свидетелство за съдимост от чужбина

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от boryanageo »

[quote="GeSho"]Здравейте,

нужно ли е свидетелство за съдимост за престои от преди повече от 10 години?
по принцип инструкциите са да се предостави за всички страни, където сме пребивавали повече от 6 месеца след 18-та си година, но пък всички останали данни са 10 години назад.[/quote



и аз се чудех същото
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от venaza »

Привет! Имам два- три въпроса във връзка със свидетелствата за съдимост. Ще сме благодарни, който има подобен случай или има информация да сподели!
1. Става въпрос за престой 1 година в Германия отпреди 10години. /Мисля да не рискуваме и да го направим , но не намирам по-прясно инфо за това как става ,освен в един форум от 2006г/
2. Свидетелство от Украйна за укр. гражданин, с постоянно пребиваване в България. / след 18-та си годишнина не съм имала престой повече от 2мес. в Украйна/.
3. Необходимо ли е да се заверява нотариално свидетелството от България , а също и тези от други държави? /за преводите е ясно че трябва да се правят, освен ако не е на френски или англ./
и накрая ,дали е добре да питаме директно в Сидни?
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от bobchentse »

Относно Германия- http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ermany.asp"

На другите два въпроса отговорите могат да се намерят тук- http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /intro.asp"
pres
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 11:57 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от pres »

Здравей venaza!Относно свидетелството за съдимост от Германия: аз попълних един формуляр в консулския отдел във Варна(удостоверяват самоличността ми), след това платих таксите и го изпратих на посочения от тях адрес. Става доста бързо, дори свидетелството беше в пощенската ми кутия доста преди срока даден от тях. А относно нотариалната заверка: не съм компетентна, но от нотариус знам, че българското законодателство не му позволява да заверява документи на чужд език(не съм проверявала дали е така). Направиха ми превод от немски на български, след това на английски и не сме имали никакъв проблем.
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от venaza »

Здравей! Благодаря ти мн. за инфото!
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Ellie M. »

boryanageo написа:
GeSho написа:Здравейте,

нужно ли е свидетелство за съдимост за престои от преди повече от 10 години?
по принцип инструкциите са да се предостави за всички страни, където сме пребивавали повече от 6 месеца след 18-та си година, но пък всички останали данни са 10 години назад.[/quote



и аз се чудех същото
Да, за съжаление ( понякога ваденето на такива е много трудно, в зависимост от държавата), нужно е.
Но пък вие си преценявате, дали ще вадите или не, общо взето е на ваш риск.
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от coolFIRE »

kezos написа:Разбрах как става номера. И понеже ще има още варненци в подобна ситуация ще споделя. Написвате една молба свободен текст до директора на областна дирекция на МВР във Варна. Внасяте молбата в ОДМВР-Варна (зад паспортно) пращат ви да платите такса (14.14 лв + 6 лв за банката) и чакате да ви се обадят. Трябва да си носите бланките на ФБР.
avril78 написа:
kezos написа:На някой от Варна налагало ли му се е да вади свидетелство за съдимост от САЩ? И конкретно, къде във Варна се снемат отпечатъци за целта?
Питах районния полицай, той ми отговори да съм су ги направел сам с мастило от книжарницата. Питах и в 1во районно и ми казаха, че за първи път чуват за такова нещо и че там не се правели такива неща.

А искат ли ви други документи?
Да, искат. Целия пакет втори документи. Получихме сертификат по пощата. Сега събираме втория пакет, но за съжаление нямаме никакво време и тук е първото място на което пиша за това. Обещавам да пиша повече при първа възможност.
kezos, може ли да кажеш след като са ти взели отпечатъците, как процедираш? Аз този момент не можах да разбера - плаща ли се на ФБР и как и какво точно им пишеш в този ковър летър? Изобщо освен отпечатъците, друго какво им пращаш?
Благодаря предварително.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kamy »

Както обещах да ви държа в течение - преди дни (10 седмици след изпращане на док.) получих отговор - баркодовете, потвърждават че са получили таксата за визите и документите ми отговарят на изискванията. Няма да казвам голяма дума - надявам се да получа покана за медицински и скоро всичко да приключи благополучно.

Искам само да кажа на всички нови в процедурата - от самото начало бяхме на прага на точките, риск беше да вложим толкова време и пари, но решихме да опитаме. Всеки случай е индивидуален, затова ако имате желание опитайте и вие. Не се отказвайте защото друг в подобна ситуация като вас е имал проблем. Не си правете и генерални изводи от мненията във форума, нека те са само вдъхновение и подкрепа, но решенията да бъдат ваши.
Пожелавам на всички четящи това (и на себе си) новата година да ни донесе много радост, късмет и по една виза ;)
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kamy »

Да ама не... минахме успешно медицинските и сега когато очаквахме покана за визи ни отговориха че без прословутото свидетелство няма да стане ... не знам защо чакаха сега да ми го кажат, боря се с последни сили и до 45 дни ще се реши как ще завърши нашата процедура.
За мое съжаление, при други хора е минало без свидетелство от арабска държава, при нас не :(
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Ellie M. »

Дават ли ви срок, в който искат да представите прослувутите свидетелства ?
Защото, ако имате срок и не можете да се впишете в него - е хубаво да им напишете едно обяснително писмо, искайки повече време.
Мой роднина, вади подобно свидетелство по време на Рамазана.... и отне близо 2 месеца (защото през въпросния празник никой не работеше).
Не се отказвайте, успех !!!
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kamy »

Успяхме :party: Сдобихме се със свидетелствата от Дубай! Притесняваше ме това че искат отпечатъците да са заверени от тяхно консулство, а най-близкото е в Румъния, но добре че сме си вадили навремето ID cards и имат нашите отпечатъци в системата. После имах проблеми защото ми искаха visa cancellation а аз нямах... накрая объркаха едното име на сертификата и го подменяха изобщо беше много трудно и ако нямах късмета да имам близък човек на място да ми движи нещата, ако само кореспондирах по поща и имейл, 45 дни нямаше да ми стигнат.
Всеки случай се оказва различен, ако мога едно ще ви посъветвам - започнете с ваденето на свидетелствата още с ВТОРИЯ ПАКЕТ ДОКУМЕНТИ, а не като мен след медицинските. (Пишете на лични ако има нужда,ще ви отговоря).
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от sundance »

Браво, Ками! Много се радвам!
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от domino »

kamy написа:Успяхме :party: Сдобихме се със свидетелствата от Дубай! Притесняваше ме това че искат отпечатъците да са заверени от тяхно консулство, а най-близкото е в Румъния, но добре че сме си вадили навремето ID cards и имат нашите отпечатъци в системата. После имах проблеми защото ми искаха visa cancellation а аз нямах... накрая объркаха едното име на сертификата и го подменяха изобщо беше много трудно и ако нямах късмета да имам близък човек на място да ми движи нещата, ако само кореспондирах по поща и имейл, 45 дни нямаше да ми стигнат.
Всеки случай се оказва различен, ако мога едно ще ви посъветвам - започнете с ваденето на свидетелствата още с ВТОРИЯ ПАКЕТ ДОКУМЕНТИ, а не като мен след медицинските. (Пишете на лични ако има нужда,ще ви отговоря).
:y:

Браво kamy! Поздравления! Добре е когато накрая всичко е "хамдурля", "мия мия", "бахи" или казано на по-разбираем език - "кюлю тъмън" :). Айде, чакаме ви скоро в Канада.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Ellie M. »

Привет,
Някой да е вадил свидетелство за съдимост от Йемен (от тяхното посолство в БГ) ?

:tmi:
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Публикувай отговор