В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от naskoAH »

Zacks написа:Здравейте,
Вчера и ние получихме дългоочакваното писмо, че сме включени в списъка на чакащите за интервю.
Явно са приели документите, които сме им изпратили за доказване на съвместното съжителство.
Въпреки че първият път им бяхме пратили около 70 страници по темата - фактури, банкови извлечения и др., копията от новите ни лични карти свършиха работата накрая.
:rock:

Честито !!!
Поне най-сетне приключихте с документите . Остава само френски да учите ! :wink:
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от plamen04 »

Здравейте на всички! Скоро не съм влизал във форума, тъй като съм в Белгия, но влизам в час с новостите. Честито на всички при които има развитие! За едни - интервю с успешен край през октомври, за други - мейл с известие за предстояща покана за интервю. Честито на всички и успех по пътя, който сме поели! Аз имам повод да се включа в темата - ние също получихме майл за предстоящо интервю. И пред нас веднага излезе въпросът - Ще бъдем ли поканени на следващата сесия? През март 2013 ли ще бъде тя? Четох мнения на доста от вас. Благодаря ви, че ги споделяте - те са много ценни според мен за всеки от нас. Така успяваме да видим различните гледни точки. Сега продължавам да чета. Ще пиша пак :)
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

plamen04 написа:Здравейте на всички! Скоро не съм влизал във форума, тъй като съм в Белгия, но влизам в час с новостите. Честито на всички при които има развитие! За едни - интервю с успешен край през октомври, за други - мейл с известие за предстояща покана за интервю. Честито на всички и успех по пътя, който сме поели! Аз имам повод да се включа в темата - ние също получихме майл за предстоящо интервю. И пред нас веднага излезе въпросът - Ще бъдем ли поканени на следващата сесия? През март 2013 ли ще бъде тя? Четох мнения на доста от вас. Благодаря ви, че ги споделяте - те са много ценни според мен за всеки от нас. Така успяваме да видим различните гледни точки. Сега продължавам да чета. Ще пиша пак :)
Честито! Доста бързо са ви прегледали досието, което означава че добре сте си подготвили документите! Пожелавам ви бързо придвижване и напред в процедурата! :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от plamen04 »

Карелия, смяташ ли, че от това зависи колко бързо ще се разгледа досието? В интерес на истината смятам, че се постарахме. Тогава мислих, че всички тръгнали по този път се стараят. Оказва се обаче, че наистина има хора подхванали процедурата не толкова на сериозно. Остава да чакаме. Успех!
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от coolFIRE »

plamen04, така е има хора с изрядни документи и с не чак толкова. Според мене това мн помага при разглеждането, но честно казано и зависи от самия служител, който ги разлежда. Едва ли мн хора нарочно не са си подготвили документите по правилата, по-скоро не са били толкова информирани като са ги пускали...
adelbuk
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от adelbuk »

Здравейте!
Аз не съм активистка на форума но се надявам да ми помогнете.
Получих писмо с прикрепен фиш. Не ми достигала 1 точка т.е. от възможен минимум 50 съм получила 49. Имам срок от 60 дни които като се замисля и като махнем коледните празници са си направо 1 месец. И така , питането ми е дали се дават точки за ниво на английски на придружаващия кандидат, защото в този фиш изцяло са ми го махнали.
И също са ми дали на domaine de formati-професия на придружаващия кандидат от възможни 4 са ми дали 0.Професията е ХТС-Хидро Техническо Строителство- завършено във ВИАС.В превода на дипломата са ми сложили в скоби Genie Civil а това го има в търсени на секция С -университетско ниво и се полагат 2 точки за придружаващ.Ще се радвам ако някой е получавал такъв фиш по позиции да ми каже има ли ред за английски език - на придружаващ.
Честито на Всички които им предстои интервю.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

adelbuk написа:Здравейте!
Аз не съм активистка на форума но се надявам да ми помогнете.
Получих писмо с прикрепен фиш. Не ми достигала 1 точка т.е. от възможен минимум 50 съм получила 49. Имам срок от 60 дни които като се замисля и като махнем коледните празници са си направо 1 месец. И така , питането ми е дали се дават точки за ниво на английски на придружаващия кандидат, защото в този фиш изцяло са ми го махнали.
И също са ми дали на domaine de formati-професия на придружаващия кандидат от възможни 4 са ми дали 0.Професията е ХТС-Хидро Техническо Строителство- завършено във ВИАС.В превода на дипломата са ми сложили в скоби Genie Civil а това го има в търсени на секция С -университетско ниво и се полагат 2 точки за придружаващ.Ще се радвам ако някой е получавал такъв фиш по позиции да ми каже има ли ред за английски език - на придружаващ.
Честито на Всички които им предстои интервю.
Здравейте, точки за английски език на придружаващ кандидат не се дават. Не пишете кога сте подали, но предполагам че през 2011 година, а тогава и преди, и след промените от 06.12 точки за английски се даваха само на водещия кандидат.
adelbuk
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от adelbuk »

Благодаря за включването Карелия!
02.2011 сме подали
Защо тогава има в молбата за селекция да се посочи ниво на английски след като не носи точки?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

adelbuk написа:Благодаря за включването Карелия!
02.2011 сме подали
Защо тогава има в молбата за селекция да се посочи ниво на английски след като не носи точки?
Точки за английски се дават само за водещия кандидат, не и за придружаващия.
adelbuk
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от adelbuk »

Благодаря!
А какво мислиш за професията?
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Dikkas »

Здравей Adelbuk,
Ако можеш направи едно копие на този фиш, заличи си личните данни и го качи да го видим. Дай и малко по-подробна информация за вас - години, образование, трудов стаж, и дали е по-специалността. Иначе всичко е гадаене на парче и няма как някой да ви помогне.

ПС Формуляра е един и същ за двамата кандидати и затова сте посочили Английски език и за придружаващия кандидат, но реално те не се смятат.

Моля те, направи снимка на този фиш, защото мисля че никой досега не е получавал такова нещо.
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

adelbuk Подадени документи 02/2011.....правилно ли съм разбрал ?
И чак сега получавате този фиш. :?: Мега странно или супер несериозно от тяхна страна.

plamen04 И ние се питаме дали ще има сесия март месец след толкова дълга през октомври.Биха ли могли да подготвят толкова бързо следваща :^) И ни е много нужно да знаем това,защото ни предстои пътуване и уреждане на формалности в Лондон през март.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zacks »

adelbuk

Два са ключовите момента с професията:

1. Образованието е завършено преди по-малко от 5г. и ако не е, то трябва да е упражняван стаж по професията.
т.е. Ако кандидатът е с желаното образование, но работи, като търговец, то областта на образование няма да се признае за търсена.
2. Не изключвай възможността, някой да е пропуснал и да не е разгадал точно документите.
т.е. Ако не е първият вариант, то просто можеш да потърсиш същата професия в техните университети, след което да си разпечаташ техните изучавани предмети. Проверяваш дали отговарят на нашите поне на 70% и ако да, им ги маркираш по някакъв начин - примерно зелен маркер и пишеш кое, на кое е равно и изпращаш.
По този начин ще успееш да се докопаш до важните точки.
Bau
adelbuk
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от adelbuk »

Фиша ми е като прикачен файл и ще направя опит да ви го покажа.
02/2011 документи
07/2011 изтекъл чек след няколко писма на имейл с питане какво става и стандартни отговори имайте търпение.
09/2011 върнат чек
до 12/2012 аз сама не поднових процедурата
12/2012 писах запитване дали мога да ползвам старото досие
след положителен отговор 02/2012 нов чек
04/2012 потвърждение
09/2012 поискаха ми наново трудовата книжка и нещо като длъжностна характеристика
След като ги изпратих получих този фиш.
adelbuk
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от adelbuk »

Това с фиша ще опитам утре.
За нас накратко
Не сме млади като вас.
По кандидатура съм на 39г.
Съпругът ми не получава точки за възраст.
Аз съм с специалност магистър Финанси и кредит .Имам и педагогически профил за преподаване в икономически техникуми. Практика- цял живот счетоводител.
Съпругът ми е завършил ВИАС -специалност ХТС-няма стаж по специалността.
2 деца; Нива на езици - оценени са ни френски 8 от 16 английски 2 от 6. На съпругът ми френски 4 от 6.
Странното е че след като съм магистър от възможни 12 са ми дали 10 ???
Може би при нас проблема е възрастта. Май има значение дали си бил бакалавър + магистър после защото е по дълго за тях или не знам. Но моята диплома е от 94г. и съм направо Магистър.
Не знам какво мога да променя но благодаря за влючванията Ви.
Публикувай отговор