Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Canadian Dream

Мнение от optics »

tanyatais написа: Ето за такъв тип горе-долу сме говорели с фирмата за цена в Канада:
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/tamarack/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/burnside/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/brighton/"

супер са !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Apple, Проблема в България не, е че зъболекарите или други хора които имат пари не могат да си позволяват неща.
Проблема е в това, че масовката 90процента от хората са бедни и гладни, следователно има кражби, ключ или кирка в колата ти от завист и куп други неща.
Здравната система е пред разплад, Образователната е под всякаква критика. Бъдеще за децата си не виждам в тази страна за съжаление.
Докато тук в Америка(Канада) - да имаш къща с двор и 1-2 нови коли, почивките и всичко - това не е лукс това дори лоуър мидъл клас го имат. Следователно хората не са гладни, озверени, завистливи и злобни.
Колкото и да си богат няма как да се отделиш от обществото дето се заобикаля, не говорим за изключения ненормално богат да си се затворил в къщата си и да не излизаш навънка и да нямаш досег с нищо.
Последно промяна от Californian на Съб Апр 20, 2013 11:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Canadian Dream

Мнение от ivanko13 »

optics написа:
tanyatais написа: Ето за такъв тип горе-долу сме говорели с фирмата за цена в Канада:
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/tamarack/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/burnside/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/brighton/"

супер са !

Post and beam стилът е номер едно...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

Малко недомислен план на помещенията. Може ли пералното помещение например да го сложат директно до двете малки спални и под голямата. Сигурно е за хора които перат веднъж седмично.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Иронията е друга - това което отделя по-богатите от по-бедните в Щатите а и в Канада до известна степен.
Та това което отделя по-богатите от бедните е зип-кода - а от там всичко което носи със себе си - по-добрите училища, по-хубавото бъдеще за децата, доброто образование и после университет и т.н

Иронията е, че в България и бедните и богатите го имат това няма я тази сагрегация. Докато това което отделя бедните от богатите са храната, колата, почивките...материалните неща.

По интересно ми е дали ще се види тази сеграгация след 50години в България или още детето на инженера и докторката ще учи заедно с детето на.....да кажем форк-лифт драйвъра в магазин наречен Метро като и двамата живеят в Младост.
Навярно не...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Californian написа:Apple, Проблема в България не, е че зъболекарите или други хора които имат пари не могат да си позволяват неща.
Проблема е в това, че масовката 90процента от хората са бедни и гладни, следователно има кражби, ключ или кирка в колата ти от завист и куп други неща.
Здравната система е пред разплад, Образователната е под всякаква критика. Бъдеще за децата си не виждам в тази страна за съжаление.
Докато тук в Америка(Канада) - да имаш къща с двор и 1-2 нови коли, почивките и всичко - това не е лукс това дори лоуър мидъл клас го имат. Следователно хората не са гладни, озверени, завистливи и злобни.
Колкото и да си богат няма как да се отделиш от обществото дето се заобикаля, не говорим за изключения ненормално богат да си се затворил в къщата си и да не излизаш навънка и да нямаш досег с нищо.
Интересна личност си ти! Веднъж така два пъти иначе... Веднъж въздишаш по БГ и си правиш планове за къща там и спокоен живот, после... обратното. Така беше и с Канада уж беше зле, после пък ти стана добре и се размечта за насам, сега пък си на вълна щатско и предимствата да живееш там. Айде да съм аз дето само на карта бях виждала Канада ОК ама ти си бил и на трите места. Не се заяждам и не ми пречиш с мненията си винаги има и по нещо вярно, но недей така смело да генерализираш. А и да живееш в апартамент не е толкова фатално, нали? Новото строителство предлага доста добри неща, а и са по-сейфти от къщите където циганите могат да те оберат по всяко време, а и не само те за съжаление... А и да щатско все още предлага добри шансове за собственост, но сигурността също и куца, а за образователната система определено има нещо гнило щом толкова често изперкват хлапета и тичат да стрелят по съученици и учители... Иначе ако си баровец и в БГ има частни училища и градини където неродените ти малки ще учат по специални програми, ще ги уважават даскалите и ще са защитени от насилие и всичко останало негативно. Частното си е частно... При твоята професия и доходи това са постижими неща и за там. А бъдеще няма вече така или иначе при този отрицателен прираст държавата си отива ... Скоро ще стане както е тръгнало един голям хоспис и цигански гета... Взе да става късно за промени вече... Но пък все още, който си живее добре си живее по-добре от тук и това самия ти го казваше доскоро! Сега булката ли те размисли, заплатата ли ти дигнаха ти си знаеш! ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Не съм сигурен, че се живее по-добре в България от тук.
Има и плюсове и минуси. Това е моята истина. Специални поздрави за теб, а аз трябва да се прекръстя на портокалчо ям по 5 на ден. :D
Иначе не бих отказал 9 месеца тук да живея и 3 месеца да си изкарвам в България. Жената и бъдещите деца(дай боже) може да го правят, ама някой трябва да работи на тръстиката. Такъв ми бил живота - мъжки. ;) Не нежно мъжле което готви. :$
Шегувам се бе Пумпалов, аз от както спомена това дето спомена ми стана още по-симпатичен, аз я обожавам тази страна Израел, и много добри приятели имам от там и един приятел ми е обещал да ме води там. Казват невероятно красива страна е.
Един мой добър приятел от там от български произход но никога не бил в България докато бяхме на маса в Калифорния се заговорихме и той ми каза, че си спомнял само една фраза на Български от майка му - "Не пипай беее" на чист български го каза, голям сладур. :devil:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Californian написа:Не съм сигурен, че се живее по-добре в България от тук.
Има и плюсове и минуси. Това е моята истина. Специални поздрави за теб, а аз трябва да се прекръстя на портокалчо ям по 5 на ден. :D
Иначе не бих отказал 9 месеца тук да живея и 3 месеца да си изкарвам в България. Жената и бъдещите деца(дай боже) може да го правят, ама някой трябва да работи на тръстиката. Такъв ми бил живота - мъжки. ;) Не нежно мъжле което готви. :$
Шегувам се бе Пумпалов, аз от както спомена това дето спомена ми стана още по-симпатичен, аз я обожавам тази страна Израел, и много добри приятели имам от там и един приятел ми е обещал да ме води там. Казват невероятно красива страна е.
Един мой добър приятел от там от български произход но никога не бил в България докато бяхме на маса в Калифорния се заговорихме и той ми каза, че си спомнял само една фраза на Български от майка му - "Не пипай беее" на чист български го каза, голям сладур. :devil:
Да схемата и тук и там звучи най-добре, Портокалчо, но дали е постижима това е друга тема... За половинките мечти 50 на 50 и има ли как да се реализират в наши дни... ;) Може и нея да обсъдим на чаша портокалов сок или едно мохито за мене с повечко лайм и мента! :d: :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Официално те каня теб и съпругът/съпругата ако имаш на гости на село в Тексас на домашно мухито и фреш. Е ябълки нямам но утре ще засаждам 2 портокалови и едно грейпфутово дърво. Харесвам и фреш от моркови ама си нямам идея дали виреят моркови в Тексас за да си посадя утре ще питам някой от отдел градини в Lowe's
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа:Пумпалов, горните ти крясъци в червено нито ще цитирам, нито коментирам без един, който определено ме възмущава над горния ми праг на чувствителност.
Крещи се с ГЛАВНИ букви, а не с различен цвят. За твоите очи ще го променя в зеленко. Аз си мислях,ч е обичах и червени ябълки, а пък то само зеленки те кефят, а ?
Знаеш ли, не смятам да споделям с теб истории за прабаба ми, защото уважавам паметта й не бих ти позволила да се гавриш и с нея, но вкъщи на бюрото ми стои съдебно решение въз основа на закона за защита на нацията, което я засяга.
Нещо се разсея, както винаги, за студентските заеми - малко неудобна истина, нали ? Не от тези, които ти харесваш... Или може би защото внуците ми щели да изплащат тези 250к, както и на всички останали лекари и зъболекари в Канада - горките внуци. Вчера бяхме на СЕ вечеря и на момичето до мен, студентска 2-ри курс, се оказа, че и майка й и сестра й са зъболекари - забравих да я светна какво я чакат нейните внуци да изплащат, че там се добавя и заема на майката/прабабата.....

В България имах едни "колеги", които сутри работена през пръсти на държавно, а след обяд бяха неотразими в частните си кабинети. Все едно някакси на обяд си сменяха ръцете и морала и ставаха нови хора....Та като си мисля за тях си представям как ти не понасяш нейтив, местните, дебелите, азиатците от оризищата и кой знае още какво, но си нямала проблем с еврейте - ти може и да си вярваш и в това лошо няма. Само не споделяй вижданията си на всеослушание, защото Канада е страна на толеранстността, затова и те е приела и може да те направи и гражданин един ден
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:
apple написа:Пумпалов, горните ти крясъци в червено нито ще цитирам, нито коментирам без един, който определено ме възмущава над горния ми праг на чувствителност.
Крещи се с ГЛАВНИ букви, а не с различен цвят. За твоите очи ще го променя в зеленко. Аз си мислях,ч е обичах и червени ябълки, а пък то само зеленки те кефят, а ?
Знаеш ли, не смятам да споделям с теб истории за прабаба ми, защото уважавам паметта й не бих ти позволила да се гавриш и с нея, но вкъщи на бюрото ми стои съдебно решение въз основа на закона за защита на нацията, което я засяга.
Нещо се разсея, както винаги, за студентските заеми - малко неудобна истина, нали ? Не от тези, които ти харесваш... Или може би защото внуците ми щели да изплащат тези 250к, както и на всички останали лекари и зъболекари в Канада - горките внуци. Вчера бяхме на СЕ вечеря и на момичето до мен, студентска 2-ри курс, се оказа, че и майка й и сестра й са зъболекари - забравих да я светна какво я чакат нейните внуци да изплащат, че там се добавя и заема на майката/прабабата.....

В България имах едни "колеги", които сутри работена през пръсти на държавно, а след обяд бяха неотразими в частните си кабинети. Все едно някакси на обяд си сменяха ръцете и морала и ставаха нови хора....Та като си мисля за тях си представям как ти не понасяш нейтив, местните, дебелите, азиатците от оризищата и кой знае още какво, но си нямала проблем с еврейте - ти може и да си вярваш и в това лошо няма. Само не споделяй вижданията си на всеослушание, защото Канада е страна на толеранстността, затова и те е приела и може да те направи и гражданин един ден
Самонавивай се колкото щеш! Явно много ти се ще да откриеш форумни антисемити ама си объркал човека... А явно и темата и надявам се и форума. Когато почнат евреи да ме крадат, заплашват живота ми на мене и близките ми, паразитират върху доходите на останалите, не спазват елементарна хигиена, да се онождат по роднински па и с малолетни и други такива може и да си променя мнението към тях, но много се съмнявам това някога да се случи!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

Кажи, кажи за студентксия заем, много ми е интересно да те чуя и по тази тема ? Не можеш ли да намериш банка, която да повярва на "перспективната ти професия" и "големия ти интелект" ? Може и на тях да им разкажеш за "ако"-то, може и да проработи, знаеш ли ? Или вече си пробвала и си напуснала банковия салон с ниско увиснал клон ???
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

ivanko13 написа:
optics написа:
tanyatais написа: Ето за такъв тип горе-долу сме говорели с фирмата за цена в Канада:
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/tamarack/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/burnside/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/brighton/"

супер са !

Post and beam стилът е номер едно...
Благодаря ,и ние харесваме такъв стил ,а и точно в такъв стил строи и мъжа ми и сме пристрастни. :inlove:
А относно разположението, ютилити роома може да се размести където ти пожлаеш .Както и аз не харесвам спални на първи етаж ,ако вземем такава къща със спалня на първи етаж по проект ,ще се оползотвори спалнята на първия етаж като библиотека/ игрална зала примерно и така.
Има варианти ,само въображение да имаш :))
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:Кажи, кажи за студентксия заем, много ми е интересно да те чуя и по тази тема ? Не можеш ли да намериш банка, която да повярва на "перспективната ти професия" и "големия ти интелект" ? Може и на тях да им разкажеш за "ако"-то, може и да проработи, знаеш ли ? Или вече си пробвала и си напуснала банковия салон с ниско увиснал клон ???
Това не ти е Кебек, тук кредити не раздават на кило... Иди се пробвай ти в BC щом искаш да провериш как седят нещата. Излъжи, че току що си пристигнал и искаш 250 бона ли рече да се изучиш наново за зъбар! ;) Мноооого ще ме учудиш ако намериш банка да ти се върже, а провинциалното субсидиране пък забрави изобщо! А ти кажи, кажи сега за моргиджа дето плащаш за къщата на мечтите си, опаа в мечтите си и другите лъжи дето наклепа... Абе бодни се там с адреналинче ли норадленалинче ли като не можеш без тях и עזוב אותי בשקט /Транслитерация специално за тебе, че едва ли разбираш писмен иврит: Azov oti be-sheket, be׳vakasha!/ ;) За останалите израза е съвсем цензурен и даже учтива молба! Да не остане някой с погрешно впечатление...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canadian Dream

Мнение от krimon »

ама като не ви дават заеми за учене в БС, елате в Квебек бе - тук кредита тече :*
Само заради едното дъждовно време, не се набутвайте да си натискате парцалите там.
В Квебек мечтите са ... на кредит :rofl: :rofl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено