Интервю - септември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от jasmin_veni »

Минахмеееееееее!
Още не мога да се освестя :))

Много време бяхме - близо два часа, но преминахме успешно!
От това, което си бях подготвила, почти нищо не казах. За мотивацията и защо Квебек беше в началото, проверката на английски също. Пооправи ми и двете СВ-та, това на мъжа ми похвали, говорихме много за професионална реализация, защото аз съм ПР по професия и ми похвали проучванията.

Оф...като се успокоя ще пиша подробно :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Desito »

ramones78 , jasmine_veni Честито
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от jasmin_veni »

Сега ще опитам да систематизирам всичко.

Пристигнахме и седнахме към 13:05, мосю Лебланк се появи 5 мин. по-късно, запознахме се, видя ни документацията в трите класьора, каза "Очевидно сте добре подготвени", уточнихме, че ще изчакаме преводачката и ще ни покани. Влезахме около 10 мин. по-късно и излязохме в 15:00...тоест около 2 часа интервю.

Започна със стандартните въпроси, по актове за раждане, попита ме два пъти за първото име, аз повторих :) веднага след това - образование, направи му впечатление дипломите ни от национални лицеи, попита мъжо, защо има 4 години между година на завършване на магистратура и защита на диплома, после поиска сертификати за език. Аз моя Тефак не го бях пратила, попита защо, казах, че не съм доволна изобщо от нивото си на представяне, той каза, че всичко е ок с моя френски, не е трябвало де се притеснявам (заявих 7/7). После поиска бележки от учителка и стана...мяууу....в бележките учителката беше написала две дати, та се поразправяхме. Преводачката помогна, защото разбрах, че взе документа за съмнителен, много неприятно. Преводачката ни обясни защо е проблемът, аз се извиних, че не сме догледали. След интервюто попитахме дали да донесем сертификатите наново, коректно издадени. Беше написала хорариум, но не и на какви нива ни оценява - ядоса се мосюто, защото преди това, имаше проблем с превода на трудова книжка - не бяхме щракнали страниците, а те не бяха номерирани 1-2-3, а в самото описание пишеше към коя страница на трудовата книжка се отнасят. Тук преводачката помогна. Явно ми пролича, че се притесних и ми каза "Това не е ваша грешка, на преводачката е, спокойно"...ама... Нали се сещате, как спекох и в следващия момент ме пита за общо години на образование, още от началното. Аз връщам въпрос "Ама и началното ли?" и зациклих и казах "Ми дванайсет"...той започна да се смее и ми каза да се успокоя и да си сметна....та си казах 16 години, ама се бях притеснила, след епизода с преводите.. И пак се върнахме на книжката...на цялата подготовка, не донесохме ксеро копия на последните страници, само преводи. Пак леко проблемче, извиних се и казах, че е моя грешка. И пак на цялото притеснение ме пита за мотивацията на английски...казах директно, че едва ли ще успея да обясня подробно, защото всички думи ми идват на френски в главата, но ще опитам. На 5тото изречение ме перкъсна и пита мъжа ми за мотивация на френски. На 5то изречение го прекъсна и минахме на пазара на труда.

Мъжът ми работи като счетоводител, но е финансист. Поиска атестации от последните две работи, парфе-парфе, справка НАП, парфе-парфе, атестации от банката, за всички постове, не чете, но каза "а, вие сте били повишавана". Пита защо едната рекламна агенция не фигурира, обясних, че съм била на граждански договор и какво значи и че е било, докато учих в университета, преводачката ме подкрепи, че това е практика и помогна.

Обаче в атестациите на мъжа ми чете много, ама много. Пита за ордера и "а кой университет си избрахте за курсове". И мъжът ми спече (аз мислих, че не беше търсил профилите на всеки един от университетите) и опита да пообясни, че е забравил името. Аз се включих и казах, че не сме правили подробно проучване, но ще направя много подробно проучване на курсовете. Мосюто се усмихна и каза "Питам мъжа ви" :$ Ама мъжа ми повече дума не обели. Опита се да покаже кореспонденция с ордера, мосюто се зарадва, че им, впечатли се от работата на мъжа ми по браншове, мина към мен. Обаче мосюто му каза, че ако иска да работи като счети, го адмирира, ако си обича професията. Тук с Кало в един глас отговорихме, че си я обича :D За щастие, знае, какво е ПР и каза, че действително е артистична и търсена професия с много възможности. Попита за план А, Б, С, като отнесе кореспонденцията ми по отношение на беневол към план С. Разгледа обявите за работа, каза, че имам много добро проучване на пазара на труда, остава ми само да имам сертификат и за писмен френски, даде насоки по СВ-то, аз питах някои неща и така.
Говорихме доста за работа в медии, за ПР, за реклама, но какво точно и как правя не ме пита, явно е запознат добре с професията :)

Защо Монтреал, аз казах, той каза, "Да, за вашата професия е подходящ". После се зачете в обявите за работа на мъжо, оказа се, че той разпечатвал и за други градове, та се похилихме затова, аз му казах, че Кало е много притеснен, а той верно се притесни, и докато мосюто гледаше компа, използвах момента да го погаля успокояващо, защото наистина много се притесни. усмихнахме се един на друг и даже си смигнахме.

Накрая ме попита аз разбирам ли от счетоводство. Казах, че нищичко, намирам професията за скучна, мога да правя бюджети и ивенти, ама счетоводството ми е скука и се захилихме :D

Последва оценяване на езика, съвет към мен да наблегна и на писмения, писа ме франкофон и си честитихме.


Ами това е то, много объркано, но извинявайте, още ме държи емоцията :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от vankoivanoff »

GeSho,ramones78 ,jasmin_veni - Браво и честито!!!Хайде и от тук нататак всичко да е ОК! :y:
Последно промяна от vankoivanoff на Пон Сеп 09, 2013 12:54 pm, променено общо 1 път.
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от krisskka »

Честото на всички със сертификати от днес :clap: Прекрасни новини :party:
Успех и в следващите етапи на процедурата.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Victualia »

Честито на всички, преминали успешно интервюто! Това е наистина голяма крачка напред в процедурата ви! :party: :party: :party:
jasmin-veni,
поздравления за показаното геройство! От вълнуващия ти разказ отново се убедих, че сертификатите се дават за упорита работа, самообладание и борбеност на духа, показани на интервюто, а не се раздават даром за заучени фрази! Поздравления още веднъж и бърза процедура по-нататък!
Пожелавам на всички, поканени на тази сесия, да имат накрая повод за :^: :^: :drinks:
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Montre »

Йеееее :) Честити сертификати на всички ! Благодарим Ви, че споделяте преживяването !! Успех на останалите :y:
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
annetty
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:54 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от annetty »

Здравейте на всички чакащи за интервю и на всички с дати за м. септември 2013 г.
Съжалявам, че не съм писала по-рано, но ми трябват 48 часа в едно денонощие за да се справя с всичко... не е било от липса на желание..
Моето интервю е в петък (13.09.2013!!) от 9,30 ч. и всъщност от два дни чета впечатленията, на всички преминали с успех от началото на настоящата сесия.... ЧЕСТИТО на всички преминали успешно интервюто :clap: !
Може ли да помоля за едно разяснение - какъв е този документ от НАП, на който мосю Льоблан много държи? Аз успях само да се добера до удостоверение, че здравноосигурителните ми права НЕ са прекъснати...
Ще съм много задължена за кракто пояснение - обещавам в петък след интервюто да разкажа как е минали...
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ И УСПЕХ!
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от bgvlado »

annetty написа: Може ли да помоля за едно разяснение - какъв е този документ от НАП, на който мосю Льоблан много държи? Аз успях само да се добера до удостоверение, че
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ И УСПЕХ!
Справката е "Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .... до .... " като за период е 5 години преди подаване на докумени до сега
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
annetty
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:54 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от annetty »

Много благодаря и честито сертификат!
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от bgvlado »

искам първо да благодаря на всички хора от форума, който ми помогнаха по един или друг начин да се подготвиме за интервюто.

Сега намирам време да драсна някой ред, как мина при нас.

Интервюто протече точно 1:20 минути.

Ето малко информация за нас
Водещ френски - B2 (сертификат)
Придружаваш - без никакви познания по френски :(
Не сме търсени професии.

Почти цялото интервю беше на френски. Към придружаващият на английски.

Общо взета интервюто протече в сверка на документи (аз съм с фирма и това отне малко повече време).

Въпроси от типа на "Защо избра Квебек" или мотивация - не ни е питал(малко ме е яд, защото се бяхме подготвили добре).

Дори за план А и Б само разгледа офертите за работа, и каза Парфе. На водещият само каза да обърне реда на план А, Б и С иначе е парфе.

Преводачката доста помага. Но все пак ги слушайте, защото стават грешки и на два пъти ги поправяхме за дребни неща.

Да не се повтарям но всичко казано за Мосюто е вярно.

За тези от вас който имат фирма да отбележа изисква само данъчните декларации, актуално състояние и липса на задължение (това не го искаше но като му го дадох беше много доволен и каза едно усмихнато Парфе). Бях си направил труда да си извадя и преведа финансовите отчети (съкратеният вариант по 20 страници всеки) но въобще не ги поиска.

Дано да не съм забравил нещо но в общи линии това.

Искам да пожелая много успех на очакващите интервю, да не си гълтат езика като мен :) честито на всички взели заветните сертификати и успех в следващият етап по процедурата.

Някой беше споменал по горе за парти след приключването на сесията, което подкрепям с две ръце.

Много благодаря отново на съфорумците, които ни помогнаха (да не ги изброявам, че са доста :) )
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
Victoire
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 4:47 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Victoire »

И аз да се похваля :) Интервюто мина много лесно :)
Най-неприятната част за мен беше изчакването пред 201 ст. :) Мосю Льоблан е много спокоен и усмихнат и предразполагащ.
Започна ме с въпрос кога съм родена? аз и детето ми, след това къде живея и как съм пътувала до Сф? Отговорих с автобус. Попита ме колко км е до Сф, отговорих, че макар и да не са толкова много 500км. отнема доста часа път:) Веднага попита Защо? не ми се искаше да отварям тема за качеството на пътищата затова попитах в какъв смисъл, и той каза от гл. т. на релеф...Обясних че съм пътувала по магистрала в северна Б-я, релеф предимно равнинен...Парфе....:)
След това обясни какви документи да приготвям (относно детето) за следващия етап от процедурата и аз разбрах, че ще имам сертификат :)))))))
Попита за мотивация на англ..отговорих му, но казах че на фр. мога да говоря доста повече, не пожела ;)Индустрия в Квебек,Мин председател, Градове,Кой град съм избрала, отговорих Монреал, попита колко е населението, отговорих нас на града, попита ме и на околностите, отговорих приблизително 3 млн. Продължи с основна дейност на фирмата, в която работя ...изиска дипломите, дипломи за език, но аз имам 1-на от 2008 г. за езиков курс в чужбина и това е, документа от НОИ, CV и план А, B, C. Аз имах и Д вариант :D Каза Парфе...От там нататък, продължи с наставления за оформянето на CV, и съвети къде да търся работа, каза да не се спирам само на Монреал ами да поразгледам и настрани, дори имало един много шармантен остров не се сети името ,му където веднага можело да започна...Смяхме се :)като го попитах това някъде в дълбокия на север ли е?:))))) И разпечата сертификатите каза ми честито и кога се прибирам обратно и това беше....:))))
Пожелавам на всички останали Успех и спокойно:))
DSC Vienne 03.06.2011
A.R. 28.05.2012
Включен в листа за изчакване на интервю 14.08.2012
Интервю 09.09.2013 - 14.30 ч.
Медицински 17.03.2014
Полет 27.08.2014 Монреал
s1313131974
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 2:21 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от s1313131974 »

Честито на всички! :party:
Вълнуващ момент! :^:
Искам да питам преминалите успешно дали имат представа извън статистиката на Вики по колко човека средно минават на ден,защото прави впечатление ,че във Вики са си направо малко заявените интервюта за тази сесия.
Успех на останалите!
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Shenia »

Поздравления за успешно представилите се кандидати ! И много успехи и занапред ! :y:
Спокойствие и усмивка желаем на следващите кандидати ! :)

Имам един конкретен технически въпрос: изискваха ли ви и нови снимки към новите формуляри ?

Благодаря за отговора !
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от musa_musa »

И ние можем да се похвалим. :)
Всичко, което е написано до сега във форума за г-н Льоблан е вярно.
Същите въпроси, същия позитивизъм и готовност да помогне с каквото може за реализацията ви в Квебек.
Въпроси- представяне, дата на раждане, месторабота, общо години на обучение, стаж, защо сте избрали точно този град като цел, мотивация, градовете в Квебек, промишленост и т.н.
Мисля, че няма да има разочаровани хора от тази сесия.
Пожелавам ви спокойствие, усмивки и яко празнуване след интервюто.
Публикувай отговор