медицински изследвания

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: медицински изследвания

Мнение от Ellie M. »

Привет на всички съфорумци !
Аз се движа по друга процедура- спонсорство, но независимо от това, близките ми също трябва да минат медицински за виза.
Моето питане към по-възрастните от вас (че дори и към младите всъщност ) е следното :
- необходимо ли е при прегледа да се носи така наречената " Рецептурни книжка за хронично болни " или може и без нея.... ?

Защото все пак, майка ми е на 50 год и взима лекарства за кръвно , но за да и ги изпишат по задравната каса, са и праснали диагноза "сърдечна недостатъчност..." и тем подобни диагнози относно други лекарства, които взима, като тези за холестерола например.
Та за това се чудя, дали трябва да се носи - тя един вид ги изкарва по-болни от колкото са, само и само да се изпишат лекарствта по здравна каса...

Ако, да речем тази рецептурна книжка не се изисква или не се представи при прегледа - задават ли въпроси, какви хапове хората пият и защо ги пият.....

Благодаря предварително за инфото !
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: медицински изследвания

Мнение от jasmin_veni »

Да, на нас ни задаваха въпрос за хронични заболявания и прием на лекарства.
За рецептурна книжка не знам, но може би е добре да носи.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: медицински изследвания

Мнение от borkoo »

Ellie M.

Дума и да не става.Не се набутвайте между шамарите!Ти вече си минавала такъв преглед,но предполагам си забравила.Там никой няма никаква информация за теб.Финалния преглед при вътрешния доктор е една формалност.Че кой няма високо кръвно и кой знае майка ти има ли рецептурна книжка или не?Аз също вземам лекарства за високо кръвно,но на прегледа разказах на госпожата,че съм най-здравия човек на планетата и тва с кръвното и го спестих :) .Всеки си има болежки,но си ги знае само той.Изследванията са кръв само за СПИН,сифилис и трипер,други показатели не гледат.Урината е само за възпаления,ако имаш някаква инфекция в организма,там се отразява веднага,ако щеш грип и т.н.Снимка бял дроб и толкова.Нищо съществено.При вътрешния лекар правиш свободно съчинение на тема "колко съм здрав,аз никога не съм боледувал и нямам никакви хронични заболявания" и всичко е ОК.С две думи давай такова инфо,което е удобно за теб и не би те въвлякло в допълнителни обяснения и изследвания.Ако има операции да ги омаловажи с две думи,херния или нещо друго не толкова фрапиращо.Хубавото е,че на самия преглед никой не ти иска здравен картон или каквото и да е било друго нещо.Успех!
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: медицински изследвания

Мнение от Ellie M. »

borkoo написа:Ellie M.

Дума и да не става.Не се набутвайте между шамарите!Ти вече си минавала такъв преглед,но предполагам си забравила.Там никой няма никаква информация за теб.Финалния преглед при вътрешния доктор е една формалност.Че кой няма високо кръвно и кой знае майка ти има ли рецептурна книжка или не?Аз също вземам лекарства за високо кръвно,но на прегледа разказах на госпожата,че съм най-здравия човек на планетата и тва с кръвното и го спестих :) .Всеки си има болежки,но си ги знае само той.Изследванията са кръв само за СПИН,сифилис и трипер,други показатели не гледат.Урината е само за възпаления,ако имаш някаква инфекция в организма,там се отразява веднага,ако щеш грип и т.н.Снимка бял дроб и толкова.Нищо съществено.При вътрешния лекар правиш свободно съчинение на тема "колко съм здрав,аз никога не съм боледувал и нямам никакви хронични заболявания" и всичко е ОК.С две думи давай такова инфо,което е удобно за теб и не би те въвлякло в допълнителни обяснения и изследвания.Ако има операции да ги омаловажи с две думи,херния или нещо друго не толкова фрапиращо.Хубавото е,че на самия преглед никой не ти иска здравен картон или каквото и да е било друго нещо.Успех!
Благодаря за инфото !
Аз моите прегледи съм ги минавала ехееее... и аз не помня вече кога, така, че пазя смътни спомени. А и бях на 22 год.
Притеснявам се- бабата е със завишена кръвна захар, не прекалено, но възрастта си оказва влияние- и стойностите са и над нормата. За да си пробутват докторите лекарствата (а и не само разбра се...) -съответно сме на хапове и в заветната книжка имаме диагноза "диабет"....!
Майка ми, която е в началото на 50-те е с високо кръвно контролирано с лекарства - диагноза : сърдечна недостатъчност = пак за да можем да купуваме "намалени" лекарства през касата.....

Когато взимат кръв, има ли изрично изискване да са на гладно ? Дали изследват кръвна захар ? Най-вероятно... ?
На мой познат, майка му е с Паркинсон- но я пуснаха. Но пък става въпрос за друга държава.... знам ли и аз вече какво да мисля. До тук сме я докарали, не искам да подведа близките си с погрешна информация.

Мерси отново, приветствам всякакви коментари.

П.С. Смятам да ги пратя във Вита, когато му дойде времето. От всичко прочетено тук, си вадя изводите, че там минават по-безполезно. Или се лъжа...?
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: медицински изследвания

Мнение от musa_musa »

Ние в статуса си имаме получени медицински изследвания. Мисля, че нещата се движат добре и сигурно :-)
Успех на всички!
DCS Виена-09.05.2011
Интервю-10.09.2013/8:30-Успешно
DCS Сидни (изпратени/получени)-14.10.2013/24.11.2013
Баркодове-08.12.2013
Покана за медицински-05.02.2014
Медицински прегледи-13.02.2014
Покана за визи-17.03.2014
Получени визи-03.04.2014
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: медицински изследвания

Мнение от karelia79 »

Ellie M., специално за кръвните изследвания - не, не е задължително да са на гладно. Напротив, на мен ми взеха кръв на гладно, отчете ми ацетон в урината и ме пратиха да хапна и да се върна след час за нови изследвания.
Успех!
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: медицински изследвания

Мнение от kamy »

musa_musa написа:Ние в статуса си имаме получени медицински изследвания. Мисля, че нещата се движат добре и сигурно :-)
Успех на всички!
И ние онлайн сме с този статус, интересно ми е следва ли още някаква промяна - виждам таблицата с останалите статуси, през всички ли преминахте или не е задължително?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: медицински изследвания

Мнение от karelia79 »

Ками, би ли пуснала линк към таблицата. Знам, че вече няма етап ОК на медицинските, но ми е любопитно да видя таблицата.
Иначе при нас статусът ни си стои получени медицински, от 07.01-08.01.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: медицински изследвания

Мнение от musa_musa »

karelia79 написа:Ками, би ли пуснала линк към таблицата. Знам, че вече няма етап ОК на медицинските, но ми е любопитно да видя таблицата.
Иначе при нас статусът ни си стои получени медицински, от 07.01-08.01.
Ако правилно съм разбрал искате линк към статистиката:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BA%D0%B0"
Ето и линк към проверка на статуса:
https://services3.cic.gc.ca/ecas/authenticate.do"
Последно промяна от musa_musa на Съб Фев 22, 2014 3:55 am, променено общо 1 път.
DCS Виена-09.05.2011
Интервю-10.09.2013/8:30-Успешно
DCS Сидни (изпратени/получени)-14.10.2013/24.11.2013
Баркодове-08.12.2013
Покана за медицински-05.02.2014
Медицински прегледи-13.02.2014
Покана за визи-17.03.2014
Получени визи-03.04.2014
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: медицински изследвания

Мнение от kamy »

Видове онлайн статуси няма ок на медицински, но в първата графа имахме Application Received, след това в графа взето решение имаме Medical Results Received
Въпросът ми е след това получавате ли Approval Status Determined или Permanent Residence Status Determined?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: медицински изследвания

Мнение от karelia79 »

Благодаря musa_musa! Статистиката знам как да намеря, но предположих, че Ками има предвид нещо друго.
Редактирам се, тъ като Ками е писала междувременно...
При нас статусът беше:
1. Получени документи на 09.10.2013;
2. Медицинските резултати са получени. И така стои от 06-07.01 без промяна.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
keriros
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 12:44 pm

медицински иследвания

Мнение от keriros »

прекарана туберкулоза преди 25 години,може ли да бъде пречка за спиране на процедурата за Квебек?
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: медицински изследвания

Мнение от bgvlado »

Нашият онлайн статус го смениха на Медицинските резултати са получени след 7 дена от прегледа

чакаме покана да визи :)
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: медицински иследвания

Мнение от milly »

има тема за медицински, защо отваряте нова тема, че и с правописни грешки
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: медицински иследвания

Мнение от karelia79 »

milly написа:има тема за медицински, защо отваряте нова тема, че и с правописни грешки
:y:
Освен това се съмнявам, че някой друг освен канадските власти би могъл да ви отговори на въпроса.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор