Въпрос оносно дата на заминаване

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
strange_bird
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 1:09 pm

Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от strange_bird »

Здравейте,
Ще се радвам някой да ми даде съвет по следния казус:

Минахме на интервю още през март 2012 г. Януари 2013 г. получихме визите, които са с дата на изтичане 20.01.2014 г. Ние все още не сме заминали, поради необходимост да се уредят някои лични неща тук в БГ. Датата на медицинския ни преглед беше 10 ноември 2012 г. В медицинските, които получихме тогава, пише, че трябва да влезнем в страната до 1 година от датата на първия медицински преглед, т.е. до 10 ноември 2013 г.
Въпросът ми е: Кой според Вас е крайният срок за влизане в Канада - 10 ноември 2013 или 20.01.2014? Кой би могъл да даде официален отговор на този въпрос?

Благодаря предварително!
Последно промяна от strange_bird на Сря Сеп 25, 2013 4:52 am, променено общо 1 път.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от inn4o »

Здравейте :)
Нашите визи са издадени 08.2013, но изтичат 05.2014 - точно една година от датата на медицинските.
За по-сигурно пишете в Букурещ и ги питайте.
Успех :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от pumpy »

Медицинските ви важат 12 месеца. Моята виза изтичаше преди да изтекат медицинските, но това не е важно, важни са медицинските.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от balbi »

pumpy написа:Медицинските ви важат 12 месеца. Моята виза изтичаше преди да изтекат медицинските, но това не е важно, важни са медицинските.
:y: Медицинските са важни. Изтекат ли ви медицинските започва нещо като чисто нова процедура, така че побързайте, ако сте решили да идвате ;)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от kiro »

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... rrival.asp"
When you arrive in Canada ... The officer will make sure you are entering Canada before or on the expiry date shown on your visa. Please note that this document cannot be extended; therefore, you should make sure to use it before it expires.
Bulgayrian
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от balbi »

kiro това е вярно, но ако експирейшъна на медицинските е надхвърлил 1 година дори и да ти е валидна визата ще е трудно влизането.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от balbi »

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s-perm.asp

Your medical exam results are valid for 12 months only. If you do not come to Canada as a permanent resident within that time, you may need to have another exam.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от balbi »

Като последното е нож с две остриета - теоритично можеш да минеш пак медицинските, да си изчакаш резултатите и тн... На практика нещата са малко по-различни. Семеен познат така си прецака идването тук, защото беше прочел тези няколко реда и реши, че правенето им ще е като на първите, но...се оказа, че ти пращат нови докз за медицински единствено, ако причините ти са основателни (основателни по техни, а не по наши критерии).
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от Koko »

strange_bird написа:Здравейте,
Ще се радвам някой да ми даде съвет по следния казус:

Минахме на интервю още през март 2012 г. Януари 2013 г. получихме визите, които са с дата на изтичане 20.01.2014 г. Ние все още не сме заминали, поради необходимост да се уредят някои лични неща тук в БГ. Датата на медицинския ни преглед беше 10 ноември 2012 г. В медицинските, които получихме тогава, пише, че трябва да влезнем в страната до 1 година от датата на първия медицински преглед, т.е. до 10 ноември 2013 г.
Въпросът ми е: Кой според Вас е крайният срок за влизане в Канада - 10 ноември 2013 или 20.01.2014? Кой би могъл да даде официален отговор на този въпрос?

Благодаря предварително!
Честно казано за пръв път чувам да има разминаване между датата на медицинските и датата на която изтича визата - нещо в това не е както трябва. Да не сте правили допълнителни медицински с дата 20-ти януари? Алтернативно, да не би някой от канадските чиновници да не си е свършил работата както трябва и да не е обърнал внимание на датата на медицинските когато ви е издавал визата?
При всички случай е хубаво наистина да потърсите официален отговор на въпроса, макар че ако съм на ваше място не бих поемал никакви рискове отчитайки че имиграционната виза не може да се удължава, а медицинските наистина имат валидност от точно една година.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от balbi »

Коко при мен като идвах датите също не бяха еднакви. Медицинските бяха с по-ранна дата, а визите с по-късна. Мисля, че това е нормалната процедура, защото визите все пак ги издават след като минат успешно медицинските...
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от domino »

Преди около месец говорих с МОМ по подобен казус. От там ми казаха, че са имали няколко случая в които, поради откриване на заболявания и наложено лечение, първите медицински са изтичали преди да е издадена визата и тогава се е налагало да се правят нови медицински. Това са единични случаи за доста години. Доколкото разбрах в тези случаи все още не е била издадена визата т.е. повторни медицински са се правили но при положение, че все още не е издадена визата. Ако ти издадат визата .... не знам какво може да е основанието за повторни медицински и повторни визи? На ваше място не бих рискувал ами бих стягал багажа. В краен случай отивате за една седмица и се връщате.

Balbi каква беше раликата между двете дати?
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от libre »

И аз да попитам нещо леко в страни от тема.Подадохме док до Сидни преди повече от месец и предполагам скоро ще получим баркодове и до 2 месеца покана за медицински (гледайки статистиката горе-долу такива са сроковете).Проблемът е че мъжът ми няма да е тук и може да изтървем двумесечният срок за направата на медицинските-има ли някой с подобен казус?Какво става ако единият от семейството се забави с медицинските?Звънях в МОМ,но от там нищо не успяха да ми кажат :( Може ли да удължим срока или нещо такова?
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от domino »

Проверете в страната в която е мъжът ти къде може да мине медицинските. Питайте отново МОМ за този вариант. Мисля, че няма да има проблем ти да ги минеш в България а той някъде другада по света.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от balbi »

domino написа: Balbi каква беше раликата между двете дати?
Приблизително 4 месеца без малко доколкото ми е спомена. Доста отдавна беше :)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос оносно дата на заминаване

Мнение от domino »

balbi написа:
domino написа: Balbi каква беше раликата между двете дати?
Приблизително 4 месеца без малко доколкото ми е спомена. Доста отдавна беше :)

Благодаря за отговора! 4 месеца никак не е малка разлика!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор