В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zvezdichka »

Misho76 написа:Zvezdichka Е,да ама като порасне детето ще иска да те види с роклята от сватбата и ще иска да си направите така модерната напоследък фотосесия майка-булка,дете-шаферче.Справка :всички набързо сключили брак помежду си около нас ;) :D

Колкото до това:Единствено дацата родени при брак и без брак имат равни права, всичко друго е "дърво" и хиляди разправии. не е съвсем така,особено при кандидатстване в детски градини :D

Прав си Мишо - детето порасна и иска да ме види с бяла рокля, ама няма......не може всички хубавини наведнъж!
А за детските градини - не знам! Имам малък опит - 3 месеца само. Изпратих съпруга си да се разправя с директорката и веднага ни приеха. Явно искаше да имаме връзки и като стана - какво? Сама се отказах от скапаните им услуги....хем това уж била една от най-престижните градини в София...дрън-дрън!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

stela mihova написа:Здравейте и от мен вчера и ние получихме заветното писмо,с което ни казват,че сме в списъка на чакащите интервю и да чакаме евентуална покана.
Успех на всички чакащи ;)
кога сте подали документи?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
lana_tan
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 5:12 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от lana_tan »

Здравейте и от мен :)
До сега не съм писала във форума, но следя информацията, която се споделя тук и намирам, че е изключително полезна!
Ние също получихме искане за допълнителни документи и много се шашнах...
Ето какво ни пишат:
"Nous constatons cependant que nous ne disposons pas des documents ci-dessus :

1) Preuves du statut de conjoint de fait (original ou copie certifiée conforme) sur lesquelles figure le nom de chacun des deux conjoints. Les documents admissibles à titre de preuve sont les suivants :
- carte d’identité avec une date de délivrance récente.
- engagement financier commun (hypothèque, comptes bancaires communs)
- factures communes (électricité, gaz, téléphone ou service Internet)
ET
· enquête sociale (émise par la mairie ou la police) ou certificat de concubinage officiel, s’il y a lieu.
Les preuves de conjoints de fait doivent couvrir une période de 12 mois et plus.
Aucune déclaration de vie commune émise par des amis, des voisins, etc. n’est acceptée.

2) Preuves de votre séjour à USA en 2005-2006 (visa de travail, copie du passeport)
3) Livret de travail à jour pour vous et votre conjoint depuis 2006-11-01
4) Livret des cotisations sociales à jour et attestations de travail de vos employeurs. "


Бихте ли ми дали идея дали документите, които си мисля да изпратим ще са достатъчни:

1) Ще предоставим нотариален акт на името на двама ни за собственост на апартамента, в който живеем понастоящем.
Дали ще приемат две отделни сметки - едната сметка за ток на името на единия, а другата за интернет на името на другия?
По отношение на "enquête sociale (émise par la mairie ou la police) ou certificat de concubinage officiel, s’il y a lieu" не съм сигурна дали 2 отделни Удостоверения за местожителство от общината с общия ни адрес ще са достатъчни... Или може би има друг документ, който можем да извадим от общината, който да съответства на исканото от тях? :?:

2) В нашия случай има усложнение, произтичащо от факта, че си сменихме изтеклите паспорти с визите и аз си върнах стария без да направя копия... Имате ли идея какво да им представя?

3) Това трябва да са трудовите ни книжки, нали?

4) А това сигурно са фишовете за заплати... не съм много сигурна... :?:

Ще съм много благодарна за мненията ви, защото не успях да открия по-точна информация за нашия конкретен случай... :$
DCS au Vienne: 07.10.2011
Accusé de réception: 20.04.2012
Demande de documents: 23.10.2012
Entrevue: 08.11.2013
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zacks »

Здравей, lana_tan
По същество:
1) Лични карти и за двамата
- Да, нотариалният акт за имота + фактурите, от които да е видно, че са за този адрес (съветвам ви, поне 3 фактури и то по-стари ако имате)
- За Банковите сметки - ако имате обща или пълномощно.
- Удостоверение за настоящ адрес от общината и за двамата.
Не се приема декларация от приятели, роднини, съседи.
2) Щом нямата копия от визите, потърсете работна оферта, която сте имали, отрязака от чековете за заплащането, W4 форма или W2 такава, ако сте възстановявали данъци, фирмата може да ви издаде копие от US данъча декларация.
3) Трудови книжки - от 01.11.2006 насам
4) Фишове за заплати, евентуално атестация от работодател и най-важнто - Справка за осигуряване по ЕГН от НАП
Това е, успех :y:
Bau
lana_tan
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 5:12 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от lana_tan »

Здравей, Zacks
Благодаря ти за бързия отговор :)
По отношение на първа точка - всички изброени подточки ли трябва да приложим или част от тях стигат? Примерно нямаме обща сметка...
По колко фиша би следвало да представим - по 1 дали ще е достатъчно?
И въпросната атестация от работодателя - трудова характеристика става ли?
DCS au Vienne: 07.10.2011
Accusé de réception: 20.04.2012
Demande de documents: 23.10.2012
Entrevue: 08.11.2013
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Double Trouble »

lana_tan, за атестацията от работодател си имат изисквания. Цитирам ти какво казаха на информационната сесия, че трябва да съдържа:
- Подпис и дата на висшестоящия
- Позиции и период на заемане на всяка длъжност
- Описание на основните задачи
- Брой на работните часове на седмица
- Заплата
Последното, ако работодателя не иска да ти напише колко точно е заплатата, може просто да опише, че си на трудов договор и получаваш заплата или нещо от сорта. За тях е важно да докажеш, че работиш легално и получаваш заплата официално, а не под масата.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от borkoo »

Double Trouble

Ами ако ти си висшестоящия,кой ще се подпише тогава :lol: ?
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zacks »

За атестацията, Double Trouble, е изяснил абсолютно точно ситуацията, като всичкисме наясно, че много трудно може да се вземе такова нещо - тук имаше предложения, че може да кажеш, че ти трябва за проучване на твой близък, който ще работи в полицията - или нещо такова.
По отношение на първа точка, да добре е всичко да имате, но в БГ много рядко хората имат общи банкови сметки (обикновено се ползват за покупка на имот с кредит ). В тази връзка там е записано и ипотека - имотът,за който ще предоставите нот. акт с кредит ли е закупен ? - Ако да, представете и ипотечният акт.
Фишовете - по-добре отново да са поне 3 и то от различни периоди (по-стари), а не от 2012 Юли - Септември.

Но, въпреки всичко по-горе, ти им представяш всичко, което можеш, а пък те да решават.
Няма как да имаш неща, които нямаш все пак
Поздрави
Bau
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Double Trouble »

borkoo написа:Double Trouble

Ами ако ти си висшестоящия,кой ще се подпише тогава :lol: ?
Ами на инфосесията му зададоха на имиграционния този въпрос и той обясни какво се прави, но аз не запомних, защото не ни касае. Сигурно трябва да си напишеш сам на себе си, знам ли :rofl:
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zacks »

Здравейте,
Искам да попитам хората на коита са им били изискани допълнителни документи, дали са получили оговор след изпращането им в срок и ако да, то в какъв срок получиха отговора ?
П.С. Наясно съм, че сроковете са нещо много имагинерно за тази процедура.
Благодаря
Bau
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Montre »

Какво стана с обработката на документите ни....Стигнаха до нашия месец и спряха... Има ли някой от края на октомври, който да е получил известие от Квебек ?
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
lana_tan
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 5:12 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от lana_tan »

Ами ние сме малко по-рано от вас и ни поискаха още документи... :(
Явно при нас процедурата ще отнеме повече...
DCS au Vienne: 07.10.2011
Accusé de réception: 20.04.2012
Demande de documents: 23.10.2012
Entrevue: 08.11.2013
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

За доказване на съвместно съжителство: ( ние сме conjoint de fait и минахме интервю)
Ние приложихме:
1. Адресни регистрации ( за постоянен и настоящ адрес от общината) - един и същ адрес повече от 1г. преди подаване на документите
2. Пълномощно, че единият кандидат може да се разпорежда изцяло с банковите сметки на другия кандидат ( заверено от нотариус, ние си го изготвихме)
3. Копие на лични карти ( вижда се още веднъж, че живеем на един адрес)

За престоя ви в САЩ - за да видите точния период на престоя си може да си извадите от МВР, справка за извънгранични пътувания. 9лв. мисля, че струваше.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zacks »

Здравейте,
Вчера и ние получихме дългоочакваното писмо, че сме включени в списъка на чакащите за интервю.
Явно са приели документите, които сме им изпратили за доказване на съвместното съжителство.
Въпреки че първият път им бяхме пратили около 70 страници по темата - фактури, банкови извлечения и др., копията от новите ни лични карти свършиха работата накрая.
:rock:
Bau
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kamy »

днес получих отговор че сме в списъка с чакащи интервю.
Публикувай отговор