С домашен любимец в Английската част.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от kiro »

missG написа:Наистина съм потресена от тези негативни отговори. Човек не може да зададе въпрос, който го интересува и да не започнат да го съдят и коментират какво е по-важно, какво заслужава и т.н. Не разбирам какво му е странното на моя въпрос, че така да ви разгневи. Просто очаквах мнение от хора с домашни любимци и малко инфо. А не някой да ми казва какво заслужавам и за какво трябва и не трябва да мисля в момента. Странни хора...Не е нормално това поведение за един възрастен, възпитан човек.
Нищо странно няма. Ще ти дам един пример. Скоро ме питаха в Канада дали съм бил родом от "турската част на България". Аз първо малко мигах на парцали, но все пак отговорих, че не знам в България да има "турска част". Представям си ако ми бяха задали въпроса "Лесно ли е да си намериш квартира с домашен любимец в турската част на България". 8)
Надявам се разбра защо не получи отговор на твоя въпрос тук :D
Bulgayrian
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от Mark_2013 »

missG написа:Наистина съм потресена от тези негативни отговори. Човек не може да зададе въпрос, който го интересува и да не започнат да го съдят и коментират какво е по-важно, какво заслужава и т.н. Не разбирам какво му е странното на моя въпрос, че така да ви разгневи. Просто очаквах мнение от хора с домашни любимци и малко инфо. А не някой да ми казва какво заслужавам и за какво трябва и не трябва да мисля в момента. Странни хора...Не е нормално това поведение за един възрастен, възпитан човек.
Това е един тип детайлна информация която получаваш в момента :) за типа хора от Български произход, които вероятно ще срещнеш в Канада :)

Те на живо не са такива от първата реплика, някои по-късно се разбират ;)

Късмет !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от pumpy »

Mark_2013 написа: Това е един тип детайлна информация която получаваш в момента :) за типа хора от Български произход, които вероятно ще срещнеш в Канада :)
Те на живо не са такива от първата реплика, някои по-късно се разбират ;)
Късмет !
Аз не мога да разбера защо някои непрекъснато искат да се срещат с хора от "български произход". Нима ако си бяхте в България щяхте да се "срещате със всеки човек на улицата" ??? Или щяхте да си пиете бирата с тях ???
Защо изобщо е необходимо това генерализиране ? Защо си мислите, например, че аз имам желание да се срещам с всеки от "български произход" в Канада ? 4/5 от българите тук не са хора, с които бих контактувал и в България. Това прави ли ме "лош българин в чужбина" ??? Или там е позволено да избирам, а тук щом го правя се превръщам в "мърша" ?
Изобщо що за съждения ?
За мен човек, който поставя котката пред каруцата е от тези 4/5. Това лошо ли е ? Или съм невъзпитам, че си позолявам да го кажа на глас ?
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от def34 »

missG написа:Наистина съм потресена от тези негативни отговори. Човек не може да зададе въпрос, който го интересува и да не започнат да го съдят и коментират какво е по-важно, какво заслужава и т.н. Не разбирам какво му е странното на моя въпрос, че така да ви разгневи. Просто очаквах мнение от хора с домашни любимци и малко инфо. А не някой да ми казва какво заслужавам и за какво трябва и не трябва да мисля в момента. Странни хора...Не е нормално това поведение за един възрастен, възпитан човек.
Не се учудвай толкова, в този форум са "на почит" теми от рода- България е най-гадната дупка в Вселената или Вие точно как се изхождате, споделете!..Иначе на въпроса ти, в Онтарио ако наемеш жилище в някоя сграда/блок/ под наем наемодателят няма право да те ограничава да отглеждаш домашен любомец.
Residential Tenancies Act, 2006-“No pet” provisions void-чл.14 "A provision in a tenancy agreement prohibiting the presence of animals in or about the residential complex is void. 2006, c. 17, s. 14."..т.е клауза в договора за наем с която се забранява отглеждането на животни е нищожна.Така,че спокойно можеш да си вземеш котето в Онтарио и да го предпочетеш пред Английската кралица.. ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от optics »

missG написа:Благодаря за отговора! Вярно е, че и за други неща трябва да мислим в момента, но и това ме интересуваше. Не е лошо да се проучат и най-малките детайли :)
Там е работата - лошо е ! И не за друг, а за вас. Павел го е казал малко серт, аз ще го кажа малко по-меко: Мислене за детайли от типа на котка, палатка, кристални сервизи, копринени чаршафи и т.н. в повечето случаи издават, че хората не са наясно какво ги чака и как се развиват нещата в 99%+ от случаите.
Не казвам, че вие сте точно такъв случай, може и да сте изключение, но това е статистиката, това са неща които ги говорим от собствен опит и от многократно видяно.

Във ваша полза е да допуснете, че е по-вероятно да ви ги говорим тия неща, не защото сме изроди които се кефят да дразнят новопристигащите, а защото искаме да ви обърнем внимание на важните неща и да ви ПОМОГНЕМ. Замисли се над следното - На Павел му дреме дали вие ще дойдете с котка или без котка, но за вас ще има разлика. Същата логика се отнася и за гореспоменатите (и много други неупоменати) предмети.

Ако искаш ме слушай, моето скромно мнение е, да се съсредоточите единствено над 2 въпроса.
А) Как да задобрея в езика.
Б) Как да си намеря работата която искам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от IRA »

Ми аз си мисля,че си мислят много правилно. То не може да се тръгне на всяка цена. Човек преди да се захване емиграцията трябва да помисли какво е готов да остави и какво не, иначе просто няма смисъл да се харчат пари по прецедура,ако в последния етап реши ,че не можеш да се раздели с натоящия си живот. Когато човек не е егоист мисли и за останалите живи същества,около него.Както се казва трябва да се мисли за своето семейството и други животни. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от Mark_2013 »

pumpy написа:...
За мен човек, който поставя котката пред каруцата е от тези 4/5. Това лошо ли е ? Или съм невъзпитам, че си позолявам да го кажа на глас ?
Не е лошо да не споделяш приоритетите на другите хора, всеки си има право на избор и това не го прави по-лош от другите.

Сега прочети пак това в bold, защото се отнася и за тези, на които не споделяш приоритетите. ;)
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от Mark_2013 »

Изображение
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от Bistra »

pumpy написа: Аз не мога да разбера защо някои непрекъснато искат да се срещат с хора от "български произход".
Много просто, бе Уили, не могат да контактуват с други.
Нима ако си бяхте в България щяхте да се "срещате със всеки човек на улицата" ??? Или щяхте да си пиете бирата с тях ???
Защо изобщо е необходимо това генерализиране ? Защо си мислите, например, че аз имам желание да се срещам с всеки от "български произход" в Канада ? 4/5 от българите тук не са хора, с които бих контактувал и в България. Това прави ли ме "лош българин в чужбина" ??? Или там е позволено да избирам, а тук щом го правя се превръщам в "мърша" ?
Изобщо що за съждения ?
:handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от Павел »

Mark_2013 написа:
missG написа:Наистина съм потресена от тези негативни отговори. Човек не може да зададе въпрос, който го интересува и да не започнат да го съдят и коментират какво е по-важно, какво заслужава и т.н. Не разбирам какво му е странното на моя въпрос, че така да ви разгневи. Просто очаквах мнение от хора с домашни любимци и малко инфо. А не някой да ми казва какво заслужавам и за какво трябва и не трябва да мисля в момента. Странни хора...Не е нормално това поведение за един възрастен, възпитан човек.
Това е един тип детайлна информация която получаваш в момента :) за типа хора от Български произход, които вероятно ще срещнеш в Канада :)

Те на живо не са такива от първата реплика, някои по-късно се разбират ;)

Късмет !

Mr. Congeniality,
Благодарение на 20 и кусур години емигрантски живот ми е достатъчно да прочета два реда, за да разбера колко един човек е сериозен в намеренията си да емигрира и колко бърка емиграция с екскурзия. Едно е да попиташ, ако отидеш до Париж за една седмица, дали ще е проблем да вземеш котката си със себе си, друго е да питаш, преди още да си пуснал докумените, ще имаш ли проблем с котката след 2-3 години при намиране на жилище в Незнайно?
Да напусне собствената си родина и да се установи за постоянно в чужда държава е възможно най-драстичното нещо, което може да се се случи в живота на един човек. Е/имиграцията е свързана с много лишения, труд, харчене на доста пари, упоритост, находчивост, късмет и сълзи, с единствената цел да създадеш на себе си и децата си един по-нормален живот. Когато някой ми каже, че поставя своето и на децата си бъдеще на кантар заради домашния любимец, няма как да не му кажа едно голямо, ЕФ Ю! Задаването на такъв абсурден въпрос издава мекушав характер и нерешителност. Такива хора дори и да се доберат до тук, 100 % ще подвият опашка преди котката им да подвие нейната. Ако тези наивници имат поне малко мозък в главите си, ще се вслушат в моя съвет да не си губят времето и парите. Ако искат да слушат такива мазници като теб, дето ги окуражават и им правят мечешка услуга, би май гестс!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от IRA »

Аз съм си задавала същия въпрос, преди да тръгна, по скоро преди да кандидатствам, ама за куче. Колкото и да съм мекушава издържам на канадската действителност доста дълго, не е чак толкова сурова и нерешителните оцеляват.. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от 7George »

Той домашния любимец, може да не е жив, да е избягал, или вече престарял до края на процедурата и заминаването за Канада. Иначе може - плащате си сертификати, транспорт, кучешки хотели ако трябва тука, наемате къща и си го гледате. Ама най-добре си вземете на място нов, скопен, тукашно производство, излиза по-изгодно.

Това си е огромен бизнес в Канада. В наща махала лаят от всички страни, даже се чудя откъде тия хора (канадците) имат тая страст към кучетата. Сигурно са свикнали така да живеят, масово, по фермите откъдето идват - в общи помещения с животните. :n: Да, някои са самотници и това им е компанията, но другите? Изтъкват се разни интересни теории, като: любимеца възпитавал децата на грижи и отговорност, укрепвал имунната им система... :lol: Кучето разхожда и раздвижва и стопанина си, среща го и го запознава със себеподобни по градинките най-редовно, бих добавил аз..
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от optics »

Едни приятели си зеха куче миналата година, дребно сладурско такова и френда вика, че това куче е по-добре от магаре което ак@ жълтици, щото постоянно го спирали млади мацки на възрастта на дъщеря му с думите - ма може ли да го погаля....
Въобще, вика - ако искаш да се запознаваш и хем ще имаш голям избор - кучето е върха...
Ето го:
Изображение

За мен един много силен плюс на това куче е, че не пуска косми дето да ти покрият дивана, килима и прочие, тъй като колкото и да не го забелязваш, гостите го забелязват това нещо, особено тия дето нямат кучета.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от dea »

Цитат: "На Павел му дреме дали вие ще дойдете с котка или без котка, но за вас ще има разлика. Същата логика се отнася и за гореспоменатите (и много други неупоменати) предмети".
Жалко е, че не правите разлика между предмет и живо същество. Домашният любимец не е вещ, която да изхвърлиш, той е като член на семейството. Все едно да се колебая дали да дойда в Канада с детето си или без него. И в Бг имах котка, и тук . Не съм съжалила, че съм я взела с мен в Канада. Нито съм я крила от наемодателя. Не разбирам как факта, че съм привързана към едно животно ме прави мекушава? Има една поговорка: "Който обича животните- обича и хората". Но в ерата на материализма, обичта е ненужна вещ, от която трябва по възможносте да се отървем. Що все ви кара отвътре да давате морална оценка на хората, които пишат във форума и които не познавате? Пък и психо-социален портрет в добавък им правите. Защо трябва всички да живеят по вашите критерии за важно и второстепенно? За мен беше учудващо, че никой не реагира когато Godis написа: "Миналата година така рехабилитирах 60 катерички :devil: надалече. Жалко че не са разрешени въздушните пушки."
И нищо лично, но нали има тема за дразнителите (листо под чистачката май се казва), та да си кажа. Дразни ме как хората, които за пръв път пишат във форума системно биват нападани и подигравани. Те не са свикнали с характеровите особености и хапливия език на 'старите вълци" и възприемат като лична обида off-topic коментарите. Мисля си, колко от подложените на студен прием новопишещи имат желание да пишат и четат след това. Не е ли едно от ценностите на канадското общество толерантността към различния? Те канадците ако мислеха като нас, никога да не са ни допуснали да припарим тук, защото сме различни.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С домашен любимец в Английската част.

Мнение от Павел »

dea написа:Цитат: "На Павел му дреме дали вие ще дойдете с котка или без котка, но за вас ще има разлика. Същата логика се отнася и за гореспоменатите (и много други неупоменати) предмети".
Жалко е, че не правите разлика между предмет и живо същество. Домашният любимец не е вещ, която да изхвърлиш, той е като член на семейството. Все едно да се колебая дали да дойда в Канада с детето си или без него. И в Бг имах котка, и тук . Не съм съжалила, че съм я взела с мен в Канада. Нито съм я крила от наемодателя. Не разбирам как факта, че съм привързана към едно животно ме прави мекушава? Има една поговорка: "Който обича животните- обича и хората". Но в ерата на материализма, обичта е ненужна вещ, от която трябва по възможносте да се отървем. Що все ви кара отвътре да давате морална оценка на хората, които пишат във форума и които не познавате? Пък и психо-социален портрет в добавък им правите. Защо трябва всички да живеят по вашите критерии за важно и второстепенно? За мен беше учудващо, че никой не реагира когато Godis написа: "Миналата година така рехабилитирах 60 катерички :devil: надалече. Жалко че не са разрешени въздушните пушки."
И нищо лично, но нали има тема за дразнителите (листо под чистачката май се казва), та да си кажа. Дразни ме как хората, които за пръв път пишат във форума системно биват нападани и подигравани. Те не са свикнали с характеровите особености и хапливия език на 'старите вълци" и възприемат като лична обида off-topic коментарите. Мисля си, колко от подложените на студен прием новопишещи имат желание да пишат и четат след това. Не е ли едно от ценностите на канадското общество толерантността към различния? Те канадците ако мислеха като нас, никога да не са ни допуснали да припарим тук, защото сме различни.
"Все едно да се колебая дали да дойда в Канада с детето си или без него"
Не, не е едно и също - едно куче или котка живеят по 10-20 години. Сега ще ми кажеш, че по същия начин би прежалвала загубата на по едно дете на всеки 10 години? Искаш ли и на теб да ти направя един психо-портрет?

"Има една поговорка "Който обича животните- обича и хората"

Аз пък бих измислил друга поговорка: "Който не може да живее с хора, живее с животни."
Нацистите, начело с най-главния, са били едни от най-големите любители и защитници на животните - there goes your theory!
"Third Reich leaders were concerned with animal suffering. Remarkably, as soon as the Nazi Party came to power in 1933, they began to enact scores of animal protection laws, some of which are still operative in Germany. (See here for the 1933 legislation.) For example, in Nazi Germany, people who mistreated their pets could be sentenced to two years in jail. The Nazis banned the production of foie gras and docking the ears and tails of dogs without anesthesia, and they severely restricted invasive animal research. The Nazi Party established the first laws insuring that animal used in films were not mistreated and also mandated humane slaughter procedures for food animals and for the euthanasia of terminally ill pets. (The Nazis were particularly concerned with the suffering of lobsters in restaurants). In addition, the German government established nature preserves, a school curriculum for the humane treatment of animals, and they hosted one of the first international conferences on animal protection."

Я го виж мустакатия хубавец как се радва на Блонди.

http://www.psychologytoday.com/blog/ani ... n-movement"
Последно промяна от Павел на Нед Ное 03, 2013 3:00 am, променено общо 5 пъти.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор