Полет до Монреал 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от dimatrif »

Здравейте.Някой от мартенската група има ли желание да лети по рано(третата десетдневка на януари)?Ако Само едно четиричленно семейство се съгласи да се включи в нашата група(ставаме 10 сигурни) ще летим на същите цени като другата група.
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от ivanpeychev »

Здравейте,
Групата е вече факт, местата са потвърдени от Луфтханза.
Благодаря на всички които се включиха!
На останалите успех с пътуването!
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от tonich »

Ами приятно пътуване на веселата компания!
Вземете китара, акордеон и повечко пиьенье в самолета. А, не забравяйте и големите пакети слънчогледови семки - да си чоплите по време на полета! ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от balbi »

tonich написа:Ами приятно пътуване на веселата компания!
Вземете китара, акордеон и повечко пиьенье в самолета. А, не забравяйте и големите пакети слънчогледови семки - да си чоплите по време на полета! ;)
:y: :rofl: :rock:
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от pileto81 »

dimatrif написа:Здравейте.Някой от мартенската група има ли желание да лети по рано(третата десетдневка на януари)?Ако Само едно четиричленно семейство се съгласи да се включи в нашата група(ставаме 10 сигурни) ще летим на същите цени като другата група.
Здравейте ние сме 2 и желаем да летим тогава :) само ако може за малко подробности
nivea
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 8:13 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от nivea »

А дали има още желаещи за полет през март? :?:
DCS Vienne - 19.11.2010
Entrevue - 13.03.2012
Visas - 05.12.2012
-------------------------------
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от ttonybul »

Здравейте всички ,
Да ви попитам, защо всички искате да пътувате през март?! Не е ли все още студено? Има ли някаква специална причина? Аз мислех да се организираме за май или началото на юни. И без това децата са на училище до края на май почти.
Моля ако има нещо което не съм разбрал, ми кажете...
Поздрави на всички вече организирали пътуването си за януари и март и много успехи!
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от balbi »

Края на март започва да му се вижда края на студеното... ;) Дори май (месец) идва и топло ;)
Миналата зима беше мека като цяло, но генерално си прав - март е още студено!
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от ttonybul »

:) За топлото ми се изясни :) , но не и за другото... Чух някъде че цените на билетите скачат към май месец, ако е така , може би и това е една от причините!?
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от pileto81 »

ttonybul написа::) За топлото ми се изясни :) , но не и за другото... Чух някъде че цените на билетите скачат към май месец, ако е така , може би и това е една от причините!?
Наистина е така януари билетите са най-евтини :) и не са плашете от зимата ;) там висчко е уредено и топло :) ни ще летим в края ня януари,че като пукне пролет да сме ок :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от Koko »

ttonybul написа:Здравейте всички ,
Да ви попитам, защо всички искате да пътувате през март?! Не е ли все още студено? Има ли някаква специална причина? Аз мислех да се организираме за май или началото на юни. И без това децата са на училище до края на май почти.
Моля ако има нещо което не съм разбрал, ми кажете...
Поздрави на всички вече организирали пътуването си за януари и март и много успехи!
Според мене – чисто лично субективно мнение – първата половина на февруари е може би най-удачното време за пристигане в Канада, ако разбира се човек има избор и няма други фактори определящи кога да се пристигне.
По отношение на пътуването – периода от след приключване на новогодишните празници до средата на март е най-мъртъв по отнешение на пътувания, съответно шанса по това време билетите да са най-евтини е най-добър. От началото на април цените на билетите определено започват да се вдигат, като 3-те летни месеца са най-скъпи. В този смисъл дори между цена в края на май и началото на юни може да има разлика.
По отношение на децата – при евентуално пристигане през февруари няма проблем децата да бъдат записани на училище през текущата година, от тази гледна точна не мисля че е проблем да се пристигне по това време на годината.
По отношение на студа – също не мисля че е проблем, от друга страна и в Канада няма две последователни зими с едно и също време. Понякога зимата може наистина да продължи дори и през април, а в друг случай още през март да е започнало да се затопля. Разбира се зависи и за кой град в Канада говорим.
Има обаче и един друг, поне според мен по-съществен момент – когато човек пристига на ново място все пак има нужда от някакъв период на адаптация – ново непознато място, различен език, плюс оправяне на документите, намиране на квартира, записване на училище за децата, и т.н. след това започва търсенето на работа и/или учене. В това отношение лятото всъщност е не най-добрият период нито за търсене на работа, нито за учене. Ако пристигнеш в края на май, може да се окаже че всъщност през следвищите 3 летни месеци няма много варианти за работа, сроковете за записване на повечето учебни програми през есента отдавна са минали и с някои от тези неща ще може да се занимаваш чак на есен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Някой от БГ към Монреал 24.01.2013

Мнение от pileto81 »

Някой от БГ към Монреал 24.01.2013
Здравейте ако някой ще лети тогава моля да се свърже с мен :)
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от pileto81 »

Koko написа:
ttonybul написа:Здравейте всички ,
Да ви попитам, защо всички искате да пътувате през март?! Не е ли все още студено? Има ли някаква специална причина? Аз мислех да се организираме за май или началото на юни. И без това децата са на училище до края на май почти.
Моля ако има нещо което не съм разбрал, ми кажете...
Поздрави на всички вече организирали пътуването си за януари и март и много успехи!
Според мене – чисто лично субективно мнение – първата половина на февруари е може би най-удачното време за пристигане в Канада, ако разбира се човек има избор и няма други фактори определящи кога да се пристигне.
По отношение на пътуването – периода от след приключване на новогодишните празници до средата на март е най-мъртъв по отнешение на пътувания, съответно шанса по това време билетите да са най-евтини е най-добър. От началото на април цените на билетите определено започват да се вдигат, като 3-те летни месеца са най-скъпи. В този смисъл дори между цена в края на май и началото на юни може да има разлика.
По отношение на децата – при евентуално пристигане през февруари няма проблем децата да бъдат записани на училище през текущата година, от тази гледна точна не мисля че е проблем да се пристигне по това време на годината.
По отношение на студа – също не мисля че е проблем, от друга страна и в Канада няма две последователни зими с едно и също време. Понякога зимата може наистина да продължи дори и през април, а в друг случай още през март да е започнало да се затопля. Разбира се зависи и за кой град в Канада говорим.
Има обаче и един друг, поне според мен по-съществен момент – когато човек пристига на ново място все пак има нужда от някакъв период на адаптация – ново непознато място, различен език, плюс оправяне на документите, намиране на квартира, записване на училище за децата, и т.н. след това започва търсенето на работа и/или учене. В това отношение лятото всъщност е не най-добрият период нито за търсене на работа, нито за учене. Ако пристигнеш в края на май, може да се окаже че всъщност през следвищите 3 летни месеци няма много варианти за работа, сроковете за записване на повечето учебни програми през есента отдавна са минали и с някои от тези неща ще може да се занимаваш чак на есен.
Благодаря на Коко за хубавите и адекватни съвети :clap: аз също съм на това мнение :)
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от mariqpetrova »

Здравейте
Ние сме с изпратени в Букурещ паспорти и в очакване на визи.
Вече се насочваме към тъсене на самолетни билети. Има ли някой ориентиран да пътува февруари? Ние мислим да пътуваме тогава , понеже визите ни изтичат началото на април.
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Полет до Монреал 2013

Мнение от misirosi »

здр. на групичката до Монреал за февруари, има ли място в самолета при вас или да търсим други варианти? Ние сме 4човека.
Публикувай отговор