High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Снимки на Милениум център от вчера.

Снимки: booyaka_

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

SFBG82 написа:Да, аз знаех какво ще ме попиташ 2 години по-рано, за да се регистрирам с 20 ника и да напиша предварително мненията в търд парти форум. :lol:

Въпросният мол преди малко повече от месец:

Изображение
Да ти кажа честно...Слабо и много неубедително! Да беше пуснал една барем от подземния паркинг! Да видим аджеба колко коли има. Оттам човек моге да прецени и посещаемостта. Междувпрочем, съпругът ми има братовчед живеещ там. Имат и малко дете, и жена му използува мола като детска площадка през зимата. На миналогодишните им снимки във фейса бяха сами.Сякаш бомба беше паднала. А те бяха правени по Коледа...имаше украса. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Ето ти една моя снимка, за да придобиеш представа, колко е голям подземния паркинг. Имай предвид, че има 2 подземени нива.
Въпреки това коментарите в градските форуми е, че е фул макс засега, както всички молове в София.

Изображение

В Стара Загора подготвят вече и следващият 4-ти за града мол:

Изображение

Изображение
Последно промяна от SFBG82 на Пет Яну 04, 2013 12:40 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

Bistra написа:Да ти кажа честно...Слабо и много неубедително! Да беше пуснал една барем от подземния паркинг! Да видим аджеба колко коли има. Оттам човек моге да прецени и посещаемостта. Междувпрочем, съпругът ми има братовчед живеещ там. Имат и малко дете, и жена му използува мола като детска площадка през зимата. На миналогодишните им снимки във фейса бяха сами.Сякаш бомба беше паднала. А те бяха правени по Коледа...имаше украса. :(
За Стара Загора не знам, но Пикадили-то в подземието на София Мол беше фрашкан когато и да отидех. А хич не е евтин - цифрите на етикетите бяха като по канадските супермаркети, само че в левове. Въобще не ми е ясно, как изкарват месеца хората в София с тия цени...
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Няма голям супермаркет в София, където да няма почти постоянна опашка. В повечето има опашка на всички каси, въпреки че няма месец без новоткрит Кауфланд, Лидл, Била или Фантастико.

Лидл навлязоха само преди 2, 3 години а, вече имат 60 и няколко магазина в България.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

Ахъм, само някой май каза, че София не била равнозначна на България. А ние говорим за "напредък" в общонационален аспект. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

Така е, извън София "напредъка" е почти невидим. От друга страна и да построят 30-етажна бизнес-сграда в Пазарджик примерно, надали фирмите ще тръгнат да се местят от София заради малко по-евтин наем - точно както никоя фирма от Монтреал няма да се измести в Чикутими заради по-нисък наем...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от becks »

SFBG82 написа:Снимки на Милениум център от вчера.

Снимки: booyaka_

Изображение
Това горе е толкова ръбесто и грозно, че архитектът трябва да с е застреля.

Ето нещо по-добро - Absolute Towers, Mississauga

Изображение
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: High-rises в България

Мнение от Nick(olov) »

Прав си, всичко тук е хубаво а там ........ужас ;)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от becks »

Nick(olov) написа:Прав си, всичко тук е хубаво а там ........ужас ;)
Това, което по-рано писах на момчето, което пуска снимките е, че в София сега се строи по северноамерикански модел - магистрали в града и молове, до които може да стигнеш само с кола. Което ще я превърне в нещо толкова безлично като Мисисага, където са двете сгради, които постнах по-горе, които сгради са невероятни, но не правят града нещо особено.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

SFBG82 написа:Ето ти една моя снимка, за да придобиеш представа, колко е голям подземния паркинг. Имай предвид, че има 2 подземени нива.
Въпреки това коментарите в градските форуми е, че е фул макс засега, както всички молове в София.
В Стара Загора подготвят вече и следващият 4-ти за града мол:
Мерси, ама не беше нужно! Мога и сама да си представя, макар и от частична фасада. :)
Аз за разлика от теб имам строително образование и по някаква случайност в Канада се занимавам основно с молове.
Исках да видя колите обаче. Коментарите не са ми достатъчни.
Мите, съгласна съм, че в Чикотими няма същите офис сгради като в Монреал. И това е икономически обосновано. То и в Отава ги няма, па камо ли Чикотими. Aма гледай човека за какво ти говори....четвърти мол в Стара Загора....Уау! Не знаех, че старозагорци имат такава покупателна способност. :o
Българо-канадците, които са по-отдавна в Канада помнят търговската верига Еаton, надявам се. Почти във всеки мол е имало огромен магазин, както и във всеки по-голям канадски град стоят все още сградите носещи името Еаton center. Чудя се коя ли българска верига е съизмерима като величина за да пълни толкова сгради, предлагаща при това стоки на достъпни за населението цени?
Между другото такива магазини не можете вече да видите в Канада, поради простата причина, че фалираха. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Павел, ето ти още един пример. :)

За да не ме обвините, че сравнявам круши с ябълки, ето ви сравнение между БВП на глава от населението на двете столици, на Канада и България.

Както виждате разликата не е чак толкова голяма, колкото някои тук се опитват да я изкарат.
Подобни сравнения не говорят особено за реалното положение в държавите ...

Първо, канадските градове не са фабрики и центрове за производство, а място за живеене. Ако сравниш GDP per capita на Канада и България ще видиш, че канадският е 3-пъти по-голям, но това също не е особено важно ...

Второ, сам по себе си критерият "GDP per capita" не казва особено за реалното положение в страната:
Испания и Гърция са доста по-напред от БГ по тоя показател, а Иран е съпоставим с БГ, но знаем какво е положението в тия страни, докато според повечето източници Катар е номер 1, но едва ли е мечтата на някой.


Ако решиш да правиш някакви сравнения и в бъдеще, съветвам те да наблегнеш на критерия "Human Development Index" ...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: High-rises в България

Мнение от myhata II »

becks написа:
Nick(olov) написа:Прав си, всичко тук е хубаво а там ........ужас ;)
Това, което по-рано писах на момчето, което пуска снимките е, че в София сега се строи по северноамерикански модел - магистрали в града и молове, до които може да стигнеш само с кола. Което ще я превърне в нещо толкова безлично като Мисисага, където са двете сгради, които постнах по-горе, които сгради са невероятни, но не правят града нещо особено.
Не знам какво правят,но от както ги дигнаха,имотите в ерията скочиха 15,20%
Правете си изводите сами ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

myhata II написа:
becks написа:Това, което по-рано писах на момчето, което пуска снимките е, че в София сега се строи по северноамерикански модел - магистрали в града и молове, до които може да стигнеш само с кола. Което ще я превърне в нещо толкова безлично като Мисисага, където са двете сгради, които постнах по-горе, които сгради са невероятни, но не правят града нещо особено.
Не знам какво правят,но от както ги дигнаха,имотите в ерията скочиха 15,20%
Правете си изводите сами ! ;)
Никакъв извод не може да се направи, защото тия сгради ги строяха няколко години. За същите тези няколко години, имотите в цяло GTA скочиха 15-20%, не само в ерията на тези сгради ;) Така че едва ли цените са скочили точно заради тях, по-скоро защото цените в GTA си вървят нагоре по принцип.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

SFBG82 написа:Аз ти дадох пример с привличане на инвестиции, а ти ми даваш пример с демографски прогнози.
Не, казвам ти, че след 35 години в Бг ще има 05. мнл българи - предимно пенсионери, 1 млн чуждестранни инвеститора и 3 млн цигани, които ще им работят :) в заводите на БМВ и Великата стена.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор