В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

dobinko написа:Днес тотално ме отрязаха в ту-варна за тез заверки :swear:

иначе акад. справка в този университет е 150 лв |(

Ти молба ли пусна ?
Може би легализирана диплома ще свърши работа, защото ще има печат от МОН... но ние нямаме такъв опит.
Аз за академична справка платих 80лв., но аз все още не си бях получила дипломата. Моят приятел имаше диплома и приложение и не сме вадили допълнителна академична справка.

А в ИУ - Варна 2010-та академичната справка струваше 50лв.
Последно промяна от Jidja на Пон Дек 17, 2012 10:26 am, променено общо 1 път.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Tish »

Не ви трябва легализацията, тя не важи за Канада. Направете само заверка на дипломите в МОН, тя е безплатна.
Тук ще намерите малко повече инфо: http://www.minedu.government.bg/opencms ... he-obr.pdf" .
С общи думи правите копие на дипломата и на приложението, заверявате при нотариус поотделно. После тези заверени копии се подават в МОН заедно с оригиналните дипломи.
Последно промяна от Tish на Пон Дек 17, 2012 10:09 am, променено общо 1 път.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от naskoAH »

Jidja написа:
dobinko написа:Днес тотално ме отрязаха в ту-варна за тез заверки :swear:

иначе акад. справка в този университет е 150 лв |(

Ти молба ли пусна ?
Мисля, че тогава легализирана диплома ще свърши работа, защото ще има печат от МОН.
Аз за академична справка платих 80лв., но аз все още не си бях получила дипломата. Моят приятел имаше диплома и приложение и не сме вадили допълнителна академична справка.

А в ИУ - Варна 2010-та академичната справка струваше 50лв.
2011г също струваше 50лв
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от dobinko »

в смисъл за заверките на копията . даже ми се скара как може да искам такова нещо
аз ще видя в Мон как става :)
Tish, благодаря за линка

за справките няма проблем нали ти вземат 150 лв. хиените :)
съвета ми към всички , които имат нужда от акад. справка да си пуснат молбите до края на тази седмица , после са във ваканция до някой си януари :)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

Всеки момент би трябвало да започнат да пристигат поканите за интервю.
Миналата година писмата бяха разпратени точно преди Коледа.
Сега по електронен път също има голяма вероятност преди Коледа да започнат.
Хайде да му се вижда вече краят!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

Tish написа:Не ви трябва легализацията, тя не важи за Канада. Направете само заверка на дипломите в МОН, тя е безплатна.
Тук ще намерите малко повече инфо: http://www.minedu.government.bg/opencms ... he-obr.pdf" .
С общи думи правите копие на дипломата и на приложението, заверявате при нотариус поотделно. После тези заверени копии се подават в МОН заедно с оригиналните дипломи.

Супер инфо! Много полезно, ние ще се възползваме. В учебните заведения нещо удряме на камък....и затова смятахме да пратим оригинални дипломи, но при това положение се размислихме.
Благодаря отново и успехи!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от coolFIRE »

Misho76 написа:Всеки момент би трябвало да започнат да пристигат поканите за интервю.
Миналата година писмата бяха разпратени точно преди Коледа.
Сега по електронен път също има голяма вероятност преди Коледа да започнат.
Хайде да му се вижда вече краят!
Дано и тази година сега ги разпратят.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от mariko_san »

Icoman написа:
Tish написа:Не ви трябва легализацията, тя не важи за Канада. Направете само заверка на дипломите в МОН, тя е безплатна.
Тук ще намерите малко повече инфо: http://www.minedu.government.bg/opencms ... he-obr.pdf" .
С общи думи правите копие на дипломата и на приложението, заверявате при нотариус поотделно. После тези заверени копии се подават в МОН заедно с оригиналните дипломи.

Супер инфо! Много полезно, ние ще се възползваме. В учебните заведения нещо удряме на камък....и затова смятахме да пратим оригинални дипломи, но при това положение се размислихме.
Благодаря отново и успехи!
По въпроса за заверки на дипломите- всяка агенция за преводи и легализации може да го свърши вместо вас. Отивате и казвате, че искате заверка на дипломата в МОМН, без легализация. Те могат да предоставят такава услуга, само трябва да разпишете пълномощно пред нотариус, че ги упълномощавате да го направят вместо вас. Такова е изискването на МОМН. МОМН не взема такси за такава заверка, ще си платите само за услугата и пощенските разходи на преводаческата фирма.
Лично аз не бих рискувала да изпратя оригинали като знам колко време съм бъхтила за тях и в един момент имиграционните да ми напишат, че отново липсват документи. Сега дори се притеснявам как ще изпратим оригиналните си сертификати ТСФК.
Поздрави и успех,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Tish »

И ние направихме заверка чрез агенция. За дипломата и приложението ни струваше 30 лв общо.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

mariko_san написа:
Icoman написа:
Tish написа:Не ви трябва легализацията, тя не важи за Канада. Направете само заверка на дипломите в МОН, тя е безплатна.
Тук ще намерите малко повече инфо: http://www.minedu.government.bg/opencms ... he-obr.pdf" .
С общи думи правите копие на дипломата и на приложението, заверявате при нотариус поотделно. После тези заверени копии се подават в МОН заедно с оригиналните дипломи.

Супер инфо! Много полезно, ние ще се възползваме. В учебните заведения нещо удряме на камък....и затова смятахме да пратим оригинални дипломи, но при това положение се размислихме.
Благодаря отново и успехи!
По въпроса за заверки на дипломите- всяка агенция за преводи и легализации може да го свърши вместо вас. Отивате и казвате, че искате заверка на дипломата в МОМН, без легализация. Те могат да предоставят такава услуга, само трябва да разпишете пълномощно пред нотариус, че ги упълномощавате да го направят вместо вас. Такова е изискването на МОМН. МОМН не взема такси за такава заверка, ще си платите само за услугата и пощенските разходи на преводаческата фирма.
Лично аз не бих рискувала да изпратя оригинали като знам колко време съм бъхтила за тях и в един момент имиграционните да ми напишат, че отново липсват документи. Сега дори се притеснявам как ще изпратим оригиналните си сертификати ТСФК.
Поздрави и успех,
Направете си едно цветно копие на сертификатите по френски. Когато ние се явявахме, резултатите се забавиха около 2 мес., а тогава пристигаха за по-малко от месец дори и аз писах до сиеп и по номер всичко си ми провериха. Бях ги питала също дали в случай, че нещо се загуби те ще могат да ми изпратят дубликат.. те ми отговориха да разговарям с центъра, където съм правила изпит. От центъра (ИЧС) ми казаха обаче, че няма как да стане. Тогава обаче още не беше упоменато никъде, че искат оригиналите и ние заверихме и минаха, на интервюто представихме оригиналите, но вече със сигурност искат оригинали и може и да имат някаква нова практика и в центровете. Попитайте ги:)
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от tantan »

Jidja написа:Направете си едно цветно копие на сертификатите по френски. Когато ние се явявахме, резултатите се забавиха около 2 мес., а тогава пристигаха за по-малко от месец дори и аз писах до сиеп и по номер всичко си ми провериха. Бях ги питала също дали в случай, че нещо се загуби те ще могат да ми изпратят дубликат.. те ми отговориха да разговарям с центъра, където съм правила изпит. От центъра (ИЧС) ми казаха обаче, че няма как да стане. Тогава обаче още не беше упоменато никъде, че искат оригиналите и ние заверихме и минаха, на интервюто представихме оригиналите, но вече със сигурност искат оригинали и може и да имат някаква нова практика и в центровете. Попитайте ги:)
Май месец им изпратих копие на сертификата по френски заверен от френския институт. В писмото което получих преди седмица с искане на допълнителни документи, не ми изискват оригинала. :?:
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kezos »

И ние правим академични справки във Винса за по 50 лева бройката. Дипломите ги заверяваме в МОН както казва Тish. Стойността на пакета от документи, който искат сега, ще е над 500 лева. Дано вече на този етап това да е всичко.
Някой смята ли да праща оригинални актове за раждане и за брак, ако не са поискани, тъй като явно ще ги искат по новите изисквания?
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
greta.kr
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 2:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от greta.kr »

И аз вчера получих имейл със списък от "липсващи" документи. Според мен не го правят за да ни бавят повече....то от това накъде повече.Абсурдно е да има изгубени док. на толкова хора. В същото време трябва да сме заварено положение и да ни разглеждат по старите правила, както са тези кандидатури преди промените с езиците. Намислили са нещо канадците......дано да е за добро.

Иначе ние подадохме нашите док. на 05.12.2011г.
Това, което ме учудва от списъка с документите е, че искат отново актовете за раждане и удостоверението за граждански брак.Ние им пратихме дубликати със онзи правоъгълен печат за чужбина. Е ако това не ги устройва какво повече да пратя....оригиналите??? Академична справка пратих миналата година (50лв в ТУ-София), но явно пак ще трябва.Искат да заверим и дипломите за средно образование.Те също ли се заверяват в МОН???
Аватар
lanatan
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:57 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от lanatan »

Здравейте
Искам да попитам тези, на които са им искали документи за доказване на съжителство - включително искат и фактури за сметки на обитаваното от нас жилище.
Проблемът е, че фактурите от ЧЕЗ са с адрес на получателя стария ми адрес и до ден днешен това не е променено...
Мислите ли, че това би било проблем - адрес на жилището, за което е сметката и в което живеем да е един, а адреса на получаване на фактурата - стария ми адрес?
Моля някой ако е имал същия казус да даде мнение, защото срокът за изпращане на документите ни изтича, а не знаем дали да пращаме и тези фактури или не...
Документи до Виена/Акюзе - 02.10.2011/23.04.2012
Интервю - успешно - 08.11.2013
Документи в Сидни (II път)/Баркодове - 08.10.2014/12.02.2015
Покана за мед./Медицински - 03.08.2015/17.08.2015
Покана за визи - 01.09.2015
Визи - 08.10.2015
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

Ние изпратихме адресни регистрации (за временен и постоянен адрес) за период повече от 1 година назад преди подаването и пълномощно за банка, че единият от кандидатите има всички права по банкови сметки на другия в БГ( ние си го съставихме и заверихме). Копие от лични карти ( където се вижда, че живеем на един адрес пвоече от година). И придружаващият кандидат упълномощи главния да бъде извършено плащането с кредитна карта при подаване на документите. Нямахме допълнителни изисквания.

На интервюто искам да подчертая, че искаха доказателство, че сме двойка. Дадохме адресните регистрации и мосюто каза, че това не е достатъчно. Тогава каза нещо друго ми дайте, обща банкова сметка и аз изкарах пълномощното и всичко мина добре :)
Може да си заверите и една декларация, че съжителствате заедно от еди кога си.. и с подписи и на двамата ( единия декларира, после другия) Ние я направихме по образец на декларацията за conjoints de fait, която е част от дьомандето. Просто я преведохме и заверихме :)

В дьомандето се попълват и адресите, на които си живял за определен период, така че там ще се види, че ти си живял на този адрес.
Успех!
Публикувай отговор