В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Double Trouble »

Мишо, дай боже да получите поканата както си му е реда - два месеца/два месеца и половина по-рано, а не 2-3 седмици, тогава ще го мислиш. Не се притеснявай излишно сега, защото сесията може и да е февруари-март, може и да не е. Ти може да си в началото, а може и да си в края и, а това си е от значение, особено при дълга сесия.
Моят съвет е да изчакаш поканата за интервю и тогава да видиш графика за отпуски в офиса и да си направиш сметката. Ако трябва може да говориш с някой колега, ако сте по-близки и да му обясниш, че ти е супер важно и да се размените евентуално. Друг вариант е да говориш с шефа, да му изтъкнеш някаква супер важна причина, примерно, че заминаваш за Австралия на гости за един месец (не, че това е важна причина де :D ). Не те съветвам да напускаш, защото според мен не си падат по безработни кандидати (лично мнение), въпреки че, ако точките ти стигат, няма как да те отрежат, но може да се заядат. А и наистина не е добре да останеш без работа и съответно доходи, при условие, че тепърва ще имаш колосални разходи след интервюто.
Най-добрият съвет, който мога да ти дам, е да изчакаш поканата и тогава да му мислиш. Може да се окаже, че излишно си се притеснявал и няма да е никакъв проблем да вземеш отпуска точно тогава.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от musa_musa »

Zvezdichka написа:
musa_musa написа:Вярно е :-)
Аз съм един от тях..., който все пак реши да пише :-).
Просто съм много зает и влизам веднъж в месеца.
Ние получихме акюзе на 15.11.2012 г. по електронната поща. И сме сред чакащите за интервю. Дали има някакви прогнози кога ще се проведе следващото интервю?[/

Получили сте акюзе на 15 ноември и вече сте включени в листата на чакащите за интервю?!?!?!?!
Или ви обработват досието със скоростта на светлината или бъркате получаването на акюзе с получаването на писмо, че е приключена предварителната проверка на документите и сте включени в листата на чакащите за интервю.
Както и да е..........Успех в процедурата!
Същност сте правa.
Писаха ми очаквайте дата за интервю и аз счетох това за акюзе :-)
Благодаря за пожеланието!
И аз искам да пожелая на всички успех и късмет!
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zvezdichka »

musa_musa написа:
Zvezdichka написа:
musa_musa написа:Вярно е :-)
Аз съм един от тях..., който все пак реши да пише :-).
Просто съм много зает и влизам веднъж в месеца.
Ние получихме акюзе на 15.11.2012 г. по електронната поща. И сме сред чакащите за интервю. Дали има някакви прогнози кога ще се проведе следващото интервю?[/

Получили сте акюзе на 15 ноември и вече сте включени в листата на чакащите за интервю?!?!?!?!
Или ви обработват досието със скоростта на светлината или бъркате получаването на акюзе с получаването на писмо, че е приключена предварителната проверка на документите и сте включени в листата на чакащите за интервю.
Както и да е..........Успех в процедурата!
Същност сте правa.
Писаха ми очаквайте дата за интервю и аз счетох това за акюзе :-)
Благодаря за пожеланието!
И аз искам да пожелая на всички успех и късмет!

Станало е две в едно - няма лошо, като изключим чакането и притесненията, че нямате акюзе.
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

Мерси за съветите!
От полза са ни!
Само да дойдат и датите.Нетърпението вече е огромнооооооо :rock:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

Double Trouble - приятелят ми на интервюто октомври беше безработен от 2г. и половина.Попитаха го какво работи - каза, че е безработен, попитаха го какво е работил преди и после на английски само го попитаха как се издържа. При адекватен отговор - няма никакви проблеми и отношения :) В крайна сметка счетохме, че е по-добре да е безработен отколкото да работи като неквалифициран. :)
adelbuk
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от adelbuk »

Здравейте!
Както писах преди, не съм активна във форума и не съм Ви опознала добре - говоря за най активните участници във форума. В тази връзка искам да благодаря на хората които се опитаха да ми помогнат със съвет или коментар. Най големи са ми суперлативите към emili_vn, която беше човека който ме амбицира, помогна с литература и ми подаде ръка в този много труден за мен момент. Без да ме познава дори от форума ,тя се отзова и се раздаде за мен като Майка Тереза.
Благодаря ти emili_vn!!!!!!!! Днес се записах за изпита по френски. Осъзнах че само това ми е шанса да хвана последния влак.
Пожелавам на всички да успеят и да не спират да се борят за това. Радвам се че все още се намират хора които безкористно се опитват да помогнат. Бъдете здрави и не забравяйте да се радвате на живота!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от emili_vn »

adelbuk, пак заповядай :)
Нали за това сме хора - да си помагаме (ама чак като Майка Тереза не съм). Едни помагат, други - не, но едно е сигурно - че с помощ или без помощ трябва да се борим и да гоним целите си до край.

adelbuk, аз успях да те сръчкам, с останалото трябва да се справиш сама. Чакам да се похвалиш скоро :y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Double Trouble »

Jidja написа:Double Trouble - приятелят ми на интервюто октомври беше безработен от 2г. и половина.Попитаха го какво работи - каза, че е безработен, попитаха го какво е работил преди и после на английски само го попитаха как се издържа. При адекватен отговор - няма никакви проблеми и отношения :) В крайна сметка счетохме, че е по-добре да е безработен отколкото да работи като неквалифициран. :)
Да, аз затова написах в скоби, че е лично мнение. Естествено, че ако ви стигат точки минавате без проблем, а и принципно стажа се изчислява до датата на подаване на документите. Лично познавам и кандидати взели сертификати с водещ, който не работи от доста време към датата на интервюто. По-скоро това е нещо като облеклото на интервюто - не че ще те върнат заради него, но просто създаваш по-добро впечатление, евентуално. Поне моите разсъждения са такива.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

Double Trouble написа:
Jidja написа:Double Trouble - приятелят ми на интервюто октомври беше безработен от 2г. и половина.Попитаха го какво работи - каза, че е безработен, попитаха го какво е работил преди и после на английски само го попитаха как се издържа. При адекватен отговор - няма никакви проблеми и отношения :) В крайна сметка счетохме, че е по-добре да е безработен отколкото да работи като неквалифициран. :)
Да, аз затова написах в скоби, че е лично мнение. Естествено, че ако ви стигат точки минавате без проблем, а и принципно стажа се изчислява до датата на подаване на документите. Лично познавам и кандидати взели сертификати с водещ, който не работи от доста време към датата на интервюто. По-скоро това е нещо като облеклото на интервюто - не че ще те върнат заради него, но просто създаваш по-добро впечатление, евентуално. Поне моите разсъждения са такива.
Може би има огромно значение как се отреагира на такъв въпрос :) Защото при нас водещият имаше стаж само по специалността и от 2 г и половина преди интервюто беше безработен. Да, можеше да работи като неквалифициран, но ние предпочетохме той да си остане безработен. И точно тук се крие и един от мотивите за емиграция, не може да си намери работа като квалифициран в Б-я (няма достатъчно търсене от страна на работодателите) и това е една от основните причини да имигрира в Канада по процедура за квалифициран персонал. При нас смея да твърдя, че интервюиращият остана доволен от отговора. Естествено е обаче да са ти необходими и средства да живееш и съответно очаквахме въпроса затова как от 2 г. той няма работа и едновременно с това движим процедура. Тук мога да вмъкна, че ние сме на 28 и 23 г. без деца, тоест нямаме кой знае колко големи разходи :) Нарочно пиша този пост, не с цел да споря или нещо подобно, а защото са ни провокирали иучители по френски, че това ще е проблем,че интервюиращият няма да бъде добре настроен, каквото и да измислим, че някак си би било по-добре, ако водещият работи. така и не позволих никой да ни убеди в тази си версия и си държах, че точно тази безработица обяснена по този начин, а и това е самата истина, би била чудесен мотив в подкрепа на решението ни за емиграция :) Всеки гледа през собствения си мироглед. Млади хора, наскоро завършили, без деца решават да се ограничат временно, за да постигнат нещо съществено. Безработен - ок :) Какво по-хубаво от това да разполагаш със свободно време, което да уплътниш максимално с проучване за това как ще се интегрираш в Канада вместо да работиш като неквалифициран. Въпрос на избор и възможности :) Съответно пък, ако трябва да издържаш семейство и няма как да си позволиш да си безработен, работиш временно като неквалифициран, но се движиш по процедурата, защото определено целта ти не е да работиш като неквафилициран. :) И в двата варианта - интервюиращият може да остане доволен от отговорите- така че, ако за някои това е било проблем, по-скоро съм склонна да вярвам, че някак си не са се обосновали добре кандидатстващите.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от emili_vn »

Misho76, не е добра идея да напусне някой работа заради интервюто -разходите след интервюто са колосални, както казва Double Trouble. Не всички успяват да си вземат отпуска преди интервюто, но това не означава, че не са минали. И аз навремето си мислех по въпроса, ама не ми се получи: "шефа", дето го виждах всяка сутрин в огледалото каза - "няма начин-клиентите и ангажиментите чакат". И така - поради невъзможност да си остана в къщи, направих следното: от понеделник до петък ходех на частни уроци при 2 учителки за подготовка за интервюто - общо 5 седмици на лафче. Събота и неделя и през нощта четях и събирах материали.
След като няма да можеш евентуално да си вземеш отпуска, започни подготовката сега. Не си мисли,че ако се занимаваш на ден по 6-7-8 часа с френски в разстояние на 2-3 седмици, ще научиш повече - най-много да блокираш и да не можеш да поемаш в един моомент, което ще ти изиграе лоша шега на интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от jasmin_veni »

Аз започнах онлайн курс по разговорен френски с ваучер.
Отделно, като имам време и ми спре хремата ще си тръгна пак на частни уроци.
Но онлайн уроците се оказаха подходящи за прилично упражняване на езика.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

Мерси emili_vn ще преценим как да подходим,само да идва по-скоро този момемнт,че ни се изчака чакането вече :lol:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от jasmin_veni »

Понеже доста хора ми писаха с молба да им разясня за онлайн курса и им пратих адреса, от днес има една новост.
Шефката на агенцията каза, ако някой иска да запише курса да пише, че аз съм го насочила и т.н. и ще направят намаление.
Говорих и с учителката, която в момента ме обучава и май го ударихме на подготовка за интервю онлайн - изпратих й въпросника, който е тук във викито, тя отделно ме разпитва за някакви неща. Така че, ако решите да записвате където и да е онлайн курс, кажете с каква цел го записвате, какви са плановете ви за Квебек, учителите явно влизат в положението и говорите по теми свързани с Квебек, имиграция и т.н.
Разбира се този курс си е само поддържане на език и знания, не е като да се готвите при учител, който подготвя само за процедурата години наред.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zvezdichka »

Моля, някой да ме оцвети в синьо в статистиката!
:party: :party: :party: :*: :*: :*: :party: :party: :party:
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

Zvezdichka написа:Моля, някой да ме оцвети в синьо в статистиката!
:party: :party: :party: :*: :*: :*: :party: :party: :party:
Веднага! При този ентусиазъм... :) :P
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор