носталгия

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re: носталгия

Мнение от Arwen »

Тангра, точно пък на повечето жени (особено на младите) въобще не им липсва самокритичност, а даже им е в повече и им пречи. Да си виждал грозновата жена да сваля красавец? Аз не. Докато обратното - нахални и неугледни мъже да си търсят жена топ-модел - го има бол. Мъжете са тези, на които по-често се случва да им липсва самокритичност, не на всички разбира се, но в сравнение с жените са повече. Има и проучвания по въпроса за който иска. А то точно хората със завишена самооценка понякога по-лесно си намират някой, щото като са нахакани и се пробват навсякъде - все някъде им се отваря парашута.

Не става въпрос само кой какво предлага, а въпросът е в намиране на точния човек, да има и тръпка, и разбирателство, и горе-долу сходни ценности. Това не е лесно да се намери, особено в чужбина. Californian и той - момичето нямало да си намери половинка в БГ, ако тук не била намерила. И изобщо писанията ви с Танграта звучат странно, още малко и директно ще кажете, че авторката не се поддържа или не знам какво - познавате ли я и що за изводи са това. Може да си е много хубаво момичето, ама то хубостта е едно, ''ухажорите'' дето търсят секс са друго, а сериозната връзка и намиране на сродна душа са още по-друго! В България не познавам много жени необвързани, независимо как изглеждат и т.н. За мен БГ бие десетократно Канада по възможности за социален живот и запознанства. Който го има това и в Канада, ок, браво. Но според мен хората в БГ са много по-общителни - лично мнение.

Мила Ирина, иди си в България, а пък ако ти хареса, постой си и повече или се върни напролет пак, може и за постоянно. Няма нищо лошо в това. :)
Но няма много смисъл да се мъчиш тук, ако не ти харесва (на много други хора също не им харесва, макар че не го казват). Партньор в живота би помогнал, но надали ще реши проблема, ако цялостната обстановка тук не ти допада. Ако тук ти харесва, но просто ти липсва някой до теб, тогава е друго. Но гледам пишеш, че нямаш и много енергия, т.е. може би Монреал и физически не ти действа добре. Разбирам те напълно, защото тук климатът е тежък и животът е често доста стресиращ. Наистина здравето е най-важно. То като куца, кариери и други глупости нямат никакво значение. Най-добре е да живееш там, където емоционално и физически се чувстваш достатъчно добре.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: носталгия

Мнение от Bistra »

Аз Калифорнията си го представям, че ходи като Майкъл Джексън по срещи - с антивирусна маска и ръкавици. :D
Не знам защо, обаче е решил, че в Канада можеш да пипнеш болест предавана по полов път, а в България - не. Моите впечатления са, че и в това отношение канадците бият по полова култура. За социалния живот, ами не е вярно, че тук е по-смотан. Напротив! Стига да имаш с кого да излизаш. :)
А и едно допълнение за акълиите, които даваха вчера съвети за инцидентно забременяване. Има много мъже, които се подлагат на една специфична операция. Прави се за удобство на партньорката, най-вече и когато не искаш да имаш повече деца...Та е добре да не се хвърляш с рогите напред, облечена в потниче, ами изпървом да опознаеш човека. Щото той, както каза преждепишещия, може да си търси забавление за 1 нощ. ;)
Въпреки всичко, обаче бих се усъмнила, канадец да прави секс без кондом, при първа среща, така че това отпада от самосебе си.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: носталгия

Мнение от kiro »

Всички изказали се акцентират на едно нещо, а то е че проблемът с депресията е нещо външно - Монреал, Канада, средата, приятелите, сексуалните партньори и само с тяхната промяна всичко ще си дойде на мястото. В основата на повечето депресии обаче е някакъв вътрешен конфликт и докато Ирина не е наясно със себе си какъв е този конфликт, тя няма да се почувства по-добре. Само с промяна в средата не става. Даже според мен е по-вероятно нещата да се задълбочат. Като се върне в БГ и се сблъска с цялата орда доброжелателни лели, стринки и баби, които дискретно започнат да й намекват, че вече й е време да се задоми, да се размножи, да бъде като всички и т.н., нещата могат да изглеждат различно. Все пак, това са мои спекулации, може семейството й да е различно от стандарта в България.
Bulgayrian
IrinaV
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 6:39 pm

Re: носталгия

Мнение от IrinaV »

Това за вънщния вид е толкова повърхностно. Миналата година се подготвях за фитнес състезание - всички ми казваха, че приличам на манекенка. И какво? Само мухлъовци за секс - даже си го казват в прав текст - "Аз много съм привлечен от теб, но искам само неангажиращ секс без връзка" Уви, всички ми казват, че в БГ е същото. Тогава пък с никого не излизах напук. А само в БГ мъжете онлаин са ме питали колко тежа - нямам коментари!
Затова се спуквам от тренировки та на 40 да съм здрава да забременея по неестествен път или дай Боже до тогава да имам и кариера и да мога да си осиновя... Дам, знам , че звучи доста крайно, но вече съм преглеждала книги за самотни майки.
Всичко е Божа работа!
Поне съм доволна колко отговори имам тук, а и направих нови контакти - чувствам се по-малко самотна. :)

Киро, собствената ми класна ми писа във фейсбук ,че ми е време вече за бебе, стига само съм се забавлявала хаха изтрих я
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re: носталгия

Мнение от Arwen »

IrinaV написа:Това за вънщния вид е толкова повърхностно.
И аз това се опитах да кажа, но не знам дали се получи.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: носталгия

Мнение от kiro »

IrinaV написа:
Киро, собствената ми класна ми писа във фейсбук ,че ми е време вече за бебе, стига само съм се забавлявала хаха изтрих я
Няма да е само класната, като се сблъскаш с бившите съученички, току-що сдобили се с поредното отроче и изслушаш всички проблеми на младите майки в БГ от пюрета до липса на внимание от съпруга, друга песен ще запееш. Приготви се за това, че никой в България нито ще те разбере, нито ще се интересува от проблемите ти.

Затова ти предложих почивка на Карибите. В момента 2-3 седмици ол инклузив са на цената на самолетен билет до БГ. Ще имаш достатъчно време за размисъл и като бонус евентуално флирт с хотелския гларус ;)
Bulgayrian
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: носталгия

Мнение от miteto »

kiro написа:
IrinaV написа:
Киро, собствената ми класна ми писа във фейсбук ,че ми е време вече за бебе, стига само съм се забавлявала хаха изтрих я
Няма да е само класната, като се сблъскаш с бившите съученички, току-що сдобили се с поредното отроче и изслушаш всички проблеми на младите майки в БГ от пюрета до липса на внимание от съпруга, друга песен ще запееш. Приготви се за това, че никой в България нито ще те разбере, нито ще се интересува от проблемите ти.
Много вярно, внимавай с кой се събираш в България, докато си "почиваш". Доста хора обичат да се оплакват нон-стоп (с или без причина) и да ползват слушателя за душевно кошче. Да не се окаже че си по-натоварена след "почивката" отколкото преди... Срещай се само с най-близките роднини и личности, които знаеш че са позитивни.
IrinaV
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 6:39 pm

Re: носталгия

Мнение от IrinaV »

Започвам да се притеснявам от ходенето си в БГ...нищо де, ще бъде хубав reality check...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: носталгия

Мнение от miteto »

IrinaV написа:Започвам да се притеснявам от ходенето си в БГ...нищо де, ще бъде хубав reality check...
Е какво има да се притесняваш :)
Нито всеки човек възприема обстановката в България еднакво, нито пък всеки има еднакви роднини и приятели. Просто имах предвид, ако почне някой да ти дудне нон-стоп как парите не стигат, в България нищо не става и т.н. просто го избягвай. Най-добре и новините не гледай, че там май само говорят кой кога и как са убили или ограбили.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: носталгия

Мнение от Bistra »

IrinaV написа:Това за вънщния вид е толкова повърхностно. Миналата година се подготвях за фитнес състезание - всички ми казваха, че приличам на манекенка. И какво? Само мухлъовци за секс - даже си го казват в прав текст - "Аз много съм привлечен от теб, но искам само неангажиращ секс без връзка" Уви, всички ми казват, че в БГ е същото. Тогава пък с никого не излизах напук. А само в БГ мъжете онлаин са ме питали колко тежа - нямам коментари!
Затова се спуквам от тренировки та на 40 да съм здрава да забременея по неестествен път или дай Боже до тогава да имам и кариера и да мога да си осиновя... Дам, знам , че звучи доста крайно, но вече съм преглеждала книги за самотни майки.
Всичко е Божа работа!
Поне съм доволна колко отговори имам тук, а и направих нови контакти - чувствам се по-малко самотна. :)

Киро, собствената ми класна ми писа във фейсбук ,че ми е време вече за бебе, стига само съм се забавлявала хаха изтрих я
Не е въобще повърхностно, щом става въпрос за взаимоотношения между двата пола, вярвай ми! Колкото и да си умна, и да имаш потенциал, никой няма да ти даде възможност "да блеснеш", ако малко от малко не изглеждаш поне прилично. При теб , обаче очевидно такъв проблем не съществува. Сега не разбирам...Защо не си излизала "напук"? Понякога връзка може да започне и от "секс за една нощ". Така си самоограничаваш шансовете. Имам приятелка, която преди няколко години си осинови детенце, ама тя е набор на съпруга ми на 46 години. Освен това е пълничка. Така и се стече живота, че работеше сред много мъже - шофьори, ама нея не я блазнеше перспективата да си свърже живота с един от тях, та така. Сега е много щастлива. Показа ми на детенцето снимки като се видяхме това лято. Ти имаш възможности да имаш свое. Защо ги пропиляваш? Извинявам се, че и аз почнах като класната! Ти си знаеш, де, ама все пак ми беше любопитно. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: носталгия

Мнение от kiro »

Bistra написа: Така си самоограничаваш шансовете. Имам приятелка, която преди няколко години си осинови детенце, ама тя е набор на съпруга ми на 46 години. Освен това е пълничка. Така и се стече живота, че работеше сред много мъже - шофьори, ама нея не я блазнеше перспективата да си свърже живота с един от тях, та така. Сега е много щастлива. Показа ми на детенцето снимки като се видяхме това лято. Ти имаш възможности да имаш свое. Защо ги пропиляваш? Извинявам се, че и аз почнах като класната! Ти си знаеш, де, ама все пак ми беше любопитно. :$
Ирина, ето това е лебедовата песен, която ще слушаш от всякъде като се прибереш в България. Всяка една от тези доброжелателки, които споменах по-горе, има една единствена цел - да утвърди собствената си "реализация в живота". Та тя се е омъжила преди 30, направила е 3 деца и е образцова майка! Ти, щом не си постигнала това в същите срокове, в които доброжелателката го е направила, значи си проста лузърка. Има разбира се и примери за подобни (в техните очи) лузърки, които обаче овреме са се ориентирали и ей на, сега са щастливи. И всичко завършва, разбира се, с "Ама ти си знаеш де ..."

:D
Bulgayrian
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: носталгия

Мнение от Marto »

Много хубави неща се изписаха досега, като дори и простотиите са определено добронамерени.

Без да съм експерт, знам че разните му клинични депресии не могат да се лекуват с "вземане в ръце" или със секс. Тези от нас, които не са имали такъв проблем просто няма как да разберем колко трудно е да се превъзмогне. Идеята за забременяване е ужасна по редица причини, като една от тях е, че жени с история на такива заболявания са с много по-висок риск за следродилна депресия.

Ирина, според мен първо трябва да следваш указанията на лекарите и терапистите. Доста от идеите в тази тема ще помогнат допълнитело, но това първото е най-важното.

ПС: Това, че жените не са самокритични не знам откъде дойде. Всички, които познавам достатъчно добре са такива. Ето едно много интересно клипче на тази тема. Това е реклама, но реакциите на жените според мен са автентични. Щото ако не са, всяка от тях заслужава по една торба Оскари.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: носталгия

Мнение от Kan_Tangra »

Arwen написа:Тангра, точно пък на повечето жени (особено на младите) въобще не им липсва самокритичност, а даже им е в повече и им пречи. Да си виждал грозновата жена да сваля красавец? Аз не. Докато обратното - нахални и неугледни мъже да си търсят жена топ-модел - го има бол. Мъжете са тези, на които по-често се случва да им липсва самокритичност, не на всички разбира се, но в сравнение с жените са повече. Има и проучвания по въпроса за който иска. А то точно хората със завишена самооценка понякога по-лесно си намират някой, щото като са нахакани и се пробват навсякъде - все някъде им се отваря парашута.

Не става въпрос само кой какво предлага, а въпросът е в намиране на точния човек, да има и тръпка, и разбирателство, и горе-долу сходни ценности. Това не е лесно да се намери, особено в чужбина. Californian и той - момичето нямало да си намери половинка в БГ, ако тук не била намерила. И изобщо писанията ви с Танграта звучат странно, още малко и директно ще кажете, че авторката не се поддържа или не знам какво - познавате ли я и що за изводи са това. Може да си е много хубаво момичето, ама то хубостта е едно, ''ухажорите'' дето търсят секс са друго, а сериозната връзка и намиране на сродна душа са още по-друго! В България не познавам много жени необвързани, независимо как изглеждат и т.н. За мен БГ бие десетократно Канада по възможности за социален живот и запознанства. Който го има това и в Канада, ок, браво. Но според мен хората в БГ са много по-общителни - лично мнение.

Мила Ирина, иди си в България, а пък ако ти хареса, постой си и повече или се върни напролет пак, може и за постоянно. Няма нищо лошо в това. :)
Но няма много смисъл да се мъчиш тук, ако не ти харесва (на много други хора също не им харесва, макар че не го казват). Партньор в живота би помогнал, но надали ще реши проблема, ако цялостната обстановка тук не ти допада. Ако тук ти харесва, но просто ти липсва някой до теб, тогава е друго. Но гледам пишеш, че нямаш и много енергия, т.е. може би Монреал и физически не ти действа добре. Разбирам те напълно, защото тук климатът е тежък и животът е често доста стресиращ. Наистина здравето е най-важно. То като куца, кариери и други глупости нямат никакво значение. Най-добре е да живееш там, където емоционално и физически се чувстваш достатъчно добре.
Въобще не си разбрала това, което съм написал, а съм го написал ясно. Ще ти препоръчам да ми препрочетеш постинга и да се опиташ да помислиш, макар да ти е трудно.
Ясно съм разграничил 2та типа отношение. Едното е хладнокръвна равносметка + креативно действие за промяна. Другото е страх, от това, че не си достатъчно добър.

Тези двете нямат нищо общо, въпреки че много хора се заблуждават и ги смятат за едно и също нещо.
Ясно казах, че е необходимо 1то, но 2то е вредно.
А ти ми говориш, че жените ги било страх от външността им. Т.е. говориш за 2то.

А съвсем отделен въпрос е, че всъщност, особено тук много съм се нагледал на нахални и грозни жени, които се натискат по много противен начин на красиви мъже. Нещо, което никога не съм виждал в бг.
Също и съм виждал много пъти грозни жени, да са заедно с красиви мъже.
Така че наистина се чудя ти къде ги виждаш твоите примери.

А трето, съвсем отделно от предните 2, че мъжете и жените имат различни предимства и недостатъци и съответно противоположния пол търси различни характеристики, като търси партньор. И докато от мъжът се очаква основно психическа сила и подкрепа, и жените ги търсят тия качества, от жената пък се очаква външност и физическа фертилност. Т.е. твоите примери "красиви" мъже са изцяло извън контекста и смисъла на обсъжданото.

А авторката на темата ми се вижда малко неискрена. Даже се чудя дали е истинска. На 30 години емигрант, и състезателка по фитнес. какви са тия състезания по фитнес. Не знаех, че фитнесът е олимпийска дисциплина. А и състезателка по фитнес да е самотна ... просто ... сигурно е в някоя паралелна реалност. :lol: Но който иска да си вярва
Така и не каза град. Да не се окаже, че е от ... Русе ... и в свободното си време дава коли под наем ... :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: носталгия

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Така и не каза град. Да не се окаже, че е от ... Русе ... и в свободното си време дава коли под наем ... :lol:
Ти пък сега, прекалено си подозрителен. Според теб Батето задава въпроси от единия акаунт и отговаря от другия в една и съща тема .... Колкото и да скучае, едва ли ще стигне дотам. :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: носталгия

Мнение от Bistra »

Kan_Tangra написа:Така и не каза град. Да не се окаже, че е от ... Русе ... и в свободното си време дава коли под наем ... :lol:
Честно казано и аз си го помислих, ама не исках да съм първата дето, ще отвори приказка. Все пак жена е. Може пък и да е истинска.
kiro написа:Ирина, ето това е лебедовата песен, която ще слушаш от всякъде като се прибереш в България. Всяка една от тези доброжелателки, които споменах по-горе, има една единствена цел - да утвърди собствената си "реализация в живота". Та тя се е омъжила преди 30, направила е 3 деца и е образцова майка! Ти, щом не си постигнала това в същите срокове, в които доброжелателката го е направила, значи си проста лузърка. Има разбира се и примери за подобни (в техните очи) лузърки, които обаче овреме са се ориентирали и ей на, сега са щастливи. И всичко завършва, разбира се, с "Ама ти си знаеш де ..."
Кирчо, какво ме направи ти мене, бре, пич! :D
Аз не съм хич добър пример, щот мойта ориентация е рядка и не много бистра, макар че никът ми е такъв. Аз само на теория казвам как би било да е добре. Всъщност малко ме засяга как е. Аз съм си ОК, надявам се и тя ще бъде. 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор