Препоръчителна дарителска вноска...?!!?!??!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Препоръчителна дарителска вноска...?!!?!??!

Мнение от balbi »

Скъпи сънародници,

Както вече съобщихме Църковното настоятелство има удоволствието да представи на Вашето внимание поредица от кино вечери, под надслов „Историята на България на кино”. Позабравени за едни и непознати за децата ни, българските игрални филми пресъздават моменти от историческото минало на отечеството и народа ни. В същото време, създадени в определен полититечски контекст, кинотворбите носят отпечатък от конюнктурата на по-новата ни история.
Прожекциите ще бъдат съпроводени от беседа на кинооператора Иван Геков, който е участвал в снимането на по-голяма част от филмите.
Ще имате възможност да споделите своите впечатления и знания, след филма, по време на дискусия.
Втора прожекция:
20-ти октомври от 16 часа с прожекция на филма „Хан Аспарух” – 2-ра част "Фанагория"
Къде: В приземния етаж на църквата - 1195 Sauve Est
Вход свободен . Препоръчителна дарителска вноска от $ 3.00.
На място ще бъдат предлагани закуски, топли и безалкохолни напитки.
Забележка : Някои от филмите съдържат сцени на насилие. Присъствието на малки деца е нежелателно.

От настоятелството
Тъй като не посещавам подобни събития може ли някой да ми обясни от къде идва противоречието - ВХОД СВОБОДЕН и ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ДАРИТЕЛСКА ВНОСКА ОТ $3?
Никак не се заяждам просто сега попаднах на този пост, а не мога да поставя питането си там тъй като темата е заключена за мнения - затова го поствам тук като цитат.
Благодаря предварително на отговорилите!

Весели празници!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Препоръчителна дарителска вноска...?!!?!??!

Мнение от tonich »

Вноската е дарителска.
Сумата е препоръчителна.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Препоръчителна дарителска вноска...?!!?!??!

Мнение от agent Ozo »

Според мен няма противоречие Балби. Противоречието щеше да е налице ако пишеше нещо такова: "Задължителна дарителска вноска 3,00 долара"
Защото при цитираните от теб условия, ти все пак може и да си изгледаш филма без да дадеш нито един долар и никой нищо няма да ти каже. Е, само ще те изгледа малко по-особено може би, но какво от това. На който му се свидят тези 3,00 долара едва ли ще му пука толкоз. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Препоръчителна дарителска вноска...?!!?!??!

Мнение от balbi »

Абе така е вярно. Но според мен да се пише, че се приемат дарения - няма лошо. Ама Вход Свободен...и до него ПРЕПОРЪЧИТЕЛНАТА дарителска вноска... Някак не ми се вписва.
Как да е ;) Благодаря за мненията. Различни виждания явно!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Препоръчителна дарителска вноска...?!!?!??!

Мнение от optics »

balbi написа:Абе така е вярно. Но според мен да се пише, че се приемат дарения - няма лошо. Ама Вход Свободен...и до него ПРЕПОРЪЧИТЕЛНАТА дарителска вноска... Някак не ми се вписва.
Как да е ;) Благодаря за мненията. Различни виждания явно!
И аз не виждам противоречие.
На много места има така - можеш да влезеш свободно без да плащаш, но на входа седи (и то доста явно) човек който събира дарения.
В случая може би недоразумението идва от думата "препоръчителна". Балби може би я тълкува че "препоръчваме да дадете 3 долара" което като че ли насилва смисъла на "свободен". Но ако я тълкуваш като "Ако ще правите дарение и се чудите колко би била една нормална сума, да ви подскажем - 3 долара"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор