Няколко въпроса относно спонсорство?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от def34 »

Как ли Ревенюто ще издаде данъчни декларации със задна дата въобще не ми го ум побира? |-)
В основата на програмата за спонсорство е да си финансово обезпечен, така че да се грижиш за себе си + още един човек. Неслучайно при развод спонсориращият плаща соц. издръжка на бившия, ако не успее да го изпрати, откъдето е дошъл. Държавата не носи отговорност, затова и иска гаранции.
Съвсем сериозно те съветвам преди да седнеш пред клавиатурата и да сътвориш поредният бисер, малко да седнеш да прочетеш та барем да знаеш за какво се произнасяш.
За спонсориране на съпруг, без деца, не се изисква доход.Имиграционните искат последната данъчна декларация, за да се види дали спонсориращият е живял в Канада и е плащал някакви данъци, т.е декларацията може и да е нулева-примерно имал си доход но той е под облагаемият минимум.И да може данъчната декларация да е с няколко години давност.Длъжен си да издържаш финансово спонсорираният съпруг, но той е длъжен да положи усилия да се самоиздържа.Как ще го издържаш си е твой проблем.Ако по време на спонсорският договор спонсорираният получава социални помощи, то спонсориращият е длъжен да ги върне на държават...Не знам какво те бърка дали някой работи във фирмата на тати или тати му е дал пари и той си е купил чисто ново порше.И в двата случая той има същото право да спонсорира каквото има и таскиметровият шофьор, който е дошъл от Ню Делхи. Работа на имиграционният офицер, а не твоя, е да прецени дали бракът е фиктивен или не...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

def34 написа: Работа на имиграционният офицер, а не твоя, е да прецени дали бракът е фиктивен или не...
Ахъм, добре! Кажи го на тези, дето са им отказали. Аз лично познавам неколцина. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от diana_13 »

Bistra написа:
pumpy написа:Аз не знам само аз ли виждам нещо в този пасаж.
Ами, хайде, де! На мен цялата тема ми намирисва на: "Как да заобиколим закона за да ни се уреди тотото?"
Като се опитах да го кажа, обаче Иван ме упрекна, че не съм помагала. После като нищо не стане, пак едни лоши хора, от един Форум ще са ни виновни, че не са ни научили на най-голЕмата далавера. :D
Да, ама в случая на Иван, доколкото разбирам, човекът си е работил, имал е данъчни декларации и т.н., а не е очаквал тепърва да го назначава "татко или някой от познатите на татко", докато той се прави на "голямата работа" незнайно къде. Как ли Ревенюто ще издаде данъчни декларации със задна дата въобще не ми го ум побира? |-)
В основата на програмата за спонсорство е да си финансово обезпечен, така че да се грижиш за себе си + още един човек. Неслучайно при развод спонсориращият плаща соц. издръжка на бившия, ако не успее да го изпрати, откъдето е дошъл. Държавата не носи отговорност, затова и иска гаранции.
Абе к'во ти става на теб???Как може да си вадиш някви изводи и да преценяш хората без да ги познаваш и да знаеш с точност какви са им случаите???На кво ти намирисва незнам,ама къде си тръгнала с тия подигравателни и злобни коментари...ние тука гледаме да си споделяме мненията и опита(кой какъвто има),за да си бъдем от полза,нали затова е тоя сайт,а колкото се отнася до това,кой как иска да процедира-законно или не си има имиграционни там, на които т'ва им е работата-те да преценят,затова ни изискват сумати документи.....момчето не беше много конкретно,но просто искаше да разбере как да направят нещата,за да не се разделят за далго с приятелката си,ама вие там с другия разбирач с подигравателните коментари май въобще си нямате на идея какво е да бъдеш разделен с някой толкова дълго време,заради федерални процедури и всякакви други имиграционни изисквания......тука май на големи разбирачи и на ''голяма работа'' се правите само вие...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

Брей, за 8 мнения какъв корназ се изписа! :^)
Хората с проблеми (разбирай без пари) са задълго разделени, съжалявам за което.
Мои познати заради това се и разделиха, защото така и не успяха...от България. Айде със здраве и по-спокойно! :f:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от def34 »

Bistra написа:
def34 написа: Работа на имиграционният офицер, а не твоя, е да прецени дали бракът е фиктивен или не...
Ахъм, добре! Кажи го на тези, дето са им отказали. Аз лично познавам неколцина. ;)
Ама естествено че познаваш...сигурно пак е вуйната на сестрата на мъжа на една приятелка .....
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

def34 написа:Ама естествено че познаваш...сигурно пак е вуйната на сестрата на мъжа на една приятелка .....
Не. Познати на баща ми, които искаха да докарат за сина булка. (Що ли не може да си намери тук, не знам?) Само че навремето майката е била също спонсорирана, с последваща дълга кариера на социал. Е, отрязаха ги разбира се.
Без да ме питат мен. Така е преценил имиграционният офицер. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от def34 »

Bistra написа:
def34 написа:Ама естествено че познаваш...сигурно пак е вуйната на сестрата на мъжа на една приятелка .....
Не. Познати на баща ми....
Ахам..сега пък на баща ти познати.Би ли обяснила, на нас простосмъртните, каква е връзката между неизпълнен договор за спонсориране и последвало ново такова и спонсориране при което спонсорът е извън Канада и трябва да докаже намерение за установяване в Канада? Или то викаш дет компоти там и компютри...
Последно промяна от def34 на Сря Сеп 25, 2013 9:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

def34 написа:Би ли обяснила, на нас простосмъртните.
Не.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от pumpy »

diana_13 написа:.....ама вие там с другия разбирач с подигравателните коментари май въобще си нямате на идея какво е да бъдеш разделен с някой толкова дълго време,заради федерални процедури и всякакви други имиграционни изисквания......тука май на големи разбирачи и на ''голяма работа'' се правите само вие...
Ти четеш ли какво пишеш ????? На този свят имигриращите булки са май-изоставените и най-тъгуващите по половинките си......
Преди много години, бях вече заминал за Канада, когато на жена ми й откраднаха паспорт с визата вътре. Те трябваше да пътуват с малкия 2 месеца по-късно. Та подадохме ние съответните документи за нова виза и я повикаха на интервю в Букурещ да се обяснява като ученичка. И се стигна до там, че й казал имиграционния офицер "ами аз не съм длъжен да ви дам нова виза, да не сте си губили паспорта" На което тя отговорила " аз пък хич не съм умряла да имигрирам в Канада. Ако не ми дадете нова виза, мъжа ми просто се прибира в България, имаме си семейство, имаме си работа и живота си продължава"....
Нито сме правили трагедии колко се обичаме и колко сме разделени, нито ни се е случвало и за ден без да е по наше желание, камо ли "заради имиграционни федерални процедури"
Така, че нека да снишим малко тона и да се държим сериозно......
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от diana_13 »

pumpy написа: Иначе направо се "просълзих" за истинските и фиктивните бракове.
Това според мен е несериозно.....аз съм си абсолютно сериозна....коментарите ,които написах в началото на темата бяха адресирани до дуг човек,вие се включвате с едно подигравателно отношение,едва ли не ние ''невежите'' въобще к'во правим в тоя форум......както и да е....и знаеш ли явно аз съм по-афектирана в момента и наистина звучи,че се жалвам и оплаквам от ситуацията ми,просто когато човек живее много дълго време в едно невидение,без да има от къде да получи малко информация по случая си,започва да търси близки ''по съдба'' хора,имащи повече опит и знания по различни въпроси,затова съм и аз тук.....прав си,че всеки сам си избира дали да имигрира,да чака или да не чака,ама не си мисли че сега ще се почувствам виновна,че съм си казала част от болката и сам изказала недоволство срещу системата им на работа....никой на никой не знае в частност какъв му е случая......Айде стига толкова съм се обяснявала...останете си със здраве... :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от ivandaman »

pumpy написа: И се стигна до там, че й казал имиграционния офицер "ами аз не съм длъжен да ви дам нова виза, да не сте си губили паспорта" На което тя отговорила " аз пък хич не съм умряла да имигрирам в Канада. Ако не ми дадете нова виза, мъжа ми просто се прибира в България, имаме си семейство, имаме си работа и живота си продължава"....
..
Пумпалов ти май ни взимаш за Канарчета а беше големият проповедник на абсолютната истина..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от pumpy »

тра-ла-ла-ла....
Няма никакво значение какво мислиш по въпроса. Аз не съм се женил за "канадка" и не сме живели разделенени поради това. Всичко останало няма значение....
Писането на неистини в официални документи може да ви настигне някой ден и да трябва да се обасняване, когато най-малко ви се иска.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от ivandaman »

По принцип съм съгласен, но не видях някой да се е изповядвал че е писал "лъжи" в официални документи от къде и как ти стигна до този извод само ти си знаеш, но както и да е..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:По принцип съм съгласен, но не видях някой да се е изповядвал че е писал "лъжи" в официални документи от къде и как ти стигна до този извод само ти си знаеш, но както и да е..
Ето тук и както казах по-рано ако аз съм единствения, който го вижда, толоква по-добре, явно съм супер подозрителен...
Това,което приложих беше писмо от работодател(мой приятел,който има фирма),че ще ме наеме на работа и договор за наем (от друг приятел).Отделен е въпросът дали наистина след като пристигнете ще работиш във въпросната фирма и дали наистина ще живееш на адреса ,за който е договора.
Karkade
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 1:53 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Karkade »

Аз в момента съм в процедура.Може да се спонсорира и извън Канада, има отделен пакет.
Трябва да се докаже, че след като приключи процедурата наистина ще живеете в Канада.
В сайта си е обяснено всичко. До колкото знам отнема повече, виж в сайта сроковете.

Доходи за съпруга и дете не се доказват.
Ако кандидатстваш от Канада пращаш някакъв документ, че си плащал данъци.
Точно какъв не знам, мъжа ми си е направил нещата, но и това е обяснено на сайта.

На мен и общото ни дете ни отказаха посетителска виза.
Тогава обаче, детето беше в процедура за канадско гражданство.
2 дни след отказа, мъжа ми получи картата за гражданство на детето.
Дали ще дадат пос.виза на жена ти, никой не знае, по-скоро не.

Не е задължително да сте женени, но по слухове е по-добре.
Ние се оженихме, въпреки, че имаме дете. Поне купон си направихме.

Първият етап беше точно 3 седмици / за одобрение на съпруга ми/
Приятно съм изненадана. В сайта е 27 дни.
От един месец пакета е в Букурещ.
Срока е 13 месеца.
Някой да има кристално кълбо и да ми каже, че утре ще ми дадат виза? :)

Един въпрос
Статуса ми е - документи получени, мед. Изследвания получени.
Значи ли това, че досието още не е отворено?
Знам, че трябва да пише -В процес
Публикувай отговор