Избори в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Избори в Квебек

Мнение от Guinness »

А позицията на щрауса и зариването на главата в пясъка ти обрича задните части ,нали знаеш на какво :lol: :lol:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от yahoo »

Погрижил съм се за всичко, мен не ме мисли. Ами се чудя тези които я подкрепят там по паланките чакащи целогодишно социала какво по-добро бъдеще очакват при много вероятните още по-сериозни икономически проблеми в бъдеще?
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Избори в Квебек

Мнение от Guinness »

[quote="yahoo"]Погрижил съм се за всичко, мен не ме мисли.
Аххххааа купил си достатъчно количесство
Изображение
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Избори в Квебек

Мнение от 7George »

Не би минало гладко и безболезнено, както някои мислят. Щатите казаха, че нямали да признаят отделен Квебек, както и присъствието му в Нафта, пене не веднага. Отделно флуктуациите на цени и пазари, от което много хора биха загубили. И къде така лесно ще се преместят недоволните?

Дано да не стане, гласувайте по съвест. :)
Embrace your climate change!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Избори в Квебек

Мнение от krimon »

7George написа:Не би минало гладко и безболезнено, както някои мислят. Щатите казаха, че нямали да признаят отделен Квебек, както и присъствието му в Нафта, пене не веднага. Отделно флуктуациите на цени и пазари, от което много хора биха загубили. И къде така лесно ще се преместят недоволните?

Дано да не стане, гласувайте по съвест. :)
Джордж, не си разбрал - това Щатите са го казали ... по-скоро написали в тайна депеша по времето на Клинтън, когато е ставало въпрос за референдума 1995 ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Избори в Квебек

Мнение от 7George »

krimon написа:
Джордж, не си разбрал - това Щатите са го казали ... по-скоро написали в тайна депеша по времето на Клинтън, когато е ставало въпрос за референдума 1995 ;)
OK, ти май искаш да провериш дали тоя път ще е различно ли? :)
Embrace your climate change!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Избори в Квебек

Мнение от krimon »

просто държа на точността на фактите, а сегашната политическа ситуация няма много общо с тази от 1995-та тъй че са неуместни сравненията :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Избори в Квебек

Мнение от YOUPPI »

Изображение
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Избори в Квебек

Мнение от analgin »

The polls say only about 40 per cent of the electorate really cares about sovereignty. On the other hand, the sovereigntist generation is getting old. This could be their last kick at the can before they shuffle off the stage. If they get the chance, they’ll take it.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избори в Квебек

Мнение от Chomsky »

не демонизирайте тази нещастна женица. проблемът е целия народ който стои зад нея. тя само приказва това което се решава на събрания.
аз обаче подкрепям целите на квебекската партия - вън от канада мърша комунистическа!
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Избори в Квебек

Мнение от borismorev »

Chomsky написа:не демонизирайте тази нещастна женица. проблемът е целия народ който стои зад нея. тя само приказва това което се решава на събрания.
аз обаче подкрепям целите на квебекската партия - вън от канада мърша комунистическа!
Всеки с мнението си.
Аз само ще кажа, че и Сингапур се е отделил доброволно от Малайзия (не помня дали е имало формален референдум или не). Вий сега едните и другите къде са. Сингапур е една от най-богатите държави в света, а там от почти 50 години печели само People's Action Party ;)
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Избори в Квебек

Мнение от borismorev »

Да добавя, че не подкрепям нито де факто еднопартийната им система нито политическите им убеждения
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Избори в Квебек

Мнение от optics »

Аш ти кажа кое е общото. Виж територията на Сингапур, виж и на Тайван. И гъстотата на населението.

Сега, ако ми следиш мисълта - ето къде е разковничето за успеха на Кебек:
- Да се отцепи независим Кебек в рамките на ... острова на Монреал. Всеки Кебекар който желае да се пресели в новата суперпросперираща държава, да се пресели на острова. Всичко друго си остава Канада.
win-win
:rock:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избори в Квебек

Мнение от IRA »

Тези дето искат да се цепят са извън Монреал.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избори в Квебек

Мнение от Chomsky »

optics написа: - Да се отцепи независим Кебек в рамките на ... острова на Монреал.
:rock:
Ха ха ха, това е много добра идея, но името няма да е квебек вече, защото в монреал живеят над 50% имигранти (без да съм го проверявал). както е казал мел гибсън в смело сърце ще си имаме "a cuunty ouf eeer own!"
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор