Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pumpy »

Misho76 написа:pumpy И което е още по-жалкото малцина са щастливците,които за заплата 600 се осигуряват на 600.БГ работодателите осигуряват на 300 примерно.А това,повярвайте има значение.
Иначе ще си позволя едно кратко обобщение на изминалата седмица.Прави впечатление,че регистрираните в Статистика Вики явили се на интервю са 80% върнати и оставени на изчакване за различен тип проверки.Същевременно така наречените тук кандидатури от вън и нерегистрирани са приключили със така жадуваният сертификат.Интересно е за статистиката.Един вид как ,ако нямаш нужната информация се готвиш за интервюто с документи или каквото и да било инфо.Или тук има може би намеса на фирма,подготвяща кандидатите?Интересно би било за протокола...
Някой не знае ли какво става с veselqk? :)
Мишо може би това е добра идея. Аз лично открих форума на ниво медицински. Никога не съм се готвил за никакво интервю, само не спах последната седмица от притеснение дали ще се справя с френския - все пак не го бях говорил 8 години след завършването на гимназията, а бях писал 11 точки от възможни 12 тогава.
Този форум е много полезен, но може би някои злоупотребяват като разчитат единствено и само на него да се "подготвят конкретно за интервюто" Няма такъв филм. Това интервю не е поредния изпит - това е врата към ново измерение, ако мога така да нарека имиграцията някъде. Не става дума дали е по-добро или по-лошо, но е нещо различно.
И разчитайки на мнението на всеки регистрирал се в една виртуална среда хората сигурно не дооценяват за какво иде реч. Това обсъждане на дълго и на широко на критерии и квалификации, че даже и по сесии от лаици в сверата може би играе лоша шега на доста от четящите тук. Колко често някой започва нова тема с мисълта " аз не знам нищо и ме мързи да го разбера сам, но много искам да имигрирам в Кебек/Канада." И подкрепях от този и онзи започва една подготовка на документи, курсове, бележки и какво ли още не, докато идва деня Х и се оказва, че изобщо не сме подготвени за това, което реални ни чака в онази оранжева зала и отвъд океана.
Не знам, може и да съм тотално неправ, но ако наистина статистиката казва (и интересно от къде дойде тази статистика), че форумните герои за повече с откази, то сериозно трябва да се замислят някои от кандидатите какво се случва.
Успех....
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

pumpy Ей ,този твой пост си го бива!
Когато попивах инфо от източника много,много дълги години преди тази ми диплома се натъкнах на твоят пост.
Уважавал съм винаги мненията ти ,особено защото и ти си в медицинските среди.Няколко много добри познати вече там и в Онтарио станаха известни БГ-Канадски медици.Помня колко трудно ти беше началото,как в началото се озова с цветнокожите в клиниката :) помня доста твои думи.....та ми стана малко обидно онова за расизма при положение,че самият ти в началото негодуваше как не те допускат знаеш къде ;)
Хайде наздраве!
Важното е човек да има ясна цел какъв иска да бъде!Другото са подробности.Ако ги има ще влезе по легалният или нелегалният начин,дали ще е Канада,Европа,Азия...ще намери своето място!
Иначе този пост на pumpy харесвам!Знае ли човек?Един ден там можем само да сме си от полза!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

Здравейте и от мен! Ние не успяхме днес, но нали съм си Веселяк, опитвам се да запазя позитивизма и устрема си ;) Ще направя разказ с по-важните неща по протичането на нашето интервю, без да коментирам и без да обвинявам когото и да било. Бяхме от 9.30. Като отидохме, предната двойка още не бяха свършили. Излязоха усмихнати, те не пишат тук, но предполагам, няма да се разсърдят, че ги споменавам. Беше им казал да отидат пак в 15 ч, за да им съобщи окончателно какво ще става с тях. Много са симпатични и дано всичко да е минало добре. Тя е с диплома по френски, а той - с маркетинг. Казаха, че се заяждал доста, заради неговия френски /той е придружаващ кандидат/. Влязохме и се започна :) Аз съм с диплома в областта на екологията и работя по специалността 13 години - водещ кандидат. Жена ми - счетоводител, работи по специалността от 2004г. С две деца сме. Година и половина майчинство с второто. Посрещна ни от вратата с думите, че сме на ръба и само заради високите нива на езици, сме поканени и ако не ги оправдаем, дупе да ни е яко /образно казано/:) Аз наистина се бях поизсилил малко със самооценката, признавам си. Започна ме с бърза френско-фъфлеща атака, явно искаше да ме омаломощи от първия рунд и ... взе че успя :) Все едно ми казваше : "Ти можеш ли така, а, а, а?! А трябва да можееееш при тези заявени нива..." Чак преводачката се засмя. Започна след това със стандартните въпроси, но се разбра, че няма да я бъде работата... Отговарях му, но сякаш не чуваше отговорите, даже един път се обърна към преводачката, да му преведе какво съм казал, тя му повтори моите думи и той пак нищо... Искаше все повече подробности по работата ми, стигна се дотам, че започнах да разказвам и за това какво знам за моята професия там, име на министър, приоритети, актуални новини в тази сфера, но ме прекъсна.В самото начало ни оряза нивата на езици, докато все още не знаехме на кой свят сме... С течение на времето започвахме да говорим все по спокойно и по-добре, но файда - йок. Пита жена ми за сватбения й ден :)) Да го опише с подробности. Както и всички стандартни въпроси..., те си вървяха постоянно и при двама ни. Накрая, след час и половина, каза, че не ни стигат точките и да кандидатстваме пак, но тя да е водещ - така няма да има проблем. Но да изкара резултати от тестове - англ. А1 и френски А2. Дори можело и да не ни викат на интервю, а направо само по документи да ни изпратят сертификат /на което и преводачката се опули/. Жена ми на френския си го има нивото, но никога не е учила англ. Затова и решихме аз да съм водещият кандидат сега, за да не я пускам на дълбокото, макар, че знам, че и професията й е с повече точки от моята, и е по-млада :) Аз съм на 38, а тя - на 34. Може би тук сгреших, ама здраве да е :) Сега ще се поинтересуваме как вървят нещата с тестовете и сигурно ще пробваме пак, пък дано да стане! Междувременно ще учим езиците, защото това никога не е излишно. Кофти ден беше днес, но на тези, на които им предстои интервю, да не се шашкат! При всички всичко е индивидуално и нашият неуспех не бива да им влияе. Пожелаваме ви успех!!!
П.П. Не ни достигнаха 2 точки :) Но ще има реванш! ;)
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Мишо, взимам си забележка относно използването на нецензурна дума и се извинявам на съфорумците. Това е прецедент за мен, не съм си позволявала да окачествявам и обиждам някой обаче, за разлика от теб, приятелю. Не съм богопомазана тук и ако не си забелязал, аз проблеми нямам с хората, които имат много инфо, образовани са и споделят това с другите. Имам проблеми с безпочвените коментари след всяка дума, написана във форума. Тези дни много хора ти намекнаха нещо (трябваше да се замислиш), но ти си се хванал за мен. След това, което прочетох последните 3 дни, не можех да остана безучастна. Изразих и мнение за работещите жени в отговор на твой пост:
Misho76 написа:Аз лично не бих се хвалил,че съм учил 10 дни френски пред хора с изискани сертификати или върнати.Но сме различни!
А победата никой не може да ти я отмени!Въпросът е как с минимум познания ще се оправиш там или пак госпожите ще издържат къщите..... ;)
, на което ти реагира така:
tonich написа:
Misho76 написа:Да ме дразнят жените,че работят ли?Ни най-малко!Такива мъже сте си избрали,влачете си ги ако щете на Чукотка!Те пак ще доучват френски и вие ще си бачкате и на 45 години като се изхабите там ще ви заменят с някоя я мулатка ,я друга към 25 годишна,да чукнем баса?Така се получава в Канада обикновено,свиквайте с тази идея!
Ти имаш ли връзка с главния мозък изобщо? :fubar:
Ако ти си си избрал жена, която е съгласна да я издържаш, проблема си е твой. Аз със сигурност не съм влачила мъжа си през съвместния ни живот. Тук решихме да учи – първо малко френски, после да изкара местен сертификат – 1 година, пред възможността да придобие майсторски сетификат след 8000 часа труд в неговата професия като помощник. В избрания от нас вариант, професионалната му реализация ще е много по-бърза, а и заплащането – доста по-високо.
Относно изхабяването мога да ти кажа, че работя от 10-ти клас, последните 10 години – денонощно и тук няколко пъти ми казаха, че са мислили, че дъщеря ми (която е на 18) ми е приятелка...А за жените тук - живот и здраве – ела ги виж и пак ще говорим.
Относно професията ти - това е професията на съпругата ти, а ти май беше горски инженер със стаж в мобилните комуникации. Предлагам да спрем до тук. Аз поне повече няма да пиша и да се заигравам с теб. Не го приемай лично – целта беше да вдъхна увереност на съфорумците, на които им предстои интервю, защото всяка кандидатура е уникална и наистина нещата са в техни ръце. Който умее да чете и да отсява инфото, би трябвало да го е разбрал.

Сигурно ще бъде интересно за съфорумците, които взеха и ще вземат сертификати какви са перспективите и как се развиват бг имигрантите тук. Преди това едно уточнение – учете френски, докато чакате визите, но имайте в предвид, че колкото и да сте учили, тук като дойдете, ще разберете, че има много за наваксване с езиците. Най-малкото защото в бг няма къде да практикувате.

И така – вариантите са следните:
1/ Вариант 1 - идеалния вариант – и двамата сте добре и с френския, и с английския (визирам и двата, защото в Монреал например по-голямата част от обявите са с изискване за владеене на 2-та езика – в сфери като администрация, счетоводство, финанси, здравеопазване, застраховане, услуги, търговия и др.) – подавате по 20-30 СВ-та и да кажем с известна доза късмет и без местна диплома, се намърдвате някъде на 3-я месец.
2/ Вариант 2 – широко разпространен сред всички нации – лежите 3 месеца, 1-я ден на 4-я месец подавате документи за социал и търсите работа на черно по възможност вечер, за да можете през деня евентуално да учите френски има-няма година и половина-две. После може от амплоато да ви изпратят да учите нещо, за да се сдобиете с местен сертификат или диплома. И така минават 3-4-5 години, без да сте постигнали нищо.
3/ Вариант 3 – ако сте добре с френския или английския, директно записвате я колеж, я университет – зависи от специалността и поставената цел. Ако учите в дневна форма, имате право на финансова помощ под формата на пребурс (http://www.afe.gouv.qc.ca/" )– това е месечна стипендия, част от която е заем. След като завършите, имате гратисен безлихвен период, през който ако не върнете частта на заема, започва да се олихвява. Ако сте 4-членно семейство и двамата учите, размера на стипендията ще е около 1800 на месец – сума, напълно достатъчна да се издържате, докато учите. Ако можете и да работите същевременно, ще имате невероятния шанс да се сдобиете с прослувутия канадски стаж. Аз точно това направих – работя по 4 часа в банка и уча сертификат счетоводство.
Към колегите –на мен ми евалюираха дипломата от бг на магистър счетоводство, но тук за работа с магистратура, без местен стаж трудно може да се мисли – трябва доста късмет. За държавна служба няма проблем, стига да минете изпита и да имате достатъчно време да чакате да ви извикат на интервю.
4/ Вариант 4 – хващате се на каквато и да е обща работа (има доста – със задоволително ниво на езика) и си бачкате така до края на живота. За разлика от бг, тук с 10-12 долара на час ще можете да си плащате сметките и да се храните и обличате.
Не претендирам за изчерпателност. Надявам се, че ще ме допълнят или опровергаят съфорумците с повече опит тук. Все пак аз съм само от 7 месеца в Канада.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Dikkas »

veselqk, горе главата. Успех занапред и по-весело.
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Emili_vn Доста дълъг пост се получи.Ще го чета утре.
Влизам само да напиша 2 неща:Инфото вече ти е остаряло.Дипломата от Лесотехническият Горски Инжинер/Икономически профил обаче е само диплома.По нея стаж нямам.Това с мобилният оператор беше отдавна,вече е история!Не го пожелавам на никой,но най-неочаквано ме съкратиха!Сега имам много по-интересна посока и сфера за реализация.Знаеш,че докато учи на човек му се налага да работи всичко.Не съжалявам за нищо! Генетиката е именно втората диплома ,която излезе 2 месеца преди предишното ни интервю .Наложи се аз да съм придружаващ.
Що се касае до съпругата.Не я закачай и не я намесвай,не е нужно.Но ако толкова държиш ,да също е с медицинско образование,но сега работи в нещо,което носи много повече пари на семейството.Това не означава,че не си обича професията!Напротив.Семейният бизнес е общ.Вече правим стъпки за конкретна среда в Монтреал,още повече ,че в този бизнес особено има друг наш сънародник,който вече е и Преподавател в местен голям университет.Да е жив и здрав!Написах всичко това ,за да не се спекулира с инфо.Да и ние сме дали доста нощни дежурства и това ни разказа играта,затова сега го даваме по-кротко тук.Спирам до тук.Няма какво да обсъждам повече.
Квалификации,дипломи,стажове,сертификати...на финала виждаш какво става.Ние поне знаем,че Европа ни чака,а и сме били в нея и знаем горе-долу какви сценарии да разиграем

Колкото до veselqk Наистина ужасно съжалявам за вас!Смело мога да твърдя,че ти беше един от фаворитите ми!Радвам се,че го написа!Стискам ти ръката!За да разсееш и малкото съмнения колко УСПЕШНА е тази сесия! Ще помисля специално за вас защо се получава така,но утре!Възраста не е реалният ви проблем обаче!Поне според мен!Ако си добре с английският следете новостите по Федералната от януари.Според мен има известно заиграване в двете процедури и много скоро ще се опитам да го докажа!

Лека нощ Дами и Господа!Нямам думи,наистина нямам!Та това си е жива касапница!Бесен съм в момента!Какви хора и с какви специалности поголовно се отстраняват.Сигурно има обяснение,но този типаж направо се подиграва с вас!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Misho76, радвам се за теб, че се развиваш - нова диплома в коренно различна сфера - браво. Аз съпругата ти не я намесвам - просто пример (не съм твърдяла, че е така) за изясняване на ситуацията относно мъжете и жените, която ти закачи, окачествявайки учещите мъже като търтеи, издържани от жените си. Аз лично винаги съм смятала, че в едно семейство не трябва да се говори за това кой кого издържа - в различни периоди от живота, ролите се обръщат. Важно е да се развиваме и да гоним целта си. Това налага в даден период единия да учи, другия да изкарва повече, единия да гледа деца, другия да работи и т.н.
Относно въпроса ти за ученето в другата тема - в предния пост е линка за финансовата помощ за обучение.
Наздраве от мен. :)
Успех!

На Веселяк мога да кажа, че съжалявам за изхода на интервюто и го поздравявам за философския поглед на ситуацията. Аз лично не знам в какво емоционално състояние щях да бъда на негово място - 2 точки само. Аз също смятам, че ако обърнете кандидатурите и изкарате сертификати за езиците, ще получите сертификат по пощата. Относно изпитите - има много инфо тук за ТСФ-а, а аз мога да помогна с учебниците: http://dox.bg/files/dw?a=fd2f4cfb56" . Въпросника за устния, който подготвих, се препредава в момента и е допълнен. Карелия може да пусне отново линк към него.
Успех!
Последно промяна от emili_vn на Пет Окт 19, 2012 5:48 pm, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Веселяк, наистина съжалявам да чуя, че не сте минали и съм изненадана. При данните, които даваш предполагам, че не ви стигат точките от твоята възраст и език. Няма какво друго да е... На стаж си на макс, имате деца, жена ти е взима макс. за възраст.
Но ако при подаването на докс имаш предвид, че си бил на 38, това са си 6 точки по-малко от съпругата ти.
Както и да е. Вярвам, че всяко зло е за добро. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

emili_vn Доста хора са в шок в момента тук,вярвай ми!
Аз и преди съм казвал,оценявам труда ти !Не го омаловажавам!Ще се радвам да се засечем там и да се познаваме наживо,защото форума размива доста образите на хората и те могат да излязат по-черни от дявола!А това далече не е така! :y:
Нашият спор можем да си го водим в друга тема,наистина.Може да отворим тема:Размисли и страсти около преди и след Канада :) :D

Хора,трябва си една жива оценка на ситуацията,която не е розоваи която може и нас да ни чака.Не искам до последно да намесвам Политиката,но може да има общо посоката в която се движи Квебек след новият избор!

Знам,че veselqk е весел човек!Но едва ли в момента му е до веселба!Ако мога да дам съвет и аз съм насреща!Било тук или на лични.Знам,какво преживяваш в момента,вярвай ми!Ще ти трябва доста време.Истинското оценяване на ситуацията обаче идва на по-късен етап.Ние например затворихме и захвърлихме всички учебници дни след интервюто.Все едно ни бяха виновни!Трябваше ни време за да ги отворим пак!Ако мога сега да дам съвет то той бил:Оцени дали си заслужава повторна кандидатура!Мислехм,че ще е по-бързо,но уви.В момента процедурата се движи към 3 години средно.Ако имате това време ,давайте!Според мен изчакайте промените по Федералната.И оценете как сте в Европа.Вчера например Франция отвори банковият си сектор за БГ-тата.За Германия чувам доста приятни неща.
Не знам,на всички са ни опънати нервите!Давайте го кротко!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа: Нашият спор можем да си го водим в друга тема,наистина.Може да отворим тема:Размисли и страсти около преди и след Канада :) :D
:y: За мене размислите, а за теб - страстите ;)
И аз съм прекалено емоционална, ама ти ме биеш отвсякъде :).
Разликата е, че аз съм прекален оптимист, а ти - прекален песимист - поне по повод на развитието на сесията.

Истината е, че някои си имат късмет и минават по-леко по една или друга причина, а други - като Марто, Маргарет, Веселяк, аз и много други, които полагат много усилия, имат проблеми. Включвам и себе си, защото аз бях на косъм на интервюто поради 2 недоразумения и въпреки подготовката си, можех да се размина със сертификата. А на нашата сесия минаха хора, които и идея си нямаха от процедурата и от това къде отиват. Затова твърдя, че всяка кандидатура е уникална и не може да се прави паралел между кандидатурите. Виждате, че като изключим стандартните въпроси, при всеки интервюто минава различно.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

Емили е права в много отношения. Много хора и колеги бяха сигурни в безупречното ми представяне на интервюто, е, ми не стана по-лесният начин. Но, както казах по горе, аз не търся виновни и мога смело да заявя, че виновен съм единствено аз. Вярно, бях се подготвил много добре - документи, оферти за работа, различните курсове, които всеки работник в строителството трябва да премине, всичко свързано със занаята ми, разположението на държавните и партньорските институции, които да ми помогнат при евентуален неуспех с търсенето на работа, къде се намират цеховете за дограма в Монреал и Лавал, колко на брой са те, колко работници работят там, какви са нормите на работа в моята сфера, апрентисаж на работно място, ...и т.нат...и т.нат. Но, притеснението не прощава!
Чакам решението от Монреал и ще реша, какво ще правя за нататък.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от siso_krasi »

Мишо и Емили, много ви моля спрете вече с тази агония. На мен лично/не гарантирам за съфорумци/, ми омръзна да виждам в тази тема ваши постове без конкретика със заглавието. Така че, отново ви призовавам моля спрете! Ако все пак ви влече това, което сте започнали и си нямате какво друго да правите, то вземете та си пишете на лични.
А пък вместо и това да правите, по-добре обърнете внимание на половинките, отколкото да канализирате енергия в безмислени спорове. Ние сме все пак големи и мислещи индивиди, уважаваме всяко мнение, но моля уважете и вие нас - това не ни е нужно.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

siso_krasi :handshake: :y: :clap:
Аз от дни го избягвам форума поради тази причина-влязох, за да видя как е минало при veselqk.

veselqk, не знам какво да кажа :swear: :x :worried: :doh:
Много ме е яд за вас, Приятелю!Само няма да се отказваш!Обръщате водещите кандидати и пускате пак-да не сте посмяли да се отчайвате ;)

Късмет на всички следващата седмица!Нека късмета бъде с вас! :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

Благодаря на всички за подкрепата! Като две бели пешки се чувстваме с жена ми и тъкмо да се превърнем на царици, черният офицер ни бастиса :) Сега отново ще сме на старта, отново пешки ... :) Живот, к`во да го прайш...
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
anapetrova
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 6:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от anapetrova »

Здравейте,
имам едно питане - на новите молби за селекция, които трябва да носим на интервюто дали да слагаме снимки? Основно разликата е при децата , разбира се , за 1,5 години са се променили доста.
Документи до Виена: 06.04.2011
Акюзе: 22.11.2011
Интервю: 24.10.2012
Документи до Сидни: 29.11.2012
Покана за медицински: 18.03.2013
Покана за визи: 15.10.2013
Визи: 06.11.2013
Полет: 15.01.2013
Публикувай отговор