Село СТРАХ

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Село СТРАХ

Мнение от IRA »

За Канада вие сте бежанци, ще ви хареса ли някой да се държи така с вас?
И аз бях в София точно по това време, в ценъра, не беше чак такава драма.Центъра на София винаги си е бил заселен с бежанци- македонци, арменци, евреии...еднически чисти са само селата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Село СТРАХ

Мнение от joro »

И аз съм в момента в България и не виждам бежанците с нещо да са навредили на хората тук. НЯМА ДОСЕГА НЯМА НИТО ЕДНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ИЗВЪРШЕНО ОТ СИРИЙСКИ БЕЖАНЕЦ. И сирийците са съвсем нормални хора, като нас българите. Не са черни и жените им не ходят с фереджета. Освен това 1/ 3 от сирийците са християни. В България има 5000 бежанци. Поинтересувайте се колко бежанци има в Канада,? Сигурно са 100 пъти повече. Но за другите страни това не е проблем. Проблем е за България, защото позволяваме на хора като Волен Сидеров, Боян Расате и още няколко олигофрена да си проповядват налудничавите теории и да плашат простолюдието с турци, гърци, сирийци, американци.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Село СТРАХ

Мнение от borismorev »

joro написа:И аз съм в момента в България и не виждам бежанците с нещо да са навредили на хората тук. НЯМА ДОСЕГА НЯМА НИТО ЕДНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ИЗВЪРШЕНО ОТ СИРИЙСКИ БЕЖАНЕЦ. И сирийците са съвсем нормални хора, като нас българите. Не са черни и жените им не ходят с фереджета. Освен това 1/ 3 от сирийците са християни. В България има 5000 бежанци. Поинтересувайте се колко бежанци има в Канада,? Сигурно са 100 пъти повече. Но за другите страни това не е проблем. Проблем е за България, защото позволяваме на хора като Волен Сидеров, Боян Расате и още няколко олигофрена да си проповядват налудничавите теории и да плашат простолюдието с турци, гърци, сирийци, американци.
В Сирия християните са под 10%, не че това има значение. Плюс това християните са по-заможната част от населението им, те се изнасят при роднини в западна Европа.

В България има над 10 000 бежанци, а ако не бяхме вкарали извънредни патрули по границата "да им нарушават човешките права" никой не знае колко щяха да са.

Половината"бежанци" не са от раздираната от гражданска война Сирия, а от други страни, които не са във война - тоест икономически емигранти. Не знаят езика, нямат образование (виж статистиката), нямат работа и доходи (освен държавна субсидия и дарения).

Престъпления има, наистина не са извършени от сирийци обаче, а от тези другите. Единствената причина да няма повече престъпления е, че до сега бяха в лагери а и зимата им е студено да излизат.

Тази тема съм я коментирал много пъти, няма какво да спорим. Тези хора нямат причина да са в България, а на Сирийците с потвърден бежански статут трябва да им се организират лагери и в последствие да им се помогне да се приберат в Сирия след края на конфликта.


10% - https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_ ... ristianity"

http://www.aref.government.bg/?cat=8"
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Село СТРАХ

Мнение от the_coach »

borismorev, я кажи, ако ти живееше в това село, Розово, и бе видял с очите си бежанците, ама се бе вгледал в техните очи, би ли ги изгонил?
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Село СТРАХ

Мнение от joro »

Разберете, тези хора не са дошли тук защото са искали или защото България е много богата и тук ще живеят много добре. Самите бежанци не искат да остават тук в лагерите и очакват с надежда войната в Сирия да приключи и да се върнат обратно. За случая в това село сме виновни всички. Защо някой политик не отиде да поговори със селяните, да им обясни, че тези хора ще бъдат там известно време и след това ще си тръгнат, че това са семейства с деца, които на никого нищо лошо не са направили. Вместо това позволяваме на разни малоумници да създават ксенофобия и национализъм.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Село СТРАХ

Мнение от borismorev »

fighter написа:borismorev, я кажи, ако ти живееше в това село, Розово, и бе видял с очите си бежанците, ама се бе вгледал в техните очи, би ли ги изгонил?
Няма нужда да обръщаме въпроса лично, това няма да направи аргументите ти по-издържани. Защото и аз мога да те попитам ти би ли ги изгонил ако ги видиш с очите си да се нанасят в съседната къща, в която живее майка ти/баба ти в България.

Аз никого няма да гоня, аз не съм нито полицията, нито армията, нито гранична охрана. Първата ми работа ще е да се обадя в съответните институции и да проверя дали тези хора са с потвърден статут на бежанци. От там насетне съответните служби трябва да си ги приберат и да се погрижат за тях.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Село СТРАХ

Мнение от the_coach »

borismorev написа:
fighter написа:borismorev, я кажи, ако ти живееше в това село, Розово, и бе видял с очите си бежанците, ама се бе вгледал в техните очи, би ли ги изгонил?
Няма нужда да обръщаме въпроса лично, това няма да направи аргументите ти по-издържани. Защото и аз мога да те попитам ти би ли ги изгонил ако ги видиш с очите си да се нанасят в съседната къща, в която живее майка ти/баба ти в България.

Аз никого няма да гоня, аз не съм нито полицията, нито армията, нито гранична охрана. Първата ми работа ще е да се обадя в съответните институции и да проверя дали тези хора са с потвърден статут на бежанци. От там насетне съответните служби трябва да си ги приберат и да се погрижат за тях.
Не бих ги изгонил. На хора в нужда винаги се опитвам да помогна.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Село СТРАХ

Мнение от MrGeek »

borismorev написа:Аз никого няма да гоня, аз не съм нито полицията, нито армията, нито гранична охрана. Първата ми работа ще е да се обадя в съответните институции и да проверя дали тези хора са с потвърден статут на бежанци. От там насетне съответните служби трябва да си ги приберат и да се погрижат за тях.
Чукча не читатель, чукча писатель. Прочете ли изобщо за фактите около цялат история? Хората са били с ПЕРФЕКТЕН бежански статус, настанени там от съответния държавен орган. За това, което бясните селяндури правят, включително и за приказките на кметицата, СИ ИМА ЯСНИ ТЕКСТОВЕ В НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ! Последното е хубаво да се прочете няколко пъти, защото независимо от този ясен факт, нито една правоохранителна институция в Бълагрия не се е задействала, да ИЗПЪЛНИ ЗАКОНА! Кой от тези очевидни факти не е ясен? Селяндурите са направили така, щото законодателството на България да не важи в това забутано село и очевидно на никой в държавата не му пука за този проблем. :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Село СТРАХ

Мнение от borismorev »

MrGeek написа:
borismorev написа:Аз никого няма да гоня, аз не съм нито полицията, нито армията, нито гранична охрана. Първата ми работа ще е да се обадя в съответните институции и да проверя дали тези хора са с потвърден статут на бежанци. От там насетне съответните служби трябва да си ги приберат и да се погрижат за тях.
Чукча не читатель, чукча писатель. Прочете ли изобщо за фактите около цялат история? Хората са били с ПЕРФЕКТЕН бежански статус, настанени там от съответния държавен орган. За това, което бясните селяндури правят, включително и за приказките на кметицата, СИ ИМА ЯСНИ ТЕКСТОВЕ В НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ! Последното е хубаво да се прочете няколко пъти, защото независимо от този ясен факт, нито една правоохранителна институция в Бълагрия не се е задействала, да ИЗПЪЛНИ ЗАКОНА! Кой от тези очевидни факти не е ясен? Селяндурите са направили така, щото законодателството на България да не важи в това забутано село и очевидно на никой в държавата не му пука за този проблем. :fubar:
MrGeek, перфектно знам какъв им е бил статута. А ти ако прочетеш какво съм казал ще разбереш, че тези потвърдени бежанци не трябва да са на свободен наем, а в съответните лагери, където да си имат охрана, медицинска помощ и т.н. За не-сирийците си има процедура по екстрадиране.
Всеки в България (и извън нея) се пише по-католик от Папата, но никои не предлага решения на проблемите.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Село СТРАХ

Мнение от MrGeek »

borismorev написа:тези потвърдени бежанци не трябва да са на свободен наем
Не трябва? Кой го казва това? Вътрешния ти глас, който е по-авторитетен от законите и държавните институции, които казват точно обратното? :fubar:

ПП. Утре ако група местни канадци/реднкес реши да обкръжи къщата, в която си се настанил и те изхвърлят с аргумента, че квартала е най-етнически чистия в Канада и нямаш място там, как мислиш ще се развие ситуацията?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Село СТРАХ

Мнение от borismorev »

MrGeek написа:
borismorev написа:тези потвърдени бежанци не трябва да са на свободен наем
Не трябва? Кой го казва това? Вътрешния ти глас, който е по-авторитетен от законите и държавните институции, които казват точно обратното? :fubar:

ПП. Утре ако група местни канадци/реднкес реши да обкръжи къщата, в която си се настанил и те изхвърлят с аргумента, че квартала е най-етнически чистия в Канада и нямаш място там, как мислиш ще се развие ситуацията?
Нямате аргументи и го обърнахте на лични нападки.

Отговарям последно в тази тема и отивам да спя, вие се заблуждавайте, щом това ви кара да се чувствате добре.

Основната разлика между мен и хората влезли незаконно в България е че аз съм квалифициран специалист, пристигнал с покана от канадска фирма и работещ от третия си ден тук (кацнах в събота, понеделник бях на работа), говорещ и 2та официални езика на Канада. Как ти се струва, маи има стабилна разлика с незаконно влязъл, не говорещ езика, без работа, без активи, без бъдеще в тази държава.
Ако дойдат реднеците ще видят какво съм научил в Тексас, където живях до скоро.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Село СТРАХ

Мнение от MrGeek »

borismorev написа:Основната разлика между мен и хората влезли незаконно в България
Продължаваш като чукчата писател. Колко пъти трябва да ти се обясни, че тези хора НЕ СА влезли незаконно в България - имат официален статут на бежанци и съответно са настанени с решение на отговорните за това държавни институции. В същото време местните реднеци ПРЕГАЗВАТ ЗАКОНИТЕ в България, като нито една правоохранителна институция не се задейства по този случай. Няма никаква разлика между твоя "велик" статут в Канада и техния в България. Всичко е на базата на съответното законодателство.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6471
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Село СТРАХ

Мнение от joro »

borismorev написа:
MrGeek написа:
borismorev написа: Основната разлика между мен и хората влезли незаконно в България е че аз съм квалифициран специалист, пристигнал с покана от канадска фирма и работещ от третия си ден тук (кацнах в събота, понеделник бях на работа), говорещ и 2та официални езика на Канада. Как ти се струва, маи има стабилна разлика с незаконно влязъл, не говорещ езика, без работа, без активи, без бъдеще в тази държава.
Ако дойдат реднеците ще видят какво съм научил в Тексас, където живях до скоро.
Браво бе, истински ариец, сигурно и кръвта ти е синя. Ама като си научил толкова много вземи научи и законите в една демократична държава. И откъде знаеш тия сирийци с какво образование са, колко езика знаят? И сред сирийските бежанци има лекари, учители, инженери.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Село СТРАХ

Мнение от Ivan1007 »

borismorev написа:

Основната разлика между мен и хората влезли незаконно в България е че аз съм квалифициран специалист, пристигнал с покана от канадска фирма и работещ от третия си ден тук (кацнах в събота, понеделник бях на работа), говорещ и 2та официални езика на Канада. Как ти се струва, маи има стабилна разлика с незаконно влязъл, не говорещ езика, без работа, без активи, без бъдеще в тази държава.
Ако дойдат реднеците ще видят какво съм научил в Тексас, където живях до скоро.
Основната разлика е, че мнозинството от българските мигранти се конкурират с бежанците за помощи и нискоквалифицирани работни места, осигуряващи мъничко повече от биологическо съществуване.
Раликата е, че бежанците го правят защото е застрашен живота им там от където идват, а българите сами са си направили живота да е застрашен там от където идват и там където отиват.
Емигрантите в Канада са доста непредставителна извадка, но ако поразровиш форума ще видиш, че и тук основна тена е как да се издои социалната система. Из ЕС това е мнозинството от имигрантите.
За бъдещето - тези бежанци не са толкоз глупави да си търсят бъдеще в страната, където един от четири от местните е отишъл да го търси другаде, а всеки втори е готов да го направи. България им е транзитна спирка.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Село СТРАХ

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
borismorev написа:Основната разлика между мен и хората влезли незаконно в България
Продължаваш като чукчата писател. Колко пъти трябва да ти се обясни, че тези хора НЕ СА влезли незаконно в България - имат официален статут на бежанци и съответно са настанени с решение на отговорните за това държавни институции. В същото време местните реднеци ПРЕГАЗВАТ ЗАКОНИТЕ в България, като нито една правоохранителна институция не се задейства по този случай. Няма никаква разлика между твоя "велик" статут в Канада и техния в България. Всичко е на базата на съответното законодателство.
Машала бре Гайка ,а фирем ,дай си адреса в малкия Китай за да ти пратя у вас семейство легално рефюджи семейство от Пакистан ! :D :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор