Подготовка за интервю март/април2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mitko_r
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 3:53 pm
Местоположение: Montréal

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от mitko_r »

mitko_r написа:
hristoe77 написа:Малко досадно,но пак да питам има ли още такива като нас - не получили потвърждение на потвърждението за явяване на интервю.Писахме два мейл,пратихме факс и нищо......... :( :( :(
И ние още нямаме. Смятаме да пуснем факс утре.
Преди малко пристигна мейл, че са получили потвърждението ни :) . Днес мислехме да пуснем факс, но решихме да го отложим за понеделник и се оказа правилно. Дано всички, които чакат, да получат мейл по-скоро :y: . Пратихме потвърждението на 26.01. събота.
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от hristoe77 »

Супер! И ние днес получихме :) :) :)
Един проблем по малко :D :D :D
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Alexm.SKI
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 12:47 am

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от Alexm.SKI »

inn4o написа:
perlichka написа:Здравейте ! Тази справка за осигурителния стаж, всъщност не се ли вади от НОИ, а не от НАП. Предварително благодаря !
От НАП се вади!
Здравейте, благодаря на всички за информацията до момента! Също и на всички, които вече са заминали и продължават да споделят актуална информация от Канада !
Мога да добавя следното относно справката за осигурителния стаж - вади се от НАП, като се подава стандартно заявление (бланка от съответния офис) в която се отбелязва да се изготви "справка за данни по ЕГН", като допълних на ръка за кой период ми е необходима. Задължително изискват да се посочи за пред кого е необходимо да послужи!!!! И още - както ме увериха служителите, това е услуга на НАП, която НЕ СТРУВА ПАРИ :)
Относно потвърждението за присъствие на интервюто - изпратих сканирана подписана бланка по e-mail на 28.01, веднага дойде автоматичния отговор, а на 01.02 получих и личното потвърждение.
Поздрави
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от balbi »

inn4o написа: Моя съвет (пак да подчертая МОЯ, за да не стават грешки)- не говорете и не показвайте нищо, което не ви се изисква! Има и тръпка, има и доза страх и притеснение. Направете каквото зависи от вас, другото просто не зависи от вас и трудно можете да обърнете нещата в друга посока. Бъдете себе си и всичко ще е ОК.
Късмет!
:y:
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от zorryyy »

Здравейте. Искам да попитам относно справката от НАП. Ние сме на интервю на 04.04.2013г.Днес ходих до НАП за тази справка. Някой вадил ли си я е за да ми даде информация какво трябва да представлява. На мен ми дадоха 2 листа - единият е удостоверение с моите данни и зелен печат отдолу и към него има прикрепен документ с това коя година къде съм работила - името на фирмата, кога ми е пуснат трудовият договор и съответно кога е прекратен и на колко са ме осигурявали. Това ли трябва да представлява справката. Аз съм виждала и от НОЙ справката - там е за всеки месец, колко часа си работил, какво са ти плащали, болнични ако си бил. Коя е по-добре да имаш? Тази от НАП ще я признаят ли като не е толкова подробна?
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от martatabs »

zorryyy написа:На мен ми дадоха 2 листа - единият е удостоверение с моите данни и зелен печат отдолу и към него има прикрепен документ с това коя година къде съм работила - името на фирмата, кога ми е пуснат трудовият договор и съответно кога е прекратен и на колко са ме осигурявали.
Аз бях с такава справка на моето интервю, за това ми отнеха 3 години стаж. Скоро изпратих друга, но съвсем друг вариант. Справката беше, ако не е се лъжа 4 или 5 страници. Бяха посочени работните дни, часове, осигурителна сума и т.нат.
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от zorryyy »

Как се казва тази справка която трябва да ми извадят? Днес им обяснявах за какво ми е и те ми отговориха, че освен тази няма каква друга да ми дадат.
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от martatabs »

Справка - Данни за осигуряването по ЕГН за период от ... до....
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от Victualia »

Справката се казва "Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .... до .... " и съдържа следните колони с информация:
- булстат и наименование на осигурител
- месец
- година
- брой отработени дни за месец
- работно време (часове) на ден
- общо отработени часове на месец, вкл. извънреден труд
- осигурителен доход
- начислен месечен облагаем доход
- други кодове, дати на подаване на инфото и т.н.

Ние си я извадихме от 01.01.2006 до сега, данните са на около 4 страници.

За издаването на справката се подава молба в деловодството на ТД НАП - София, ул. Аксаков 21. Задължително посочете телефон за контакт, защото се обаждат по тел., когато справката е готова да отидете да си я вземете лично, срещу подпис. Получаването става в съседната сграда, там на място слагат и зелените печати, служителката се казва Веселина Иванова, стая 7, много е любезна :-)

Това, което са ви дали най-вероятно се казва "Справка актуално състояние на всички трудови договори за ЕГН". Тази справка ни я дадоха заедно с горната без да сме я искали, и ги скачихме двете. Изискайте си подробната, която ви описах по-горе. Успех!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от velkov »

Тази справка ми я издадоха веднага от НАП по местоживеене и в краткия и дългия и вариaнт.
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от razorman »

По разказите на доста потребители от форума останах с впечатлението, че тази справка се вади доста трудно.
В началото на януари отидох в НАП и се уверих, че това изобщо не е така, стига човек да знае точно какво иска да му бъде издадено. Не съм ходил нито в деловодството, нито в някакви други кабинети. Отидох на гише обслужване на клиенти и обясних на служителката какъв документ ми е необходим. Има си готова тяхна бланка, в която лицето си нанася личните данни и посочва точно какъв документ иска да му бъде издаден, в случая - "Справка - Данни за осигуряването по ЕГН за период от....... до....". Не са ме карали да пиша молба свободен текст, както други потребители. Срокът за издаване е седем дни, но всичко зависи от волята и склонността на служителят да ви помогне. В моят случай, служителката разпечата справката още преди да бях попълнил формуляра за нейното издаване. Постави изходящ номер, както и подпис и печат на всяка страница. Справката се генерира изключително бързо, така че предполагам с един правилен подход към служителя, моменталното й издаване няма да е проблем.
Съжалявам, че отново преповтарям неща, които са писани и преди това, но виждам, че все още има хора, които се колебаят какво точно трябва да получат като документ.
Успех на всички на предстоящата сесия! :)
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от zorryyy »

Благодаря на всички за информацията. В понеделник съм в НАП да си я извадя.
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от Jidja »

razorman написа:По разказите на доста потребители от форума останах с впечатлението, че тази справка се вади доста трудно.
В началото на януари отидох в НАП и се уверих, че това изобщо не е така, стига човек да знае точно какво иска да му бъде издадено. Не съм ходил нито в деловодството, нито в някакви други кабинети. Отидох на гише обслужване на клиенти и обясних на служителката какъв документ ми е необходим. Има си готова тяхна бланка, в която лицето си нанася личните данни и посочва точно какъв документ иска да му бъде издаден, в случая - "Справка - Данни за осигуряването по ЕГН за период от....... до....". Не са ме карали да пиша молба свободен текст, както други потребители. Срокът за издаване е седем дни, но всичко зависи от волята и склонността на служителят да ви помогне. В моят случай, служителката разпечата справката още преди да бях попълнил формуляра за нейното издаване. Постави изходящ номер, както и подпис и печат на всяка страница. Справката се генерира изключително бързо, така че предполагам с един правилен подход към служителя, моменталното й издаване няма да е проблем.
Съжалявам, че отново преповтарям неща, които са писани и преди това, но виждам, че все още има хора, които се колебаят какво точно трябва да получат като документ.
Успех на всички на предстоящата сесия! :)
Когато ние си вадихме такава справка отидохме в деловодството и оттам жената ни предложи да си вземем справката на същия ден (само че в този случай, справката се подписва от служител на НАП, а когато се пусне молба до Директора, справката е подпечатана от Директора) Не знаем, дали има значение и тежест, но ние пуснахме молба до Директора и съответно изчакахме определения срок, след което си взехме справката подписана от Директор.
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от coolFIRE »

Здравейте, благодаря на всички, които споделят опит. Аз не съм сигурна дали нашата справка ще е от подробния вариант. Ще видя тази седмица. :-) Исках да ви попитам вие от кои сайтове мислите да принтирате обяви за работа или изобщо мислите ли да носите на интерюто някакви обяви?
Поздрави,
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Подготовка за интервю март/април2013

Мнение от Victualia »

coolFIRE,
според мен е много важно да имаш подготвени обяви за работа. Трябва да убедиш съветника, че знаеш как да си търсиш работа и че си способна да се интегрираш на пазара на труда там.
Ние си подготвяме по един наръч с обяви за работа. Основният ми сайт за информиране е Emploi Québec, но имай предвид, че има много фирми, който публикуват само на корпоративните си сайтове инфо за свободните позиции. Отделен е въпроса как се търсят тези фирми и как се търси в самия сайт - аз например непрекъснато откривам нови и нови възможности. Друго, за което се сещам е да си направиш абонамент към някой портал за търсене на работа - аз съм много доволна от http://www.option-carriere.ca/" , изпращат ми много подходящи обяви и тръсенето им се простира в няколко други сайта (jobboom, workopolis, carrer builder, jobilico и т. н.)
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Публикувай отговор