Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

Някой чувал ли е за случай на повторни медицински заради забавяне в процедурата по причини увеличаване на сроковете ? Все пак визата важи до 1 година след медицинските и се надявам, че го имат предвид и ще вземем визи преди да изтекат. В противен случай могат всяка година да ни карат да минаваме на преглед, да плащаме едни 1000 лв и да си протакат до безкрай. А и в сайта им пише, че сроковете са на база сроковете за обработка на 80% от досиетата от април 2013 до март 2014. Знам ли вече, тази имиграция стана като филм, изпитвам чувство за нереалност... Най-неприятно ми е, че всеки ден поне по 3-4 пъти ме питат : '' какво стана, имате ли визи вече'' или '' а, но вие какво правите още тук, да не сте се отказали''... съжалявам, че съм споделяла с хората :(
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

Това, че през периода 1.04.2013-31.03.2014 80% от молбите се обработваха за 18 месеца, са пълни глупости. Не знам от кой пръст са изсмукали тези данни. Миналата година, особено през есенните месеци хората минаваха за 3-4 месеца от подаването до поканите за визи. 80 - 90% от кандидатите от септемврийската сесия вече са в Канада.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Montre написа:Някой чувал ли е за случай на повторни медицински заради забавяне в процедурата по причини увеличаване на сроковете ? Все пак визата важи до 1 година след медицинските и се надявам, че го имат предвид и ще вземем визи преди да изтекат. В противен случай могат всяка година да ни карат да минаваме на преглед, да плащаме едни 1000 лв и да си протакат до безкрай. А и в сайта им пише, че сроковете са на база сроковете за обработка на 80% от досиетата от април 2013 до март 2014. Знам ли вече, тази имиграция стана като филм, изпитвам чувство за нереалност... Най-неприятно ми е, че всеки ден поне по 3-4 пъти ме питат : '' какво стана, имате ли визи вече'' или '' а, но вие какво правите още тук, да не сте се отказали''... съжалявам, че съм споделяла с хората :(

Споко преди годината ще ви дойдат визите.
Сметнали са си го хората! :)
А на въпросите отговаряй - да бе дойдоха визите, но трябва да оправя трафика на пари, че да идват навреме в Канада ;)
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 5kov »

Montre написа:Някой чувал ли е за случай на повторни медицински заради забавяне в процедурата по причини увеличаване на сроковете ? Все пак визата важи до 1 година след медицинските и се надявам, че го имат предвид и ще вземем визи преди да изтекат. В противен случай могат всяка година да ни карат да минаваме на преглед, да плащаме едни 1000 лв и да си протакат до безкрай. А и в сайта им пише, че сроковете са на база сроковете за обработка на 80% от досиетата от април 2013 до март 2014. Знам ли вече, тази имиграция стана като филм, изпитвам чувство за нереалност... Най-неприятно ми е, че всеки ден поне по 3-4 пъти ме питат : '' какво стана, имате ли визи вече'' или '' а, но вие какво правите още тук, да не сте се отказали''... съжалявам, че съм споделяла с хората :(
Има случаи на повторни медицински, като причините са най-различни. Не може със сигурност да се направи извод или да се приеме за правило. Понякога се съобразяват, че изтича едната година, понякога не се съобразяват. Никой няма да може да ти даде отговор, който да ти гарантира едното или другото. А колкото до това, че съжаляваш, че си споделяла - не съжалявай за минали неща. Не можеш да промениш миналото. Гледай смело напред, не плащай данък обществено мнение и всичко ще се нареди, понякога по-бавно отколкото ни се иска но.....
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

:) Стискам палци за скорошни визи. И за себе си и за останалите.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от optics »

Не съм чувал за друг случай но съм го преживял. Насмалко и вторите медицински да изгорят (оставаха 5-6 седмици като поискаха паспортите)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tinval
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от tinval »

" marinela2003 "
Повод за радост - след година и половина чакане, СМЕ С ПОКАНИ ЗА ВИЗИ!!!!!! :party: :party: :party:
Успех на всички и не се предавайте! :)
milly написа:
уау, година и половина от направени медицински ли? Защо толкова дълго време, трябваше ли да правите повторно медицински?
Честито! Това си е повод за голяма радост :)


Допълнително медицински не сме правили. Питахме за удължаване и им продължиха валидността с една година.
За съжаление и такива кандидатури има, и нашата май отива в тази посока. :?:
DCS изпратени 27.08.2011
DCS пристигнали 31.08.2011
Accusé 15.03.2012
Мейл за изчакване на интервю 02.10.2012.
Интервю на 19.09.13
Медицински 20.01.14
Доп. док. до Букурещ 10.03.14 - копия на университетските дипломи
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от milly »

Няма сила на света, която да ме накара да платя още 1000 лв. за медицински, поради забавяне в обработката НЕ по моя вина :fubar: И до мадам министърката ще стигна, ако трябва.
Затова вярвам, че ще ги обработят преди да изтече този срок от 1 година. Каквото е рекъл Господ.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

milly написа:Няма сила на света, която да ме накара да платя още 1000 лв. за медицински, поради забавяне в обработката НЕ по моя вина :fubar: И до мадам министърката ще стигна, ако трябва.
Затова вярвам, че ще ги обработят преди да изтече този срок от 1 година. Каквото е рекъл Господ.
Абе честно да ти кажа...и до господ да стигнеш е все същата работа. Всичко е въпрос на късмет. Дет рекли старите баби - ако му е писано на човек да бърше дупето с кленов лист - so be it! ;)
Късмет и скорошни визи!
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

Да, има не рядко такива случаи; ако имаш време, можеш да се върнеш малко назад в темата да прочетеш. Мой съвет е да ги ръчкаш от време на време, да им напомняш, че сроковете могат да изтекат, тъй като може да те пропуснат в навалицата ( не е невъзможно). Успех.
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Zlatkovi »

Наистина ли срокът от 18 мес. се брои от резултатите от медицинските? Ако е така, то нещата отиват на 2 год., като сложим и препращането от Сидни до Букурещ, и чакането на медицински?
Не е ли поне от момента, в който са получили молбата в Букурещ?

Уф, а си правехме сметки за 7-8 мес. обработка и полет напролет, току-виж станало пролет 2016...
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от martin_1 »

еее те нали говореха за забързване на процедурата :((((((( сега пък 18 месеца луда работа :(
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

Ако правилно виждам, в официалният сайт пише следното:
The tables below indicate application processing times at Canadian visa offices. The times are based on how long it took to process 80 percent of all cases between April 1, 2013 to March 31, 2014. Processing times are subject to change.

These processing times only apply to the federal part of the processing (at the visa office) once we have received the complete application. It does not include the time it takes for the province of Quebec to process the Certificat de sélection du Québec (CSQ).
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ed-que.asp"

Според мене това включва периода от подаване на втория комплект документи в Букурещ до получаване на визите, т.е. това включва и времето за правене и изпращане на медицинските, както и периода за получаване на покана и издаване на визи. Освен това това са данни за изминалия период и не се знае в момента колко време би отнела тази част от процедурата.
Това също означава че визите са готови някъде към края на срока от 1 година на медицинските, което поставя човек в ситуация че първо за самата виза се чака доста, а след нейното получаване срока в който трябва да се замине за да не изтече визата е доста кратък.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

Както смятам от датата на пристигането на нашите документи в Сидни до крайния срок на валидността на медицинските ни изследвания прави 17 месеца.
Нашите документи са получени на 26 ноември, на 22 април 2014г. направихме медицински изследвания. От 26 ноември 2013 до 22 април 2015 г. са 17 месеца. Ние направихме сравнително бързо медицински изследвания. Някои правят до месец- два след получаването на покани за медицински, което увеличава срока .
Мисля,че Коко е прав. Те явно смятат от датата на получаването на документи до валидността на визите.
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 10xalot »

От доста време като погледна в on-line статуса ми пише едно и също: " Medical results have been received. "
Искам да попитам, ако някой знае: какво следва да бъде изписано по-нататък? Също, дали някой е забелязал колко време преди получавне на поканите за визи се прави тази промяна?
Нека тези, които чакаме визи да споделим какво пише в момента в on-line статуса на всеки един и от кога е последната промяна! Мисля, че така можем донякъде да се ориентрираме за значението на тези данни.
Преди месец писах до Букурещ. Обяснено ми беше, че случаят ни е в процес на обработка.
Може би, ако още няколко от нашата група им изпратят подобно запитване, това пък да им подейства и да се забързат ?!!?
Недейте унива - едва ли ще се наложи да чакаме още месеци за визи.
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
Публикувай отговор