Университет/колеж на английски или на френски?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Университет/колеж на английски или на френски?

Мнение от Godis »

Chockey написа:
Godis написа:
Chockey написа:Здравейте,

- ако е на френски си мисля, че може да е в мой ущърб, ако реша да сменям провинция на някакъв етап и е видно в дипломата, че образованието е било на френски.
- ако е на английски ще съм по-трудно приета на пазара на труда в Кебек, а и по-бавно ще свикна с френския при положение, че няма да уча на него :?:
Моля за мнението на хора с опит по темата :handshake:
И двете ти твърдения са грешни.
Супер, ако е така. Моля те дай малко повече инфо. Благодаря предварително :)
Chokey,
Ако е на френски и решиш да смениш провинцията не е в твой ущърб, защото при еднакви други условия, ще знаеш френски, демек, кръга на фирми които може да избираш се разширява. Навсякъде допълнителен език ти дава повече възможности. За това, че образованието ти е било на френски а не на английски, надали някой обръща внимание.
Ако е на английски, си добре дошла на пазара на труда в Квебек, първо щото има квебекари дето не знаят бъкел английски и някой все пак трябва да комуникира; второ, кажи-речи всички сериозни фирми за двуезични, така че, пак полза за теб. И трето, лично аз предпочитам да работя в англофонски фирми.

И т.н., ако трябва да резюмирам :) :), в Квебек си добре дошла и с френски и с английски, заедно и поотделно :). В останалата част, главно с английски.
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Университет/колеж на английски или на френски?

Мнение от Chockey »

Звучи ми оптимистично :) Благодаря :handshake:
Няма какво да се лъжем, със сигурност ще се чувствам повече в свои води в англофонска фирма/университет/колеж.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Университет/колеж на английски или на френски?

Мнение от Chomsky »

Зависи на колко си години, за хора под 30 - на английски, след 35-така обаче само френски!
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Университет/колеж на английски или на френски?

Мнение от cantare »

Chomsky написа:Зависи на колко си години, за хора под 30 - на английски, след 35-така обаче само френски!
Tова кой го твърди?
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор