Съвет относно смяна на паспорт с виза

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ikovach
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 5:25 pm

Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от ikovach »

Здравейте, след мината успешно процедура по спонсориране на жена ми и детето и получените визи в паспортите им ме притеснява един евентуален проблем. Паспорта на дъщеря ми е издаден, когато тя бе на 2 месечна възраст, в момента дъщеря ми е на 2 години и 2 месеца и както се очаква е видимо променена от снимката в паспорта на която е още бебе. При разговор със служителка в МВР, която издава международни паспорти ми беше казано, че може да има евентуален проблем, защото детето е видимо променено. Вие как мислите, трябва ли да сменям паспорта на дъщеря ми с нов, ще има ли проблем да се перфорира паспорта с визата и да се пътува с двата паспорта или няма нужда от това?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от ablood »

До колкото знам визата върви с паспорта. За това препоръчват смяна на паспорт преди издаване на дългосрочни визи.

Моята дъщеря също си няма нищо общо с бебешката снимка, но сме пътували много и никога не са ни създавали проблеми. На всички е ясно, че децата растат.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от pumpy »

Примери:
-майка ми и баща ми имат издадена канадска виза в един паспорт, който е перфориран 3 дни преди заминаването, поради издаване на нов - пътуват с двата паспорта и нямат проблем. Това от юни 2013;
- бебетата се променят: малкия ми син имаше паспорт, издаден на 6 месечна възраст и си пътува с него до изтичането му на 3 години;
- майка ми и баща ми имат 10 годишни американски визи, вече две поред и от 2003 пътуват с по два паспорта, един перфориран с виза и един валиден - проблеми никакви;
Така да се каже имаш избор и в двата варианта няма какво да загубиш....
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от Marto »

Само да добавя една хубава идея за такива замаяни като мене, която видях от едни холандци. Закрепили са с телбод стария паспорт към новия.

Преди няколко години бях по работа в един граничен град и реших да отскоча до УСА-то за обяд. Спирам на гишето, свалям прозореца и подавам паспорта си. Оня го отвори, погледна ме нещо странно и ме помоли да паркирам зад сградата и да вляза вътре. Чак като ме попитаха защо нямам виза ми светна, че тя е в стария ми паспорт, който оставих вкъщи. :fubar:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от pumpy »

Marto написа:Само да добавя една хубава идея за такива замаяни като мене, която видях от едни холандци. Закрепили са с телбод стария паспорт към новия.

Преди няколко години бях по работа в един граничен град и реших да отскоча до УСА-то за обяд. Спирам на гишето, свалям прозореца и подавам паспорта си. Оня го отвори, погледна ме нещо странно и ме помоли да паркирам зад сградата и да вляза вътре. Чак като ме попитаха защо нямам виза ми светна, че тя е в стария ми паспорт, който оставих вкъщи. :fubar:
И аз да добавя :) много добра идея, но внимавайте с новите "чипови" паспорти, да не стане чип с телбод :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от Павел »

pumpy написа:Примери:
-майка ми и баща ми имат издадена канадска виза в един паспорт, който е перфориран 3 дни преди заминаването, поради издаване на нов - пътуват с двата паспорта и нямат проблем. Това от юни 2013;
- бебетата се променят: малкия ми син имаше паспорт, издаден на 6 месечна възраст и си пътува с него до изтичането му на 3 години;
- майка ми и баща ми имат 10 годишни американски визи, вече две поред и от 2003 пътуват с по два паспорта, един перфориран с виза и един валиден - проблеми никакви;
Така да се каже имаш избор и в двата варианта няма какво да загубиш....
Това ако е истина, значи са променили правилата - по-рано в Канада, за разлика от САЩ, не можеше да се влиза с изтекъл паспорт/неизтекла виза/нов паспорт без виза. Визата важеше докато е валиден паспорта.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от pumpy »

Павел написа:
pumpy написа:Примери:
-майка ми и баща ми имат издадена канадска виза в един паспорт, който е перфориран 3 дни преди заминаването, поради издаване на нов - пътуват с двата паспорта и нямат проблем. Това от юни 2013;
- бебетата се променят: малкия ми син имаше паспорт, издаден на 6 месечна възраст и си пътува с него до изтичането му на 3 години;
- майка ми и баща ми имат 10 годишни американски визи, вече две поред и от 2003 пътуват с по два паспорта, един перфориран с виза и един валиден - проблеми никакви;
Така да се каже имаш избор и в двата варианта няма какво да загубиш....
Това ако е истина, значи са променили правилата - по-рано в Канада, за разлика от САЩ, не можеше да се влиза с изтекъл паспорт/неизтекла виза/нов паспорт без виза. Визата важеше докато е валиден паспорта.
Е има ли причина да пиша неистини ??? Нали не е нужно да сканирам и качвам тук паспорти, за да се "доказвам" на аудиторията.....
И още нещо интересно, но от южните ни съседи: при преминаване на границата, I-94 и печата бяха поставени в порфорирания/невалиден паспорт, където е визата. Според служителя така трябвало.....
Извод: на границата всеки си прави каквото си иска, а пътника основно се усмихва и гледа да е приветлив. Лек път.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Съвет относно смяна на паспорт с виза

Мнение от Павел »

Къде ще закачат I-94 е без никакво значение, даже е без значение дали изобщо е закачена към паспорт. Ако излизаш по въздух, даваш картончето на аеролиниите, закачено или не - ако изобщо се сетят да го поискат.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор