Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
1nela
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 10:58 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от 1nela »

Неуспешно
При нас интервюто беше около час. Мосюто не ни пита нищо освен по документите. Със справката от НАП нямаше никакви проблеми, имам достатъчно стаж по специалността. Езикът ни беше ниско ниво, но това беше най малкия проблем. Единственото което ме пита беше за ценностите на Квебек. В началото се почувствах като на разпит пред полицията и буквално забравих и малкото френски който знаех, след около половин час като видях накъде отиват нещата спрях да се притеснявам и се разприказвах, дори не ползвах преводачката, но той вече беше оценил нивото ни на език. Положителните черти на кандидатурата - по негови думи беше че имам родини в Монреал и че съм била там. Отрицателните - годините /38/ и дипломата ми за магистър се равнява на тяхна бакалавърска. Каза че в досието ми е объркано. Дипломата ми е след второ висше и е 3,5 години. Имам и диплома за полувисше 2,5г. за мед.сестра, без стаж. Това много му хареса, но сега за сестри се учи 3 години и ме пита не мога ли да доуча още малко / в България, не там - опитах се да му кажа че мога да уча там и след първата година да работя като санитарка, но той настояваше да уча тука /. Comjoin de fait - дипломата му е от търсените професии но няма стаж по специалността. Тоест той какво ще прави там, няма квалификации. Има предложение за работа, въз основа на стажа който има, но което не е валидизирано от тяхното министерство. Въпреки това взе документите, явно са в плюс. Решението му: отказва ни, но имаме положителни неща, които трябва да обмисли и окончателно ще ни даде отговор по пощата. Ако има нещо вярно в това че вече има някакъв резултат преди интервюто, то може би той вероятно е бил да. Не виждам защо иначе не ни отгаза директно. Накрая на интервюто мосюто се усмихваше и си говорихме почти приятелски. Всички мнения че е расист и други подобни са глупости. Има си изисквания които трябва да се покрият, човекът си казва защо и къде не отговаряме на тяхните критерии.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

1nela написа:Неуспешно
При нас интервюто беше около час. Мосюто не ни пита нищо освен по документите. Със справката от НАП нямаше никакви проблеми, имам достатъчно стаж по специалността. Езикът ни беше ниско ниво, но това беше най малкия проблем. Единственото което ме пита беше за ценностите на Квебек. В началото се почувствах като на разпит пред полицията и буквално забравих и малкото френски който знаех, след около половин час като видях накъде отиват нещата спрях да се притеснявам и се разприказвах, дори не ползвах преводачката, но той вече беше оценил нивото ни на език. Положителните черти на кандидатурата - по негови думи беше че имам родини в Монреал и че съм била там. Отрицателните - годините /38/ и дипломата ми за магистър се равнява на тяхна бакалавърска. Каза че в досието ми е объркано. Дипломата ми е след второ висше и е 3,5 години. Имам и диплома за полувисше 2,5г. за мед.сестра, без стаж. Това много му хареса, но сега за сестри се учи 3 години и ме пита не мога ли да доуча още малко / в България, не там - опитах се да му кажа че мога да уча там и след първата година да работя като санитарка, но той настояваше да уча тука /. Comjoin de fait - дипломата му е от търсените професии но няма стаж по специалността. Тоест той какво ще прави там, няма квалификации. Има предложение за работа, въз основа на стажа който има, но което не е валидизирано от тяхното министерство. Въпреки това взе документите, явно са в плюс. Решението му: отказва ни, но имаме положителни неща, които трябва да обмисли и окончателно ще ни даде отговор по пощата. Ако има нещо вярно в това че вече има някакъв резултат преди интервюто, то може би той вероятно е бил да. Не виждам защо иначе не ни отгаза директно. Накрая на интервюто мосюто се усмихваше и си говорихме почти приятелски. Всички мнения че е расист и други подобни са глупости. Има си изисквания които трябва да се покрият, човекът си казва защо и къде не отговаряме на тяхните критерии.
:y: Въпреки неуспешното (за сега) интервю Ви поздравявам за позитивизма и реалния поглед на случващото се!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Joya написа: Съжалявам ако съм подразнила някой, но това се повтаря вече 4-та година, през която аз следя форума. Има силни сесии, и по-слаби. Но не зависи от интервюиращият, а от явяващите се. (Лично мнение)
Абсолютно вярно :y:
С риск да подразня и аз някой, мога да кажа, че за 3 години с форума и процедурата, съм на мнение, че доста от хората, подали документи са УЖАСНО неподготвени за процедурата, интервюто и живота тук. И естествено ако изобщо стигнат до тук, са много разочаровани. Но както е казал народа - виновни трябва да има, но в никакъв случай самите ние....
Днес чета и съм същисана - адски негативно настроени сте и от мухата правите слон, а никой не се сеща за субективността и разочарованието на "разказвача".
При мадам Ут 30 % получиха отказ или искане на сертификати за език.
Ако сте подготвени и документално подплътени, ако сте си сметнали правилно точките при подаване на документите, няма от какво да се притеснявате.
Но да се учудвате, че майчинството не се смята за стаж, е смешно. Да се чудите какви документи могат да докажат осигурителния стаж - също. Това ми говори, че дори не сте си направили труда да изчетете инфото на български тук във форума, а камо ли процедурата и официалния сайт. И като стане проблем на интервюто, не можете да реагирате, защото не знаете как да оборите интервюиращия и преводачката. В крайна сметка не те са ви готвили кандидатурата, а самите вие. И ако не сте се отнесли сериозно с това начинание, нямате право да вините когото и да е.
Мишо, успокой малко топката, че като гледам 70% от постовете са пропити със субективизма на собствената ти натура. По този начин не помагаш на никого, а по-скоро вредиш на себе си.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:Защото ако е така от 16.10 до 16.01.20013 е този срок и опциите са само ноември и декември за тест,а само резултатите към момента се бавят близо 30-40 дни.И тук има известни неясноти.Ако ви се пише споделете.
Резултатите по принцип идват минимум 1 месец след полагането на изпита и това не е от сега, а така си беше и преди. Не виждам къде е забавянето.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:Аз лично не бих се хвалил,че съм учил 10 дни френски пред хора с изискани сертификати или върнати.Но сме различни!
А победата никой не може да ти я отмени!Въпросът е как с минимум познания ще се оправиш там или пак госпожите ще издържат къщите..... ;)
И защо да не се хвали човека? :o

Втората част от въпроса е много интересна. Защо смяташ, че дамите са неспособни да издържат къщата? Пак дискриминация от твоя страна. Само да те светна, че ние госпожите обикновено сме водещи в тая процедура, което означава висше образование, по-добър френски и търсена професия тук на място в реалността, не в списъка. И така - малка статистика от пристигналите тук в периода януари-март: почти всички жени работим, аз например и уча, докато мъжете ни са на францизация и ще са така до март-юни нагодина, за което получават по 460 долара на месец, с които можеш да платиш половината наем и интернета. А трябва и да се яде, нали...най-малкото.
Да вземеш да спреш с окачествяванията и грешните изводи, че почваш да дразниш.
Последно промяна от emili_vn на Чет Окт 18, 2012 1:57 am, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от brbrbrbr »

Здравейте и от нас. Ние минахме успешно!!!!
Водещ кандидат 39 години, търсена професия, френски 6 ниво без сертификат, английски 10 ниво.
Трябваше да влезем в 13.30, но мосюто говори по телефона 15 мин, след което ни поканиха. Интервюто продължи 30 мин (двойката след нас бяха засекли времето). Въпросите бяха предимно по документите.
1. Въпрос говорим ли френски и към двамата.
2. Къде сме учили френски и към двамата.
3. Въпрос към водещия какво работите.
4. Към жема ми какво работите.
5. Към двамата говорите ли английски.
6. Към водещия на английски къде живеете. Тук имаще смях, защото толкова бях свикнал да репетирам на френски, че омешах езиците. Мосюто се засмя, ние също.
7. Поиска паспортите, съртификата за брак и от там започна разглеждане и сверка на дипломи и трудов стаж. Всичко беще точно. Двамата с преводачката засичаха трудовия стаж по справките от НОИ на мен и жена ми с атестациите от работните места. Жена ми малко се обърка когато я попита кога е завършила, тук се намеси преводачката. Попитаха я също защо няма осигорителен стаж за една година, защото е била в майчинство, ok.
8. На колко години са децата ви.
9. Какво ще работите в Квебек и имате ли оферти? Да, подавам му и обяснявам. Той само поглежда бегло и вика, ок.
10. Кажете ми ценностите на Квебек. На третата ценност ме спря пак с думата - ок.
11. ПРИТЕРА ВКЛЮЧИ:))))))))))))))
12. Вашата кандидатура беше приета и последва обяснение какво трябва да се прави къде да се подпиваме, къде е адреса на емиграционните в Канада и колко време имаме до изтичане на сертификата.
Като цяло мосюто наистина не говори ясно. Аз го разбирах, но жена ми каза че нищо не му е хващала. Преводачката беше ок и помагаше, усмихваше се и беше добронамерена.
Ние носихме Атестации или т.нар. служебни бележки от всички места, където сме работили, НОИ, целия пакет документи заедно с преводи, които ни послужиха и той разгледа внимателно. Задържа само служебната бележка от настоящата ми работа, защото е сменена скоро и я няма в досието. В плика пред него забелязах част от документите, които изпратих преди година и половина. Общото впечатление и на двамата е, че нещата са решени предварително.
На всички минали ЧЕСТИТО!!!!
Искам да благодаря на всички, които бяха с нас вчера и ни подкрепяха с положителната си енергия. Благодарим на Нели Андонова, която имаше търпението да се занимава с нас. Благодарим много и на Дора от Глобус Център.
Надяваме се че двойката от Пловдив след нас са минали успешно.
Стискаме палци на всички, на които им предстои и на тези, които изчакват отговори.
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Честито на печелившите!
И жалко за неуспелите!
Дали дразня или не не ми пука особено,защото мен пък ме дразнят 80% от некомпетентните мнения тук базирани на форумски срещи ОК?
Да ме дразнят жените,че работят ли?Ни най-малко!Такива мъже сте си избрали,влачете си ги ако щете на Чукотка!Те пак ще доучват френски и вие ще си бачкате и на 45 години като се изхабите там ще ви заменят с някоя я мулатка ,я друга към 25 годишна,да чукнем баса?Така се получава в Канада обикновено,свиквайте с тази идея!
Забавно е да се събудиш и да четеш коментари :handshake: Каква всенародна любов цъфти само тук,а тайничко си казват:Добре,че не съм на тази сесия!
До неуспешно преминалата двойка с първи пост тук:Благодарим,че споделихте с нас,това е похвално,наистина!
Само не знам какво точно ще консултира интервюиращият в Монтреал,но по процедура след като заяви Неуспешно интервю трябва да ви покаже на място разбивка на точките по критерии,с които да сте запознати.И незнам какво ще осмисляте но при положение,че сега сте на 38 и ви отказват с мотив за години/или поне аз така го разбрах/ и решите да кандидатствате пак-имате право след 6 месеца да го направите ,то на интервю ще сте на 42-43 т.е. отказ по този показател е пак вариант.

Emili_vn:Колкото до въпроса ми за двойката на които са дали срок от 90 дни от 16.10-16.01 и имат опция за явяване на изпитите ноември и декември,в поста си хората са написали,че не са добре с езиците и няма как да се подготвят за този кратък период,ако се явят декември пряко сили и изпита е към 20 декември и получат резултати в след 30 дни и ги изпратят,то те излизат извън поставеният срок и дали няма да им затворят досието.Ей това беше по-скоро питането.

И какво е сега това НОИ,нали НАП искаха последно и имаше цяла тема преди интервютата за проблемите при ваденето на справката :?:

Emili_vn Аз не съм тук за да се обичаме или да се харесваме!Тук съм за да има обективни истини ,казани от хора които са минали и от другата страна.Както виждаш сама това е доста слаба сесия.И може би това дразни,а не аз.
То всеки иска да чете тук за поливане на сертификати над бири и картофки,но живота не е само това!
Последно промяна от Misho76 на Чет Окт 18, 2012 2:39 am, променено общо 3 пъти.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Честито на получилите сертификати, успех на чакащите решение.
На тези, на които им предстои да се явяват им желая успех и късмет. И един съвет - вече знаете на какво държи интервюиращия - подгответе се и по възможност спрете да четете форума до интервюто - толкова много негативизъм само би ви навредил, а искам да ви кажа, че психическата нагласа и състояние ще са решаващи на интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sahida »

emili_vn написа:Честито на получилите сертификати, успех на чакащите решение.
На тези, на които им предстои да се явяват им желая успех и късмет. И един съвет - вече знаете на какво държи интервюиращия - подгответе се и по възможност спрете да четете форума до интервюто - толкова много негативизъм само би ви навредил, а искам да ви кажа, че психическата нагласа и състояние ще са решаващи на интервюто.
:y:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от tonich »

Misho76 написа:Да ме дразнят жените,че работят ли?Ни най-малко!Такива мъже сте си избрали,влачете си ги ако щете на Чукотка!Те пак ще доучват френски и вие ще си бачкате и на 45 години като се изхабите там ще ви заменят с някоя я мулатка ,я друга към 25 годишна,да чукнем баса?Така се получава в Канада обикновено,свиквайте с тази идея!
Ти имаш ли връзка с главния мозък изобщо? :fubar:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Dikkas »

BRBRBRBRBR

Честито, много се радваме за вас. Запазвам маса в кръчмата :party: :party: :party:
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от 5kov »

Браво brbrbrbr!!!! Много добре е минало при вас интервюто.Ето кой ще има повод да почерпи(шегичка).
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
DDS_30
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 2:35 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от DDS_30 »

Браво brbrbrbr
Честито за постигнатия успех.
Пожелавам ви бързо преминаване и през останалата част от процедурата.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

brbrbrbr написа:Ние минахме успешно!!!!
:y:
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Честито и от мен на brbrbrbr! Сега яката празнувайте! :party: :party: :party:
Съжалявам много за хората, които не са минали... :( Но връщане назад не винаги има, така че горе главата и напред. Важното е човек да си извади поуките от минали грешки.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор