Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loonie

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loon

Мнение от Bistra »

Чакай бе, ти само за влизане говориш? А колко излизат? Ама, ако висиш на социал, разбира се не си наясно какви точно данъци се плащат от работещите в Кебек. Не, че съм за отцепване, но фактите са си факти! На всеки един долар спечелен или похарчен плащаме 2 данъка и то немалки. Е, погледни с търсачката в Китай какви са температурите през зимата в северните райони. А тия са готови и за една купичка ориз да работят и са адски мотивирани. На Русия (са сила) на какво и се крепи силата? Че мужици за "без пари" копат злато и диаманти на север, два три петолни кладенеца, газ и другарят Путин се разхожда яхнал ядрена метла. :lol:
Според мен северът има голям потенциал и която компания се заеме с разработката му може да направи милиарди, точно защото не е разработен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loon

Мнение от YOUPPI »

Хихи, руските мужици тук ще дойдат, ама с Т-72 и АК 47... Те и сега много от тях идват само за лятото в дървосекачеството и после си бият шута обратно. Ама са с канадски паспорти 8)
Потенциал има, ама разходите са високи и не е рентабилно. Ще докараме няколко милиона китайчета по желание :D Хехе, жените сте голЕма работа. Как реши проблемите на Севера. Руснаците са ги решили с ГУЛАГ, ти ги изпрати по желание :D :D :D Пусни горе една тема, кой иска да работи във вечен лед и мраз при -60С през зимата. И то не в Канада, а в Квебек. И му обясни, че поради високото заплащане, ще му одрусат едно 40-50% данък. Какво мислиш, за 10.15$ на час някой ще ти вдигне телефона ли???
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loon

Мнение от 7George »

Bistra написа: Според мен северът има голям потенциал и която компания се заеме с разработката му може да направи милиарди, точно защото не е разработен.
И защо мислиш, това не е станало досега в Квебек? Щото идват лесни пари отнякъде? Или не е дошла вярната партия на власт? 8) Явно си представяш, че вие дето ще останете, ще сие я карате както досега, че и по-мазно, а новите емигранти ще идат да копаят на север? :clap:
Embrace your climate change!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loon

Мнение от analgin »

Bistra написа: Според мен северът има голям потенциал и която компания се заеме с разработката му може да направи милиарди, точно защото не е разработен.
И Мароа това предполага, но нищо не е изследвано и доказано... възможно е да има аванта там, но и обратното не се изключва.
Ти да не живееш на южният бряг?
Там всеки малоумник, който си е купил землянка за два гроша, а си мисли, че притежава къща само това повтаря, без да се огледа, че децата му израстват в обкръжението на трета ръка хора.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loon

Мнение от Bistra »

Брей, не знаех, че съседите ми са трета ръка хора. (Аз съм ОК с тях)....Ама щом ти казваш...Респект! :rofl:
BTW на Южният бряг има и много имигранти, ама ние сме свикнали да сме трета ръка хора.:lol: Я ти ми кажи кога намираш време да пишеш във форума като си премести офиса вече в Онтарио? Шофирайки? :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Pauline Marois says sovereign Quebec would keep the loon

Мнение от IRA »

Какво спорите за този север не знам. Когато Квебек е влезнал в федерацията не е бил с днешните си размери. Севера не принадлежи на Квебек,а на местното населени и при отделяне ще трябва да го върнат, тъй като ще могат да се отделят само в оргиналния си размер. Все пак всичко това са хипотези, защото няма достатъчна подкрепа за отделяне тъй или иначе.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор