Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от bobchentse »

al_bulgaria написа:Става дума за това, че след Нова Година има вероятност да вдигнат изискванията за достигане на определено ниво.
нещо от тук ли имаш предвид:

http://ielts.org/researchers/score_proc ... rting.aspx"

понеже беше писал, че ще променят нещо "по целия формат", затова се интересувам :)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от al_bulgaria »

Нищо не мога да кажа конкретно. Коментирам само слухове на хора, които са вътре в системата, но не искам да ангажирам никого с това.
Исках просто да кажа, че ако преди 6 месеца на спикинга си говорил за 7.0 сега това ти носи 6.5 ....а след Нова Година може да носи 6.0......сега разбра ли за какво говоря ?
Относно другите модули, които са с брой верни отоговори най-вероятно ще ги направят малко по-трудни......
Най-неприятното в случая е, че преди една година събирах точките, а сега не ми стигат.....заради промените....ето това е най-отвратителното!!! :@
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от bobchentse »

al_bulgaria написа:сега разбра ли за какво говоря ?
Разбирам, но според мен (лично мнение) в езиците трудно и лесно са малко субективни понятия. Както и да е, просто се зачудих, понеже промените обикновено не са скришни при такива изпити :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от tonich »

al_bulgaria написа:... след Нова Година има вероятност да вдигнат изискванията за достигане на определено ниво...Нищо не мога да кажа конкретно... Коментирам само слухове на хора
Като не можеш да кажеш нищо, не пиши глупости!!! :n:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

tonich,и в тази тема ли започна да се изявяваш като модератор?!? :n:
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от martatabs »

Склонен съм да се съглася с tonich, с изключение на леко грубото му изказване.
Когато няма официална информация за евентуални промени по IELTS не е нужно да се създава илишна психоза.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от NightMartini »

tonich написа:
al_bulgaria написа:... след Нова Година има вероятност да вдигнат изискванията за достигане на определено ниво...Нищо не мога да кажа конкретно... Коментирам само слухове на хора
Като не можеш да кажеш нищо, не пиши глупости!!! :n:
Към модераторът, който току-що изтри мнението ми. Бъди толерантен. Заставам като мъж и повтарям думите си.
Тонич.....Криейки се зад евтиният си монитор, преди да съдиш другите погледни своя живот.
Тук вони на самота и комплекси. Прекалено много хора са забравили началото. Прекалено много хора разбират процедурата, но рядко някой подава ръка. Има мъжка и модератоска солидарност, но нулев толеранс към незнанието. И въпреки мъжката солидарност, жените превръщат тази процедура в успешен проект.
Отначало форумът ме безпокоеше, а сега ме плаши. Ужасно е да видиш толкова много мъртви души на едно място.

Редактирано от модератора!

От модератора:
Нямам никакво намерение този форум да се превръща в бойно поле и думи лъхащи насилие няма да толерирам.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от al_bulgaria »

martatabs написа:Склонен съм да се съглася с tonich, с изключение на леко грубото му изказване.
Когато няма официална информация за евентуални промени по IELTS не е нужно да се създава илишна психоза.
Чакайте малко бе, хора. Никой не ви казва да се съобразявате с постингите на хората. Изрично подчертах, че коментирам СЛУХОВЕ!!! Много често слуховете се оказват верни, аз обаче не мога да знам, а и да знам смяташ ли че точно тук ще напиша какво знам конкретно. Айде малко по-сериозно.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от gaby_ »

ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС АКО Е ВЪЗМОЖЕН ПО-БЪРЗ ОТГОВОР :worried: .ТАКА ПРЕДИ МАЛКО СЕ СВЪРЗАХ С ИЕЛТС ЗА ДА СЕ РЕГИСТРИРАМЕ ЗА ИЗПИТА ,НО МИ КАЗАХА ЧЕ МОГА ДА КАРАМ САМО ЕДИН МОДУЛ:GENERAL TRAINING ИЛИ ACADEMIC.ДОКОЛКОТО ЧЕТОХ ВЪВ ФОРУМА ИМА ХОРА КОИТО СА СЕ ЯВЯВАЛИ НА ACADEMIC ТА ВЪПРОСА МИ Е НАЛИ ЗА КВЕБЕК НИ ТРЯБВА САМО gENERAL TRAINING ?

Бележка от модератора:
Във форумните среди, писането с главни букви се възприема, като крещене!
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Zlatkovi »

Няма изискване на кой от двата модула да се явиш на официалния сайт на Квебек, нито в гайда. По принцип Дженерал е по-лесен в частите четене и писане. Академик е с академична насоченост и се ползва обикновено за кандидатстване в университети.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html"
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... fr-dyn.pdf" - стр. 9
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf" - стр. 40
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от al_bulgaria »

gaby_ написа:ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС АКО Е ВЪЗМОЖЕН ПО-БЪРЗ ОТГОВОР :worried: .ТАКА ПРЕДИ МАЛКО СЕ СВЪРЗАХ С ИЕЛТС ЗА ДА СЕ РЕГИСТРИРАМЕ ЗА ИЗПИТА ,НО МИ КАЗАХА ЧЕ МОГА ДА КАРАМ САМО ЕДИН МОДУЛ:GENERAL TRAINING ИЛИ ACADEMIC.ДОКОЛКОТО ЧЕТОХ ВЪВ ФОРУМА ИМА ХОРА КОИТО СА СЕ ЯВЯВАЛИ НА ACADEMIC ТА ВЪПРОСА МИ Е НАЛИ ЗА КВЕБЕК НИ ТРЯБВА САМО gENERAL TRAINING ?
Задължително се яви на Дженерал, той е достатъчен за имиграция. Академик е по-труден и няма никакъв смисъл да се явяваш на него и евентуално да изкараш по-ниска оценка. За федералната процедура се изисква само Дженерал, според мен и за Квебек е така, но това трябва да се провери.

Поздрави :)
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Zlatkovi »

Слушането и говоренето, които се оценяват по квебекската процедура, са еднакви на двата модула, така че няма особено значение, на кой ще се яви. Общата оценка, както и четене и писане, никой не ги гледа.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от gaby_ »

thanks и аз така мисля като вас.много поздрави и от мен :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
smokov
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:51 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от smokov »

Колеги да попитам Ielts задължителен ли е или само TCFQ за главния апликант ?
smokov
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:51 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от smokov »

никои ли не е запознат !!!!!!!
Публикувай отговор