Интервю - септември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Misho76 »

borkoo :y: Браво,че сподели истината такава,каквато е!Не слушат ,какво да правиш!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от emili_vn »

Мишо, проблема не е, че хората не слушат, а че не четат и най-вече, че един път пипнали сертификата спират с подготовката на езиците и нито се интересуват къде са тръгнали, нито имат идея какво ще правят там, но всички са с очакванията, че отиват в Рая и че парите растат по дърветата. А истината на Борко е споделяна толкова много пъти, че ако и се обръщаше толкова внимание, нямаше да има толкоз разочаровани тук и хора, които хванаха обратния полет.
Това го пиша не за да ви стресирам - вас, които ще се явявате на интервю и които чакате покана, а за да ви напомня, че подготовката и стратегията не са ви нужни само за интервюто, а в много по-голяма степен след него.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Нямам думи :n: :n: :n: :n: :n: :n:
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от тидис »

Ние сме поканени за тази сесия, обаче нямаме сключен граждански брак ( conjoint de fait ). Има ли някой като нас и мислите ли че това ще е проблем понеже разбрахме че при последните сесии много трудно минавали такива като нас, защото не били надеждни.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от cantare »

тидис написа:Ние сме поканени за тази сесия, обаче нямаме сключен граждански брак ( conjoint de fait ). Има ли някой като нас и мислите ли че това ще е проблем понеже разбрахме че при последните сесии много трудно минавали такива като нас, защото не били надеждни.
Това за първи път го чувам?! :^) Ние и още поне 3 двойки познавам, които минаха последните 2 сесии без брак. И защо да не сме надеждни? Подгответе се добре с доказателства и няма да имате проблеми.
Vouloir, c'est pouvoir!
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от пухинка »

borkoo написа:ivo_yakimov

Вземаш сертификатите и дим да те няма :D ?И кво си мислиш,че тук чакането приключва и всичко е цветя и рози?Идея си нямаш на къде си се запътил,друже.Пригответе се тука да се сблъскате с много простотия и дискриминация.Не казвам,че в БГ е по-добре,като гледам кво става,но тук не е това което хората очакват,обаче се свиква.Успех на интервюто,знам,че ще го вземете,ние българите сме интелигентни хора за разлика от по-голямата част от идващите в Канада аборигени.

:y: Много точно казано :clap: :clap: :clap:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от emili_vn »

пухинка написа:
borkoo написа:ivo_yakimov

Вземаш сертификатите и дим да те няма :D ?И кво си мислиш,че тук чакането приключва и всичко е цветя и рози?Идея си нямаш на къде си се запътил,друже.Пригответе се тука да се сблъскате с много простотия и дискриминация.Не казвам,че в БГ е по-добре,като гледам кво става,но тук не е това което хората очакват,обаче се свиква.Успех на интервюто,знам,че ще го вземете,ние българите сме интелигентни хора за разлика от по-голямата част от идващите в Канада аборигени.

:y: Много точно казано :clap: :clap: :clap:
Според мен е доста вярно, но не е съвсем точно. Някои от цитираните аборигени обаче говорят и двата езика и са с едни гърди напред (може и да не са на нашето ниво по интелигентност, но с езиците си отварят вратите, те не че местните са цъфнали и завързали по отношение на интелигентността). А ние, идвайки тук "говорим" или единия, или другия, или и двата "перфектно", мислейки си, че като сме учили няколко години 2 пъти седмично английския (при някои и френския) в училище и с 1-2 години подготовки по курсове, за изпити и интервюта на френския/английския, сме много добре с езиците. И тук...ах..изненада - що ли не ги разбирам и що ли не ми идва на акъла какво да кажа...Това не важи за всички, разбира се - има си хора, които наистина са си в час с езика, но обикновено или са с езикови гимназии, или са живяли в чужбина, т.е. в чуждоезикова среда. Естествено тези, които са си изградили добра основа, след 6 месеца в средата са ок.
Тук, уважаеми колеги, езиците са важни. Без значение колко дипломи имате и колко сте велики, не говорите ли и двата (като по-важен се явява английски в повечето случаи), е много-много трудно. Нямате си на идея какви олигофрени заемат високи позиции (но всички говорят двата езика). Но, пожелавам ви го, като дойдете тук, ще видите как е. Подгответе се възможно най-добре и искам да ви кажа, че усилията си заслужават. :) Успех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от krisskka »

Да попитам как ще си попълните исканите отново формулярите за селекция, за финансова независимост? Дали с актуалните данни към днешна дата относно работа и други промени или с първоначално попълнената информация? Не си направих копие на първите изпратени формуляри, понеже много бързах да си изпратя документите и сега ми е малко притеснено.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от karelia79 »

krisskka написа:Да попитам как ще си попълните исканите отново формулярите за селекция, за финансова независимост? Дали с актуалните данни към днешна дата относно работа и други промени или с първоначално попълнената информация? Не си направих копие на първите изпратени формуляри, понеже много бързах да си изпратя документите и сега ми е малко притеснено.
Актуализирани с данните към датата на интервю.
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Shenia »

А според вас трябва ли и нови снимки да си правим за формулярите ? Или може и без снимки, понеже лично се явяваме .... Някой от предходни сесии беше писал, че не са си правили снимки и че никой не им е поискал....
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Jidja »

тидис написа:Ние сме поканени за тази сесия, обаче нямаме сключен граждански брак ( conjoint de fait ). Има ли някой като нас и мислите ли че това ще е проблем понеже разбрахме че при последните сесии много трудно минавали такива като нас, защото не били надеждни.
Ние бяхме на миналата сесия, също без брак. Имахме обща адресна регистрация от 2 години. Като ни поискаха доказателство я дадохме, тогава интервюиращият каза, че това не е достатъчно. Бяхме си направили обаче пълномощно за банка, заверено от нотариус (приятелят ми ме беше упълномощил да разполагам с неговата сметка, да извършвам всякакви операции (теглене, закриване на сметка... т.н без да е необходимо той да присъства -ние си го бяхме правили). След като го представихме интервюиращият го прие и продължи нататък :)
Така че, ако нямате, моят съвет е да се подкрепите и с едно пълномощно :)
Успех :)
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Tish »

в Украйна - ДАНИЕЛ ЛЕБЛАНК.
dkemil
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 2:35 pm
Местоположение: София

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от dkemil »

Здравейте, не сам писал до сега в този форум, но искам да споделя малко опит по процедурата който е от малко по-различен ъгъл. Малко информация за тези които ще ходят на следващото интервю ! :)

Водещ кандидат - Съпругата ми 38 год към момента на кандидатстването 02.2011, магистър по икономика - Счетоводство и контрол с повече от 15 години стаж в една и съща банка минала през много длъжности и сега менъжер в централното и управление.

Аз съм на същата възраст и същото образование с над 15 години стаж по специалността в различни фирми в момента финансов директор в средно-голяма компания.

Френски А1, Английски – Аdvance Level – и за двамата

Роднини в Канада – ДА – сестрата на жена ми живее в Монреал от 10 години

2 деца на 12 и 6 години към 2011

На интервюто през Април 2013 получихме отказ – много не ми стана ясно защо. Нещо мадам не можа да се ориентира между многото длъжности в банката какво точно работи жена ми, а и нямаше трудова книжка която да покажем. Имахме справки от НОЙ, писма от работодателите, длъжностни характеристики, фишове за заплати 10 години назад и т.н.Опитахме се да обясним, че трудовата книжка не беше излишно поискана в списъка с документи а и понеже и е 1-ва и единствена работа от повече от 15 години, трудовата книжка си е в банката. Като 1-ви работодател тя я издава и при напускане я дава на служителя. Казахме, че не е проблем да я вземем и предоставим по-късно. Не пожела и ни отказа.

ОК сме с отказа. Нивото ни на Френски е ниско и приехме отказа като нещо нормално. Затворихме страницата и решихме да се подготвяме по Федералната процедура.

Имаме много приятели и роднини в Монтреал и бяхме там през месец Юли когато се получи официалният отказ по пощата. Беше шок!

1. Образование – не се признава защото не е работила това което е завършила
2. Трудов стаж – няма – не е ясно какво е работила
3. Роднини в Канада – нямаме … Тук направо беше голям смях, бяхме направили всички документи доказващи това, декларации, копия на канадският и паспорт, данъчни декларации и т.н. На интервюто дадохме копия – оригиналите са в досието в Монреал – обяснихме Мадам заяви, че трябва да са в оригинал на интервюто!?!?

Приятелите ни познаващи начина на работа на системата в Квебек казаха, че това е безобразие и задължително трябва да обжалваме. Не е нормално да се отричат очевидни и безспорни неща и де се премълчава реалната причина за отказа – Ниското ни ниво на Френски. Не е честно спрямо останалите кандидати.

Амбицирани и раздразнени нашите приятели написаха молба за преразглеждане която подписахме приложихме обяснения и документи. Пуснахме я от Монреал. Едва ли ще има резултат. Субективизма е много силен елемент на такова интервю и аз го усетих.

Успех на всички. Квебек е прекрасно място и усилията Ви си струват. Дано да съм Ви бил полезен с нещо …  ;)
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от acsior »

dkemil написа: ...а и нямаше трудова книжка която да покажем. Имахме справки от НОЙ, писма от работодателите, длъжностни характеристики, фишове за заплати 10 години назад и т.н.Опитахме се да обясним, че трудовата книжка не беше излишно поискана в списъка с документи а и понеже и е 1-ва и единствена работа от повече от 15 години, трудовата книжка си е в банката. Като 1-ви работодател тя я издава и при напускане я дава на служителя...
За първи път пишете, но явно поне сте чели нещо.
Не се смятам за голям капацитет относно процедурата, ама точно трудовата книжка да не занесете, при положение че 100-ци пъти е писано в този форум, че хората задължително я носят. А трудовата книжка сама по себе си, независимо кой и кога я издава си стои в работника -
Трудовата книжка е официален удостоверителен документ за вписаните в нея обстоятелства, свързани с трудовата дейност на работника или служителя.

При постъпване на работа работникът или служителят е длъжен да представи на работодателя трудовата си книжка.

Когато работникът или служителят постъпва за първи път на работа, работодателят е длъжен в срок от 5 дни да го снабди с трудова книжка.

Трудовата книжка се съхранява от работника или служителя, който е длъжен да я представя на работодателя при поискване, както и за вписване на нови обстоятелства в нея.
- Изпълнителна агенция "Главна Инспекция по Труда"

и:
НАРЕДБА ЗА ТРУДОВАТА КНИЖКА И ТРУДОВИЯ СТАЖ

Приета с ПМС № 227 от 23.11.1993 г.

Обн. ДВ. бр.102 от 3 Декември 1993г., изм. ДВ. бр.48 от 13 Юни 2006г., изм. ДВ. бр.10 от 6 Февруари 2009г., изм. ДВ. бр.16 от 27 Февруари 2009г., изм. ДВ. бр.67 от 21 Август 2009г., изм. ДВ. бр.73 от 17 Септември 2010г.

Раздел I.
Трудова книжка

Чл. 1. (1) При постъпване на работа работникът или служителят е длъжен да представи на работодателя трудовата си книжка с изключение на случаите, когато постъпва за първи път на работа.

(2) Работодателят, след като вземе необходимите данни от трудовата книжка, я връща на работника или служителя.

(3) Стойността на издадената за първи път трудова книжка е за сметка на работодателя, а при изгубване, в зависимост от вината-съответно на работника или служителя или на работодателя.

(4) Трудовата книжка се издава по утвърден образец.

(5) Всеки работодател трябва да води прономерован, прошнурован и заверен с неговия подпис и печат дневник за издадените от него трудови книжки съгласно приложение № 1.

(6) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2009 г.) Дневник по ал. 5 се води и в съответните дирекции "Инспекция по труда" за издадените от тях нови трудови книжки.
- Lex.bg
Rock 'N' Roll
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Koko »

dkemil написа: ....

На интервюто през Април 2013 получихме отказ – много не ми стана ясно защо. Нещо мадам не можа да се ориентира между многото длъжности в банката какво точно работи жена ми, а и нямаше трудова книжка която да покажем. Имахме справки от НОЙ, писма от работодателите, длъжностни характеристики, фишове за заплати 10 години назад и т.н.Опитахме се да обясним, че трудовата книжка не беше излишно поискана в списъка с документи а и понеже и е 1-ва и единствена работа от повече от 15 години, трудовата книжка си е в банката. Като 1-ви работодател тя я издава и при напускане я дава на служителя. Казахме, че не е проблем да я вземем и предоставим по-късно. Не пожела и ни отказа.

ОК сме с отказа. Нивото ни на Френски е ниско и приехме отказа като нещо нормално. Затворихме страницата и решихме да се подготвяме по Федералната процедура.

Имаме много приятели и роднини в Монтреал и бяхме там през месец Юли когато се получи официалният отказ по пощата. Беше шок!

1. Образование – не се признава защото не е работила това което е завършила
2. Трудов стаж – няма – не е ясно какво е работила
3. Роднини в Канада – нямаме … Тук направо беше голям смях, бяхме направили всички документи доказващи това, декларации, копия на канадският и паспорт, данъчни декларации и т.н. На интервюто дадохме копия – оригиналите са в досието в Монреал – обяснихме Мадам заяви, че трябва да са в оригинал на интервюто!?!?

Приятелите ни познаващи начина на работа на системата в Квебек казаха, че това е безобразие и задължително трябва да обжалваме. Не е нормално да се отричат очевидни и безспорни неща и де се премълчава реалната причина за отказа – Ниското ни ниво на Френски. Не е честно спрямо останалите кандидати.

Амбицирани и раздразнени нашите приятели написаха молба за преразглеждане която подписахме приложихме обяснения и документи. Пуснахме я от Монреал. Едва ли ще има резултат. Субективизма е много силен елемент на такова интервю и аз го усетих.
Струва ми се че сериозно сте подценили подготовката за интервюто, както по отношение на езика, така и по отношение подготовката на документите, което за съжаление във вашият случай се е оказало препъникамъка. Сега разбира се Мадам ви е виновна, но си мисля че ако се бяхте подготвили по-добре може би щяхте да си спестите разочарованието.

Имайте предвид че по Федералната "субективизма" на интервюто го няма, т.е. въобще няма интервю, а цялото оценяване е по документи, така че ако наистина искате да се пробвате по нея - трябва да си направите документацията изрядно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор