Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Darina B
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 11:23 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Darina B »

Мисля, че забравяте основната тема. Незнам как е в Канада ,но за фармацевти българи в Европа е ужасно трудно ,заради насадената представа за нас като за по- нисък клас хора. Донякъде разбирам идеята на Западните държави за нас, заради многото роми с Бг паспорти в Германия , Англия и тн..Предобедеността към нас и многото негативни примери , които дават сънародниците , ни изправя пред проблема да се гледа на нас като на неспособни и неграмотни. Повярвайте ми много е трудно да намериш работа в Западна Европа като фармацевт с бг паспорт.
Надявам се в Канада този назрял тук проблем да не е така силно изразен и там да не слагат етикети на човек по националността.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Californian »

Darina B написа:Мисля, че забравяте основната тема. Незнам как е в Канада ,но за фармацевти българи в Европа е ужасно трудно ,заради насадената представа за нас като за по- нисък клас хора. Донякъде разбирам идеята на Западните държави за нас, заради многото роми с Бг паспорти в Германия , Англия и тн..Предобедеността към нас и многото негативни примери , които дават сънародниците , ни изправя пред проблема да се гледа на нас като на неспособни и неграмотни. Повярвайте ми много е трудно да намериш работа в Западна Европа като фармацевт с бг паспорт.
Надявам се в Канада този назрял тук проблем да не е така силно изразен и там да не слагат етикети на човек по националността.
По-добре е в Канада, знам те какво имаш предвид много добре, това което пичовете от горе като пламтящия май не разбраха, че не е въпроса само да имаш право на работа, това не ти гарантира почването на работа. :rofl:

Но имай предвид, че и Канада колкото да е хубава и в нея хора живеят, а предрасъдъците(не съм сигурен, така ли се пише ;) ) по хората ходят.

От целия свят може би, Америка е най-близко до това което искаш, но дори и тя не е стигнала съвършенството, защото хора като другия пич, дето искал да живее в бяла страна и смята, алжирците, и каквото там за по-малко хора, дал бог и тук за съжаление
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от dea »

Darina B, годеникът ти с каква професия е и как е с 2-та официални езика в Канада?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Darina B
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 11:23 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Darina B »

С английския е Ок, а иначе е без висше образование..завършил е гимназия..има средно- специално образование- автомеханик..с френския е твърдо на ВИЕ :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Така е, но в такъв случай ти сам признаваш, че нещата не опират до държавата, а до това кой как се е уредил, което и аз казвам през цялото време.
Напротив, нещата опират именно до държавата. Защо не пробваш да се уредиш в Гана, Того или Северна Корея ?
Аз мога да се уредя навсякъде, дори и да емигрирам в Куба, стига да поискам.
Умният човек и в кенефа да го заключиш пак няма да умре от глад.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

jovani написа: Аз мога да се уредя навсякъде, дори и да емигрирам в Куба, стига да поискам.
Умният човек и в кенефа да го заключиш пак няма да умре от глад.
Ми давай, какво чакаш? Да не забравиш да ни пускаш после по някой кубински емигрант преплувал със сал до Щатите писмо-вест как я караш! Е, от кенефа чак подробностите не са ни нужни, но за останалото... :rofl: :D
P.S.Само истината обаче! Светът е видял вече писаниците на Луис Карол. Не го повтаряй! Няма да си актуален. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Marto »

jovani написа: Умният човек и в кенефа да го заключиш пак няма да умре от глад.
Е твa обяснявa що си толковa фул ъв ш.... :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Между другото ако работите в ЕС няма проблеми да си получите пълният размер на пенсията където и да е по света - имах познат, чиито родители бяха живели в Германия и си получаваха пенсията в България на времето.
Което е още едно доказателство за твърдението ми, че целта на Канадското правителство по отношение на имигрантите е:
1. Приток на свежи пари - обаче да не се налага да плаща, ако имигрантът напусне Канада след пенсионирането си.
2. Робство
3. Крепостничество - (виж точка 1)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от the_coach »

jovani написа:....... целта на Канадското правителство по отношение на имигрантите е:
1. Приток на свежи пари - обаче да не се налага да плаща, ако имигрантът напусне Канада след пенсионирането си.
2. Робство
3. Крепостничество - (виж точка 1)
:o
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Darina B написа:Мисля, че забравяте основната тема. Незнам как е в Канада ,но за фармацевти българи в Европа е ужасно трудно ,заради насадената представа за нас като за по- нисък клас хора. Донякъде разбирам идеята на Западните държави за нас, заради многото роми с Бг паспорти в Германия , Англия и тн..Предобедеността към нас и многото негативни примери , които дават сънародниците , ни изправя пред проблема да се гледа на нас като на неспособни и неграмотни. Повярвайте ми много е трудно да намериш работа в Западна Европа като фармацевт с бг паспорт.
Надявам се в Канада този назрял тук проблем да не е така силно изразен и там да не слагат етикети на човек по националността.
Биготи има навсякъде, неслучайно пуснах линка от cbc.ca в едно от предишните ми мнения - много родени Канадци смятат, че имигрантите идват за да вършат "мръсна или опасна работа, която местните не искат да вършат", може би защото родителите или прародителите им са минали по този път, и в края на краищата точно това се и случва - където и да съм работил съм виждал само имигранти да чистят офисите, да карат таксита, да продават хот-дог по студовете и пр.
Ако имате високо ниво на обща култура и/или професионализъм няма да ги забелязвате тези неща, както не ги забелязвам и аз - аз лично не съм усещал подобно отношение спрямо личната ми особа както в Канада, така и в Европа.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

jovani написа:Между другото ако работите в ЕС няма проблеми да си получите пълният размер на пенсията където и да е по света - имах познат, чиито родители бяха живели в Германия и си получаваха пенсията в България на времето.
Което е още едно доказателство за твърдението ми, че целта на Канадското правителство по отношение на имигрантите е:
1. Приток на свежи пари - обаче да не се налага да плаща, ако имигрантът напусне Канада след пенсионирането си.
2. Робство
3. Крепостничество - (виж точка 1)
Глупости на търкалета, jovani! След като придобие канадско гражданство имигрантът престава да е имигрант, а канадски гражданин. Условията за ползване на пенсията му не се различават особено от онези за родените тук граждани. Сега какво искаш да ми кажеш, че няколко хиляди пенсионирани кебекуа, които живеят във Флорида 6 месеца от годината, губят правата си на канадски граждани с произтичащите от това бенефити като пенсионно осигуряване, здравно осигуряване, избирателно право и т.н.? Я, пак си помисли! (ама не в кенефа, де, все пак!) :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Bistra написа:
jovani написа:Между другото ако работите в ЕС няма проблеми да си получите пълният размер на пенсията където и да е по света - имах познат, чиито родители бяха живели в Германия и си получаваха пенсията в България на времето.
Което е още едно доказателство за твърдението ми, че целта на Канадското правителство по отношение на имигрантите е:
1. Приток на свежи пари - обаче да не се налага да плаща, ако имигрантът напусне Канада след пенсионирането си.
2. Робство
3. Крепостничество - (виж точка 1)
Глупости на търкалета, jovani! След като придобие канадско гражданство имигрантът престава да е имигрант, а канадски гражданин. Условията за ползване на пенсията му не се различават особено от онези за родените тук граждани. Сега какво искаш да ми кажеш, че няколко хиляди пенсионирани кебекуа, които живеят във Флорида 6 месеца от годината, губят правата си на канадски граждани с произтичащите от това бенефити като пенсионно осигуряване, здравно осигуряване, избирателно право и т.н.? Я, пак си помисли! (ама не в кенефа, де, все пак!) :D
Аз главата си я ползвам не само за украшение Бистре, законът е сравнително нов - от 2013 ако не ме лъже паметта. Тези по Флорида вероятно имат други инвестиции (познавам и аз такива) и не им пука за стандартната пенсия, обикновенни Канадци могат само да си мечтаят да се пенсионират във Флорида с яхта (не че е кой знае каква далавера - в момента контактувам с един такъв човек в бизнеса си).
Освен това може да има изключение, ако живеят в САЩ, знам ли - по принцип за работещите в САЩ-Канада има много изключения, нищо чудно да има и в този случай - не ми се рови и нямам желание да проверявам в момента.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Не ти говоря за работещи, а за обикновени пенсионери - без яхта :rofl: , които си получават пенсията в пълен размер.
6-те месеца са изискване за да си запазиш Carte Soleil. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Bistra написа:Не ти говоря за работещи, а за обикновени пенсионери - без яхта :rofl: , които си получават пенсията в пълен размер.
6-те месеца са изискване за да си запазиш Carte Soleil. :)
А аз говоря за тези, които искат да отидат в други страни за да спечелят от разликата в стандарта. На тях им дават 50% от пенсиите според новият закон (за да не бягат от крепостният господар - васал). Също така увеличиха годините за пенсия - на 67 за мъже и 65 за жени мисля, и след още години нищо чудно да увеличат пенсионната възраст отново, защото няма да има как да плащат дори текущите пенсии. И много вероятно е да банкрутират много преди да дойде време за пенсионирането ни (аз съм по-млад от теб, но и за теб важи това).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Ами, чудесно! Аз ти предлагам алтернатива (не като тази на нашите политици, обаче :D ) - иди в Щатите и ще спечелиш от разликата. Там всичко било по-евтино. :rock:
И си свободен човек, никакъв крепостник и то в бяла държава. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор