Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от Zlatkovi »

Misho76 написа:Не мога да повярвам колко надолу се измести тази тема!
Колеги,някой да е получавал някакво известие,какъвто и да било сигнал тези дни?
Това ли беше според вас?
Как смятате да продължите?
Пишете!Объркани сме.... :^) :tmi: :(
Много сме далеч все още от интервю, но все пак ще си кажа мнението.
Не виждам какво можете да направите, освен да запазите спокойствие и да си тренирате френския. Хората са ви казали, че сте минали предварителната селекция и ще бъдете извикани на интервю. Половината път до сертификата сте го минали. Просто явно списъкът за интервю е прекалено дълъг и може да не ви дойде редът за тази сесия.
Търпение и спокойствие :y:
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от avril78 »

Преподаватели по френски твърдят, че доста от техните хора не пишат във форума и ги няма в статистиката.
Очевадно има доста кандидати - не случайно направиха и сесията през октомври 2012.

Сега остава да се надяваме на някоя лятна сесия или поне на есенна. ;)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от Misho76 »

СМЕТАНЕН . Много ясно, че щеима още покани, споко.
От къде става ясно,че ще има още покани?Разполагаш с някаква информация ли?Ако е така,сподели я!
Нали разбираш колко хора се надяваме тук.Като те четем оставаме с впечатление,че знаеш нещо.
:^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Искам да питам получилите покани дали сте получили отговор на потвърждението за явяване на интервю :$ Защото ние пратихме потвърждение но нямаме отговор :(
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
ben
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 12:15 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от ben »

Ние пратихме потвърждение снощи по мейла и още нямаме никакъв отговор.
Преди това пратихме даже 2 пъти потвърждение по факс, но и двата пъти имаше отговор че не е получен.
Според мен или не работи или има проблем. Може би всички които пращат по факс трябва да внимават.
mitko_r
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 3:53 pm
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от mitko_r »

Ние също нямаме, но нали ги пращали около седмица след потвърждението.
CMETAHEH
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 6:12 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от CMETAHEH »

karelia79 написа:Хаха... Сметанен, защо изобщо си мислиш, че ще има още покани? :^)
Не стана ли вече достатъчно ясно, че са разпратени основните покани, от тук нататък ще има само по изключение - на мястото на отказалите се ...
Защо си мисля ли?...защото съм позитивно насторен човек и смятам, че ще има още тъй като целта на тази мисия е да се навакса натрупаното забавяне в следствие на преместването от Виена. Именно затова и спряха да приемат нови искания, за да изчистят получените. А терминът ти "основни" покани е много интересен, смяташ, че някои от нас са основни, а други второстепенни ли ????

Хайде стискам палци на всички чакащи
CMETAHEH
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 6:12 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от CMETAHEH »

Misho76 написа:СМЕТАНЕН . Много ясно, че щеима още покани, споко.
От къде става ясно,че ще има още покани?Разполагаш с някаква информация ли?Ако е така,сподели я!
Нали разбираш колко хора се надяваме тук.Като те четем оставаме с впечатление,че знаеш нещо.
:^)
Нямам информация, имам интуиция :)))).

И помнете всяко зло е за добро, просто понякога изисква време да се разбере кое му е хубавото на злото :)))).
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от vankoivanoff »

Не си помагаме така! Предлагам да спрете с догадките и да оставим да пишат по същество тези които имат какво да пишат!
P.S
И наистина е хубаво да се изказваме подготвени!!! СМЕТАНЕН кога точно са спрели да приемат документи? Че и то за да изчистят натрупаните? Аре по сериозно S.V.P!!! Справка официалния сайт на MICC! Ама го четете!!!! И ако не разбирате нещо - питайте си учителя по френски!!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
CMETAHEH
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 6:12 pm

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от CMETAHEH »

vankoivanoff написа:Не си помагаме така! Предлагам да спрете с догадките и да оставим да пишат по същество тези които имат какво да пишат!
P.S
И наистина е хубаво да се изказваме подготвени!!! СМЕТАНЕН кога точно са спрели да приемат документи? Че и то за да изчистят натрупаните? Аре по сериозно S.V.P!!! Справка официалния сайт на MICC! Ама го четете!!!! И ако не разбирате нещо - питайте си учителя по френски!!
Много си прав, именно оттам се черпи информацията, както и от срещите, които имаше онлайн и тук в София с представител на MICC. Колкото до френския...не се притеснявай, знаем си урока, предполагам доста преди теб :)))).

Лека вечер черногледковци :devil: :rofl:
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от vankoivanoff »

CMETAHEH написа:
vankoivanoff написа:Не си помагаме така! Предлагам да спрете с догадките и да оставим да пишат по същество тези които имат какво да пишат!
P.S
И наистина е хубаво да се изказваме подготвени!!! СМЕТАНЕН кога точно са спрели да приемат документи? Че и то за да изчистят натрупаните? Аре по сериозно S.V.P!!! Справка официалния сайт на MICC! Ама го четете!!!! И ако не разбирате нещо - питайте си учителя по френски!!
Много си прав, именно оттам се черпи информацията, както и от срещите, които имаше онлайн и тук в София с представител на MICC. Колкото до френския...не се притеснявай, знаем си урока, предполагам доста преди теб :)))).

Лека вечер черногледковци :devil: :rofl:
A да за урока е сигурно - щом ти казваш - вярвам ти!!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от emili_vn »

avril78 написа:Преподаватели по френски твърдят, че доста от техните хора не пишат във форума и ги няма в статистиката.
Очевадно има доста кандидати - не случайно направиха и сесията през октомври 2012.

Сега остава да се надяваме на някоя лятна сесия или поне на есенна. ;)
Добро утро - аз от 2 години твърдя, че пишещите тук са само една част от хората, които са тръгнали по този път. Не знам защо всезнайковците и гадателите тук си мислят, че са единствени и ТРЯБВА да получат покана, защото са отчаяни и им се полага. Не знаете колко народ има преди вас. И естествено търсите под вола теле и виновни за ситуацията. Ако бяхте се сетили по-рано да имигрирате и да понаучите френския, щяхте да сте минали за по-малко от година.(то това последното се отнася и за мен - ако и аз се бях сетила овреме, нямаше да чакам 2 години до виза, но никой не ми е виновен) Т.е. никой не е виновен, че сте подали документи в кофти момент - наплив от кандидатури и преструктуриране на имиграционните служители.

А онези от Бомбай всъщност са насред Монреал и отоговарят на база на това, което е вписано в досието. Лично аз днес ходих днес да се занимавам с пребурса си и видях как влизаме със служителя на едно и също място (в случая моето досие), но той със своята парола вижда освен това, което виждам аз и подробно обяснение за всяко едно перо защо е така. Така че не е зле наистина да спрете с догадките и гаданията, кафето, кристалните топки, боба и т.н.

Ако наистина сте песимисти - стойте си в бг, че тук няма да се чувствате никак добре. Тук нещата се случват наистина бавно и изискват усилия от ваша страна. Ако не сте убедени, че искате да имигрирате, не си правете скъпоструваща екскурзия.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от the_coach »

Емили, аз досега не видях мнение в тази тема някой да каже как се подготвя за интервюто, какви проекти си прави за Квебек, от къде черпи информация, да я сподели тук, да се обменя взаимно.
Хора, наистина спрете с догадките. Четете официалните източници, учете езика. Ако толкова много ви се кисне във форума, разгледайте темите за предишни интервюта, от минали години. Вижте какво споделят хората преди вас. Ако така нервничите, че няма покани, в Канада ще се изприщите :D
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от emili_vn »

CMETAHEH написа:Защо си мисля ли?...защото съм позитивно насторен човек и смятам, че ще има още тъй като целта на тази мисия е да се навакса натрупаното забавяне в следствие на преместването от Виена. Именно затова и спряха да приемат нови искания, за да изчистят получените.
:y:
CMETAHEH написа:И помнете всяко зло е за добро, просто понякога изисква време да се разбере кое му е хубавото на злото :)))).
:y:

vankoivanoff написа:И наистина е хубаво да се изказваме подготвени!!! СМЕТАНЕН кога точно са спрели да приемат документи? Че и то за да изчистят натрупаните? Аре по сериозно S.V.P!!! Справка официалния сайт на MICC! Ама го четете!!!! И ако не разбирате нещо - питайте си учителя по френски!!
Тук съм съгласна с теб, но през последната година има тенденция подготвените да са не повече от 5-10 % от пишещите, а неподготвените - останалите до 90-95 %.
И веднага мога да кажа, че ти също си от неподготвените. Вярно - изказването на СМЕТАНЕН е леко неточно, но това, че не се е изказал правилно, не значи, че е неподготвен. Даже мога да твърдя, че е здравомислещ. И сега да изясним ситуацията:

1/ Имиграционните направиха преструктуриране, закриха мисиите и преместиха всичко в Монреал, съкратиха щата.

