IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Не знам да те мразя ли или да ти благодаря. :D
Болезнено си прав за всичко това...
Половината от тези думи (по-сложните) не ги знам ако трябва да съм честен. :wasntme:
Като цяло съм чел доста материали за структурите на писмата и есетата и видеа сумати съм гледал, но си остава проблема с логиката и тактиката на писане. Иначе знам че не трябва да се пише съкратено, да има ред между абзаците, да имат свързващо изречение, как да започне увода и как да завърша заключение и прочие. Писмата не ги коментирам те са елементарни, като обръщения, стил на писане и т.н.
Времевите грешки на говоренето ми според мен бяха 2, като на 2-та се поправих, все тая свърши тя. И както казва Tsetso84, наистина лафиш си сладко с тях и накрая чофка. Дори накрая като ми каза това беше на мен ми беше на езика да кажа already??
Знам си слабото място и ще търся генерална промяна там, както и помощ от вас. Благодаря на всички отзовали се да помогнат.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

Тони съжалявам за резултата,надявам се следващия път да ти е за последно!
Горе главата и Канада виочаква.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Очаква тя Канада, такива некадърници като мен дето не могат да си взема изпита надали очаква ама айде...
Не е смешно ама е вярно, както се казва в един виц. |(
Може би не съм достоен за там или както казва един приятел явно не трябва да ходя там. :)
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Feel_free »

tonny написа:Очаква тя Канада, такива некадърници като мен дето не могат да си взема изпита надали очаква ама айде...
Не е смешно ама е вярно, както се казва в един виц. |(
Може би не съм достоен за там или както казва един приятел явно не трябва да ходя там. :)
Или по-скоро трябва да се "понапънеш" още малко с английския и тогава пак да се явиш.
Хем ще си по-спокоен и уверен, хем няма да ръсиш една камара пари за проба-грешка.
Що хора без език са заминали къде ли не по света и щом те се оправят, не виждам защо се самообезкуражаваш.

Горе главата и дай малко по-оптимистично ;)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от roumensp »

tonny написа:Очаква тя Канада, такива некадърници като мен дето не могат да си взема изпита надали очаква ама айде...
Не е смешно ама е вярно, както се казва в един виц. |(
Може би не съм достоен за там или както казва един приятел явно не трябва да ходя там. :)
Очаква, и още как ... много по-големи от теб. :D Не го слушай приятеля, ами се понапъни ... Бил Гейтс и Айнщайн също не са били отличници, ако не си чул ...
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Тези, които се явявахте в София - къде беше изпита ви? Само на ул. Кракра или и на друго място?
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

устен на кракра а писмен в американския университет
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

и при мен се получи една малка греда и сега се чудя какво да правя ,ако може да ми дадете съвет
Listening: 7.5
Reading: 6.5
Writing: 5.5 - :envy: :envy: :envy: :envy: :envy:
Speaking: 6.0
Overall: 6.5

вариантите са да преразглеждам ли ( 60 GBP и 8 седмици чакане или 355.00 и отново явяване?)
моля за съвет и ако преразглеждаме писането дали въобще може да се надявам на 0.5 десети увеличение
ако някой е преразглеждал нека пише да каже какво се е случило?
Благодаря предварително
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Independent »

Даже и да си вдигнеш писането до 6.0, това няма да промени крайния резултат. Ако целта ти е резултат от 7 нагоре, единственият начин е с повече учене и практика.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Според мен ново явяване. Дори и да поискаш преразглеждане, няма гаранция, че ще ти вдигнат оценката, а ще си загубил ценно време.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

целта ми е да имам на всички компоненти 6.0 за да мога да си пусна документите по федералната процедура.
някой пускал ли е молба за преразглеждане и има ли смисъл да пускам такава молба заради тези 0,5 или пак да се явиа на изпита?
мислите ли че преразглеждане могат да ми дадат тези точки?
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

spaneva написа:Според мен ново явяване. Дори и да поискаш преразглеждане, няма гаранция, че ще ти вдигнат оценката, а ще си загубил ценно време.
в момента съм на кантар
за преразглеждане е 2 месеца да речем че резултата ще е готов на 1 юни
ако се запиша сега за изпит до 10 април и изпита е на 17 май - резултата ще ми е ясен пак на 1 юни.
тъй че :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Да, но ако не ти дадат тези 0,5 пак ще е 1 юни и ти пак няма да имаш необходимите точки. От друга страна няма гаранция и че ще ги получиш на втория изпит. Единствения вариант е да пуснеш преразглеждане и едновременно ново явяване, само че тогава и парите са фактор.
От друга страна ако не вземеш нужните точки, ще си загубил така или иначе прилична сума дадена за преводи и легализации.

Кажи какво си решил, че в края на април най-вероятно ще ме мъчат същите въпроси :(
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

писал съм до британското консулство с моя казус и чакам и някои стар ветеран да даде съвет, но реално в момента малко съм шашнат и нз какво да правя но мисля да ходя в понеделник на място и да разговарям с тях и ако има някакъв вариант да го обсъдим на място.
мисля да пусна молба за преразглеждане и да си запазя място за явяване за юни и ако се смилят от Лондон за тези 0,5 да не се явявам на изпита и да загубя от изпита 90.00 лв и от преразглеждането 140.00, но в понеделник на място ще се разберем и ще пиша.
а на теб спанева успех и да ги разбиеш.после да кажеш какво се е паднало
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Че, ного неприятен резултат, болезнен...Аз ако съм ще търся най-близката дата ако трябва в гърция или румъния, зависи къде е по близо. Преразглеждане е лош вариант, тъй като отнема повече време.
Спанева и от мен успех, нека повишим %-а на взелите го с достатъчен резултат кандидати. :)
Публикувай отговор