Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Tish »

Направи ми впечатление, че статусът, кога е започнало обработването на документите, се появява няколко дни преди поканата за виза.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от uncontrollable »

milly,

много е вероятно третата точка да я имаме само тези, на които са поискани допълнителни документи. Аз имам 3 точки и ми поискаха отново формуляр. :)))

Tish,
не знам дали има такава закономерност защото при мен се появи доста преди да се появи поканата за медицински.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от kamy »

Явно няма закономерност - смучем си я от пръстите.
Аз съм с две точки - втората medicals received стои откакто пратих медицинските,
след това ми искаха доп.документи, получиха ги и няма промяна.

Като се взирам пак и пак в писмата забелязах друга закономерност, не знам на какво се дължи, може и случайно да е, но 3 от 5 имейла са изпратени до мен сутринта в 10:40 +- 5минути. Много шантаво :)
Последно промяна от kamy на Чет Май 15, 2014 8:07 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fenomeno »

Ние сме с изпратен доп. документ от 28.01. и все още си чакаме.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от uncontrollable »

Като си говорим за статуси :rofl:, мен ме интересува в какви срокове от изпращането на паспортите ви се смени статусът на Decision made и горе-долу след колко време си получихте паспортите с визите, че мен нещо вече не ме свърта. :)
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от libre »

uncontrollable написа:Като си говорим за статуси :rofl:, мен ме интересува в какви срокове от изпращането на паспортите ви се смени статусът на Decision made и горе-долу след колко време си получихте паспортите с визите, че мен нещо вече не ме свърта. :)
Ние така и си останахме без статус :D , но пък вече сме с визи.Поканата за визи дойде няма и десетина дни след медицинските,а визите за 3 седмици.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от uncontrollable »

libre, merci b/p.

Значи всички теории на конспирациите отиват в кошчето. :))) Най-важен е крайният резултат. ;)
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

kamy написа:На мен последно на 11.04 ми писаха имейл - получихме ви документите (дето ми искаха допълнително) и вече месец по-късно още чакам и нямам покана. Започнах да се притеснявам да не би да ми изтекат 6-те месеца срок на медицинските нали няма пак да ни карат да ги правим. Какво ли не ми минава през ума. Голямо чакане падна :)
Медицинските не са ли с валидност 12 месеца ?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

sofia_shi82 написа: Медицинските не са ли с валидност 12 месеца ?
:y:
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от geronimo »

Здравейте,

Дали има някой, който да чака поканите повече от 8 месеца :drunk: ?
Ние сме на това дередже... писахме 4-5 пъти на 3 различни мейла и отговора им общо взето е, че не могат да се ангажират с време кога ще получиме поканите и да чакаме.
Чудех се като наближи датата на изтичане на медицинските, дали трябва да ги направим повторно преди тази дата? От къде ще дойдат вторите формуляри?
Някой може ли да даде жокер?
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от kamy »

8 месеца! Това е многп обезкуражаващо :( Би трябвало те да се свържат с вас, няма да правите нищо по своя инициатива,вярвам че визите ще дойдат преди този срок.
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от bgvlado »

geronimo написа:Здравейте,

Дали има някой, който да чака поканите повече от 8 месеца :drunk: ?
....
8 месеца от медицинските ли?
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от geronimo »

bgvlado написа:
geronimo написа:Здравейте,

Дали има някой, който да чака поканите повече от 8 месеца :drunk: ?
....
8 месеца от медицинските ли?
да :worried:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

geronimo написа:Здравейте,

Дали има някой, който да чака поканите повече от 8 месеца :drunk: ?
Ние сме на това дередже... писахме 4-5 пъти на 3 различни мейла и отговора им общо взето е, че не могат да се ангажират с време кога ще получиме поканите и да чакаме.
Чудех се като наближи датата на изтичане на медицинските, дали трябва да ги направим повторно преди тази дата? От къде ще дойдат вторите формуляри?
Някой може ли да даде жокер?
Значи вариантите са два:
- По-вероятния - да получите визи в рамките на 12-те месеца валидност на медицинските, което най-вероятно ще ви постави в ситуацията да имате много малко време за подготовка за заминаването, предвид че визите не могат да се удължават, а изтекът ли без да сте влезли в Канада, то все едно цялата ви процедура е пропаднала.
- По-малко вероятния - да не успеят да ви издадът визите в рамките на срока на медицинските, тогава предвид че това ще е по вина на консулството - ще ви изпратят нови формуляри да правите нови медицински прегледи, но да правите нови медицински преди да са изтекли тези които вече имате направени, мисля че няма вариант.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от geronimo »

Koko написа:
geronimo написа:Здравейте,

Дали има някой, който да чака поканите повече от 8 месеца :drunk: ?
Ние сме на това дередже... писахме 4-5 пъти на 3 различни мейла и отговора им общо взето е, че не могат да се ангажират с време кога ще получиме поканите и да чакаме.
Чудех се като наближи датата на изтичане на медицинските, дали трябва да ги направим повторно преди тази дата? От къде ще дойдат вторите формуляри?
Някой може ли да даде жокер?
Значи вариантите са два:
- По-вероятния - да получите визи в рамките на 12-те месеца валидност на медицинските, което най-вероятно ще ви постави в ситуацията да имате много малко време за подготовка за заминаването, предвид че визите не могат да се удължават, а изтекът ли без да сте влезли в Канада, то все едно цялата ви процедура е пропаднала.
- По-малко вероятния - да не успеят да ви издадът визите в рамките на срока на медицинските, тогава предвид че това ще е по вина на консулството - ще ви изпратят нови формуляри да правите нови медицински прегледи, но да правите нови медицински преди да са изтекли тези които вече имате направени, мисля че няма вариант.
Искаш да кажеш, че визите важат една година от датата на направените медицински, независимо кога са ти я били в паспорта ли? Ако това е така, това е повече от ужасно. Ще си резервирам билет за 23.септ. - една седмица преди да изтекат медицинските.
Публикувай отговор