Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Viara
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Яну 20, 2004 3:36 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от Viara »

Здравейте,

Предлагам ви да прочетете статията на Михаела Керезова, Лицензиран канадски
имиграционен консултант.
Вижте стр. 6: http://bulbiz.com/bgflame/FLAME_132_May2/index.html"

Поздрави,
Вяра, в-к Пламък
http://www.bulgarianflame.com"
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от 7George »

Това трябва да се тегли и чете локално, иначе текста за онлайн е много дребно направен... :geek:
Добра статия.
Решението да премълчиш, “подминеш“ или просто случайно
да пропуснеш да посочиш информация за себе си и/или
семейството си, може да доведе до отказ дори на обикновените на глед
туристически визи за Канада на поколения имигранти след вас.
Аз например не познавам хора получили свидетелство за съдимост от арабска страна по пощата, но познавам такива на които им е трябвало.. Правете си изводите.
Embrace your climate change!
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от Люта чушка ® »

7George написа: Аз например не познавам хора получили свидетелство за съдимост от арабска страна по пощата, но познавам такива на които им е трябвало.. Правете си изводите.
Е, аз пък познавам! И апликанта си получи въпросното свидетелство не от една, а даже от две арабски страни, ама да не разводняваме темата...
Статията е полезна :y:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Viara
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Яну 20, 2004 3:36 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от Viara »

Благодаря ви за забелжката.

Ето и линк към PDF версията, където се чете по-добре.
Вижте стр.6: http://bulgarianflame.com/wp-content/up ... 2_May2.pdf
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от pumpy »

Честно казано не разбирам посланието, а от там и статията....
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от Val »

Е, посланието е доста прозрачно: кандидатстването е толкова сложно, че не можем да се справим сами, а трябва да ползваме агенти. И да сме готови да си платим добре. Може и да е вярно това - не коментирам...
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от optics »

Val написа:Е, посланието е доста прозрачно: кандидатстването е толкова сложно, че не можем да се справим сами, а трябва да ползваме агенти. И да сме готови да си платим добре. Може и да е вярно това - не коментирам...
Никой не може да накара никого насила да ползва агенти.
Статията обяснява, че нещата са по-сложни от едно време и се променят доста динамично.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от agent Ozo »

Промените в процедурите са динамични само за този, който от години се занимава с това да печели от кандидат-имигранти по съответната процедура за имиграция. За отделният кандидат-имигрант нещата винаги са статични към момента на кандидатстването по една или друга процедура.
Така че Val е много прав относно внушенията в статията.
Държа да отбележа, че не съм против ползването на подобни услуги, макар и да ги намирам излишни. Всеки сам решава как да харчи парите си.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от mortigur »

agent Ozo написа:Промените в процедурите са динамични само за този, който от години се занимава с това да печели от кандидат-имигранти по съответната процедура за имиграция. За отделният кандидат-имигрант нещата винаги са статични към момента на кандидатстването по една или друга процедура.
Така че Val е много прав относно внушенията в статията.
Държа да отбележа, че не съм против ползването на подобни услуги, макар и да ги намирам излишни. Всеки сам решава как да харчи парите си.
:y: :y: :y:

Само на мен ли ми се струва или в статията се прокрадват някои нотки на расизъм?
Taxation is theft.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от myhata II »

agent Ozo написа:Промените в процедурите са динамични само за този, който от години се занимава с това да печели от кандидат-имигранти по съответната процедура за имиграция. За отделният кандидат-имигрант нещата винаги са статични към момента на кандидатстването по една или друга процедура.
Така че Val е много прав относно внушенията в статията.
Държа да отбележа, че не съм против ползването на подобни услуги, макар и да ги намирам излишни. Всеки сам решава как да харчи парите си.

Напълно НЕ съм съгласен с горното мнение !!!
От 5 години страшно много се вдигнаха летвите за език и професия, лицето отгоре дало това мнение ако кандидатстваше днес, няма да има никакъв шанс !!!
Просто нещата по целия свят се промениха !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Промените в процедурите са динамични само за този, който от години се занимава с това да печели от кандидат-имигранти по съответната процедура за имиграция. За отделният кандидат-имигрант нещата винаги са статични към момента на кандидатстването по една или друга процедура.
Държа да отбележа, че не съм против ползването на подобни услуги, макар и да ги намирам излишни. Всеки сам решава как да харчи парите си.
Аз също винаги съм отбелязвал, че са излишни и че ако не можеш сам да се оправиш с кандидатстването "много било сложно" то къде въобще си тръгнал. И въпреки това има хора дето настояват, че не защото било сложно (те иначе са умни) но времето им било ценно и т.н. и няма как да ги разубедиш. Окей нека да действат както са решили.

За всеки кандидат са що-годе статични условията - да, но те идват и питат във форума и понякога получават различни отговори от хора минали по различно време. Според мене, човек кацнал преди повече от година въобще не трябва да се изказва по процедурата или ако се изказва да уточнява кога е минал.

Естествено, че всеки агент ще твърди колко е важен и как без него е много трудно и т.н. но спомнете си лафа за зелката.

Ботъм лайн - съветвам да се оправяте без агенти, но ако не искате, тогава препоръчвам конкретно Михаела.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от agent Ozo »

optics написа:За всеки кандидат са що-годе статични условията - да, но те идват и питат във форума и понякога получават различни отговори от хора минали по различно време. Според мене, човек кацнал преди повече от година въобще не трябва да се изказва по процедурата или ако се изказва да уточнява кога е минал.
Проблемът не е в хората, които споделят кое и как е било при тях. На тях трябва да се благодари и по всякакъв начин да се поощрява подобно поведение. Проблемът винаги е в питащите т.е. търсещите информация. Ако те се ограничат в търсенето само до споделеното от някой съфорумник, то рискът си е техен и никой няма да им е виновен ако нещата не се получат според очакванията им. Също така и ако някой не си дава труда да проверява за актуалността на информацията. Това се отнася не само до разказите на преминалите процедурата, а и за всеки друг източник на инфо.
Винаги съм наблягал на необходимостта да се търсят и четат предимно официални източници и нормативни документи. А личните истории на този или онзи да се приемат като един вид онагледяване на теорията и за разбиране на практическото приложение на различните правила.
А пък "съветниците", които никога не дават препратки към оригиналните източници, много бързо престават да им вярват и никой не ги слуша.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от OILERS »

Не си давайте парите на агенти.Те не са по-умни от Вас!Винаги е по-добре,да държиш нещата в собственните си ръце.Има и по-добри начини да си похарчите парите.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Канадската Имиграционна Система-Сложен Танц Ли е Това?

Мнение от umeiko »

А най големият проблем на агентите е че единственото което те трябва да направят е да ти попълнят формите. Не да ги пратят те, не те да се занимват с изкривяване на фактите, не с тълкуване на на закона, и т.н.... врътки. Аве въобще накрая човека който си плаща на агент може основателно да пита за какво плаща след като 99% от работата не се свършва от агента!
Разбира се, ако сега имаше некой агент който да ми обясни в подробностти всичките врътки (ако кандидаствах сега разбира се), дори и накрая аз да свърша повечето работа, аз лично с удоволствие бих си платил. Лошото е че единственият начин да имаш тези знания е....като минеш цялата процедура, по нормалният начин......
Публикувай отговор