Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от demococcus »

tonich написа:
demococcus написа:Средностатистическо мнение на средностатистически потребител в средностатистически форум не дава представа какъв е регламента. Само прави вятър.
Доколкото това не нарушава правилата на форума, всеки е свободен да дава мнения, които вместо на регламент, се позовават на личен опит. Конкретно pres прави нещо повече от това да дава представа какъв е рекламента - помага да се изгради статискика какво би могло да се случи, ако човек наруши регламента. Ако аз мисля да не кацам в Квебек, то би ми било полезно да знам че МНОГО ПЪТИ харата са го правили без да стане сакатлък и че малко пъти случаят не е бил такъв. Това ми би помогнало да си преценя правилно шансовете.

Предполагам че за теб тези информация вече не е полезна, но те съветвам занапред да не обезкуражаваш пишещите в този форум. Ако смяташ, че някое мнение е излишно, моля подай сигнал до модераторите и те ще преценят дали да го изтрият или не.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от tonich »

Далеч съм от мисълта да окуражавам или обезкуражавам някого, защото всеки е пълнолетен и има глава да разсъждава.
Ако все пак трябва задължително да избирам едно от двете, бих направил второто, защото не бих искал да разочаровам никой.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от demococcus »

tonich написа:Далеч съм от мисълта да окуражавам или обезкуражавам някого, защото всеки е пълнолетен и има глава да разсъждава.
Ако все пак трябва задължително да избирам едно от двете, бих направил второто, защото не бих искал да разочаровам никой.
О, да, аз също, ако се касае за некацането там където са декларирали :y: Но за споделяне на опит и наблюдения, предпочитам да ги окуражаваме, защото точно това е целта на форума.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от ivandaman »

tonich написа:
pres написа:Здравейте! Ние кацнахме във федералната част-Албърта. Очаквах големи проблеми, но за мое учудване бяха доста любезни. От други хора тук чухме, че няма върнати тук, някои разказват че са ги държали по 1-2 часа имиграционните, други че са ги заплашвали с репорт, но и в двата случая не са имали проблеми след това. Надявам се да сме били полезни. Успех на всички без значение от дестинацията!
Нищо не помагаш с тази информация, защото това е писано МНОГО ПЪТИ. ;)
А бе според мен помага повече от колкото онзи отгоре дето пише за извращения:
ivanpeychev написа:Някои хора май забравиха каква е целта на форум като този.

Това което Жана направи си е много благородно.... .. Това какво ще направите си е "лично ваше извращение"
Освен ако е някакъв специален вид хумор който аз не схващам или остроумен бисер от "Столичани в Повече"... Знам ли и аз...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
anapetrova
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 6:28 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от anapetrova »

Здравейте,


малко късно пиша за нашето кацане в английската част, но мисля че информацията която ще дам ще е полезна.
Ние кацнахме в Торонто на 20.01.2014. Очаквахме проблеми, след като четохме във форума по темата, но вече имахме купени билети и нямаше връщане назад.
Действително имахме проблеми. Бяхме подготвени с адрес в Онтарио, но служителката от имиграционни отказа да ни приеме и обработи документите, след като сме с дестинация Монреал и сме по процедура за Квебек, а даваме адрес в Онтарио. След доста време убеждаване...как идваме при приятели само за началото, тя май ни съжали и каза че ще ни обработи документите без да въвежда адреса.
Даде ни телефон на който да се обадим на следващия ден за да убедим имиграционни, че сме в английската част първоначално и после може да отидем в Монреал.
На следващия ден се обадихме , продиктувахме адреса и нямахме проблем.
Съветвам кацащите в Торонто, да са подготвени с адрес в Монреал на който реално да си получат Перманент Резидент картите.
Явно не е съвсем безпроблемно кацането в английската част.

До скоро.
Документи до Виена: 06.04.2011
Акюзе: 22.11.2011
Интервю: 24.10.2012
Документи до Сидни: 29.11.2012
Покана за медицински: 18.03.2013
Покана за визи: 15.10.2013
Визи: 06.11.2013
Полет: 15.01.2013
marinela2003
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 3:45 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от marinela2003 »

anapetrova написа:Здравейте,


малко късно пиша за нашето кацане в английската част, но мисля че информацията която ще дам ще е полезна.
Ние кацнахме в Торонто на 20.01.2014. Очаквахме проблеми, след като четохме във форума по темата, но вече имахме купени билети и нямаше връщане назад.
Действително имахме проблеми. Бяхме подготвени с адрес в Онтарио, но служителката от имиграционни отказа да ни приеме и обработи документите, след като сме с дестинация Монреал и сме по процедура за Квебек, а даваме адрес в Онтарио. След доста време убеждаване...как идваме при приятели само за началото, тя май ни съжали и каза че ще ни обработи документите без да въвежда адреса.
Даде ни телефон на който да се обадим на следващия ден за да убедим имиграционни, че сме в английската част първоначално и после може да отидем в Монреал.
На следващия ден се обадихме , продиктувахме адреса и нямахме проблем.
Съветвам кацащите в Торонто, да са подготвени с адрес в Монреал на който реално да си получат Перманент Резидент картите.
Явно не е съвсем безпроблемно кацането в английската част.

До скоро.
Благодаря за полезната информация! :y:
Изпращане - 02.02.2011
Акюзе - 13.09.2011
Интервю - 16.10.2012 (успешно)
Документи до Сидни - 12.11.2012
Баркодове - 08.01.2013
Покана за медицински - 18.02.2013
Покани за визи - 20.05.2014
Полет Торонто - 11.09.2014 г.
Полет Калгари - 15.09.2014 г.
mladen/reni
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 11:35 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от mladen/reni »

Здравейте на всички.Пиша за първи път.Ние чакаме покани за визи иискаме да узнаем дали е вазможно да отидем направо ванглийската част понеже сме кандидатствали по процедурата за Квебек.Изчетох доста по темата номисе изкада чуя отговор от хора които са пристигнали в Канада скоро тъй като е възможно да има промени.
anapetrova
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 6:28 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от anapetrova »

Ние кацнахме в Торонто Онтарио този Януари. Описах случая 2 мнения по-нагоре.:)
Документи до Виена: 06.04.2011
Акюзе: 22.11.2011
Интервю: 24.10.2012
Документи до Сидни: 29.11.2012
Покана за медицински: 18.03.2013
Покана за визи: 15.10.2013
Визи: 06.11.2013
Полет: 15.01.2013
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от libre »

Здравейте :) Ние също кацнахме преди десетина дни във федералната част и по-точно Ванкувър,нямаше никакав проблем,служителката само ни взе док. и каза " Ох,ама те са на френски" :D ,"Кога ще ходите в Квебек?",а ние отговорихме ,че няма,при което тя ни преветства с добре дошли и каза "Сигурна съм ,че тук ще ви хареса много!" и това беше.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

libre написа:Здравейте :) Ние също кацнахме преди десетина дни във федералната част и по-точно Ванкувър,нямаше никакав проблем,служителката само ни взе док. и каза " Ох,ама те са на френски" :D ,"Кога ще ходите в Квебек?",а ние отговорихме ,че няма,при което тя ни преветства с добре дошли и каза "Сигурна съм ,че тук ще ви хареса много!" и това беше.
:y:
Публикувай отговор