2/ В следствие на горната политика и на съществуващото забавяне на процедурата и натрупване на досиета (не само за бг - ние сме с една от най-бързите процедури - твърдя го не само на база на статистиката в сайта на имиграционните за коя държава до къде са стигнали с обработката на документите, а и на база на личен сравнителен анализ на моята процедура, която отне година и девет месеца и на хората от различни държави, които съм срещала тук до момента), и съобразно решенията на местната власт да се намали бюджета за КОФИ или по друг начин казано францизация, излезе промяната в процедурата от 5.12.2011.
Съгласно нея всеки, който иска да получи точки по фактор Език, трябва да изпрати сертификат от стандартизиран тест. Тази промяна имаше 2 основни цели и съответно ги постигна:
а/ даде време на имиграционните да обработят и направят предварителната селекция на натрупаните кандидатури. Сещате ли се колко време, след като закриха мисията във Виена заваляха акюзетата на всички, чакащи от месеци - сега не ми се рови, но мисля, че на 2-я или 3-я месец от преместването на документацията в Монреал. Т.е. те имаха 6 месеца (средно за толкова кандидатите покриват необходимите им нива на френския на изпит).
През тези 6 месеца (първото полугодие на 2012-та) процедурата беше буквално "спряна" или почти спряна от променената процедура, защото по това време бяха единици тези, които първо учеха езика до нива В1/В2 и тогава подаваха документи.
б/ вдигнаха нивото на езика на кандидастващите.

3/ Минаха тези 6 месеца и какво се случи? Мисля, че беше юли, когато обявиха новото решение, влизащо в сила със задна дата от март или април 2012 - документи могата да подават само кандидатите, които са с търсена професия, съгласно секции А, В на списъка до март 2013, когато се очаква новото решение. Тази нова промяна пак почти "спря" процедурата, защото съграти в пъти броя на кандидатите (на тези, които не са с търсена професия просто им върнаха документите)

4/ Тук намалиха срока за францизация и спряха парите на много хора. В същото време излезе предложение за промяна в процедурата в посока да се изисква минимум ниво В2 и на двамата кандидатсващи, т.е. на водещия и на придружаващия. Това ако го приемат, отново ще доведе до спад в подадените документи.

И така, какво точно се случи след бума на подадени документи през 2010-та и 2011-та:
- с един удар - всичките зайци. Така и така вече са приели документи и не могат да ги обработят, а и избор голям сред толкоз кандидатури.
- Осигуриха си време да обработят залежалите досиета,
- освободиха служители,
- намалиха до минимум броя на получаваните кандидатури (и на база на минали години може да се твърди, че процедурата е "спряла"),
- вдигнаха индиректно нивото на езика на кандидат-имигрантите, че даже и на английския,
- в момента приемат документи само на търсени професии, за които ще имат зор в следващите 2-3 години (тъкмо време да си изкарате тукашните дипломи и сертификати)
- намалиха бюджета на францизацията и даже имат намерение да я спират.

Това е положението и няма нищо общо с 2006-та например - виза за 9 месеца, на 10-я вече в Канада. Не можете да се сърдите на държавата в лицето на имиграционните, защото това е тяхната държава, тяхната провинция и те определят правилата. Дали е мисия 4 или 6 - важното е, че сте минали първия етап. Кофти е да се чака, да, изнервящо е- да, но вместо да си хабите нервите, по-добре си насочете енергията на друго място.
Аз познавам една двойка, които са с 2-ра кандидатура и понеже им се изчака чакането, се преместиха да живеят във Франция докато чакат. И получиха покана за интервю, но не си гризаха ноктите близо 2 години.
Марто докато кротко си чакаше, реши да отиде в Белгия да поработи.
Ако не ви се седи в бг, можете да последвате горните примери или да се поогледате за други варианти и което стане.
Последно промяна от emili_vn на Пет Фев 01, 2013 2:28 am, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - 19 Март до 6 Април 2013

Мнение от emili_vn »

fighter написа:Емили, аз досега не видях мнение в тази тема някой да каже как се подготвя за интервюто, какви проекти си прави за Квебек, от къде черпи информация, да я сподели тук, да се обменя взаимно.
Хора, наистина спрете с догадките. Четете официалните източници, учете езика. Ако толкова много ви се кисне във форума, разгледайте темите за предишни интервюта, от минали години. Вижте какво споделят хората преди вас. Ако така нервничите, че няма покани, в Канада ще се изприщите :D
То и аз не видях, ама явно това не им е необходимо. Обърнали са го тук на хляб и зрелища, и нерви естествено (черногледството наистина е главен движещ фактор). :^). А за тук не ми се мисли. Но нали знаеш - те хората с подобни нагласи после си хващат самолета обратно и само дето са се бъхтили с езика/езиците.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор