Статистика за имиграцията...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от optics »

Айшвария !!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от ivanko13 »

Ето и една обикновена девойка от Брамптън, Онтарио...

Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от Kan_Tangra »

seeker написа:AsicsFan, ти защо си мислиш, че афганистанците са с тъмен тен?
Повечето са с персийски произход, което значи от бялата раса, почти арийци :)
15% от българите са с ирански гени. Всъщност в тези 15% влизат и всичките ни славяни (R1a хаплогрупа).
Може да има и някои по-мургави между афганистанците, но всичите които познавам аз са бели.
Стана ми любопитно какви са тия перси в Афганистан.
Гледам в укипедията,
http://en.wikipedia.org/wiki/Afghanistan"
Най-долу на страницата са етносите, заедно със снимки.
Няма перси. Има някакви "Паштуни", които са сравнително бели. Също и таджикистанци и узбекистанци. Които също са сравнително бели. Т.е. повечето наистина са бели. Но перси там няма. Или поне в уикипедията не пише. А и никой иранец (а познавам доста) не е споменавал такова нещо.
Персите са иранците. Голяма част от тях са бели. Където мургавеят е от палестинската жилка.
А че имаме частично обща генетика с иранците не е чудно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от Daisy2 »

roumensp написа:
ivanko13 написа:Няма спасение... Яко филипино, китайци, хинду, паки и иранци... Да му мислят кокейжъните...
Ако не взимаха такива и Канада щеше да е с отрицателен прираст, подобно на доста европейски държави.
Да не се смята за тролене или заяждане, само уточняввам - Канада е с естествен прираст, напълно съпоставим с този на европейските страни, които са имали политика на имиграция от бившите си колонии. Заради демографския парадокс.

Ето данните: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... l_increase"

Говорим за естествен прираст само, без механичния - например Канада е с по-нисък прираст от ЮК или Франция. И тя компенсира това с механичен прираст - от имиграцията, нещо, което европейските страни вече не правят или правят много по-малко от нея. Но те като цяло са гъсто населени и не им трябва да заселват огромни територии.

А като съпоставим населението на потенциалните имигрантски страни, е ясно, че няма начин Китай и Индия (събирателно Азия) да не надминават многократно европейските имигранти - като желаещи, имам предвид. Кого от тях ще допуснат в Канада, е въпрос на политика.

Отделен въпрос е този, поставен от Иванко - кому е нужно голямо количество с малко качество. За това да му мислят канадските политици :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от Daisy2 »

Kan_Tangra написа:
seeker написа:AsicsFan, ти защо си мислиш, че афганистанците са с тъмен тен?
Повечето са с персийски произход, което значи от бялата раса, почти арийци :)
Стана ми любопитно какви са тия перси в Афганистан....

Персите са иранците. Голяма част от тях са бели. Където мургавеят е от палестинската жилка.
А че имаме частично обща генетика с иранците не е чудно.
Пущу са от иранската група и се смятат за перси. Те са най-много и исторически са били управляващата класа в Афганистан - по времето на шаха до "марксистката революция" през 1978 г. След това на тази държава й е...т м...та.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pashtun_people"

А вътре в Афганистан винаги е имало етнически конфликти, които без силна държава са много ясно изразени. Подозирам, че иранските "перси" смятат пущу за по-низши и не ги приемат за "чистокръвни", обаче пущу се смятат за потомци на древните перси :) А всъщност перси отдавна няма, както няма и траки, няма и елини, няма и римляни. Има нови етноси, родени от смесването на гени.

Има един американец от афгански произход - Халед Хосейни, лекар, който има два романа за Афганистан - картина на събитията от 70-те до наши дни. На мен ми беше много интересно да ги чета, макар като писане да са слаби. Но са направо документалистика за събитията.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от roumensp »

Daisy2 написа:
roumensp написа:
ivanko13 написа:Няма спасение... Яко филипино, китайци, хинду, паки и иранци... Да му мислят кокейжъните...
Ако не взимаха такива и Канада щеше да е с отрицателен прираст, подобно на доста европейски държави.
Да не се смята за тролене или заяждане, само уточняввам - Канада е с естествен прираст, напълно съпоставим с този на европейските страни, които са имали политика на имиграция от бившите си колонии. Заради демографския парадокс.

Ето данните: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... l_increase"

Говорим за естествен прираст само, без механичния - например Канада е с по-нисък прираст от ЮК или Франция. И тя компенсира това с механичен прираст - от имиграцията, нещо, което европейските страни вече не правят или правят много по-малко от нея. Но те като цяло са гъсто населени и не им трябва да заселват огромни територии.
Естественият прираст в немалка част е именно благодарение на някои от тия националности, защото повечето "бели" рядко имат повече от 1-2 деца.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от silvestur »

Има един американец от афгански произход - Халед Хосейни, лекар, който има два романа за Афганистан - картина на събитията от 70-те до наши дни. На мен ми беше много интересно да ги чета, макар като писане да са слаби.
Като писане са слаби?!
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от Daisy2 »

silvestur написа:
Има един американец от афгански произход - Халед Хосейни, лекар, който има два романа за Афганистан - картина на събитията от 70-те до наши дни. На мен ми беше много интересно да ги чета, макар като писане да са слаби.
Като писане са слаби?!
Да, човекът не е вещ в занаята, нормално - той все пак е лекар :) Сравни го с Дон ДеЛило или Филип Рот, и ще видиш разликата. Но разбира се, това е 1) офтопик, 2) мое мнение и 3) не омаловажава в никакъв случай постигнатото от Хосейни.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от Daisy2 »

roumensp написа: Естественият прираст в немалка част е именно благодарение на някои от тия националности, защото повечето "бели" рядко имат повече от 1-2 деца.
Така е. Но все пак се получава една "конвергенция", тоест, имигрантите с по много деца като се позамогнат и поколенията им вече не раждат по много деца, и така тяхната раждаемост спада надолу и се доближава към тази на "белите". И се отива към "внос на хора" - тоест, политика на имиграция. Това се наблюдава и в европейските страни (за естествения прираст), но те, за разлика от Канада, нямат територии за заселване и природни ресурси за експлоатация, и затова имигрантската им политика е по-малко интензивна. Затова и по общ прираст ЮК и Франция са след Канада.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от simeonovi »

Аз не съм расист поне не се смятам за такъв.

Преди година и половина в най-нормален слънчев ден влизам в маркета да купя храна. Всичко ОК тръгвам към касата и гледам пред мен двама индиеца мъж и жена. Облечени традиционно гледам ги и си викам -как ми се ще да посетим Индия, да направя снимки да се похваля на фейсбука... такъв си мечтая. Наближавам нали и влизам в прохода на касата да плащам, зад мен се нареждат група хора и те ще плащат. Индийците са пред мен, с времете като ги наближавам започвам да усещам нещо нечовешко, миризма идваща от ада. Викам си What the f**k is that , толкова силна и непозната миризма, извънземна бих казал. Край тук ще повръщам нямам избор.Става по-зле, потя се, ставам червен, гърлото ми се издува от инстинкт за самосъхранение ли незнам, чуствам че се разболявам от грип, рак,спин,херния, дебело ,тънко черво каквото се сетиш.
Мисля в полу замъглено състояние “ отровен ли съм това тероризъм ли е ,Буш беше прав, само на мен ли се случва" .

Поглеждам касиерката и се успокоявам за миг. Тя прилича на малко пъпи което за пръв път е на каишка. Съчуствам и,тя няма избор. С върха на нокъта на средния пръст опитва да работи.
Инстинктивно крещя на глас Just do it. Тя ме поглежда и с последни сили къса бележката.

От тогава не съм същия човек. Имам кушмари. Ставам облян в пот, по скоро настрани понеже нямам коремни мускули. Викам като по филминте Nоооооооооо... , женами ме събужда започва да плаче. Аз започвам да плача(но по секси мъжествен начин както Сталоун в Рамбо първа кръв на финалната сцена). Деца идва и те плачат - what's wrong with daddy?!?!
- daddy had a bad dream baby , a bad dream...

Започнах терапия. Трудно се намира не индийски терапевт. Смених няколко , последния имаше написана книга за проблема. Пробвахме по-агресивна терапия. трябваше да докосна 6 месечен непран турбан.
Nоооооооооо викам аз.
Доктора- touch it god damn it!!!
-Nо I can't.
Доктора-Just touch it you p*ssy !!!

И това не помогна. Сега съм в депресия мисля, или съм развил някакъв тип параноя.
В магазините се оглеждам, прибягвам, крия се зад рафтовете, подслушвам хората.

Моля помогнете.


П.П Шегувам се чат пат си измислям глупости над които сам се смея. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от crusader »

И аз се смях много на кушмарите :D
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от seeker »

Аз също много се смях :rofl: :rofl: :rofl: : кУшмари! :rofl: :rofl: :rofl: Ох, не мога да се спра! :rofl: :rofl: :rofl:

Човече, опитай при някой друг специалист. Това с извънземните миризми е опасна работа. Пък за развинтените фантазии да не говорим.

ПП. Съвсем не си измислям.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от ivanko13 »

Симеонов ще да е попаднал на пакита или тамилски тигри. Тяхното къри е ужас....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от simeonovi »

Приготвям се да се пусна на open mic и ми трябва подкрепа. :D
Историите които си измислям винаги се базират на истински случки.
Мааааалко са поукрасени. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Статистика за имиграцията...

Мнение от Bistra »

ivanko13 написа:Ето и една обикновена девойка от Брамптън, Онтарио...
Иванко, тази като я видя моят "чом" (както му викат по кебекарскому) се изказА така: "Лелей, тая е бетер нашите студентки от Факултето!" :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор