявам се, ако тези теми са вече обсъждани във форума, но Ви моля да ми помогнете с подходящите съвети и насоки.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Висше образование в Канада

Мнение от Koko »

Недей прави аналогии между САЩ и Канада – за съжаление в това отношение ситуацията в Канада е много по-затегната, на първо място чуждестранните студенти плащат по-високи такси, на второ място вариантите за финансиране – като стипендия или студентски заем – са много по-лимитирани, да не кажа че са невъзможни за получаване.
Що се отнася до разликата между Specialization и Honors – струва ми се че второто ти дава по-добра възможност да продължиш за магистратура, докато първото е в случай че искаш да останеш с ниво Бакалавър и да не учиш повече.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Висше образование в Канада

Мнение от J&V »

Аз като почти студент, бих добавила, че чуждестранните студенти плащат не просто повече, а доста пъти повече от местните и тези като нас, които имат статут на постоянно пребиваващи. Заемите са достъпни, но пак за постоянно пребиваващите, а що се отнася до т.нар. ''стипендии'', отпускани от разни фондации и т.н., откровено казано не бих си губила времето. Не искам да обезкуражавам никого, но .... тук, за да си чуждестранен студент, определено трябва да имаш доста излишни пари за прахосване, даже и в провинция Квебек, където таксите са ''ниски''. Представям си в Албърта. Късмет!!!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Висше образование в Канада

Мнение от Mc.Murray »

За чуждестранните студенти е така. Познавам двама такива от БГ и няма да казвам на кой са синове.
На тях не им пука .... ама са ми казвали че баща им плаща като луд.
По-добре ако искаш стипендия се пробвай в САЩ/
Публикувай отговор