Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

Double Trouble написа:Марто, понеже си спомням, че беше споменал, че си бил на граждански договори за известно време...
Никога не съм бил на граждански договор и за това смятам, че данните от НАП трябва да са достатъчни. Колкото до онлайн теста, това е вариант, но нещо не намирам информация в сайта на френският институт. Варианта е да им звънна утре.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Марто, провери първо телефоните от този линк:
http://www.frenskiezik.bg/index.php/tcf-tcf-ri-tcf"
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от nivi7876 »

martatabs, в никакъв случай не се отказвай от възможността да си повишиш точките с езика, използвай всяка възможност. Има хора, които са изкарвали В1/В1, а са минали курс до А2- кураж и късмет ти желая.
Казваш, че ще подаваш писмо/ молба- нещо специално ли е това като формуляр или в свободен текст
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Dikkas »

Здравей Марто,

И ние сме на мнение за явяване на изпит ТЦФК

1. Да докажеш 4 точки само по трудов стаж това означава 2 или 3 години;
2. Да си повишиш френския напр. на В1/В1 са + 2 точки; а В1/В2 са + 4 точки; В2/В2 + 6. Не са невъзможни. А за месец и половина подготовка са напълно реални. Още 1 месец чакане на резултати. И пак имаш 15 дни за изпращане на сертификатите

Аз лично не бих рискувал да играя само стажа. Може и да нямаш повече друг шанс. Колкото повече точки докажеш, толкова по-добре.

Успех
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от brbrbrbr »

Мисля си освен справката от НОИ да извадиш и атестации от местата където си работил. Описаното в тях трябва да съвпада с извлечението от НОИ. По време на нашето интервю, когато обсъждахме стажа ми -първо поискваше атестация, разглеждаше и след това се обръщаше към преводачката за информация от НОИ - извлечението.
Относно доказване на ниво френски...Направи го. Нищо не губиш. Резултатите ако не са добри - просто не ги изпращаш
Успех
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от avril78 »

brbrbrbr написа:Мисля си освен справката от НОИ да извадиш и атестации от местата където си работил. Описаното в тях трябва да съвпада с извлечението от НОИ. По време на нашето интервю, когато обсъждахме стажа ми -първо поискваше атестация, разглеждаше и след това се обръщаше към преводачката за информация от НОИ - извлечението.
Относно доказване на ниво френски...Направи го. Нищо не губиш. Резултатите ако не са добри - просто не ги изпращаш
Успех
по принцип в сайта на СИЕП пише, че пращат резултатите от TCFQ директно и на имиграционните:

http://www.ciep.fr/tcf_quebec/index.php"

En combien de temps aurai-je mon attestation et où dois-je la retirer ? [Fermer]

Vos résultats seront transmis au centre de passation dans un délai de 20 jours (hors week-ends et jours fériés) à compter de la date de réception du matériel de session au CIEP. Vous devrez retirer votre attestation directement dans le centre dans lequel que vous aurez passé les épreuves du "TCF pour le Québec".

Vos résultats seront communiqués parallèlement, directement par le CIEP, au ministère québécois de l’Immigration et des communautés culturelles au Québec. Vous devrez, toutefois, insérer votre attestation dans votre dossier d’immigration même si le ministère dispose de vos résultats.

за другите изпити (DELF, DALF и тн) - не знам
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от dea »

Марто,
дано не бъркам, но нали беше командировка в Белгия? Вземи препоръки (références) от там, да пишат, че комуникирате на френски, че си мотивиран да усъвършенстваш езика, амбициозен, преспективен и т.н. Или ако горното не става, задължително напиши мотивационно писмо на емиграционните как учиш френски, но с конкретни стъпки: отишъл си в Белгия заради това, четеш книги и вестници, пишеш служебни писма, непрестанно четеш за живота в Квебек и имаш такъв и такъв проект за професионална реализация там. Напиши им за себе си това, което не си успял да им кажеш на интервюто.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Деа, не мисля, че има смисъл Марто да си губи времето в тази насока - най-малкото защото имиграционните искат доказани 4 точки - точките се доказват по начин, уточнен в процедурата, а там няма текст, че мотивационно писмо или писмени твърдения на някой си (в случая работодател от Белгия) са доказтелство за знание на език. Единственото, което може да се направи е да се изпратят документи, доказващи стажа за времето, за което интервюиращия не го е признал и сертификат от стандартизиран тест.

Марто, оправи си документите за стажа и сядай да се готвиш за изпит. Не бързай с изпита - запиши се за края на февруари и се подготви добре (аз ще ти дам материали и идея за стратегия по време на изпита). Аз мисля, че за 5-6седмици подготовка,ще успееш да се сдобиеш с нужните резултати. За он-лайн изпита не знам ако се пробваш сега за ориентация, дали ако не те задоволява резутата, имаш право да се явиш февруари. По принцип правилото е, че можеш да се явяваш през 2 месеца, т.е. ако се явиш януари, не можеш да се запишеш за февруарската сесия, а за мартенската. От тази гледна точка ако се явиш сега без подготовка, можеш да се прецакаш и да не можеш да се явиш февруари, а март вече ще ти е късно, защото ще изпуснеш срока.
Относно срока, съм срещала случаи, при които след получено намерение за отказ и даден срок от 90 дни за доказване на ниво на език, срока е бил удължаван по молба на кандидата, но аз не бих разчитала на това.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

Аз днес получих отказа си и там има 90 дни за обжалване и предизвикване на ревизия по решението. Както бях споменал 2 точки не ми стигат и в изпратената таблица видях, че не ни е сложил никакви точки за адаптиране... При положение, че представихме оферти, стратегии и т.н., си задавам въпроса какво точно влиза при оценката за адаптиране и има ли смисъл да предизвиквам ревизия :) Дали това няма да се отрази на повторното ни кандидатстване, което планираме да извършим с разменени кандидатури...
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от vlaleva »

Месец Февруари няма сесия в ИЧС за ТСФК.Освен това записванията за дата 31,01 приключиха на 4 януари.Вариантът е да се държи във Френския институт(бяха ми казали при разговор с тях,че могат по всяко време да насрочат дата) или да се държи някой от другите възможни изпитни формата.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

veselqk написа:Аз днес получих отказа си и там има 90 дни за обжалване и предизвикване на ревизия по решението. Както бях споменал 2 точки не ми стигат и в изпратената таблица видях, че не ни е сложил никакви точки за адаптиране... При положение, че представихме оферти, стратегии и т.н., си задавам въпроса какво точно влиза при оценката за адаптиране и има ли смисъл да предизвиквам ревизия :) Дали това няма да се отрази на повторното ни кандидатстване, което планираме да извършим с разменени кандидатури...
За да не преразказвам гида и да не излезе, че съм попила от Линко или от който и да е било друг нещо си и го повтарям (наскоро прочетох едно мнение, че съм била преповтаряла Линко, а на автора хич не му хрумва, че и двамата сме чели официалните източници), ти давам директно източника:
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
- на страница 50 и следващите има разяснение какво точно се оценява по фактора Адаптивност.
Лично аз мисля, че тук оценката е субективна и офицера винаги може да ви обори. Оценяването е в момента на интервюто. Ако ви е дал ниски нива на френския, това за него най-вероятно е и мотив да не ви даде точки по фактор Адаптация - каквато и стратегия да имаш за развитие, без език е ясно, че не може да бъде изпълнена въпреки желанието и информираността.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от agent Ozo »

Няма как вярната интерпретация на един и същ нормативен текст да не е еднаква и то до степен съвпадение на думите.
Когато текстовете се интерпретират според на кой как му е удобно или както му дойде, тогава сме свидетели на голямо разнообразие в мненията.

На veselqk бих му препоръчал да почете още малко за същността на административното ревизиране и при кои случаи се допуска.
Неговият случай не е от тях.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

Е, щом моят случай не е от тях, ще си спестя труда да се запознавам с възможностите на административното ревизиране :) Просто в писмото е описана тази възможност, но явно те не са наясно с процедурите си ... Или просто са учтиви :) Благодаря ви за инфо-то, все пак трябва да остане и тук някой... :)
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от agent Ozo »

И са учтиви, veselqk, но най-вече прецизни до съвършенство бюрократи, робуващи на буквата на закона.
Цитирането на възможността за административно ревизиране е задължително законово изискване при отказ и намерение за отказ, не е проява на учтивост или някакво косвено признание за наличие на основания да го поискаш.
А препоръката ми бе да прочетеш, не да ми повярваш безрезервно.
Но всъщност, май разочарованието при теб ще избие в яд и грешно адресирана злоба и безсмислени обвинения, вместо в задълбочен анализ на проблема и създаване план за решението му.
Дано да ме опровергаеш.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

agent Ozo написа:И са учтиви, veselqk, но най-вече прецизни до съвършенство бюрократи, робуващи на буквата на закона.
Цитирането на възможността за административно ревизиране е задължително законово изискване при отказ и намерение за отказ, не е проява на учтивост или някакво косвено признание за наличие на основания да го поискаш.
А препоръката ми бе да прочетеш, не да ми повярваш безрезервно.
Но всъщност, май разочарованието при теб ще избие в яд и грешно адресирана злоба и безсмислени обвинения, вместо в задълбочен анализ на проблема и създаване план за решението му.
Дано да ме опровергаеш.
Напълно си прав! Това състояние беше в първите 2-3 дена след интервюто, сега вече фактите са отлежали и осъзнати :) Исках да разбера дали някой е минал по този път и дали има някаква успеваемост и съответно дали би могъл един такъв акт от моя страна да ми доведе усложнения при една повторна процедура... Иначе, запознах се с това, което е разписано и Емили е права, че в моя случай нещата са твърде субективни, особено когато езиковите умения са част от компонента "Адаптивност". Сега подготвяме повторно подаване на документи, съпругата ми посещава курс по англ., аз отделям повече време за френски... Животът си върви, трябва да се борим ;) Нали трудностите правели нещата велики ;) Приятен ден!!!
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Публикувай отговор