Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mirkaa »

[quote="pumpy"
Виж сега, не се заяждам, а ти давам малко идея за размисъл. Може и да не си в Канада от 1096 ден, но може и съдията в този случай да не ти даде гражданство. Това не е гарантирано и аз знам хора, които не получиха такова. Самия аз имах разправии, заради същото поведение, но се оправих. Но както и да е.[/quote]

Ами не, изобщо не мисля, че се заяждаш. И това съм го чувала, явно е така. В този случай пък 5 год са си направо вечност. И без това в момента извършвам кариерно самоубийство! :worried:
third generation immigrant :)
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от crusader »

mirkaa написа: .. до широко върлуваща шуро-баджанащина навсякъде..
Правилно си го усетила. Вярно, че това явление е най-силно изразено в Кебек , но всъщност си е дълбоко вкоренено в канадския манталитет.
Предполагам , че приликата с българската шуро-баджанащина прави Канада да изглежда толкова близка и позната за някои :rofl: :rofl: :rofl:
Последно промяна от crusader на Съб Апр 27, 2013 1:53 pm, променено общо 2 пъти.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от umeiko »

mirkaa написа:
pumpy написа:
mirkaa написа:.......Аз обаче не знам дали ще издържа заветните 3 год присъда...
Не искам да те разочаровам, но няма да са 3 години, а по-скоро 5. А иначе в Канада, освен Монреал/Кебек има още десетина Провинции/градове, където не се говори френски и може и да различно. Аз лично Торонто/Ню Йорк тип град ненавиждам, но всеки има право на лош вкус ;)
След 1095 дни мога да подам за паспорт и не трябва да чакам в Канада докато излезе. Но както и да е.
Искам да подчертая, че не се оплаквам, само изказах мнение по това, което виждам :)
За останалите провинции и градове личен опит нямам. Но ако ще живея в Торонто, то по-добре да си седя в НЙ.
За вкуса си прав :):) Всеки с мирогледа си или на каквото там е свикнал ;)
Ачми ти винаги можеш да излезеш от Канада :)
Проблема е само че за да отидеш в щатите ти трябва канадски паспорт (който ще го имаш черно на бяло след около 4-5г), както и за да работиш в щатите ти трябва канадски паспорт (който, изненадаааа, ще го имаш след 4-5г) :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Kan_Tangra »

...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mirkaa »

umeiko написа: Проблема е само че за да отидеш в щатите ти трябва канадски паспорт (който ще го имаш черно на бяло след около 4-5г), както и за да работиш в щатите ти трябва канадски паспорт (който, изненадаааа, ще го имаш след 4-5г) :rofl:
Абе пич! Ти от къде знаеш какъв ми е статута в УС?! От къде си сигурен че нямам примерно американски паспорт?! Ей много ги разбират тия неща значи....
:lol:
third generation immigrant :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Omega3 »

Само фактьт че живеете на северно американският континент, заобиколени от два океана и САЩ на юг, трябва да ви кара да се чувствата на топло. Вероятността някой болен мозьк да започне да коли и да беси масово и да се добере до тук е много малка, бих казал нулева, така както не ведньж е ставало по другите континенти, освен в Австралия де, друго добро място за добьр животец.

Огромните ресурси на север в Канада и затоплянето на климата са гаранция за сравнителен просперитет в средно бьдещe.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от calculator »

Амин!
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от ivanko13 »

Omega3 написа:Само фактьт че живеете на северно американският континент, заобиколени от два океана и САЩ на юг, трябва да ви кара да се чувствата на топло.
Моля, моля, океаните са три...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Omega3 »

ivanko13 написа:
Omega3 написа:Само фактьт че живеете на северно американският континент, заобиколени от два океана и САЩ на юг, трябва да ви кара да се чувствата на топло.
Моля, моля, океаните са три...
Абсолютно. Направо сме бетон от всякьде.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от pumpy »

mirkaa написа:
umeiko написа: Проблема е само че за да отидеш в щатите ти трябва канадски паспорт (който ще го имаш черно на бяло след около 4-5г), както и за да работиш в щатите ти трябва канадски паспорт (който, изненадаааа, ще го имаш след 4-5г) :rofl:
Абе пич! Ти от къде знаеш какъв ми е статута в УС?! От къде си сигурен че нямам примерно американски паспорт?! Ей много ги разбират тия неща значи....
:lol:
Не ми е работа, но ти сама каза, че професионално Канада е закопаване. Видимо в НЙ е било по-добре. Ако можеше да останеш там нямаше да си "на заточение" за 3 години, ерго най-вероятно нямаш възможност да останеш в Щатите.
Може и горните разсъждения да не са правилни, но тогава трябва да приемем, че сте мазохисти, което също е опция. В крайна сметка няма никакво значение, към темата, а още по-малко е необходимо да се коментира кой и защо чака да се разкара от Канада. Видимо аз съм единствения, който иска да се "прибере"
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mirkaa »

pumpy написа: Видимо в НЙ е било по-добре. Ако можеше да останеш там нямаше да си "на заточение" за 3 години, ерго най-вероятно нямаш възможност да останеш в Щатите.
нищо подобно! В Щатите мога да се върна в който момент си поискам. Но това нито е тема за обсъждане тук, нито някой го интересува, нито пък е необходимо някой да разсъждава над мойте възможности, нали така!? :x
pumpy написа:Може и горните разсъждения да не са правилни, но тогава трябва да приемем, че сте мазохисти, което също е опция. В крайна сметка няма никакво значение, към темата, а още по-малко е необходимо да се коментира кой и защо чака да се разкара от Канада. Видимо аз съм единствения, който иска да се "прибере"
Повече мога да се съглася на варианта за мазохсти. В Монтреал съм била много много пъти преди да се преместя тук и ми е харесвало. Но човек нищо не знае, докато не се засели на едно място и започне да опитва от местната култура, хора и прочие. Колко пъти е повтаряно тук, че имиграцията не е като туризма!

Абсолютно всичко в живота си е строго частен случай според човека и всеки си е на собствената житейска пътека, така че сравнения и съдения не би трябвало да се правят. Ти абс нищо не знаеш за мен, нито за моите причини и решения, за да правиш заключения.

Аз си изказах мнението за моите 10 месеца. За много неща градчето не е лошо. Зависи кой какво търси ;)

Good luck с прибирането! :)
third generation immigrant :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от pumpy »

no comments
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от radiation0 »

pumpy написа:Видимо аз съм единствения, който иска да се "прибере"
:y: И аз се прибирам скоро.Няма по гот от Канада, обиколил съм света и никой не може да ме убеди в обратното.
Може би Англия е алтернатива, но англичаните са много скучни, поне за мен ;) .
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от newcomer »

mirkaa написа:Батето е видял Ню Йорк от прозореца на тръка, карайки по 95... Бате, ае моля ти се не ми обяснявай за НЙ!!
:lol: :lol: :lol:

да,ама в нйс ходех с малкия трък и повечето ми доставки бяха в манхатън.носех офис мебели за ония високите билдинги,а по другите изредени локации ходех да събирам различни стоки за навръщане,така че впечетленията ми за нйс съвсем не са оъ и95 или и80.
м/у другото най ми беше гадно като съм влизал в манхатън по и80 на джордж вашингтон мост тунел веднага като свърши моста и се гмурна в тунела и изпусна екзита за манхатън отивам чак в бронкс и започва едно въртене покрай янкърс стедиум докато се кача на моста за обратно

ей на виж.на ей тия им разкарвах шкафовете и бюрата за ню йоркските офиси
http://maps.google.bg/maps?hl=fr&ll=43. ... ,,0,-19.28"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

mirkaa написа:
Ама нищо де, не е зле иначе в Монтреал :) Бавно бавно та полека. От България е по-добре на 100 процента.
Аз обаче не знам дали ще издържа заветните 3 год присъда... Пък може и все още да нямам напълно адекватно мнение. Може да си го променя. Дай боже. Има области, до които не съм се докосвала все още. Но то не трябва много акъл човек да си направи изводите.
Не било случайно що на Канада викали бедния братовчед на Америка. It's exactly that!

Хайде сега чакам да ме разпнете :) Великден идва, ей... ;)

have a nice weekend! :)

Не се надай да са 3, общо взето си е много близко до Американското, защото Американското става бързо за няколко месеца, а сега имаш 3 години да правиш и още 2 години чакане. Хах прясно прясно ти казвам.
А иначе щом не ти харесва какво дириш там, визови проблеми в Щатите?
Публикувай отговор