Temporary workers

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Temporary workers

Мнение от ibogdanov »

От известно време се интересувам за подаване на документи по тази програма.
До колкото разбрах от официалния сайт - http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who.asp" ,
трябва да си намеря работодател, които да регистрира временното работно място, да докаже че съм ултра мега единствено необходимия и т.н.

Моля, ако някой се е заигравал с този вариант да сподели синтезирано инфо.

предварително благодаря
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Temporary workers

Мнение от tonich »

Пускай търсачката! Из форума има доста писано по този въпрос. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Temporary workers

Мнение от ibogdanov »

tonich написа:Пускай търсачката! Из форума има доста писано по този въпрос. ;)
благодаря, минах през търсенето, не ми свърши работа.
явно никой не се пробва през тази програма.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Temporary workers

Мнение от optics »

От това, че не ти е свършило работа, ние да гадаем ли точно какво си искал да намериш и не си могъл ?
Аз съм минал през тази програма, но отдавна и надали мога да ти кажа нещо за сегашните условия.
Вярно е, че са малко хората, но не е вярно, че никой не се прбва. Ако искаш по-конкретно - питай по-конкретно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Temporary workers

Мнение от Koko »

ibogdanov написа:От известно време се интересувам за подаване на документи по тази програма.
До колкото разбрах от официалния сайт - http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who.asp" ,
трябва да си намеря работодател, които да регистрира временното работно място, да докаже че съм ултра мега единствено необходимия и т.н.

Моля, ако някой се е заигравал с този вариант да сподели синтезирано инфо.

предварително благодаря
По-скоро работното място е постоянно, а от работодателя се очаква да докаже че не може да намери кандидат който да го заеме на местния пазар на труда, съответно трябва да наеме човек отвън.
Според мене в официалният сайт процедурата е обяснена добре, проблема е в това до колко реалистично е да успееш да намериш такъв работодател, всъщност не е лошо да уточниш за каква професия става дума, така може би ще получиш по-конкретни отговори дали имаш въобще някакъв шанс.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор