Избори в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Избори в Квебек

Мнение от balbi »

Някой има идея кога точно ще бъдат изборите?
Гледам на сайта на елекшън кебек, но мисля, че още не се знае с точност датата. Мой познат от местните ми каза дата 7-ми април, но никъде не го виждам?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избори в Квебек

Мнение от IRA »

Ми те все още не са назначили дата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избори в Квебек

Мнение от misirosi »

Доколкото знам, не е на 100% сигурно, но повече клони към избори.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избори в Квебек

Мнение от Chomsky »

за съжаление, избирателните райони са така начертани, че гласовете ви да имат минимално значение. Там където живеят граждани имигранти на половин милион се пада един изборен район и гласуват за един депутат, а там където живеят граждани завареници се пада по един депутат на всеки 200 човека
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от dea »

За момент щях да ти повярвам, но официалната информация която намерих е друга:
"The criterion on the equality of the vote consists of regrouping an approximately equal number of electors in each electoral division in the Province of Quebec. The Act specifies that the number of electors in an electoral division can not be greater or less than 25% of the average".
Справка: http://www.electionsquebec.qc.ca/englis ... tation.php"

Остров Монреал е разделен на около 25 избирателни района или 20% от местата в парламента на Квебек. Това не променя факта, че имигрантите не са равномерно разпределени по територията на Квебек и съответно са по-малко представени в парламента.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избори в Квебек

Мнение от Chomsky »

монреалският метрополитан иима население от 3 824 221 човека, а провинцията 7 903 000.
Моля те, погледни дали имаме 50% от местата в парламента с оглед на населението.
Дори и 45% да имаме, ще си върна вярата в смилъла на провинциалните избори за нас.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Избори в Квебек

Мнение от Странджата »

За парламентарните са го нагласили,макар,че може и да се получи изненада.Но за референдум,кокошката получава най-дългият пръст!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избори в Квебек

Мнение от Chomsky »

:-) така е.
ама ми писна да си правят политическа нестабилност на наш гръб. пък нали се сещаш че ако има референдум ще има и случаи на насилие. ще трябва като ранните 90-те в България да ходим с парчета високоволтов кабел скрити в ръкава.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Избори в Квебек

Мнение от analgin »

Приказ №227 «Ни шагу назад» - приказ, повышающий дисциплину в Красной Армии, запрещающий отход войск без приказа, вводивший формирование штрафных подразделений из числа провинившихся в нарушении дисциплины по трусости или неустойчивости — штрафные батальоны в составе фронтов и штрафные роты в составе армий, а также заградительные отряды в составе армий.

Всички изкари КОФИ и използващи диалекта на Мароа да не забравят кой ги харани ... "Message à Pauline Marois : le français est la seule langue officielle au Québec. Vous êtes toujours d’accord avec ça ?"
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Избори в Квебек

Мнение от analgin »

misirosi написа:Доколкото знам, не е на 100% сигурно, но повече клони към избори.
Marois on referendum -- maybe... but, maybe not
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от yahoo »

След всички издънки и либералите не ми допадат, но се налага да предпочета по-малкото зло. Все се надявам следващия път някой изперкал да успее да уцели тази подивяла бабка.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Избори в Квебек

Мнение от analgin »

She is playing games. Once she gets her majority she will start talking referendum, Bill 60 and Bill 14. The only way to avoid this is to vote Liberal. Simple.
В момента са обещали голямо парче баница и на собственика на Видеотрон, който налива здраво пари в предизборната и кампания защото искал да види независим Кебек ......
Интересно ми е, ако Отава не и плати поредният чек колко време ще мине до обявяването на банкрут и до какви размери ще бъде инфлацията. Путин беше много ясен обръщайте излишното в злато.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избори в Квебек

Мнение от IRA »

yahoo написа:След всички издънки и либералите не ми допадат, но се налага да предпочета по-малкото зло. Все се надявам следващия път някой изперкал да успее да уцели тази подивяла бабка.
честно казано и аз на това се надявам, но проблема е че тя нее единствена, веднага ще се намери достатчно луд заместител.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Избори в Квебек

Мнение от Guinness »

IRA написа:
yahoo написа:След всички издънки и либералите не ми допадат, но се налага да предпочета по-малкото зло. Все се надявам следващия път някой изперкал да успее да уцели тази подивяла бабка.
честно казано и аз на това се надявам, но проблема е че тя нее единствена, веднага ще се намери достатчно луд заместител.
Е това е добър повод за размисъл в какъв свят живеете!
И точно от това се отървах :devil: :devil:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от yahoo »

Никой не ни е вързал да стоим тук завинаги на всяка цена. Когато пожелаем бихме могли да се преместим. Поне тези които не ги устройва. По-добрата тактика е да се устроиш така че тези аномалии да те бъркат най-малко защото изкукали политици има навсякъде по света. Тези тук доста прекалиха и сега е момента да дадем глас за най-малкото зло. Ако се окаже че повечето желаят безразсъден скок в неизвестното напълно ще са си заслужили последствията. Непрекъснатото бягство от появили се проблеми там където живееш те обрича да си доживотен емигрант.
Публикувай отговор