Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

jovani
" Ако сте управител на аптека в България, за времето за което ще си приравните дипломата и ще започнете работа по специалността си в Канада - в България бихте могли да станете управител на верига от аптеки (ако вложите същите усилия за това, които бихте вложили в Канада да си приравните образованието) и доходите ви ще бъдат напълно съпоставими, ако не и по-добри от нетните доходи които бихте вземали тук (като бонус ще ви останат ниските данъци, големите отпуски, ниските цени на имотите и относителното спокойствие). Тук някой спомена доход от $50 на час за аптекар - такива филми поне в Торонто няма! Когато си приравните дипломата ще се наложи да поработите на ангария още няколко години през което време ще сте късметлия ако взимате $25 на час и ви оставят да работите пълна работна седмица - вероятно ще са нощни смени и при това с паузи. Не че никога няма да вземате $50-тина на час - след години на тръстиката ще влезете в системата и ще стигнете и до този доход, само за да установите, че $20 от тези $50 отиват за данъци, пенсионни, социални осигуровки (ЕИ му викат тук), профсъюзни фийс, % от застрахователна полица и т.н. С $30 на час ($5,000 на месец) ви чакат разходите, описани в една съседна тема, наем до гроб или $1 милион моргидж (говоря за Торонто) и с това което ви остава - живейте (гуд лък)..."

Винаги ме учудват хора, които пишат с лека ръка толкова невярна информация.
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от 10xalot »

pumpy написа:
10xalot написа:Но какъв е пътя тогава......
Моя път беше: преди да заминем с жена ми се уговорихме следното:
- няма да сме зъболекари поне 5 години и НЯМА да хленчим за което;
- ще живеем в Кебек, където е евтино и аз говоря френски;
- аз ще работя, тя ще инвестора в учене и приравнявне;
- след като тя си дипломира, аз ще уча, а тя ще работи;
- ако до 5 години не стане си хващаме чукалата и канадските паспорти и пробваме нещо друго на друго място.

Имигрирахме пролетта на 2004, жена ми се дипломира декември 2009, аз се дипломирах декември 2011

Дали ми е било лесно ? НЕЕЕЕ, дали съм мрънкал, най-вероятно. Сега като си гледам данъчната декларация през 2004 съм декларирал доход от 19к за цялата година, жена ми не работеше тогава, следвайки уговорката от България, дали съм искал да се откажа преди петата година - НИКОГА, защото аз съм козирог и бутам само напред, независимо, че мога да си строша главата, дали съм работил много за да го постигна - ДАААА, дали си струва-да, дали бих го направил отново - не знам. Днес има възможност за ЕС, което през 2004 беше химера, поне за мен.
Дали моя начим ще работи за някой друг - НЕ ЗНАМ и не се наемам да давам съвети, защото всеки си има рамене на главата да е отговорен за живота си. Успех.
Не искам да се повтарям, но това което споделяш, поне според мен е много ценно!
Знам, че ще е трудно. Особено първата година. Не мога да кажа, че сме икономически имигранти защото в момента месечният инком на семейството ни е около 4000BGN. Стандартът ни на живот ще падне в началото - това е сигурно. Но вярвам, че за година ще можем да достигнем нивото от България. ЕС ли...., дали скоро ще бъде това което го познаваме към момента? Обиколил съм доста страни в ЕС, но като турист. Такак е ОК, но за работа не съм сигурен. Имам доста познати, които вече отидоха да работят като лекари там. Не е това, което си прдставяме. Започват на заплати, които са доста по-ниски от тези на другите им местни колеги, а работят до скъсване. Живеят често в малки населени места, където няма други нашенци и няма какво да се прави след работа когато имаш все пак някакво време, а пък и няма видима перспектива да могат да се преместят в по-голям град. Не знам за вас, но за мен това би било огромен проблем от гледна точка на по-бързото социализиране както на възрастните, а още повече и за малки деца. Всеизвсетно е, че в такива малки общности се гледа с особено око на иноземците. Как може да бъде преглътната ксенофобията, когато е насочена лично към теб!??! jovani ( от кога не си си идвал в България ? ) и той е написал дота интересни неща. Кои от тях верни, кои - не, аз не знам. Знам само, че поне ние не виждаме перспектива за нашите деца тук и сега.., но по тази тема може да се каже страшно много, а не е тук мястото за това.
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

leaf написа:jovani
" Ако сте управител на аптека в България, за времето за което ще си приравните дипломата и ще започнете работа по специалността си в Канада - в България бихте могли да станете управител на верига от аптеки (ако вложите същите усилия за това, които бихте вложили в Канада да си приравните образованието) и доходите ви ще бъдат напълно съпоставими, ако не и по-добри от нетните доходи които бихте вземали тук (като бонус ще ви останат ниските данъци, големите отпуски, ниските цени на имотите и относителното спокойствие). Тук някой спомена доход от $50 на час за аптекар - такива филми поне в Торонто няма! Когато си приравните дипломата ще се наложи да поработите на ангария още няколко години през което време ще сте късметлия ако взимате $25 на час и ви оставят да работите пълна работна седмица - вероятно ще са нощни смени и при това с паузи. Не че никога няма да вземате $50-тина на час - след години на тръстиката ще влезете в системата и ще стигнете и до този доход, само за да установите, че $20 от тези $50 отиват за данъци, пенсионни, социални осигуровки (ЕИ му викат тук), профсъюзни фийс, % от застрахователна полица и т.н. С $30 на час ($5,000 на месец) ви чакат разходите, описани в една съседна тема, наем до гроб или $1 милион моргидж (говоря за Торонто) и с това което ви остава - живейте (гуд лък)..."

Винаги ме учудват хора, които пишат с лека ръка толкова невярна информация.
Нищо не пиша с лека ръка, мен ме учудва как други "раздават" по 50 долара на час на току-що завършили аптекари - същите тези даваха големи заплати и на медицинските сестри (отново базирано на някакви статистики). В този форум аз съм един от малкото, които съм си обявил дохода, а също така живея от 12 години тук и познавам хора от всякакъв калибър - както мултимилионери, така и дипломирани физиотерапевти-имигранти, които дори след 5 годинин не можаха да си приравнят дипломата. Познавам дори един собственик на аптека - франчайз на Шопърс Дръгмарт, да си призная не съм го питал какви заплати дава на служителите си, но мога да се обзаложа за солидна сума (ако имате желание) да проверим колко изкарват новодипломираните аптекари в Торонто, и съм 100% сигурен, че обявените от мен $25 на час за новозавършил имигрант никак не са завишени, по-скоро е обратното. Мога да ви напиша телефона му във форума и да ви дам адреса и заедно да му се обадим (не ми е чак толкова близък). Обзалагането не е задължително - просто го казвам за да ви покажа, че мнението ми не е написано с "лека ръка".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Ъ? Ниските цени на какво? Я, пак! Не ми се мисли момчето, на което си продадохме апартамента, как ще си изплаща кредита, на колко работи ще трябва да работи при сегашните лихвени проценти и за колко живота? Добре, че в България е прието възрастните да се свиват в една дупка и да предоставят целият си доход под формата на помощ за младото поколение. :lol:
След като прочетох това, не ми се четат повече глупости и то толкова дълги при това! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

10xalot написа:
pumpy написа:
10xalot написа:Но какъв е пътя тогава......
Моя път беше: преди да заминем с жена ми се уговорихме следното:
- няма да сме зъболекари поне 5 години и НЯМА да хленчим за което;
- ще живеем в Кебек, където е евтино и аз говоря френски;
- аз ще работя, тя ще инвестора в учене и приравнявне;
- след като тя си дипломира, аз ще уча, а тя ще работи;
- ако до 5 години не стане си хващаме чукалата и канадските паспорти и пробваме нещо друго на друго място.

Имигрирахме пролетта на 2004, жена ми се дипломира декември 2009, аз се дипломирах декември 2011

Дали ми е било лесно ? НЕЕЕЕ, дали съм мрънкал, най-вероятно. Сега като си гледам данъчната декларация през 2004 съм декларирал доход от 19к за цялата година, жена ми не работеше тогава, следвайки уговорката от България, дали съм искал да се откажа преди петата година - НИКОГА, защото аз съм козирог и бутам само напред, независимо, че мога да си строша главата, дали съм работил много за да го постигна - ДАААА, дали си струва-да, дали бих го направил отново - не знам. Днес има възможност за ЕС, което през 2004 беше химера, поне за мен.
Дали моя начим ще работи за някой друг - НЕ ЗНАМ и не се наемам да давам съвети, защото всеки си има рамене на главата да е отговорен за живота си. Успех.
Не искам да се повтарям, но това което споделяш, поне според мен е много ценно!
Знам, че ще е трудно. Особено първата година. Не мога да кажа, че сме икономически имигранти защото в момента месечният инком на семейството ни е около 4000BGN. Стандартът ни на живот ще падне в началото - това е сигурно. Но вярвам, че за година ще можем да достигнем нивото от България. ЕС ли...., дали скоро ще бъде това което го познаваме към момента? Обиколил съм доста страни в ЕС, но като турист. Такак е ОК, но за работа не съм сигурен. Имам доста познати, които вече отидоха да работят като лекари там. Не е това, което си прдставяме. Започват на заплати, които са доста по-ниски от тези на другите им местни колеги, а работят до скъсване. Живеят често в малки населени места, където няма други нашенци и няма какво да се прави след работа когато имаш все пак някакво време, а пък и няма видима перспектива да могат да се преместят в по-голям град. Не знам за вас, но за мен това би било огромен проблем от гледна точка на по-бързото социализиране както на възрастните, а още повече и за малки деца. Всеизвсетно е, че в такива малки общности се гледа с особено око на иноземците. Как може да бъде преглътната ксенофобията, когато е насочена лично към теб!??! jovani ( от кога не си си идвал в България ? ) и той е написал дота интересни неща. Кои от тях верни, кои - не, аз не знам. Знам само, че поне ние не виждаме перспектива за нашите деца тук и сега.., но по тази тема може да се каже страшно много, а не е тук мястото за това.
В България не съм ходил от 4 години, но близките ми са там, та имам някаква представа. Когато аз идвах насам през 2002 лекарите изкарваха по 500 лева заплата, виждам че има някаква промяна напоследък, дано е за добро. Не познавам и не съм чувал за лекар, който да е приравнил за 1 година в Канада, процедурите за приравняване са тромави, а изпитите - тежки, много хора дори предпочитат да започнат да учат наново - взимат огромни заеми за което, които изплащат с години след това (а самото учене е да кажем 5 години, че и повече + стаж).
Не знам защо се безпокоиш толкова за децата си - и ние сме учили в България, и това не ни е попречило успешно да се конкурираме с местните. България е в много по-добро фискално положение в момента от Канада, колкото и да не ти се вярва - просто рисетнаха системата сравнително скоро и ще мине доста време преди да се затлачи отново; за тук - рисетът тепърва предстои.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от succes »

jovani написа:
10xalot написа:
pumpy написа:
10xalot написа:Но какъв е пътя тогава......
Моя път беше: преди да заминем с жена ми се уговорихме следното:
- няма да сме зъболекари поне 5 години и НЯМА да хленчим за което;
- ще живеем в Кебек, където е евтино и аз говоря френски;
- аз ще работя, тя ще инвестора в учене и приравнявне;
- след като тя си дипломира, аз ще уча, а тя ще работи;
- ако до 5 години не стане си хващаме чукалата и канадските паспорти и пробваме нещо друго на друго място.

Имигрирахме пролетта на 2004, жена ми се дипломира декември 2009, аз се дипломирах декември 2011

Дали ми е било лесно ? НЕЕЕЕ, дали съм мрънкал, най-вероятно. Сега като си гледам данъчната декларация през 2004 съм декларирал доход от 19к за цялата година, жена ми не работеше тогава, следвайки уговорката от България, дали съм искал да се откажа преди петата година - НИКОГА, защото аз съм козирог и бутам само напред, независимо, че мога да си строша главата, дали съм работил много за да го постигна - ДАААА, дали си струва-да, дали бих го направил отново - не знам. Днес има възможност за ЕС, което през 2004 беше химера, поне за мен.
Дали моя начим ще работи за някой друг - НЕ ЗНАМ и не се наемам да давам съвети, защото всеки си има рамене на главата да е отговорен за живота си. Успех.
Не искам да се повтарям, но това което споделяш, поне според мен е много ценно!
Знам, че ще е трудно. Особено първата година. Не мога да кажа, че сме икономически имигранти защото в момента месечният инком на семейството ни е около 4000BGN. Стандартът ни на живот ще падне в началото - това е сигурно. Но вярвам, че за година ще можем да достигнем нивото от България. ЕС ли...., дали скоро ще бъде това което го познаваме към момента? Обиколил съм доста страни в ЕС, но като турист. Такак е ОК, но за работа не съм сигурен. Имам доста познати, които вече отидоха да работят като лекари там. Не е това, което си прдставяме. Започват на заплати, които са доста по-ниски от тези на другите им местни колеги, а работят до скъсване. Живеят често в малки населени места, където няма други нашенци и няма какво да се прави след работа когато имаш все пак някакво време, а пък и няма видима перспектива да могат да се преместят в по-голям град. Не знам за вас, но за мен това би било огромен проблем от гледна точка на по-бързото социализиране както на възрастните, а още повече и за малки деца. Всеизвсетно е, че в такива малки общности се гледа с особено око на иноземците. Как може да бъде преглътната ксенофобията, когато е насочена лично към теб!??! jovani ( от кога не си си идвал в България ? ) и той е написал дота интересни неща. Кои от тях верни, кои - не, аз не знам. Знам само, че поне ние не виждаме перспектива за нашите деца тук и сега.., но по тази тема може да се каже страшно много, а не е тук мястото за това.
В България не съм ходил от 4 години, но близките ми са там, та имам някаква представа. Когато аз идвах насам през 2002 лекарите изкарваха по 500 лева заплата, виждам че има някаква промяна напоследък, дано е за добро. Не познавам и не съм чувал за лекар, който да е приравнил за 1 година в Канада, процедурите за приравняване са тромави, а изпитите - тежки, много хора дори предпочитат да започнат да учат наново - взимат огромни заеми за което, които изплащат с години след това (а самото учене е да кажем 5 години, че и повече + стаж).
Не знам защо се безпокоиш толкова за децата си - и ние сме учили в България, и това не ни е попречило успешно да се конкурираме с местните. България е в много по-добро фискално положение в момента от Канада, колкото и да не ти се вярва - просто рисетнаха системата сравнително скоро и ще мине доста време преди да се затлачи отново; за тук - рисетът тепърва предстои.
В България, а и по света хората не се интересуват от икономически индекси и фискални положения. От няколко години чувам колко била България по-добре по някакви индекси от други държави. Това е смешно просто, когато положението си остава плачевно и хората се хранят зле, да не говорим за лечение и други неща, а откъм сигурност - направо кошмар, утре някой от родата на Цар Киро ще ти резне главата или изнасили дъщерята и ходи после се бори. България е една дупка и ще си остане такава дълго време.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

Аман от "един приятел, вуйчинайката, лелята и т.н."
Аман от индекси и мухи.
Аман от "Канада тръстиката, световната конспирация, процъфтяваща България и т.н."
Темата е "признавал ли се медицинските специалности"
Темата не е "моя приятел фармацефта, леля ми собственика на аптека, чичо ми финансов експерт"

ДА, медицинските специалности се признават и аз съм доказателство. Какво коства, дали си трува, какъв ще ти е стандарта след това, колко дълго време ще отнеме и всичко останало са фактори, които всеки трябва САМ да реши за себе си на базата на събрана достоверна информация. И "имам един познат фармацефт, който не палаща повече от 25 кинта на работниците си" не е критерий.
Аз плащам на асистента си 30 на час - искате да ме убедите, че фармацефт взима по-малко - ДА АМА НЕ.........
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

pumpy написа:Аман от "един приятел, вуйчинайката, лелята и т.н."
Аман от индекси и мухи.
Аман от "Канада тръстиката, световната конспирация, процъфтяваща България и т.н."
Темата е "признавал ли се медицинските специалности"
Темата не е "моя приятел фармацефта, леля ми собственика на аптека, чичо ми финансов експерт"

ДА, медицинските специалности се признават и аз съм доказателство. Какво коства, дали си трува, какъв ще ти е стандарта след това, колко дълго време ще отнеме и всичко останало са фактори, които всеки трябва САМ да реши за себе си на базата на събрана достоверна информация. И "имам един познат фармацефт, който не палаща повече от 25 кинта на работниците си" не е критерий.
Аз плащам на асистента си 30 на час - искате да ме убедите, че фармацефт взима по-малко - ДА АМА НЕ.........
Би ли могъл да бъдеш малко по-конкретен по въпроса за медицинските специалности?
- Кои медицински специалности се признават
-Как дефинираш "признават" - т.е. можеш ли да работиш веднага или в относително кратък срок след като пристигнеш.

Ти често си споделял в този форум, че си завършил колеж в Квебек, и в момента следваш дентална медицина в Денвър..(не съм сигурен дали не греша).
Не желая да влизам в този спор, но колеж + унижерситет предполага доста време и средства и е далеч от моята представа за "признават".
Аз си представям следната примерна ситуация:
1- бг зъболекар със стаж му се налага да учи в колеж и университет(отново) за да практикува същата професия тук.
2-човек без образование и опит като зъболекар,също завършва колеж и после унивеситет и след това работи като зъболекар.

Пак повтарям, че уважавам много постигнатото от теб, но в тази тема става въпрос за това дали реално медицинското образование от Б-я се признава тук.М/у другото правистите ги признават със същия "успех", но при тях сякаш това се подразбира..

Относно "един приятел каза"..Тъй като аз не съм нито лекар, нито зъболекар, не бих могъл да дам конкретна информация, освен ако не се позова на познат, с когото общувам често и виждам реално как се развиват нещата при него(педиатър).

И накрая - нека не спорим дали си струва/не си струва да имигрираш в Канада.Отговора на този въпрос е различен за всеки.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

Всички медицински дипломи се признават. Това означава, че тази диплома удостоверява, че си се обучавал за определена професия. Учил си определени курсове едиколко си часа. И тя е основание да ви се разреши да положите изпит, за да практикувате професия от здравната сфера.
Но тя не достатъчно условие, за да практикуваш такава професия.
Веднага никой не може да работи. Веднага, даже завършилите в Канада не работят поради спецификата на работата.

БГ зъболекар, лекар и т.н. им се налага не да учат от начало, а въз основа на техните дипломи /които се признават и преминават под оценка от утолизирани органи/ да се жключат в програми за хора като тях да изучат местната специфика и култура на работа; етиката и законовата база; както и професионални курсове, които не са били част от вашето обучение.
Като тази програма:
http://www.schulich.uwo.ca/dentistry/itd"
За лекарите също съществува възможността да се акредитират в Съединените Щати и да се върнат да практикуват в Онтарио.
http://www.cfpc.ca/RecognizedTraining/"

Подробностти може да се прочетат на този сайт, за всички професии изискващи професионален лиценз за практика:
http://www.ontarioimmigration.ca/OI/en/ ... ICIAN.html"
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

jovani,
ако ви в интересно, от тук можете да видите заплатите на тези здравни работници, които получават пари от провинциалното правителство.
http://www.fin.gov.on.ca/en/publication ... s_2013.pdf"
и други сфери:
http://www.fin.gov.on.ca/en/publication ... sure/pssd/"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

plamsht написа:
Би ли могъл да бъдеш малко по-конкретен по въпроса за медицинските специалности?
- Кои медицински специалности се признават
-Как дефинираш "признават" - т.е. можеш ли да работиш веднага или в относително кратък срок след като пристигнеш.

Ти често си споделял в този форум, че си завършил колеж в Квебек, и в момента следваш дентална медицина в Денвър..(не съм сигурен дали не греша).
Не желая да влизам в този спор, но колеж + унижерситет предполага доста време и средства и е далеч от моята представа за "признават".
Аз си представям следната примерна ситуация:
1- бг зъболекар със стаж му се налага да учи в колеж и университет(отново) за да практикува същата професия тук.
2-човек без образование и опит като зъболекар,също завършва колеж и после унивеситет и след това работи като зъболекар..
Радвам се че питаш и ще си направя труда да ти отговоря:
Признаване на диплома - в моята специалност значи, че мога да кандидатствам за специална програма, която отнема 2-3 години в Университет и след това има диплома от акредитиран университет. Ако нямах диплома от България или тя не се признаваше, за да стана зъблекар тук ще трябва да изкарам някаквъв бак и след това да изкарам редовна програма от 5 години за зъболекар.
Или мога направо да се явя на борден изпит за лиценз и да започна да "лекувам" местните с българкските си знания. Аз избрах да уча по "признатия"път;

Аз съм учил колеж, която няма нищо общо със стоматологията ми в Денвър. Причините са много и една от тях, е че системата в Кебек ми предлагаше повече като стипендия, отколкото като работещ - е да не съм луд да не приема такава оферта. Да не коментираме факта, че като хигиенист имах много по-голямо предимство при кандидатстването ми в Университета (в мое конкретен случай нямаше никакво значение), получаваш по-добра заплата, "обучението" за мен беше елементарно лесно, бях teaching assistant по перио в Университета, създаде ми връзки и ме представяше в добра светлина, като някой който иска да не губи връзка с професията си, трябваше да се занимавам нещо, докато жена ми се подготвя и е студент и т.н. и т.н.

А относно "приятелите" - финансите са нещо невероятно лично и не знам колко добри приятели трябва да сте за да си споделяте кой колко на кого плаща и колко изкарва. Аз го обсъждам с кумата си понякога, когато говорим за пари и бизнес, но нея я познавам от 6 годишен - тя ми е приятел от тогава. Само за инфо, днес съм на 38. Това за мен е "достоверен" източник. Всичко останало са "приказки на ухо"
И най-малкото, което ще започна да разправям на приятелите си е как правя 100-200-300-400-500к на година, когато знам каква е средната заплата в Канада и колко правят масата от тях - невероятна проява на лош вкус би било......
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

leaf написа:Всички медицински дипломи се признават. Това означава, че тази диплома удостоверява, че си се обучавал за определена професия. Учил си определени курсове едиколко си часа. И тя е основание да ви се разреши да положите изпит, за да практикувате професия от здравната сфера.
Но тя не достатъчно условие, за да практикуваш такава професия.
Веднага никой не може да работи. Веднага, даже завършилите в Канада не работят поради спецификата на работата.

БГ зъболекар, лекар и т.н. им се налага не да учат от начало, а въз основа на техните дипломи /които се признават и преминават под оценка от утолизирани органи/ да се жключат в програми за хора като тях да изучат местната специфика и култура на работа; етиката и законовата база; както и професионални курсове, които не са били част от вашето обучение.
Като тази програма:
http://www.schulich.uwo.ca/dentistry/itd"
За лекарите също съществува възможността да се акредитират в Съединените Щати и да се върнат да практикуват в Онтарио.
http://www.cfpc.ca/RecognizedTraining/"

Подробностти може да се прочетат на този сайт, за всички професии изискващи професионален лиценз за практика:
http://www.ontarioimmigration.ca/OI/en/ ... ICIAN.html"

"..И тя е основание да ви се разреши да положите изпит, за да практикувате професия от здравната сфера.."

Значи с "лекарска" диплома от България, човек би могъл да положи този изпит(или няколко изпита 2,3,4..) и след това да работи в здравната сфера - примерно, лекар УНГ в някоя МБАЛ пристига в Канада, и след полагане на изпит(и), започва работа като УНГ в някоя walking clinic?
Струва ми се малко вероятно това..може би този хипотетичен лекар може да започне работа като санитар или медицинска сестра, или лаборант?Тези професии също са в здравната сфера.Като поработи няколко години като санитар или лаборант,примерно, би ли могъл да тогава да работи като лекар?

"За лекарите също съществува възможността да се акредитират в Съединените Щати и да се върнат да практикуват в Онтарио."

Това го разбирам така: за да спестя максимално време, отивам в Щатите, защото там "признаването" става по лесно и бързо..?
Доста български лекари намират работа в Германия и УК, интересно ми е дали са им нужни няколко години за да започнат работа или ги наемат директно от БГ, но нямам информация от първа ръка..само обяви в сайтовете за работа съм чел.Една комшийка в Б-я си намери работа като рентгенов лаборант в Ирландия, но не са и искали да доучва или да полага изпити.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

plamsht написа: Доста български лекари намират работа в Германия и УК, интересно ми е дали са им нужни няколко години за да започнат работа или ги наемат директно от БГ, но нямам информация от първа ръка..само обяви в сайтовете за работа съм чел.Една комшийка в Б-я си намери работа като рентгенов лаборант в Ирландия, но не са и искали да доучва или да полага изпити.
Това беше казано по-горе, но видимо колегата не се интересува от Европа. Няма как да се стравнява освен това дохода на лекар в Европа и в Северна Америка.
Семейния ми лекар в Денвър ми е гаран по един от студентските заеми. Освен, че знам социалния му номер, знам и годишната му заплата, защото и двете са на апликацията ми за заем. Знам и колко е заплатата на жена му, защото работи за моята жена, тоест жена ми й разписва фиша в края на месеца. Знам, разбира се заплатата на жена ми, както и моя годишен доход. Имал съм и оферта от Холандия, Англия и Франция, защото съм любопитен и съм се интересувал - Е няма НИЩО общо от гледна точка на пари..... За приемане и среда на живот няма да говоря, това е нещо лично.
А иначе, да един български зъболекар може да се яви на поредица от изпити, ако не се лъжа 3 и да започне да практикува в Канада веднага след това. За лекарите е по-трудно, защото се борят за специализация наравно с местните, но е ВЪЗМОЖНО. Днес ми беше пациент един от селските ни лекари и тя е украинка, завършила в Украйна и приравнила в Канада. Значи МОЖЕ.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

leaf написа:jovani,
ако ви в интересно, от тук можете да видите заплатите на тези здравни работници, които получават пари от провинциалното правителство.
http://www.fin.gov.on.ca/en/publication ... s_2013.pdf"
и други сфери:
http://www.fin.gov.on.ca/en/publication ... sure/pssd/"
"Провинциалното правителство" и "частните компании" са 2 съвсем различни неща, и за съжаление (или за щастие) вторите осигуряват работа на много повече хора.
Заради тези разлики в стандартите са и огрмоните федерален и провинциални дефицити за които говорих преди и заради които вървим бързо по стъпките на Гърция - Канадската икономика затъва, губи конкурентноспособност в почти всички силни преди отрасли, а правителствата компенсират, като в резултат от това затъват във все по-дълбоки заеми.
Държите ли да ви дам телефона на собстеника на франчайз-аптеката или сте съгласни с предходното ми мнение?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

succes написа:
В България, а и по света хората не се интересуват от икономически индекси и фискални положения. От няколко години чувам колко била България по-добре по някакви индекси от други държави. Това е смешно просто, когато положението си остава плачевно и хората се хранят зле, да не говорим за лечение и други неща, а откъм сигурност - направо кошмар, утре някой от родата на Цар Киро ще ти резне главата или изнасили дъщерята и ходи после се бори. България е една дупка и ще си остане такава дълго време.
Тук се отклоняваме от темата, но ще ви отговоря, за да не излезе, че съм се съгласил с мнението ви: "Цар Киро" го има и в Канада.

Вчера например беше поредната престрелка в Торонто, произведена от хора в движещи се автомобили - над 20 изстрела, 4-ма ранени:
http://www.theglobeandmail.com/news/tor ... e18938202/
Това е бедняшки район, но аз там водя детето си през зимата защото там се намира най-голямата закрита зала със забавления за деца в Торонто - "Фентъзи Феър", точно на улицата на която е започнала престрелката.
Преди 2 месеца имаше престрелка в съдебната зала в Брамптън - има ранен полицай и един убит.
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/b ... -1.2590179

Първото нещо което се случва на един имигрант в Канада е фазата "пладнешки обир", която описах в първото си мнение в тази тема, в която имигрантите разбират, че след всички тези усилия по процедурата и пропиляно време и пари са заменили "трън с глог", и от който обир директно печели Канадската икономика. Но Канада печели не само от това - тя печели и от следващите 2 фази на имигрантският живот:
Фаза #2: Имигрантът-роб - фазата в която имигрантът работи за каквото му попадне и за колкото му платят, само и само да може да си плати сметките през което време приравнява дипломи или се опитва да влезе в системата - продължителност м/у 3 и 5 години.
Фаза #3: Имигрантът-крепостен селянин - след като се устрои и влезе в системата той открива, че не може да си позволи приличен живот без да влезе в огромни заеми - било това поради приравняване на дипломи и доучване или поради това, че иска да живее като "нормален човек". Голямата част от имигрантите имат моргиджи които те знаят че няма как да изплатят в рамките на съзнателният си живот. Имигрантът губи мобилност и гъвкавост и става един стресиран "войник" (или служител), подчиняващ се сляпо на волята на господарите си.
Последно промяна от jovani на Съб Май 31, 2014 7:53 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор