Не мога повече!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Не мога повече!

Мнение от miteto »

roumensp написа:
yahoo написа:Точно както и доктори, инженери, учители и т.н. Сестра ми с полувисше и висше медицински образования накрая се наложи да работи като готвачка поради невъзможност да си намери добра и платена работа като медицински работник. За съжаление.
Абе не знам ... По вестниците пишат други работи:
54% работодателите не намират подходящи служители

Кое от двете е истина ...
Това е пълен булшит, разбира се. В една пазарна икономика няма сценарий "не намират подходящи служители". Има единствено сценарий "не намират подходящи служители за заплатите, които предлагат" ;) или казано просто искат супер-специалисти, но предлагат ниски заплати. Има вероятност в някоя държава да има истински недостиг на някакви тесни специалисти, но специално в България дето всеки втори има висше и всеки трети има 2 висши, да ми разправят че половината работодатели не могат да си намерят квалифицирани работници - ай сиктир :D
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Не мога повече!

Мнение от Pointzero »

miteto написа:Това е пълен булшит, разбира се. В една пазарна икономика няма сценарий "не намират подходящи служители". Има единствено сценарий "не намират подходящи служители за заплатите, които предлагат" ;) или казано просто искат супер-специалисти, но предлагат ниски заплати. Има вероятност в някоя държава да има истински недостиг на някакви тесни специалисти, но специално в България дето всеки втори има висше и всеки трети има 2 висши, да ми разправят че половината работодатели не могат да си намерят квалифицирани работници - ай сиктир :D
Напълно съгласен!

Иначе по темата... Абе защо верно ОП (този/тази , който я откри дори не се появява?)
Ами ще си задържа тогава мнението - докато разбера, че той/тя действително се интересува...
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Не мога повече!

Мнение от yahoo »

Pointzero написа:Иначе по темата... Абе защо верно ОП (този/тази , който я откри дори не се появява?)
Предполагам е било написано в труден момент когато емоциите са надделели над здравия разум и по-късно след размисъл се е оказало недобра идея. Въпреки че в Бургас сега е разгара на сезона и всичко би трябвало да е на максимум в момента.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Не мога повече!

Мнение от J&V »

roumensp написа:
yahoo написа:Точно както и доктори, инженери, учители и т.н. Сестра ми с полувисше и висше медицински образования накрая се наложи да работи като готвачка поради невъзможност да си намери добра и платена работа като медицински работник. За съжаление.
Абе не знам ... По вестниците пишат други работи:
54% работодателите не намират подходящи служители

Кое от двете е истина ...


Извинявайте, ама как ще намират хора, като на читавите им писна да бачкат за ''мерси''.
В България работодателите си мислят, че като на улицата има стотици искащи обявеното от тях място, тези хора са читави.
Заплатите тук постоянно се намаляват, благодарение на хора, които нямат хабер от света, поради леснодостъпното ни образование. Да не говорим, че на много места критерий за наемане не е образованието, ами големите цици например, възрастта, възможността да си на "разположение" денонощно. Разбирайте каквото си искате под това 'на разположение'. Аз например, когато си търсех работа след майчинството, /смея да твърдя, че съм квалифицирана/, основният проблем беше детето ми. Видите ли сега, това е голям проблем. Без значение какво знам и мога. Имаше един селяндур, който директно ми го каза в прав текст. Като нямаш култура на подбор на персонал, какво искаш да наемеш?
Не знам нищо за постналата темата, но вие всички, отнесли се малко или много иронично, не сте отишли в Канада, защото в България ви е много хубаво. Всеки знае себе си. Да, никъде не е лесно, но тук даже не е трудно, тук е невъзможно да се живее....
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не мога повече!

Мнение от ablood »

J&V
Явно никога не ти е хрумвало да погледнеш нещата от гледната точка на работодател.

Представи си, че семейството ти реши да стартира бизнес. Теглите кредит, наемате помещение и хора, купувате оборудване, плащате реклами... и ключов служител, чиято квалификация не позволява да бъде заменен от случаен колега започне да ти се обажда през седмица "Днес не мога да дойда". Разходите си текат, клиентите се разочароват и бягат, нервите ти се късат от безпомощност...

Така, че този "селяндур", който ти е казал в прав текст, че не може да си позволи да наеме млада майка, всъщност може би е бил най човечния и искрен работодател. Или предпочиташ лицемерното. "Ще ви се обадим"?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не мога повече!

Мнение от myhata II »

eleonorarizova написа:Здравейте,

На 39 години съм, юрист, с две деца, но вече не мога да живея в Родината. Дълги години отхвърлях всяка мисъл да емигрирам, но вече не се издържа. Сметките за ток, кредит и храна надхвърлят доходите ми. Живея в непрекъснат стрес дали ще успея да осигуря жизнения минимум на семейството ми този месец.
Искам да избягам, да отида да работя какво да е - миячка, чистачка, във фабрика, каквото и да е. Знам само английски.
Моля ви, посъветвайте ме нещо. Някой от вас бил ли е в моето положение?
Благодаря ви.
Всички тези пишещите отгоре са на твоето диредже,та даже и по зле ,я ги попитай на какво състояние са им кредитните им карти и кредитните линии,какви работи работят и какви са работили в България !?!
Ами за "Моргиджите".....
В сравнение с тях ти си по добре,имаш си твоя собственност,социалния ти живот е на макс,само където ти и още 2 милиона в България се нагрухахте с кредити от 2006 до 2008 и сега взе да ви пари под краката !
Така е в целия свят, удари кризата !
Не си мисли че тук са в по добро положение от там живеещите българи,ако искаш да станеш от юрист- миячка на подове или чинии,нищо не ти косва да си пуснеш едно резюме в близкото до вас читалище или админастривна сграда,но проблема там в България е че всички там сте с достойнство и никой неще да бачка просташки работи
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Не мога повече!

Мнение от Bistra »

Много те измъчват нещо тия "Моргичи"...Я, изплюй камъчето! Какъв е проблемът? Не можеш да го плащаш или не можеш да си го позволиш?...
Ами разгледах снимките на Оптикс...М-Дааа, правилно решение съм взела, че не съм там. Тук чак такава цигания няма.Мани, ами отивам и аз за цял месец. Я ме открехнете с канадската книжка мога ли да си шофирам без проблеми, та да се спася някъде по провинцията и да ходя по-малко пеша? Изтекла ми е българската и се чудя, дали има въобще смисъл да си я подновявам.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не мога повече!

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Много те измъчват нещо тия "Моргичи"...Я, изплюй камъчето! Какъв е проблемът? Не можеш да го плащаш или не можеш да си го позволиш?...
Ами разгледах снимките на Оптикс...М-Дааа, правилно решение съм взела, че не съм там. Тук чак такава цигания няма.Мани, ами отивам и аз за цял месец. Я ме открехнете с канадската книжка мога ли да си шофирам без проблеми, та да се спася някъде по провинцията и да ходя по-малко пеша? Изтекла ми е българската и се чудя, дали има въобще смисъл да си я подновявам.
Мен,въобще,ич не ми мига окото ,аз съм на "свободен наем", а щом толкова много те дразни България, недей да си ходиш скъпа ! :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Не мога повече!

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Мен,въобще,ич не ми мига окото ,аз съм на "свободен наем", а щом толкова много те дразни България, недей да си ходиш скъпа ! :D :lol:
Няма как. Обичам майка си.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Не мога повече!

Мнение от plamsht »

Bistra написа:Много те измъчват нещо тия "Моргичи"...Я, изплюй камъчето! Какъв е проблемът? Не можеш да го плащаш или не можеш да си го позволиш?...
Ами разгледах снимките на Оптикс...М-Дааа, правилно решение съм взела, че не съм там. Тук чак такава цигания няма.Мани, ами отивам и аз за цял месец. Я ме открехнете с канадската книжка мога ли да си шофирам без проблеми, та да се спася някъде по провинцията и да ходя по-малко пеша? Изтекла ми е българската и се чудя, дали има въобще смисъл да си я подновявам.

Сигурна ли си за циганията? ;)

Все ще се намери материал за стотина снимки от Канада на същата тематика...;)

Вие какво мислите по въпроса?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не мога повече!

Мнение от optics »

Ние мислим по въпроса, че материал винаги може да се намери, но въпросът е - в кое гето.
Снимките ми от София са по доста централни улици, не става дума за някакви специално избирани покрайнини.
Освен това не съм снимал нито една от големите сгради изоставени в различна степен на строеж, които придават допълнителна
депресивна нотка.
Не съм снимал и просяци с отрязан крак, с малки деца и пр.
Не съм снимал цигани.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не мога повече!

Мнение от myhata II »

Аз пък не виждам защо трябва да се снимат лошите неща ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Не мога повече!

Мнение от grozdan »

Снимките са си много хубави, пък и коментарите са информативно-забавни. Отбелязвам напредък в София, което е винаги добре.
Не ме притесняват графитите, но виж люпещата се мазилка - да. Особено ме възмущава наличието на пешеходци на велоалеите и то при огромен празен тротоар малко в страни.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Не мога повече!

Мнение от krimon »

що, например в Монреал пешеходците, бягащите за здраве и инвалидите са априори толерирани на вело-алеите. Всички са кротки и разбрани, отстъпват си място - ама тук има истинска циркулация. В София и на снимките на оптикс се вижда, че няма ни един велосипедист. Тук даже когато вали дъжд например на канала Лашин е фраш - за 5 минути може да се разминеш с над 100 велосипедиста. Тъй че ... няма подобна вело-култура в София.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не мога повече!

Мнение от optics »

Имаше една колоездачка - по Витошка.

Гроздане, дето викаше Велко -- Напредък има ! Има напредък, но талант няма. :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор