Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от Misho76 »

Имам един конкретен въпрос към хората,които не сме получили покани.
Мислите ли и по какъв начин да поддържате френският език ?Бих желал да обменим инфо,защото:
Ние например се занимаваме с френски от близо 5 години.Посещавали сме Френски Институт,ИЧС и частни уроци.Единият от нас го доведе до C1 ,другият до B2.Но за тези 5 години оставихме на заден план английският.Ползваме го при работа,но не сме се занимавали интензивно,а беше с ИЕЛТС и за 2-та./изтече/
Та с оглед на въобще неизвестното като дати явяване на интервю бих желал да споделите какви стъпки ще предприемете в посока френски и поддръжката му.Всички знаем в СФ как вървят уроците.За някои от нас те вече са непосилни.Постоянно създаваме ситуации за говорене,слушаме доста предавания и все пак човек започва да се отпуска,когато знае че няма да е на тази сесия/вярно още не е на 100% ясно,но не вярвам в Дядо Мраз :D /
Ще се радвам да споделите.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от emili_vn »

Щом 5 години сте се занимавали с френски, значи трябва да сте на ти с основата на езика и граматикаката. Т.е. не ви трябва да посещавате урици и курсове. Ориентирайте се освен към телевизия и към четене на книги - това е много добър вариант за затвърждаване и обогатяване на езика. Също така в интенет има сайтове като лайфмоча например, където можете да се запознаете и комуникирате с хора, на които френския им е роден. По този начин можете да практикувате и писмено, и говоримо. Имам приятелка, която за 2 години и половина процедура е взела 20-тина частни урока и един курс 30 часа говорим френски с французойка. Тя се подготвяше сама в къщи и намери един французин (той пък учел български) в сайт за изучаване на чужди езици и посредством комуникацията си с него, учеше и практикуваше езика. По този начин постигна до С1/С1, без да е изсипала една торба с пари за френски.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:Едната е дори за наш сънародник пребивавал в Канада.
За всеки времето лети с различна скорост.Може би зависи как си изиграеш картите в този живот.И все пак не търся коментари,а и други съдби.Не само на тези във форума.
Няма значение кой къде е пребивавал - дали в Канада или някъде другаде. Със сигурност е важно кой колко е подготвен за живота и мястото, за където се е запътил и как ще си изиграе картите.
И един съвет - никога не търси други съдби. Няма две еднакви и не можеш да налагаш живота на някой друг като еталон за себе си.

А за съдбите на колегите от форума какво точно знаеш? Нещо конретно? Или само интерпретации на този или онзи, който по един или друг начин комуникира с някой друг от въпросния форум (по скайп и фейсбук), който вече е тук. Мога да те уверя, че интерпретациите са невероятни. Вече от няколко места чувам колко сме зле и как сме щели да се връщаме (става въпрос за групата от март 2012). По-интересното е, че ние не знаем колко сме зле :lol: . Може би защото всички от въпросната група работим и учим и сме улисани в ежедневието, та не сме забелязали, че сме зле и имаме намерение да се прибираме.

Не слушайте никой, а камо ли интерпретации и препредаване от уста на уста. Четете официалните сайтове, търсете инфо за държавата и провинцията, където отивате, подгответе се с езиците, направете план и го следвайте. Съдбите на другите са си техни, а вашата е във ваши ръце. Може точно в този момент (очаквайки покана за интервю) да не зависи от вас, но вярвайте ми - нататък вие ще сте движещата сила на собствените си съдби. И както казва Пумпи, насочете енергията си в правилна и полезна за вас посока.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от pumpy »

По TV5 ако можете да го гледате, по мое време в 9 часа сутринта имаше новини от Кебек - 30 минути "френски"
Аз ги гледах винаги в кабинета, работейки и милата ми асистентка, която не искаше да заминаваме, намираше начин всеки ден да вдига невероятно много шум от 9 до 9.30 :lol:
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от J&V »

pumpy написа:По TV5 ако можете да го гледате, по мое време в 9 часа сутринта имаше новини от Кебек - 30 минути "френски"
Аз ги гледах винаги в кабинета, работейки и милата ми асистентка, която не искаше да заминаваме, намираше начин всеки ден да вдига невероятно много шум от 9 до 9.30 :lol:

Все още ги има-от 9 до 9,30! В събота в следобедните часове има квебекски филми - трябва да се следи точно програмата на TV5, понякога съм попадала на доста интересни документални филми, посветени на Квебек.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
mladen/reni
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 11:35 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от mladen/reni »

Здравейте,
Несъм писала скоро тук ,защото непрекъснато ми слагат BAN по IP
Ние сме от Русе .Подали сме документи на 8.08.2011 г.Получихме покана за интервю за 5.04.2013 г от 13 и 30. Пратихме потвърждение на 27.01.2013и днес получихме отговор ,че са ни получили потвърждението .
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от pepiliverpool »

ако се съди по факта, че тука пишат само около 1/3 от подалите документи, то сигурно вече всички покани за интервю за сегашната сесия са вече разпратени и само ако някой от поканените се откаже може да извикат някого. но по-спокойно с нервите другите чакащи, и Вас ще Ви извикат най-вероятно на есенната сесия. имайте търпение. Толкова ли е лошо положението в БГ? повярвайте ми Вашето търпение и чакане си заслужават, защото Канада ще Ви предостави такива възможности за по-добър и нормален живот каквито в БГ никога няма да имате. Ех естествено ще трябва да се потрудите доста и да преживеете не малко несгоди и трудности в началото, но труда Ви ще бъде възнаграден.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от Montre »

Ето един сайт с книжки :)
http://www.booksshouldbefree.com/book/l ... -de-laclos"
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от rumie_s »

Ето и още един сайт с книги: http://www.litteratureaudio.com/"
Само да имате време и желание да четете и слушате. :)
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от Misho76 »

За мен вече няма значение,но все пак кога започва и кога завършва тази сесия :?:
Съдейки по оскъдното инфо може би 25.03-12.04.Колкото и външни кандидатури да има ,които не споделят тук,то седмицата на март е запълнена само с външни кандидатури ли?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от coolFIRE »

Здравейте,
за колегите, които питаха за потвърждението за интервю - ние сме изпратили мейл за потвърждение на 31ви януари и са ни върнали отговор на 1ви февруари.
Поздрави и успех на всички,
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от Ivo_wind »

Misho76 написа:За мен вече няма значение,но все пак кога започва и кога завършва тази сесия :?:
Съдейки по оскъдното инфо може би 25.03-12.04.Колкото и външни кандидатури да има ,които не споделят тук,то седмицата на март е запълнена само с външни кандидатури ли?
И аз смятам, че сесията е от (25.03 до 12.04) 2013г.
27.05.2011 - Vienne
CMETAHEH
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 6:12 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от CMETAHEH »

pepiliverpool написа:ако се съди по факта, че тука пишат само около 1/3 от подалите документи, то сигурно вече всички покани за интервю за сегашната сесия са вече разпратени и само ако някой от поканените се откаже може да извикат някого. но по-спокойно с нервите другите чакащи, и Вас ще Ви извикат най-вероятно на есенната сесия. имайте търпение. Толкова ли е лошо положението в БГ? повярвайте ми Вашето търпение и чакане си заслужават, защото Канада ще Ви предостави такива възможности за по-добър и нормален живот каквито в БГ никога няма да имате. Ех естествено ще трябва да се потрудите доста и да преживеете не малко несгоди и трудности в началото, но труда Ви ще бъде възнаграден.
Здравей, благодаря ти за различното мнение. Би ли споделил какви са тези придобивки, които дотолкова да си заслужават чакането от 2 години. Не съм противник, но просто искам да знам от хора, които пвно са вече в Канада, какъвто явно си и ти, какво са по-големите възможности и в каква област в Канада. Дай примери, ще ми бъде интересно да ги обсъдим, ако не ти представлява интерес разбира се.

Хубав ден
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от pumpy »

Първо не е редно да се каже "чакане от 2 години" защото ние не стоим на опашка да чакаме за нещо, а си живеем живота през това време, такъв какъвто си го направим.
На въпроса ти:
Днес пристигнах в Монреал почти както го направих и преди 9 години за първи път. Тогава, като зелен имигрант си взех автобус и се прибрах с него до вкъщи. Днес се качих спокойно на такси и то ме закара до приятелите, при които оставам. Не знам кой какво разбира под придобивки, това с таксито определено не е такава, но за мен:
- възможността да работя професията, което обичам по начина по който аз искам;
- да гледам децата си на място, където чалгата не е норма, където хората спират на пешеходната пътека, където не треперя всяка минута както ще им се случи;
- да живея на място, където хората се усмихват и са мили и любезни, ако и зад това да прозира, че не ги интересува;
- където сметката ми за газ и ток не е половината ми месечна заплата или цялата пенсия на майка ми и вкъщи не е студено през зимата;
- където, когато искаш да свършиш нещо, обикновенно се обаждаш по телефоно и проблема е решен; Една от причините да съм в Монреал е милото ни посолство в Отава. Колко удобно да се вдигнеш от Ванкувър до Отава да си завериш документ, нали.....

Сигурно има още хиляди неща, списъка ми не е изчерпателен, а и всеки си намира своите причини. На мен ми липсва България и приятелите и родителите, но няма как всичко да е на 6. Аз съм направил своя избор според моите "придобивки"
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от karelia79 »

pumpy написа:Първо не е редно да се каже "чакане от 2 години" защото ние не стоим на опашка да чакаме за нещо, а си живеем живота през това време, такъв какъвто си го направим.
На въпроса ти:
Днес пристигнах в Монреал почти както го направих и преди 9 години за първи път. Тогава, като зелен имигрант си взех автобус и се прибрах с него до вкъщи. Днес се качих спокойно на такси и то ме закара до приятелите, при които оставам. Не знам кой какво разбира под придобивки, това с таксито определено не е такава, но за мен:
- възможността да работя професията, което обичам по начина по който аз искам;
- да гледам децата си на място, където чалгата не е норма, където хората спират на пешеходната пътека, където не треперя всяка минута както ще им се случи;
- да живея на място, където хората се усмихват и са мили и любезни, ако и зад това да прозира, че не ги интересува;
- където сметката ми за газ и ток не е половината ми месечна заплата или цялата пенсия на майка ми и вкъщи не е студено през зимата;
- където, когато искаш да свършиш нещо, обикновенно се обаждаш по телефоно и проблема е решен; Една от причините да съм в Монреал е милото ни посолство в Отава. Колко удобно да се вдигнеш от Ванкувър до Отава да си завериш документ, нали.....

Сигурно има още хиляди неща, списъка ми не е изчерпателен, а и всеки си намира своите причини. На мен ми липсва България и приятелите и родителите, но няма как всичко да е на 6. Аз съм направил своя избор според моите "придобивки"
Чудесен пост pumpy! Това, което си изброил е част от нашите причини да искаме да емигрираме именно в Канада... :y: :y: :y:
Публикувай отговор