Въпрос за почивка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос за почивка

Мнение от kiro »

polo26 написа: Освен това моите наблюдения са ,че агенциите и хотелите не са идиоти и ако плащаш в последния момент, за да запълваш дупки, то с тебе запълват дупки :)
Може и да не съм прав, но имаше огромна разлика между нашата почивка преди 2 години на Хавай и на едни познати. Разликата беше 5 дена в пристигането, един и същи хотел и т.н. , но определено ние получихме повече. Платихме също повече де, но и 2те семейства запазихме стандартния пакет. Освен това Aircanada например имат опция да ти върнат разликата, ако падне цената в близките 4 месеца май беше.
Няма никаква разлика в обслужването в ол-инклузив хотел в зависимост от цената, която си платил, или поне на мен не ми е известно как може да се случи това. миналата година примерно платих $650/човек all in за една седмица в приличен 4.5 звезден хотел на Ривиера Мая. Съмнявам се, че получих стая или обслужване по-различно от платилите двойно и тройно повече.
Сега мисля да наема тази вила в (о, ужас!) Куба на цена по-ниска от най-евтиния ол инклузив: http://www.villamayada.com/gallery-3col.html"

И приятно изкарване в Санта лучия. Няма по-хубаво нещо от Нова Година на плажа :)
Bulgayrian
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Въпрос за почивка

Мнение от dimana »

Чудесно. Ще бъда благодарна, ако решиш да споделиш за посрещането на новатa 2015 под слънцето на Източните Кариби. :sun:

Към Киро, вилата в Куба е мечта. Как точно протича реzервирането на такова място? Придвижването от летището с кола под наем ли става?
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос за почивка

Мнение от kiro »

dimana написа:Чудесно. Ще бъда благодарна, ако решиш да споделиш за посрещането на новатa 2015 под слънцето на Източните Кариби. :sun:

Към Киро, вилата в Куба е мечта. Как точно протича реzервирането на такова място? Придвижването от летището с кола под наем ли става?
Директно със собствениците се комуникира има контакти на сайта. Последния път като питах беше заета няколко месеца напред.
Транспорта от летището е с такси, не е скъпо.
Bulgayrian
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Въпрос за почивка

Мнение от dimana »

Благодаря на Киро за отговора.
И нещо да допълня за всички нас, които обичаме Карибите. Добре е, доколкото е възможно, да се предпазваме от ухапвания от комари заради болестта Chikungunya, която вече си е епидемия в региона. Според близки, работещи в Martinique, е тежко протичаща треска със силни болки в ставите и обрив. От Куба информацията по известни причини вероятно не е пълна. По мой опит в курортите се пръска и няма много комари, но извън тях понякога е голяма напаст.

http://www.cdc.gov/chikungunya/geo/americas.html"

на френски:

http://www.martinique.pref.gouv.fr/Actu ... eme-combat"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за почивка

Мнение от Bistra »

В Куба не пръскат дори и в курортите. Това е основната причина, поради която ги поставям в игнор листата.
Аз съм се ориентирала към Доменикана, но чакам само свекърва ми да кацне на канадска земя за да направя резервация. Основно това което ме привлича там е, че режимът с български граждани е безвизов (Нямам избор заради нея)
По - евтино е. Еми, вари го печи го 5 човека сме, а аз държа на 5 звезден хотел, това е!
Не сме ходили там.
Отпуската ми е сега през комареният период. Вече веднъж съм преживяла ужасът наречен Куба (заради насекомите) и няма връщане там.
Та така! Изборът на почивка си е строго индивидуален. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за почивка

Мнение от def34 »

Как ли пък да не пръскат против насекоми в Куба!Виж ако си ходила в някой долнопробен хотел там може и да не са пръскали.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Въпрос за почивка

Мнение от dimana »

Сигурна съм, че всяка здравна система uма мерки за справяне с проблема. Особено при сегашната ситуация. Днес от Куба :

http://www.ctvnews.ca/health/cuba-confi ... -1.1874653"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за почивка

Мнение от Bistra »

def34 написа:Как ли пък да не пръскат против насекоми в Куба!Виж ако си ходила в някой долнопробен хотел там може и да не са пръскали.
Аз казах в какви хотели ходя. Водеха го 4 и половина звезди, което в канадски еквивалент е доста по-ниско.
Вечер "опушваха", което е доста по-различно от "пръскаха". Да не говорим, че комари и мухи тип "конски" имаше и през деня на плажа. Е, нямаше по един кубинец с ветрило от пера да ми ги разпъжда, ама се съмнявам, че и на теб някой ти ги е пъдел. :D
Абе с една дума....Където има комунизъм е доста по-скапано! :n:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за почивка

Мнение от def34 »

Може пък да е имало кой да ми пъди мухите и комарите, въпреки че нямаше такива. ;)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Въпрос за почивка

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:Абе с една дума....Където има комунизъм е доста по-скапано! :n:
Е с това трябваше да започнеш де...! Комари от всички страни, съединявайте се. :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за почивка

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Е с това трябваше да започнеш де...!
Нали? Аз съм така - повече от един път, който е за разузнаване, ;) не се лъжа. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос за почивка

Мнение от kiro »

Bistra написа:
Kpetrov написа:Е с това трябваше да започнеш де...!
Нали? Аз съм така - повече от един път, който е за разузнаване, ;) не се лъжа. :)
В кой хотел ходи в куба?
Bulgayrian
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Въпрос за почивка

Мнение от mortigur »

Една колежка ходи за Нова година на Южния полюс да гледа пингвините. Скъпо удоволствие ама май си заслужава...
Taxation is theft.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за почивка

Мнение от bucca »

Поздравления за избора - St Lucia е екзотично местенце. Ние също го имахме като опция, но отпадна в полза на друга дестинация! Ще чакаме да се включиш януари 2015 да пишеш как е било!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Въпрос за почивка

Мнение от Kpetrov »

mortigur написа:Една колежка ходи за Нова година на Южния полюс да гледа пингвините. Скъпо удоволствие ама май си заслужава...
Мерси, ние тук по 7-8 месеца ги гледаме. ;)
Публикувай отговор