Работа в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
lillyiva
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 9:18 am

Работа в Торонто

Мнение от lillyiva »

Здравейте, успели и още по-успели момичета и момчета в Торонто, които говорите български !
От три месеца съм тук със семейството ми и нещата около нас протичат относително спокойно /имам предвид изписаното във форумите относно документи,пътуване,настаняване, училище за детето, работа за съпруга ми и пр./, като at the end of the day и съпругът ми , и детето са доволни и весели. Останах аз - с университетско филологическо образование от БГ , отличен английски, дългогодишен опит в сферата на логистиката и транспорта, и нулев канадски опит и образование. Ходих вече на едно - две интервюта, които протичат така,сякаш утре ще ме извикат за работата , и нищо...
Смятате ли, че без да "вкуся" от канадската образователна система няма да успея да си намеря свясна работа и само си губя времето, като "вися" в сайтовете за обяви за работа и си пускам резюмета...
Поздрави и усмивка за всеки от вас !
New-in-Toronto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа в Торонто

Мнение от miteto »

Не, не мисля че трябва задължително да минаваш през канадската образователна система, за да си намериш работа в сферата на логистиката и транспорта. Фактът, че в тази замряла икономика вече са те викали на 1-2 интервюта, сам по себе си е много положителен. Продължавай да усъвършенстваш английския (най-вече говоримия) и за всяка позиция, за която подаваш резюме го променяй, така че да е насочено към изискванията на конкретната обява.
Мисля, че има някакви сертификати в тази област, които може да изкараш и определено ще "хванат окото" на потенциалните работодатели, но трябва да се поразровиш да видиш кои са "най-уважаваните" сертификати в тази индустрия.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа в Торонто

Мнение от becks »

Възможно е да си намериш работа без местно образование и сертификати. Аз се занимавам с износ от 5 години, като започнах като координатор логистика и нямам нито един сертификат или канадско образование. Така, че не е невъзможно. Зависи от езика ти, владеене на други чужди езици, и предишния ти опит (ако си работила в голяма компания, известна тук), късмет, връзки, и.т.н. Имай предвид, че в логистиката заплатите не са много големи. Logistics coordinator без опит започва на 30-40 000 :)

Каква точно позиция търсиш?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
lillyiva
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 9:18 am

Re: Работа в Торонто

Мнение от lillyiva »

Фирмата,в която работех , няма офиси извън БГ ,така че не е позната тук. Ясно ми е ,че тази заплата 35-40000 не е много, но в крайна сметка добре е да се започне с нещо, което си правил "цял живот" и познаваш, въпреки,че тук /изобщо в Северна Америка/ в областта на транспорта и логистиката има стандарти ,изисквания и правила, напълно различни от европейските и в този смисъл е необходима предварителна подготовка-вярвам в това. Няма определена позиция,на която държа да работя - мога да почна от най-ниска позиция в транспортна или логистична фирма , всякаква позиция в офис , администрация и пр. Както и да е - търсенето продължава. Благодаря за мненията Ви - всяко едно е безкрайно ценно за мен сега! Дано има още...
New-in-Toronto
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Работа в Торонто

Мнение от Californian »

А от чисто любопитсво, съпруга ти в каква сфера работи, щом е успял да си намери работа за 3 месеца, може би може да се преквалифицираш в неговата сфера :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа в Торонто

Мнение от becks »

lillyiva написа: тук /изобщо в Северна Америка/ в областта на транспорта и логистиката има стандарти ,изисквания и правила, напълно различни от европейските и в този смисъл е необходима предварителна подготовка-вярвам в това.
май си търсиш оправдание да се запишеш в някой колеж :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Торонто

Мнение от myhata II »

lillyiva написа:Фирмата,в която работех , няма офиси извън БГ ,така че не е позната тук. Ясно ми е ,че тази заплата 35-40000 не е много, но в крайна сметка добре е да се започне с нещо, което си правил "цял живот" и познаваш, въпреки,че тук /изобщо в Северна Америка/ в областта на транспорта и логистиката има стандарти ,изисквания и правила, напълно различни от европейските и в този смисъл е необходима предварителна подготовка-вярвам в това. Няма определена позиция,на която държа да работя - мога да почна от най-ниска позиция в транспортна или логистична фирма , всякаква позиция в офис , администрация и пр. Както и да е - търсенето продължава. Благодаря за мненията Ви - всяко едно е безкрайно ценно за мен сега! Дано има още...
Имам познат българин ,който работи в тази сфера,останах с впечетление че там се държи много на езика ,тъй като много руснаци се занимават с този вид дейност и руския ти е добър бих те посъветвала да си потърсиш работа в Етобико Север около летището,пълно е с такива компании
Успех :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор