Новобранец

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

pumpy написа:
myhata II написа:
Направо ти е спукана работата ! :D
Гледаш ли с какви хора ще живееш !?!
Ще ти се натяква,ще те определят,ще те съдят !
Аз затова на българетата в Канада съм им дал свободно !
Дай им ти,иначе ти е спукана работата !! :D
Е как така хем да й попълнят молбата, хем да ги отсвири ?
Може да дойде и да ми сготви!? :D
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Павел написа:
silvestar99 написа:
Павел написа:
Koko написа:
silvestar99 написа:Имам един въпрос,Документите където се заверяват и легализират имат ли някакъв срок или са без срочни.Видях някъде че медицинското имало срок 1 година,а всичко останало ,документа от IELTS?
А видя ли в кой етап от процедурата и при какви условия всъщност се правят медицинските?
Правилно ли разбирам от предишното ти мнение че не си наясно за това че от 1-ви януари 2014 отпадат ограниченията за работа в останалите страни-членки на Европейският съюз за български граждани?
Неприятно ми е да го кажа но явно тези които си направихме труда да ти отговорим на въпросите до тук просто си губим времето.
Коко, изгубихте си и времето да ми триете поста в който казах, че човека е наивник. Доста ясно е, че нищо не му е ясно и пише (и то неграмотно) повече отколкото чете. За десети път да го пипиташ сметнал ли си е точките, пак отговор няма да получиш.
А на Павел само мога да кажа само първо да си прочете собствените си грешки пък тогава да говори за грамотност ЯСНО ЛИ Е !!!!Всеки път се напрягам за да мога да разбера какво си написал,и щом толкова много те интересува за точки,имам достатъчно над-минималното :geek:
Само в тези две изречения си допуснала 8 (ОСЕМ) грешки. Наеми си учител по български за да ти ги покаже, щото е очевидно, че сама няма да ги откриеш :D

Като лъжеш, че набираш необходимите точки, кого заблуждаваш - мен или себе си. Предполагам се сещаш, колко ме брига дали някога ще стъпиш перманентно в канадско.
А бе,ти май се нуждаеш от доста голям диоптър,и такива като теб комплексари много ги обичам!!!Ще ти звънна да ти дам някой долар за да ми занесеш куфарите до колата,за да ти дойде малко самочувствие. :D :lol: :D
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Павел написа:
domino написа::D :D :D Ей, объркАхте съвсем момата бре! :D :D :D Silvestar слушай ся аз кво ша ти речем! Като си решила Канада и като ти я душата сака тая Канада, няма какво да ни слушаш нази!

Остава да направиш още едно нещо:
4. Намери си някоя добра учителка по френски, но такава, която се занимава специално с подготовка по процедурата за Квебек. Повечето от нас са ползвали услугите на такива учителки. Това ще ти помогне в началото бързо да се ориентираш в процедурата, а също и в попълването на първите документи. После ще ти помогне да вземеш успешно интервюто. Има неща, които не са толкова очевидни и една добра учителка, ще ти спести много време и грешки. Тук има доста голяма база данни с имена на такива учителки. Успех!
Ама преди това да си намери нова учителка по български, щото тази, благодарение на която е преминала в 5 клас трябва да се застреля.
Това домино голям оптимист - как може човек да научи чужд език, при положение, че не е научил матерния си.
Може щом теб са пуснали там,ти си жив пример за неграмотност!! :puke:
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

И ПАВЛЕ–ПАВЛЕ, хайде да спреш,че не желая да комуникирам с изтещели!Ако си нямаш друга работа,вземи си намери? :fubar:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новобранец

Мнение от Koko »

silvestar99 написа:А на Павел само мога да кажа само първо да си прочете собствените си грешки пък тогава да говори за грамотност ЯСНО ЛИ Е !!!!Всеки път се напрягам за да мога да разбера какво си написал,и щом толкова много те интересува за точки,имам достатъчно над-минималното
Ако това което написа до тук като въпроси за това как се имигрира в Канада отговаря на етапа от процедурата до който сте стигнали, то просто няма как да знаеш колко точки наистина събирате, всъщност съмнявам се че знаеш дори за коя процедура твърдиш това.

От друга страна бих ти казал - внимавай какво си пожелаваш, да не ти се сбъдне, защото ако желанието ти е да се махнеш от България, то с отношението което ни демострираш до тук, мога да те уверя - живота зад граница няма да ти допадне.

Имахме си тук една потребителка дето пишеше като apple, защо ли започнаш да се сещам за нея?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новобранец

Мнение от Pointzero »

И тая тема се е превърнала в "говорилня".

Към новобранеца - Канада е известна с педантичността на институциите си. Дотолкова, че понякога ми се струва прекалено, ама не съм аз да ги съдя. Та ... ако поне малко назнайваш английски и/или френски, този сайт ти е най-добрия другар: http://www.cic.gc.ca/
Първо - има от всичко за всеки и второ - от него по-достоверна информация няма!
Пък като го четеш, хем ще си "тренираш" езика, хем ще черпиш от извора.
Пък ако някъде нещо не ти е ясно, може да дойдеш във форума и да зададеш конкретен въпрос и е голяма вероятността да получиш конкретен отговор.

Предлагам ти да започнеш от тук:
Immigrate to Canada: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

Аз когато започнах процедурата през 1999, нито фирма/адвокат/посредник съм търсил, нито този форум го имаше... Всичко си четях сам и следвах указанията. Повярвай ми - те не са толкова сложни.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Pointzero написа:И тая тема се е превърнала в "говорилня".

Към новобранеца - Канада е известна с педантичността на институциите си. Дотолкова, че понякога ми се струва прекалено, ама не съм аз да ги съдя. Та ... ако поне малко назнайваш английски и/или френски, този сайт ти е най-добрия другар: http://www.cic.gc.ca/
Първо - има от всичко за всеки и второ - от него по-достоверна информация няма!
Пък като го четеш, хем ще си "тренираш" езика, хем ще черпиш от извора.
Пък ако някъде нещо не ти е ясно, може да дойдеш във форума и да зададеш конкретен въпрос и е голяма вероятността да получиш конкретен отговор.

Предлагам ти да започнеш от тук:
Immigrate to Canada: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

Аз когато започнах процедурата през 1999, нито фирма/адвокат/посредник съм търсил, нито този форум го имаше... Всичко си четях сам и следвах указанията. Повярвай ми - те не са толкова сложни.
Много си прав за това че този „Новобранец„ се превърна в :puke: Когато задам въпрос ,все ще се намери някой които да се прави на интересен.Аз не мога да разбера,толко ли е трудно да се обясни по нормален начин?Но все пак благодаря както на теб така и още няколко от коментаторите които бяха доста изчерпателни . :y:
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Koko написа:
silvestar99 написа:А на Павел само мога да кажа само първо да си прочете собствените си грешки пък тогава да говори за грамотност ЯСНО ЛИ Е !!!!Всеки път се напрягам за да мога да разбера какво си написал,и щом толкова много те интересува за точки,имам достатъчно над-минималното
Ако това което написа до тук като въпроси за това как се имигрира в Канада отговаря на етапа от процедурата до който сте стигнали, то просто няма как да знаеш колко точки наистина събирате, всъщност съмнявам се че знаеш дори за коя процедура твърдиш това.

От друга страна бих ти казал - внимавай какво си пожелаваш, да не ти се сбъдне, защото ако желанието ти е да се махнеш от България, то с отношението което ни демострираш до тук, мога да те уверя - живота зад граница няма да ти допадне.

Имахме си тук една потребителка дето пишеше като apple, защо ли започнаш да се сещам за нея?
Няма какво да коментирам повече.Кой до къде е стигнал е без значение всеки си знае за себе си...а всичко останало е само предположения!Аз лично смятам,че отношението ми с останалите е било добро,до момент в който някои не започне за се надсмива с написаното от мен!Тогава който и да е няма да си замълчи,така че Sorry! :d:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новобранец

Мнение от Павел »

silvestar99:
"А бе,ти май се нуждаеш от доста голям диоптър,и такива като теб комплексари много ги обичам!!!Ще ти звънна да ти дам някой долар за да ми занесеш куфарите до колата,за да ти дойде малко самочувствие."


Този път грешките са само 5 - имаш подобрение :rofl: :rofl: :rofl:

Коко, моля да наложиш санкция - потребителят отправя заплахи към лумбалните ми дискове, с единият (L5 S1) от които имам проблем, поради щото вземам заплахата много лично :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новобранец

Мнение от myhata II »

Павел написа:silvestar99:
"А бе,ти май се нуждаеш от доста голям диоптър,и такива като теб комплексари много ги обичам!!!Ще ти звънна да ти дам някой долар за да ми занесеш куфарите до колата,за да ти дойде малко самочувствие."


Този път грешките са само 5 - имаш подобрение :rofl: :rofl: :rofl:

Коко, моля да наложиш санкция - потребителят отправя заплахи към лумбалните ми дискове, с единият (L5 S1) от които имам проблем, поради щото вземам заплахата много лично :D
Това е така,щото много му се навеждате като Админ на форум!!
:D :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

Павел написа:silvestar99:
"А бе,ти май се нуждаеш от доста голям диоптър,и такива като теб комплексари много ги обичам!!!Ще ти звънна да ти дам някой долар за да ми занесеш куфарите до колата,за да ти дойде малко самочувствие."


Този път грешките са само 5 - имаш подобрение :rofl: :rofl: :rofl:

Коко, моля да наложиш санкция - потребителят отправя заплахи към лумбалните ми дискове, с единият (L5 S1) от които имам проблем, поради щото вземам заплахата много лично :D
:x :x :x Стреснах се :x :x :x
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новобранец

Мнение от newcomer »

silvestar99 написа:
Павел написа:
domino написа::D :D :D Ей, объркАхте съвсем момата бре! :D :D :D Silvestar слушай ся аз кво ша ти речем! Като си решила Канада и като ти я душата сака тая Канада, няма какво да ни слушаш нази!

Остава да направиш още едно нещо:
4. Намери си някоя добра учителка по френски, но такава, която се занимава специално с подготовка по процедурата за Квебек. Повечето от нас са ползвали услугите на такива учителки. Това ще ти помогне в началото бързо да се ориентираш в процедурата, а също и в попълването на първите документи. После ще ти помогне да вземеш успешно интервюто. Има неща, които не са толкова очевидни и една добра учителка, ще ти спести много време и грешки. Тук има доста голяма база данни с имена на такива учителки. Успех!
Ама преди това да си намери нова учителка по български, щото тази, благодарение на която е преминала в 5 клас трябва да се застреля.
Това домино голям оптимист - как може човек да научи чужд език, при положение, че не е научил матерния си.
Може щом теб са пуснали там,ти си жив пример за неграмотност!! :puke:
викаш хубава работа,ама малко българска
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
silvestar99
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 12:03 pm

Re: Новобранец

Мнение от silvestar99 »

newcomer написа:
silvestar99 написа:
Павел написа:
domino написа::D :D :D Ей, объркАхте съвсем момата бре! :D :D :D Silvestar слушай ся аз кво ша ти речем! Като си решила Канада и като ти я душата сака тая Канада, няма какво да ни слушаш нази!

Остава да направиш още едно нещо:
4. Намери си някоя добра учителка по френски, но такава, която се занимава специално с подготовка по процедурата за Квебек. Повечето от нас са ползвали услугите на такива учителки. Това ще ти помогне в началото бързо да се ориентираш в процедурата, а също и в попълването на първите документи. После ще ти помогне да вземеш успешно интервюто. Има неща, които не са толкова очевидни и една добра учителка, ще ти спести много време и грешки. Тук има доста голяма база данни с имена на такива учителки. Успех!
Ама преди това да си намери нова учителка по български, щото тази, благодарение на която е преминала в 5 клас трябва да се застреля.
Това домино голям оптимист - как може човек да научи чужд език, при положение, че не е научил матерния си.
Може щом теб са пуснали там,ти си жив пример за неграмотност!! :puke:
викаш хубава работа,ама малко българска
Абсолютно!!!И на край света,българина си е българин. :handshake:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новобранец

Мнение от newcomer »

ми той мухата нали ти каза,че отдавна е отсвирил булгарята в канада.събирал се вече в торонто само с индийци,пакистанци и други себеподобни
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новобранец

Мнение от newcomer »

silvestar99 написа:Най-вероятно ви е писнала тази тема,но ще съм благодарна на всички които ми дадат малко инфо!Сега започвам да се интересувам как да имигрирам в Канада с цялото си семейство,какви документи са ми необходими,и от къде да започна.Ние сме млади и ще се радвам ако някой ми подаде ръка,а защо дори и да не направим едно добро приятелство.Благодаря предварително!!! :handshake: :f:

Take One Pasport
Get One Free

"
:rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор