Посетителска виза

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
deshulina
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 01, 2012 6:45 am

Посетителска виза

Мнение от deshulina »

Много съжалявам ако има подобна тема и я повтарям но се ровя с търсачката от два часа и нищо не мога да намеря конкретно по моя въпрос, но бегло си спомням, че някъде съм го срещала из форума преди.
До края на седмицата ми предстой да изпратя документи за посетителка виза, ще посещавам съпругът си за около два месеца.Имам няколко въпроса свързани с това, първия е за каква е по-добре да подам single или multiple entry?
А другото за което се чудя е кой от всички е точния адрес на посолството в Румъния (1-3, Tuberozelor St,011411, Bucharest ,Sector 1Romania) само това ли е ? И с какво трябва да направя паричния превод, доколко разбирам от официалният им сайт трябва да е с чек от банка.Много съм объркана много бих се радвала ако някой може да ме посъветва.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Посетителска виза

Мнение от pumpy »

Мен също ме вълнува темата. Защо изобщо ще изпращаш нещо, като може да се подаде по интернет и да се плати по интернет. Иначе по-добре е да се поиска еднократна първия път. И защо ти се занимаваш, а не съпруга ти ?
Що за мъже сте си намерили тези дни ?????
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Посетителска виза

Мнение от hoyden »

И аз тъкмо подготвих документите.
Плащането на визите става само в ЮнионБанк - 75$ за еднократно влизане, 150$ мултипъл виза.
Казват, че първия път винаги се иска виза за еднократно влизане, иначе имало голяма вероятност да откажат. Дали е така, не мога да кажа, защото не мисля да рискувам.
И аз да питам нещо - във формуляр 5406 трябва ли да опиша и починалите хора или да го оставям празно?

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Посетителска виза

Мнение от pumpy »

Ха-ха: "за вълка говорим, а той в кошарата". На 8 февруяри подадох документи за майка ми и баша ми, онлайн за посетителска виза. Платих с Виза и зачаках. Днес, малко след като написах горното мнение, получих въобщение да си пратят паспортите в Букурещ за полагане на визата.
Извод: ако можете подавайте онлайн, невероятно удобство.

PS: преводите на всички документи на български език си ги направих сам и не са заверявани никъде.
deshulina
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 01, 2012 6:45 am

Re: Посетителска виза

Мнение от deshulina »

Благодаря за етикета които сте лепнали на съпругът ми.Има много причини по които не ги подаваме online, една от тях е времето за отговор ( в пъти по-дълго от това, посочено за визовия офис в Букурещ), ако сте влизали скоро в официалния сайт нямаше да ми задавате подобен въпрос или може би щяхте зависимо от гледаната Ви точка. А и не мисля, че може някой друг да подаде (било то и съпругът ме ) документи до Румъния от Канада и то с моите данни и паспорт.Но благодаря Ви все пак !

hoyden Благодаря ти ! Вие на кой адрес ще ги изпращате, аз мисля да ползвам Екон за доставката. Но за починали родини не мисля, че биха искали информация.При спонсорирането в някой формуляри се изисква, но тук не е изрично посочено.Това е все пак мое лично мнение, надявам се и аз да съм била полезна.
deshulina
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 01, 2012 6:45 am

Re: Посетителска виза

Мнение от deshulina »

http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp"
До колкото разбирам аз, тук пише за online документите и минават през Канада, което отнема до 60, имам чувството, че пак нищо не съм разбрала правилно.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Посетителска виза

Мнение от def34 »

deshulina написа:http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp
До колкото разбирам аз, тук пише за online документите и минават през Канада, което отнема до 60, имам чувството, че пак нищо не съм разбрала правилно.
Не, не си разбрала правилно..60 дни е срокът ако се подават във Канада , най-често това важи за посетители които искат удължаване на престоя.За България при он-лайн подаване на документи срокът е 13 дни. :)
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe"
deshulina
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 01, 2012 6:45 am

Re: Посетителска виза

Мнение от deshulina »

Много благодаря на всички, бях те ми от голяма полза и ми спестихте много главоболия. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Посетителска виза

Мнение от pumpy »

deshulina написа:http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp
До колкото разбирам аз, тук пише за online документите и минават през Канада, което отнема до 60, имам чувството, че пак нищо не съм разбрала правилно.
Да, моето момиче, не си разбрала правилно. Все пак информацията е на един от двата официлани езика в Канада, затова и споменах съпруга ти - все пак вероятността той да чете и разбира някой от тези езици е по-голяма, отколкото ти от България. Разбира се последното има и изключения, но нещо за 2-3 дни някоко булки, които питат непознати хора във форума, вместо мъжете им да се позанимават малко с жени те си ;)
Както писах малко по-горе, аз лично подадох за майка ми и баша ми, онлайн и резултата е налице 11 дни по-късно - границата според сайта беше 13 дни. Нямам какво повече да кажа по темата....

Аз подадох ето тук:

http://www.cic.gc.ca/english/my_applica ... ne.asp?s=1"

Отговаряте на един списък с въпроси и ако можете подавате онлайн. Успех
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Посетителска виза

Мнение от Marto »

Не само мъжът ти, ами и съседката ти Пенка може да подаде документите ти с твоите данни и паспорт, ако попълниш формуляр IMM 5476E: Use of a Representative. Не знам дали Пумпи е карал техните да го попълват, но не е лоша идеа по принцип. Една хартийка е (две страници де), и нищо не струва.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Посетителска виза

Мнение от pumpy »

Marto написа:Не само мъжът ти, ами и съседката ти Пенка може да подаде документите ти с твоите данни и паспорт, ако попълниш формуляр IMM 5476E: Use of a Representative. Не знам дали Пумпи е карал техните да го попълват, но не е лоша идеа по принцип. Една хартийка е (две страници де), и нищо не струва.
Естествено, че ги накарах да го попълнят и то не толкова заради самото подаване, колкото да мога да се обадя в Букурещ и да им "вдигам гири" ако случайно си позволят да им откажат визи. Видимо не се налага.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Посетителска виза

Мнение от Independent »

Някой спомена, че вероятността да откажат виза за многократно влизане била по-голяма.

Няма такова нещо! Вероятността е същата, независимо дали е първо подаване или не, и дали е за еднократно или многократно влизане. Единственото, от което зависи тази вероятност, е доколко може кандидата да докаже, че не е "потенциален имигрант". В случая на възрастни родители издават многократни визи много лесно, само трябва да се попълни необходимата бумащина. (имаше един формуляр за "семейно положение", голяма гнус :sweat: )

За близки роднини (братя и сестри) в трудоспособна възраст е по-трудно, но пак не невъзможно.

От друга страна кандидатстването за многократна виза спестява бумащина, време, пари и разправии. Аз бих го препоръчала, ако близките ви ще ви посещават често.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Посетителска виза

Мнение от Павел »

Мен ако ме питате, с многократна виза би трябвало шанса да е даже по-голям щото показва, че щом на искащият виза ще му трябва да влиза в Канада много пъти, то това означава, че и ще напуска Канада много пъти - т.е., няма намерение да взезе само един път и евентуално да се закотви там нелегално.

Това ми заприлича малко бисера, препредаван компетентно :D от кой ли не:"не казвайте, че бабата идва да помага покрай раждането, щото ще я обвинят, че ще работи нелегално и ще я отрежат за визата." :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор