Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

plamsht
"Значи с "лекарска" диплома от България, човек би могъл да положи този изпит(или няколко изпита 2,3,4..) и след това да работи в здравната сфера - примерно, лекар УНГ в някоя МБАЛ пристига в Канада, и след полагане на изпит(и), започва работа като УНГ в някоя walking clinic?
Струва ми се малко вероятно това..може би този хипотетичен лекар може да започне работа като санитар или медицинска сестра, или лаборант?Тези професии също са в здравната сфера.Като поработи няколко години като санитар или лаборант,примерно, би ли могъл да тогава да работи като лекар"

Ще кажа за неразбралите. Не може с диплома на лекар да работиш като медицинска сестра или лаборант. За всяка от професиите в здравната сфера е нужна съответна диплома. Ако някой се лицензира като лекар не разбирам защо ще му трябва да работи нещо друго?
Щатите са държава с много по-голямо население от Канада. Затова има много повече места за резиденти. Всеки сам си решава къде да ходи. Някои даже си остават и работят там.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

jovani,
дадoх този пример. защото той е достъпен за публиката. Заплатите в частната сфера не са.

http://www.jobbank.gc.ca/LMI_report_byn ... on=outlook"

"A new work arrangement signed between the Quebec government and hospital pharmacists will reduce pay disparities with private sector pharmacists. The starting salary for pharmacists with a master's degree in hospital pharmacy is now $42.59 an hour, compared to the average of $51.00 an hour for pharmacists working in the private sector. This pay increase will help counter the shortage of hospital pharmacists across Quebec. Since 2010, the Association des pharmaciens des établissements de santé du Québec estimates a 20% shortage of hospital pharmacists in Quebec. (Release date: 2012-10-29) "
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Godis »

:clap: Jovani, a сега транспонирай №1 №2 №3 за БГ и кажи кое е по-добре
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Godis написа::clap: Jovani, a сега транспонирай №1 №2 №3 за БГ и кажи кое е по-добре
Напълно съм съгласен, че няма еднозначен отговор и всичко зависи от конктретното индивидуално положение за всеки човек.
Ако забелязвате аз се намесвам в теми в които пишат хора със сравнително добро материално положение в България, да сте ме видели да пиша във форумите за Имиграция в Канада и Имиграция в Квебек?
Колкото и да е странно в почти всичките ми контакти с имигранти с различно материално положение и качества съм забелязал общо негодувание от несъответствията м/у очаквания и реалност. Може би е нужно хора като мен да дават отвреме-навреме обективна информация, за да спомогнат за по-доброто осъзнаване на реалността от кандидат-емигрантите?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

leaf написа:jovani,
дадoх този пример. защото той е достъпен за публиката. Заплатите в частната сфера не са.

http://www.jobbank.gc.ca/LMI_report_byn ... on=outlook"

"A new work arrangement signed between the Quebec government and hospital pharmacists will reduce pay disparities with private sector pharmacists. The starting salary for pharmacists with a master's degree in hospital pharmacy is now $42.59 an hour, compared to the average of $51.00 an hour for pharmacists working in the private sector. This pay increase will help counter the shortage of hospital pharmacists across Quebec. Since 2010, the Association des pharmaciens des établissements de santé du Québec estimates a 20% shortage of hospital pharmacists in Quebec. (Release date: 2012-10-29) "
Няма такива филми "стартинг салари" в частната сфера - всичко е както се договорите. Ако на работодателя не му излизат сметките ще наеме някой без Магистърско образование, или тези с магистърско образование ще пропуснат да си го отбележат в резюмето само и само да се докопат до заветната позиция (освен ако предпочитат да просят по улиците).
Това е част от голямата дезинформация за която говоря - правителствените препоръки и публикации нямат никакво съответствие с реалният живот, освен в много малко наброй частни случаи в които имигрантите са изключение, а не практика.
Наместо да си подхвърляме разни диплянки от държавни източници не е ли по-добре да ми дадете реални примери, които познавате? (надявам се че поне работите в тази сфера). Аз лично ще ви повярвам повече от колкото на слухове и легенди. М/у другото, когато дойдох в Канада подавах много резюмета чрез сайта http://www.jobbank.gc.ca" и не достигнах до нито едно интервю, даже не ми се обадиха нито веднъж - не знам дали в този сайт изобщо има някакви реални обяви за работа и доколко информацията в него е меродавна. В момента мога да си сменя работата моментално само с едно телефонно обаждане в няколко фирми, чиито собственици познавам лично, почти всяка седмица получавам и по 2-3 запитвания от рекрутъри чрез ЛинкедИн (но и с рекрутъри до момента не съм имал късмет, а в момента е безмислено да ги ползвам). Това го казвам само защото много хора ги четат тези официални сайтове а накрая се оказва, че реалността е напълно различна.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

leaf написа:plamsht
"Значи с "лекарска" диплома от България, човек би могъл да положи този изпит(или няколко изпита 2,3,4..) и след това да работи в здравната сфера - примерно, лекар УНГ в някоя МБАЛ пристига в Канада, и след полагане на изпит(и), започва работа като УНГ в някоя walking clinic?
Струва ми се малко вероятно това..може би този хипотетичен лекар може да започне работа като санитар или медицинска сестра, или лаборант?Тези професии също са в здравната сфера.Като поработи няколко години като санитар или лаборант,примерно, би ли могъл да тогава да работи като лекар"

Ще кажа за неразбралите. Не може с диплома на лекар да работиш като медицинска сестра или лаборант. За всяка от професиите в здравната сфера е нужна съответна диплома. Ако някой се лицензира като лекар не разбирам защо ще му трябва да работи нещо друго?
Щатите са държава с много по-голямо население от Канада. Затова има много повече места за резиденти. Всеки сам си решава къде да ходи. Някои даже си остават и работят там.
"Не може с диплома на лекар да работиш като медицинска сестра или лаборант. За всяка от професиите в здравната сфера е нужна съответна диплома. Ако някой се лицензира като лекар не разбирам защо ще му трябва да работи нещо друго?"

Именно ;) , а както каза и пумпи:"За лекарите е по-трудно, защото се борят за специализация наравно с местните, но е ВЪЗМОЖНО."

Възможно е разбира се, но изисква време през което да учиш, защото за разлика от лекарите, които идват от ЮАР и започват почти веднага да работят по специалността(както спомена Марто), лекар от бившия соц блок минава през доста повече препятствия...И както ти самият/самата спомена: не можеш да работиш като санитар или лаборант с диплома за лекар.А не можеш и да практикуваш през това време.Пумпи е дал достатъчно информация за това какво е работил и как се е справял докато се е придвижвал нагоре по стълбата.

Моят познат е работил в детска хирургия, има 8г стаж, но целия процес на приравняване ще му коства около 5 години.Докато това се случва, той работи в един цех за сандвичи за 10 долара на час..
Най-вероятно си струва щом е поел по този път, но картинката, която рисувам ми изглежда доста по различна от: "Идвам, вземам два три изпита(курса) и почвам.."
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

plamsht,
Вие скачате от тема на тема като зайче.
Значи все пак разбрахме. че дипломите се признават.
Ама удобно пропускате покрай ушите си, че само с диплома не могат да практикуват и тези завършилите в Канада.
За да практикуваш е необходимо да минеш пре процеса за лицензия. Всички желаещи да работят лекари в Канада го минават. Това, че на някой му трябват 5 години си е проблем на този човек. Така се е организирал. Това че работи във фабрика си е негово решение. Можел е да се върне в Бг да си работи като лекар и да се подготвя за изпити. Но в случаш не виждам защо да обсъждаме частни случаи и решения, които са вземали различни хора. Всеки си е отговорен за собствената си съдба.
И във вашата картика""Идвам, вземам два три изпита(курса) и почвам..", липсва момента на подготвям се за изпити, което отнема дълго време особенно ако имате трудности с езика.
Друго, което не разбрах е: Вие осъждате решението на някой човек да учи и да работи в същотот време?
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от agent Ozo »

Мързелан и орач
(Ран Босилек)

Отбил се Мързелан при един орач да си изпроси малко житце. Орачът почнал да го мъмре: — Мързеливи сте вие, готованците! Не ви се работи. Гледате без труд да поминете. Я вижте как ние се мъчим над ралото!
— Какво се мъчите, бе братко — отговорил Мързелан. — Вашето е лесно: ори, мели, яж. Нашето е мъчно: проси го, носи го, мели го, печи го и чак тогава яж — не се излиза наглава!
— Излиза се, излиза! — рекъл орачът. — Каквото ми искаш, няма да ти дам и тогава нито ще го носиш, нито ще го мелиш, нито ще го месиш, нито ще го печеш, нито ще го ядеш. От това по-лесно — здраве!
Та и с квалифицираната работа тук е така. За едни - вземат 2-3 изпита и почват, за други - разботят каквото намерят, оплакват се по форуми, плюят Канада и накрая вземат та се върнат обратно. От това по-лесно - здраве! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

leaf и Ozo,

Не осъждам решението да се учи и работи и да се имигрира в Канада..дори напротив :) .
Нито мрънкам, нито "плюя"(нито ще си ходя:)) не съм и лекар :) ..
Както и Коко е споменал - "Ако искаш да работиш в областта на фармацията, чака те сериозно учене наново.."
Според скромното ми мнение, за медиците и правистите пътят тук е най дълъг.Убеден съм, че не само аз съм стигнал до този извод.Естествено, който иска ще успее и невъзможни неща няма..

Предполагам, че всички в този форум са наясно с "признаването" на дипломите и лицензирането.Това важи и за много други професии.Колко от положените изпити в българия ще бъдат признати, колко се доучва и т.н. - ето това е интересно.Аз например, съм останал с впечатлението че лекарите,правистите и счетоводителите им се налага да започнат почти от начало.

"Мързелан и Орач" е хубава басня :) но не мисля, че има конкретна връзка с темата.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от miteto »

jovani написа:
leaf написа:jovani,
дадoх този пример. защото той е достъпен за публиката. Заплатите в частната сфера не са.

http://www.jobbank.gc.ca/LMI_report_byn ... on=outlook"

"A new work arrangement signed between the Quebec government and hospital pharmacists will reduce pay disparities with private sector pharmacists. The starting salary for pharmacists with a master's degree in hospital pharmacy is now $42.59 an hour, compared to the average of $51.00 an hour for pharmacists working in the private sector. This pay increase will help counter the shortage of hospital pharmacists across Quebec. Since 2010, the Association des pharmaciens des établissements de santé du Québec estimates a 20% shortage of hospital pharmacists in Quebec. (Release date: 2012-10-29) "
Няма такива филми "стартинг салари" в частната сфера - всичко е както се договорите. Ако на работодателя не му излизат сметките ще наеме някой без Магистърско образование, или тези с магистърско образование ще пропуснат да си го отбележат в резюмето само и само да се докопат до заветната позиция (освен ако предпочитат да просят по улиците).
В конкретният случай, за който спорите - аптеките, работодателят не може да наеме някой без диплома за pharmacist. В сферата на здавеопазването няма пет-шест, ще му затворят аптеката много бързо. Точно поради тази причина заплатите им са високи и аз съм съгласен да се обзаложим, че новодипломиран фармацевт в ГТА може да започе минимум на $30/час, дори $35. Без значение, че твоят приятел евентуално предлага $20 или $25 на час (всъщност ти не знаеш колко предлага, нали?). Щото той не е единствената аптека в ГТА. Значеш, че дори и в нашия бранш има фирми, които се опитват да предлагат заплати от $50,000-$60,000 за senior developer - това не значи че заплатите са такива.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:
leaf написа:jovani,
дадoх този пример. защото той е достъпен за публиката. Заплатите в частната сфера не са.

http://www.jobbank.gc.ca/LMI_report_byn ... on=outlook"

"A new work arrangement signed between the Quebec government and hospital pharmacists will reduce pay disparities with private sector pharmacists. The starting salary for pharmacists with a master's degree in hospital pharmacy is now $42.59 an hour, compared to the average of $51.00 an hour for pharmacists working in the private sector. This pay increase will help counter the shortage of hospital pharmacists across Quebec. Since 2010, the Association des pharmaciens des établissements de santé du Québec estimates a 20% shortage of hospital pharmacists in Quebec. (Release date: 2012-10-29) "
Няма такива филми "стартинг салари" в частната сфера - всичко е както се договорите. Ако на работодателя не му излизат сметките ще наеме някой без Магистърско образование, или тези с магистърско образование ще пропуснат да си го отбележат в резюмето само и само да се докопат до заветната позиция (освен ако предпочитат да просят по улиците).
В конкретният случай, за който спорите - аптеките, работодателят не може да наеме някой без диплома за pharmacist. В сферата на здавеопазването няма пет-шест, ще му затворят аптеката много бързо. Точно поради тази причина заплатите им са високи и аз съм съгласен да се обзаложим, че новодипломиран фармацевт в ГТА може да започе минимум на $30/час, дори $35. Без значение, че твоят приятел евентуално предлага $20 или $25 на час (всъщност ти не знаеш колко предлага, нали?). Щото той не е единствената аптека в ГТА. Значеш, че дори и в нашия бранш има фирми, които се опитват да предлагат заплати от $50,000-$60,000 за senior developer - това не значи че заплатите са такива.
Мите, ти четеш ли какво точно е написано. Става дума тези с магистърско образование, а не е ясно за аптека необходимо ли е да имаш такова. Аз съм сигурен, че има вратички, които позволяват да се плаща значително по-малко на фармацевтите, работещи в аптека; съвсем друга може да е заплатата за фармацевти-магистри в държавна болница, проблемът е че много малък процент (да не кажем нищожно малък) от фармацевтите работят в болници. Лийф, както и ти (дори и аз) в момента си чешем езиците, защото явно никой от нас не е специалист в тази област, също както някой неспециалист в ИТ може да си извади много грешни изводи за доходите в нашата област ако разчита на 1-2 случайни обяви или гавърмънт публикации. М/у другото начинаещ програмист току-що завършил много трудно може да си намери работа дори за 40К на година; има синиър дивелъпъри дето работят за 60К, че и надолу, дори и в нашата фирма (и дори някои от тях преди са работили за ТМХ). Аз лично съм работил за Дежарден за 50К на година и им докарах печалби от порядъка на 1 милион на месец, по-малко от 3 месеца след като започнах; след 6 месеца те ми предложиха повишена заплата - 60К на година и аз напуснах и оттогава съм в съвсем различна инкъм група - комичното е, че в момента печалбите, които докарвам са 10-на пъти по-малки, а доходите ми - няколко пъти по-високи, така че както казах и преди - всичко е въпрос на договаряне и ако си в позиция "партер" (нов имигрант без връзки и стаж) то никой няма да пропусне да ти го сложи (с извинение). Колкото до Дежарден - 3 години след като напуснах загубиха много пари и накрая закриха целият отдел.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Marto »

jovani написа: много малък процент (да не кажем нищожно малък) от фармацевтите работят в болници.
Canada has approximately 33,000 licensed pharmacists. Of those, 24,000 work in 8,600 community pharmacies and 5,600 work in hospitals.
http://www.pharmacists.ca/index.cfm/pha ... in-canada/"

Абе със замах си пишеш, няма спор, Джовани. Освен ако 17% за тебе е нищожно малък процент.

Нищожно малък процент според мен е 0.416666%, което е процентът дето Дежарден са ти давали от печалбите, които си им докарвал. Бе Джовани, те филипинчетата в Тим Хортънс изкарват повече в проценти :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

leaf написа:plamsht,
Вие скачате от тема на тема като зайче.
Значи все пак разбрахме. че дипломите се признават.
Ама удобно пропускате покрай ушите си, че само с диплома не могат да практикуват и тези завършилите в Канада.
За да практикуваш е необходимо да минеш пре процеса за лицензия. Всички желаещи да работят лекари в Канада го минават. Това, че на някой му трябват 5 години си е проблем на този човек. Така се е организирал. Това че работи във фабрика си е негово решение. Можел е да се върне в Бг да си работи като лекар и да се подготвя за изпити. Но в случаш не виждам защо да обсъждаме частни случаи и решения, които са вземали различни хора. Всеки си е отговорен за собствената си съдба.
И във вашата картика""Идвам, вземам два три изпита(курса) и почвам..", липсва момента на подготвям се за изпити, което отнема дълго време особенно ако имате трудности с езика.
Друго, което не разбрах е: Вие осъждате решението на някой човек да учи и да работи в същотот време?
Това, което plamsht е написъл напълно отговаря на информацията, която имам от моя близка позната - физиотерапевт, която не можа да се лицензира в Канада и след 6 години се отказа - започна работа в Иншуранс компания, свързано с боди инджури клеймс - разбира се, доходите и са значително по-никси от това, което би взимала като физиотерапевт, но това е положението. Причините - в нейният случай я мотаха 2 и повече години да си вади различни лицензирани преводи от справката за образованието и, включително препоръки от преподаватели (а много от тях явно са били напуснали позициите си) - да кажем това си е неин проблем. След това и назначиха няколко допълнителни предмета, които тя изкара в следващите 1-2 години и накрая трябваше да вземе много тежък лицензионен изпит, на който можеше да се явява само веднъж на година и тя се провали 2 пъти - през това време работеше одд джобс, опитваше се да върже двата края, имаше и други проблеми и т.н.

Това, което аз казвам е, че на Канада не са и нужни имигранти и изобщо каквито и да било специалисти - тук си ги има в предостатъчно количество и има много безработни измежду тях. Ако наистина имаше нужда приравняването и лицензирането щеше да става много по-бързо. На Канада са нужни свежи пари (фаза 1) и фреш ейбъл бодис (фаза 2), както и крепостни селяни за да поддържат банковата система (фаза 3). И понеже хората са мързеливи - наместо да проучат къде по света действително има нужа от тях и могат да си изкарат наистина прилични доходи, те предпочитат да подадат документи за Канада, понеже тук имигрантите ги приемали сравниелно лесно - "юруш на маслините".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Marto написа:
jovani написа: много малък процент (да не кажем нищожно малък) от фармацевтите работят в болници.
Canada has approximately 33,000 licensed pharmacists. Of those, 24,000 work in 8,600 community pharmacies and 5,600 work in hospitals.
http://www.pharmacists.ca/index.cfm/pha ... in-canada/"

Абе със замах си пишеш, няма спор, Джовани. Освен ако 17% за тебе е нищожно малък процент.

Нищожно малък процент според мен е 0.416666%, което е процентът дето Дежарден са ти давали от печалбите, които си им докарвал. Бе Джовани, те филипинчетата в Тим Хортънс изкарват повече в проценти :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Добре, не е нищожно нискък, но е значително по-нисък (4 пъти по-нисък).

В случая с Дежарден аз само мога да си представя какви бонуси са се раздали в следствие на моят личен принос:
Моят мениджър е казал на началника на отдела: заслугата е моя, аз наех правилният човек и вижте резултатите.
Налачлникът на отдела е казал на началникът на бранча (ние бяхме Дежарден Секюритис): заслугата е моя, аз избрах правилният продукт, организирах отдела и вижте резултатите.
Началника на бранча е казал на CEO-то: Заслугата е моя, аз реших да инвестирам в тази дейност и вижте резултатите.
И всеки един от тях има своето право, като се позамисли човек.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Днес съм в настроение (това е вторият слънчев уийкенд през тази година) и преди да изляза ще ви разкажа още една история:
Миналата година изкарвахме повече пари за сегашата ми фирма: наехме трейдъри, увеличиха отдела, мениджърът на отдела - вуйчо на шефа на фирмата си раздаваше най-големите бонуси (както се очакваше) и неочаквано започнаха да си правят устата да наемат още софтуер дивелъпъри (аз съм единстеният на тази позиция в този отдел). Няма да влизам в подробности - имаше много дискусии, борба, а аз се позамислих - в резултат от това, че изкарваме повече пари аз най-много да се застрелям в крака - ще ме накарат да обуча още 2-3-ма души на 60К заплата и за награда ще ме уволнят, за да могат по-лесно да контролират машината за пари. И реших да отпусна малко педалът на газта - моят доход е най-сигурен, когато печалбите са точно толкова, колкото да не искат да закрият отдела, но по-малко отколкото да станат алчни и да могат да си позволят да ме шунтират (за тези, които разбират от електроника).
Каунтърпродуктив? Абсолютно да, но това е положението. Логиката ми е същата, като логиката на директорите на държавните предприятия в България през 90-те години:
"Ако докарваме големи печалби новото правителство ще назначи свои хора, я по-добре да се скатаваме и да кретаме колкото да не ни закрият."
Както виждате ми е дошъл акъла в Канада след 2 петилетки и повече на тръстиката...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор