Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от myhata II »

http://www.standartnews.com/svyat-svyat ... 77114.html"
.....

Много добре е за Вас, че сте имали възможност да дойдете в Обединеното кралство и да се възползвате от безплатното университетско образование и здравеопазване, финансирано от британския данъкоплатец. Прав ли съм да предполагам, че Вашето семейство е богато според българските стандарти, така че са могли да си позволят да плащат Вашите разноски в чужбина в продължение на няколко години?....
:y:

Писмото на българката Ралица Бехар:

http://www.economy.bg/bulgaria/view/618 ... e-greshite!-"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
SFBG82
Мнения: 2388
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от SFBG82 »

Тоя британец да ходи да се прегледа.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от miteto »

От коментарите под статията:
Георги Бакалов написа:Мдааа, г-ца Бехар Е дъщеря на Максим Бехар, Който много добре се е постарал да си напрви промо-страница в Уикипедия, която удобно изключва срамното му агентурно му минало....Ерго, г-жа Ралица, като принадлежаща и произхождаща от класата на привилигерованите ДС агенти в България, никога не е живяла в семейство, издържано от хора на средна заплата...нито явно се е разхождала из България да види как се оправят хората из страната. Не ми е за първи път да срещам такива протежета на комунистически "големи" клечки да държат големи речи по форумите как не било толкова лошо преди 89та и колко сме ОК и днес...
:y:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Тоя британец да ходи да се прегледа.
Ако писмото в standartnews.com наистина го е писал той, не виждам какво има да се преглежда. Много добре аргументирано, без излишни емоции или обиди към България.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Bistra »

Много добре и е отговорил. :y:
Тя е тази, която се натрапва, отивайки да учи там. Защо не е останала да учи в България като има такъв "висок потенциал" държавата?
Нормално е хората да си пазят своите и да не благоговеят пред чужденците, особено ако последните са икономическа заплаха пред стандарта на собствените граждани. Ето това е патриотизъм. При нас винаги е било обратното и затова не можем да го разберем.
P.S. Цялото и писмо е пропито от популизъм стил "Плевнелиев". Добре че не е приложила и 2-3 3Д модела на високи сгради! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от edelwais »

Не виждам защо въобще се хабите да коментирате въпросния господин Фараж...
Безплатно университетско образование в Обединеното Кралство? Я пак?
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Marto »

В отвореното си писмо Бехар пише, че нейното е било безплатно:
На първо място, като гражданин на ЕС, аз бях подкрепена от шотландското правителство и не плащах университетска такса. Това беше голямо облекчение за мен и моето семейство във финансов аспект, макар че разходите по издръжката ми бяха над £50 000.
На фона на това, отговорът на Фараж е съвсем на място.

Но напоследък се замислям дали да не почна да "бойкотирам" Европата като турист. Писна ми вече българите това българите онова.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от tonich »

Гляма пропаганда, голямо нещо!
Да му мислят хората без мозък, ако има с какво друго де.



ПП. Думам ти дъще, сещай се снахо! :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
SFBG82
Мнения: 2388
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от SFBG82 »

Фараж да си приказва глупостите, колкото си иска.

Ето тук е истината:
Официалната британска позиция е, че ограниченията за достъпа на български и румънски граждани до местния трудов пазар ще отпаднат на 1 януари 2014 г.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5508051"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Bistra »

Marto написа:Но напоследък се замислям дали да не почна да "бойкотирам" Европата като турист. Писна ми вече българите това българите онова.
Рисковете на демокрацията: мнозинството дава лице на малцинството, особено когато това мнозинство върти на чеверме лебеди. :D
Ползвай другия паспорт и няма да имаш проблеми! Аз българския съм го запазила само за нашите митничари. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2388
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от SFBG82 »

Не виждам кой знае колко българи да са тръгнали за ОК.
Вече имам инфириър от Лийдс (нейтив бритиш) в офиса в София.
Много малко от познатите ми от времето, когато живеех постоянно на острова останаха там.
Над 75% са вече в България.
Последно промяна от SFBG82 на Чет Фев 07, 2013 12:40 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от optics »

На първо място, България е държава със страхотен потенциал.
Какъв силен аргумент ! Монолитен ! Непоклатим !

По-надолу става ясно какво имала предвид - понеже наличният маТРеал е зле, като се върнеш отнякъде, ще си върха на сладоледа.

С красиви думи и много пълнеж мацката казва нещо което всъщност не би искала да каже.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Marto »

Bistra написа:
Marto написа:Но напоследък се замислям дали да не почна да "бойкотирам" Европата като турист. Писна ми вече българите това българите онова.
Рисковете на демокрацията: мнозинството дава лице на малцинството, особено когато това мнозинство върти на чеверме лебеди. :D
Ползвай другия паспорт и няма да имаш проблеми! Аз българския съм го запазила само за нашите митничари. ;)
Не става дума за граничарите, а от английските честно казано не мога да се оплача, даже напротив.

Проблемът ми е че в някои държави, като например Холандия, местните Атакисти взимат нещо от рода на 30% на изборите, което сигурно е почти всеки 2ри кореняк. Еми нъц, предпочитам да си харча парите другаде.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от miteto »

Marto написа:Проблемът ми е че в някои държави, като например Холандия, местните Атакисти взимат нещо от рода на 30% на изборите, което сигурно е почти всеки 2ри кореняк. Еми нъц, предпочитам да си харча парите другаде.
Като например къде? Европа разбрахме, че не. Азия - Близкия Изток е ясна работата, далечния Изток са по-големи расисти и националисти и от Ку-Клукс-Клан, само дето го крият повечето време. Южна Америка и Карибите - националисти по дифолт, не знам как са с расизма, но правителствата са толкова корумпирани, че да ги наречеш расисти сигурно ще им направиш комплимент. Ми то само Австралия остана за ваканция :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:
Marto написа:Проблемът ми е че в някои държави, като например Холандия, местните Атакисти взимат нещо от рода на 30% на изборите, което сигурно е почти всеки 2ри кореняк. Еми нъц, предпочитам да си харча парите другаде.
Като например къде? Европа разбрахме, че не. Азия - Близкия Изток е ясна работата, далечния Изток са по-големи расисти и националисти и от Ку-Клукс-Клан, само дето го крият повечето време. Южна Америка и Карибите - националисти по дифолт, не знам как са с расизма, но правителствата са толкова корумпирани, че да ги наречеш расисти сигурно ще им направиш комплимент. Ми то само Австралия остана за ваканция :D
За него не знам, но аз определено предпочитам да си ги харча в Щатите.

А иначе в цялата тая работа с Англия има и някаква ирония - навремето англичаните са ходели неканени при другите, сега им се връща като при тях се изсипват неканени. :lol: Но иначе напълно ги оправдавам, наистина си имат достатъчно навлеци, че да искат още.
Публикувай отговор