Средностатистическото българско семейство: с минус 300 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от myhata II »

Как не прочетохме едно позитивно мнение 4 страници бе,само плюнки и плюнки за тая България бе :D

Поне като сте почнали да плюете, що не обаждате че всяка година си ходите или си пращате челядта в тая скапана България бе
:D :D :D :rofl: :lol:
Смешовци !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от succes »

Тази дискусия част от сценария от "Седморката на Блейк" ли е?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от pumpy »

Е как 300 кинта на червено да предизвика положително мнение. И на всичкото отгоре публикувано в българската преса.......
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Как не прочетохме едно позитивно мнение 4 страници бе
Проблемът ти е, че не можеш да четеш, мухЪ. Дори на български. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от domino »

jovani написа:
domino написа:"....Храна за 4-членно семейство - минимум 700 лева......"

700/(30*4)=5.83лв. Тази сума май включва само едно ядене през деня.
Имаш в предвид, че ядете само по ресторанти?
Ако човек не си прави сметката няма доход, който да му стигне.
Не, нямам това предвид. Ти кога си плащал сметка 23,32лв в ресторант за 4 души?
Daisy2 написа:Става въпрос само за продукти, в БГ все още жените масово готвят и в къщи се яде домашна храна - дори и да работят, пак готвят. Ако има баби наблизо, те вършат тази работа. В тези пари не влиза труда и електричеството/газта за приготвяне на храната.

700 лева за продукти за 4 души са ок в БГ, ако пазаруваш в подходящи места и си планираш добре дейността по изхранването. Е, няма да ядеш мариновани скариди или филе от сьомга :)
Това е подходът. Освен това трябва да научиш и децата си да се въздържат, ако им се прияде нещо по-хубаво. И "няма да ядеш мариновани скариди или филе от сьомга"; все пак едно е да си дете в средностатистическо българско семейство, съвсем друго е да си кучето на Фидосова например: http://www.mediapool.bg/%D0%BA%D1%83%D1 ... 01176.html"

За мен 700лв са недостатъчни за нормално хранене на 4 души. А ако става въпрос за физическо оцеляване, може да се оцелее с много по-малко.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от Daisy2 »

domino написа: ...За мен 700лв са недостатъчни за нормално хранене на 4 души. А ако става въпрос за физическо оцеляване, може да се оцелее с много по-малко.
Ок, щом за теб е така :) Всеки е свободен да си търси мястото, където му е по-добре.
Като заминете за Канада, ще се храните евтино и по много, и децата ще поглезите :) Успех!
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от domino »

Daisy2 написа:
domino написа: ...За мен 700лв са недостатъчни за нормално хранене на 4 души. А ако става въпрос за физическо оцеляване, може да се оцелее с много по-малко.
Ок, щом за теб е така :) Всеки е свободен да си търси мястото, където му е по-добре.
Като заминете за Канада, ще се храните евтино и по много, и децата ще поглезите :) Успех!
Daisy2, съжалявам, че мислиш, че заминаваме за Канада за да се храним "евтино и по много" и "да си глезим децата". Успех и на теб!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от Daisy2 »

domino написа:
Daisy2 написа:
domino написа: ...За мен 700лв са недостатъчни за нормално хранене на 4 души. А ако става въпрос за физическо оцеляване, може да се оцелее с много по-малко.
Ок, щом за теб е така :) Всеки е свободен да си търси мястото, където му е по-добре.
Като заминете за Канада, ще се храните евтино и по много, и децата ще поглезите :) Успех!
Daisy2, съжалявам, че мислиш, че заминаваме за Канада за да се храним "евтино и по много" и "да си глезим децата". Успех и на теб!
Защо, това лошо нещо ли е, според теб? Според мен, нормалното хранене (което не знам какво е точно, вероятно всеки си го разбира по своему) е нещо важно за всеки. И да си поглезиш детето не виждам да има нещо лошо. Просто ми е интересно, затова питам.

Иначе за каквото и да заминавате, ви пожелавам да го намерите!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от Omega3 »

Това че не му стигали 300 лева на месец на средностатистическото семейство му е най малкият проблем.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от domino »

Daisy2 написа:
domino написа:
Daisy2 написа:
domino написа: ...За мен 700лв са недостатъчни за нормално хранене на 4 души. А ако става въпрос за физическо оцеляване, може да се оцелее с много по-малко.
Ок, щом за теб е така :) Всеки е свободен да си търси мястото, където му е по-добре.
Като заминете за Канада, ще се храните евтино и по много, и децата ще поглезите :) Успех!
Daisy2, съжалявам, че мислиш, че заминаваме за Канада за да се храним "евтино и по много" и "да си глезим децата". Успех и на теб!
Защо, това лошо нещо ли е, според теб? Според мен, нормалното хранене (което не знам какво е точно, вероятно всеки си го разбира по своему) е нещо важно за всеки. И да си поглезиш детето не виждам да има нещо лошо. Просто ми е интересно, затова питам.

Иначе за каквото и да заминавате, ви пожелавам да го намерите!

И аз мисля, че нормалното хранене е доста важно нещо, особено за децата. В това което написах не визирах нас. Ние и децата сме по-скоро злояди. Вкъщи на пушената сьомга и се мръщят а скариди въобще и не смея да им купя. Причината да тръгнем за Канада няма нищо общо с храната. Въпреки, че се водим икономически емигранти мисля, че доста хора ( и ние в това число ), не тръгват към Канада поради икономически причини.


Писах за храната защото тя е най-голямото перо в разходите на българското семейство. Преди една седмица един познат подробно ми описа, как тяхното четиричленно семейство (двете деца са ученички) изкарват месеца (в София) с 800лв за храна. В средата на разговора съжалих, че съм попитал. По това време той спря колата пред една баничарница. След малко се върна с две кифли с мармалад и ме попита дали искам едната. Аз му казах, че не искам. „Питаш ме как изкарваме с толкова пари месеца.“ - продължи той - „Ето, в тази баничарница продавачката ми дава на половин цена кифлите, които са останали от вчера. Ето така изкарваме.“

Преди няколко месеца (беше още зима) продавачката в една столична закусвалня тръгна да ми обяснява как хората са започнали да се хранят по-малко. Аз в началото започнах да се шегувам, казах, че при тях винаги е пълно и едва ли могат да се оплачат от липса на клиенти. „Да, имаме клиенти, но хората преминаха вече на супи. Много по-малко поръчват основно ястие. Вече се ядат предимно супи. Миналата година не беше така.“ В същото време едно момиче искаше от приятеля си да и купи кебапче а той възмутено отговори, че един лев и 20 стотинки никога няма да даде за кебапче.“ Направо ми се „вгорчи залъка“. Аз си бях поръчал четири, и то с гарнитура, че и супа, че и две филийки хляб. Трудно ми е да опиша как се почувствах в този момент.


Тук някой хора описват колко по-добре живеят в България в сравнение с Канада. Радвам се за тях. Вероятно едно от условията да живееш добре в България е да не забелязваш как живеят много от хората около теб. Мога да ти дам и други примери но спирам. Мухата е прав. Стига с тоя негативизъм. Трябва да сме оптимисти. Нещата ще се оправят. Ето, сега идват и избори...


P.S. Благодаря за пожеланието Daisy2. Пожелавам ви и Вие да намерите това, което ще ви направи щастливи.
Последно промяна от domino на Чет Май 09, 2013 4:10 pm, променено общо 4 пъти.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от pumpy »

domino написа:Нещата ще се оправят. Ето, сега идват и избори...
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

PS. Смеха ми не е към написалия го защото ми звучи като сарказъм, но пък е на място :rofl:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от newcomer »

domino написа:
Daisy2 написа:
domino написа:
Daisy2 написа:
domino написа: ...За мен 700лв са недостатъчни за нормално хранене на 4 души. А ако става въпрос за физическо оцеляване, може да се оцелее с много по-малко.
Ок, щом за теб е така :) Всеки е свободен да си търси мястото, където му е по-добре.
Като заминете за Канада, ще се храните евтино и по много, и децата ще поглезите :) Успех!
Daisy2, съжалявам, че мислиш, че заминаваме за Канада за да се храним "евтино и по много" и "да си глезим децата". Успех и на теб!
Защо, това лошо нещо ли е, според теб? Според мен, нормалното хранене (което не знам какво е точно, вероятно всеки си го разбира по своему) е нещо важно за всеки. И да си поглезиш детето не виждам да има нещо лошо. Просто ми е интересно, затова питам.

Иначе за каквото и да заминавате, ви пожелавам да го намерите!

И аз мисля, че нормалното хранене е доста важно нещо, особено за децата. В това което написах не визирах нас. Ние и децата сме по-скоро злояди. А и причината да тръгнем за Канада няма нищо общо с храната. Въпреки, че се водим икономически емигранти мисля, че доста хора, не тръгват към Канада поради икономически причини.


Писах за храната защото тя е най-голямото перо в разходите на българското семейство. Преди една седмица един познат подробно ми описа, как тяхното четиричленно семейство (двете деца са ученички) изкарват месеца (в София) с 800лв за храна. В средата на разговора съжалих, че съм попитал. По това време той спря колата пред една баничарница. След малко се върна с две кифли с мармалад и ме попита дали искам едната. Аз му казах, че не искам. „Питаш ме как изкарваме с толкова пари месеца.“ - продължи той - „Ето, в тази баничарница продавачката ми дава на половин цена кифлите, които са останали от вчера. Ето така изкарваме.“

Преди няколко месеца (беше още зима) продавачката в една столична закусвалня тръгна да ми обяснява как хората са започнали да се хранят по-малко. Аз в началото започнах да се шегувам, казах, че при тях винаги е пълно и едва ли могат да се оплачат от липса на клиенти. „Да, имаме клиенти, но хората преминаха вече на супи. Много по-малко поръчват основно ястие. Вече се ядат предимно супи. Миналата година не беше така.“ В същото време едно момиче искаше от приятеля си да и купи кебапче а той възмутено отговори, че един лев и 20 стотинки никога няма да даде за кебапче.“ Направо ми се „вгорчи залъка“. Аз си бях поръчал четири.


Тук някой хора описват колко по-добре живеят в България в сравнение с Канада. Радвам се за тях. Вероятно едно от условията да живееш добре в България е да не забелязваш как живеят много от хората около теб. Мога да ти дам и други примери но спирам. Мухата е прав. Стига с тоя негативизъм. Трябва да сме оптимисти. Нещата ще се оправят. Ето, сега идват и избори...


P.S. Благодаря за пожеланието Daisy2. Пожелавам ви и Вие да намерите това, което ще ви направи щастливи.
кебапчетата са вредни,съдържат много холестерол.освен ако не са канадски генномодифицирани кебапчета.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от Omega3 »

Домино, успех.

Аз в Бьлгария понякога гладувах а и дойдох с пари на заем. Детето ми, малко време преди да дойдем, беше в болница, и понеже всичките ми пари отиваха по имиграрането, нямахме кинти за френски антиобиотик, и трябвашe да се задоволим с румьнски, предназначен за тези които не котизираха с по 10, 15 лева на ден в джобовете на така наречените доктори и сестри. Станах свидетел на човечността и душевната топлота на персонала в болницата, който между другото преди да ни приемат с детето с 39,9, се разправяше на висок глас пред нас че нямали легла за детето ми и защo ни били докарали при тях. Било стратегия, за да ти измькнат някой лев преди още да те настанат, ми казаха после други пациенти в болницата.

Да не говоря че детето имашe ентероколит и те му бльскаха анитбиотика с инжекции в дупето. По кьсно, в Канада разбрах, че даже и през ум не им минава да ти дават антибиотик при тази болест. Тука се оперирах от septoplasty, и след 4 часа след операцията си бях вкьщи. В Бьлгария разбрах че след тази операция, те дьржат два, три дена в болницата и ти дават и антиобиоци. Най вероятно го правят с цел за да те исмучат яко. Не виждам и най малкият смисьл да те дьржат в болницата след операцията или пьк да ти дават антибиотици, освен ако няма усложнения, които били само при 10% при операциите и то на-вече заради упойката.

шТези факти, а и ощe други между които два пьти обран апартамент и открадната кола, ме дьржаха 4 години в невероятно сьстояние на позитивност тук. Бях зареден до дупка.

След една седмица през 2011 в София, през която трябвашe da си припомням как се пресича улица на пешеходна пьтека, страх да излезнеш по тьмно заради глутница кучета пред входа, бетонираните апартаменти с двоини железни врати и решетки по прозорците и балкона, батериите ми се заредиха за ощe няколко години.

Други нещa oбаче ме изкефиха : безцелното фисене по кафета с часове и вкусната храна.

Напьлно сьм сьгласен че за тези които са имали добьр паричен живот в Бьлгария, продали са жилища, не са минавали през болниците на ниво без подкуп или без врьзки, , и не са били жертви на престьплнения, може би стартьт е по труден тук и позитивността се изпарява доста бьрзо.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от jovani »

Ако наистина беше толкова тежко положението в България, че да не можели да се изхранват, надали щеше да има заведение за хранене буквално на всеки ъгъл и кафене до него. Но аз не се опитвам да дам наклон на никого - елате и вижте сами. Това, което се опитах да изложа са сериозни източници, а не общи приказки, които показват че средностатистическите Канадци са едни от най-задлъжнелите хора в света. Дали това говори добре за средните доходи или не и какво е съответствието им с България - нямам представа.
Последно промяна от jovani на Чет Май 09, 2013 12:42 pm, променено общо 2 пъти.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Средностатистическото българско семейство: с минус 300 л

Мнение от anxeli »

Няма идеално място :), в Европа хората са що годе добре, но държавите са задлъжнели, за да им предоставят парите и услугите, нужни за приличен живот. В Канада държавата много-много не дава, но банките дават - пак дългове, но лични. В Бг ни държавата е особено дащна, ни банките ;).
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор