Времето в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Времето в Канада

Мнение от Joya »

IRA написа:
Joya написа:
Bistra написа:
Joya написа:Евентуално риенето на сняг би било неудобство ако нямаш мъж
Винаги се намира по някой съсед (за без пари) ;) или компания изпраща един батко с трактор срещу 230 $ на зима. :D
:rofl: за къща може и да минава номера, ама да викна съседа да ми отрие колата....при условие че жена му рие като багер, ще ме срам ;)
Миналата зима гледах през прозореца и се чудих на еманципацията им тук, всеки сам си копае колата, половината двор го чисти единия, другата половина другия. Не че нещо ама нашите си мъже по-биват сякаш :devil:
А не баш така ,п о голямата част от българските мъже ни готвят,ни чистят, ни деца гледат. Тук добре си разпределят ролите.
-27 не ми хересва, ама +7 и дъжд е позле.
Ами въпрос на приоритети, според мен :y:
Предпочитам мъжа ми да не готви и чисти, а да се грижи за къщата, от техническа гледна точка, за колата, и за всички "мъжки" неща които тук са разпределени по равно. А гледането на децата, ами мисля че тук няма много избор, освен ако не си доведеш някоя баба или не си вземеш гледачка, поне в началото грижите са разпределени, особено когато си с малки деца.

Между другото сайта цитиран по-горе за зимни обувки е много хубав.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Времето в Канада

Мнение от 7George »

Joya написа:
Bistra написа:
Joya написа:Евентуално риенето на сняг би било неудобство ако нямаш мъж
Винаги се намира по някой съсед (за без пари) ;) или компания изпраща един батко с трактор срещу 230 $ на зима. :D
:rofl: за къща може и да минава номера, ама да викна съседа да ми отрие колата....при условие че жена му рие като багер, ще ме срам ;)
Миналата зима гледах през прозореца и се чудих на еманципацията им тук, всеки сам си копае колата, половината двор го чисти единия, другата половина другия. Не че нещо ама нашите си мъже по-биват сякаш :devil:
при вас в Квебек тва е от еманципизма-феминизма, при нас не е чак толкоз - сняг чисти по-якия, тоест пак съседката.. :D
Embrace your climate change!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Времето в Канада

Мнение от ivandaman »

IRA написа: -27 не ми хересва, ама +7 и дъжд е позле.
Няма начин да го вярваш това горното... По голям абсурд от това отдавна не бях чел...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от Павел »

IRA написа:
Joya написа:
Bistra написа:
Joya написа:Евентуално риенето на сняг би било неудобство ако нямаш мъж
Винаги се намира по някой съсед (за без пари) ;) или компания изпраща един батко с трактор срещу 230 $ на зима. :D
:rofl: за къща може и да минава номера, ама да викна съседа да ми отрие колата....при условие че жена му рие като багер, ще ме срам ;)
Миналата зима гледах през прозореца и се чудих на еманципацията им тук, всеки сам си копае колата, половината двор го чисти единия, другата половина другия. Не че нещо ама нашите си мъже по-биват сякаш :devil:
А не баш така ,п о голямата част от българските мъже ни готвят,ни чистят, ни деца гледат. Тук добре си разпределят ролите.
-27 не ми хересва, ама +7 и дъжд е позле.
:^) :drunk: ?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от ablood »

ivandaman написа:
IRA написа: -27 не ми хересва, ама +7 и дъжд е позле.
Няма начин да го вярваш това горното... По голям абсурд от това отдавна не бях чел...
Значи и аз съм абсурден. Вчера беше отвратително за мен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от yahoo »

Това е когато отдолу е сняг и е било много минус и като неочаквано се затопли и падне дъжд отгоре пързалката по външни стълби и малки улици е много неприятна и дори опасна. Миналия понеделник пак беше същата гадост след -16 предишния ден стана +6 с дъжд.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

ablood написа:Вчера беше отвратително за мен.
Не вчера, а онзи ден. Вчера беше топло и сухо. Единствената неприятност - снегът се беше стопил и нямаше идеални условия за ски. Между другото и на мен мъгла и дъжд през зимата ми действа по-потискащо от студ и сняг.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Времето в Канада

Мнение от optics »

ivandaman написа:
IRA написа: -27 не ми хересва, ама +7 и дъжд е позле.
Няма начин да го вярваш това горното... По голям абсурд от това отдавна не бях чел...
И аз не го вярвам, но не е изключено IRA да го вярва.
Според мен обяснението е, че хората като чуят, че някъде "много вали" си представят, че перманентно се лее като из ведро.
Аналогично, други хора като чуят, че някъде е "много студено" си представят, че перманентно е -27С
Нито едното е вярно нито другото и на второ замисляне всеки ще се сети, но на първо - само който е поживял и на двете (вида) места.

Друг психологически момент който допринася за отвращението на "снежните" хора от дъжда е:
А) Подсъзнателно "дъжд" им събужда неприятни спомени от "леден дъжд", за който по-горе беше споменато.
Б) Сам по себе си е факт, че да те вали дъжд е по-неприятно отколкото да те вали сняг. (ако се абстрахираме от температури, кое се рие и т.н.)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от yahoo »

Развивате свободни съчинения без да са вписани в контекста на казаното от IRA, а то е че посред зима при замръзнала земя такива еднодневни затопляния до плюс няколко градуса с дъжд са неприятни защото дъжда освен всичко друго замръзва най-долу при допира със студената земя. На следващия ден като пак стане минус всичко се превръща в ледена пързалка. Не вярвам такъв дъжд на някой да му хареса, а не изобщо дъжда цяла зима в BC който си знаете.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от ablood »

При +7 трудно вали леден дъжд. Вали, мокро е, кано, локви и т.н. неща които някои (!!!) хора харесват по-малко от студа.

Пример: независимо от температурата (-30, или +30) децата биват извеждани сутрин и слетобед да си играят в училищния двор. Когато обаче вали дъжд ги затварят по стаите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

Дам, паркинга на Сейнт-Брюно беше като разорана нива вчера. Кално и гнусно! Аз затова и недолюбвам преходните сезони през валежната им част.
Чувството на навалян от сняг и дъжд е коренно различно. За снегът е достатъчно леко поизтупване на дрехите и си сух, докато при дъжд си си мокър - няма празно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Времето в Канада

Мнение от optics »

Когато човек се опита да е неутрален и да покаже и двете гледни точки (понеже лично ги е видял) все ще се намери някой (а в случая трима) да му скочат и да кажат - не бе, не си прав, само нашата гледна точка си е правилна.
Грешка беше че се захванах. :(




"Локви", "кал" - :rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от ablood »

Я виж къде съм сложил удивителни горе!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от спиро »

optics написа:Грешка беше че се захванах.
мераклиите, да 'грейнат' са повече от китайците, optics. ;(
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от yahoo »

Поредния доброволец да ни дообясни абсурда на каквото сме били предпочитали.
Заключено