Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ttonybul »

И на нас тази леля ни прави проблеми... опитах се да помогна на жена ми с един от въпросите към нея и тая леля направи някакъв мини скандал, едва ли не че потъпквам правата на жена ми и че и казвам какво да отговаря.... вредна женица беше тая леля... мислех че отношението и е лично към мен :) щото бях много подготвен :-D но явно си има мисия...

... става въпрос за март 2012 ...
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

:y:
Така е!

simonses Нещо не мога да разбера от поста ти... :o как така поливате ,но нямате сертификати??Пак ли принтера???
Последно промяна от Misho76 на Вто Окт 16, 2012 9:22 am, променено общо 1 път.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от nivi7876 »

mmp, направо ми попари надеждите с този разказ за своите приятели. Аз също имам опасения относно завършването на моето образование, което е приключило 1 г. предварително, какви въпроси биха ми задавали и как най- ясно да отговоря с моя недобър френски. Много бих се радвала, ако твоите приятели имат възможност да пишат по-подробно за това. Като чета и за тази преводачка се спекох тотално :worried: Аз не съм водеща, но нося някакви точки в нашата кандидатура и не ми се иска да ставам причина за съмнения и ...не ми се мисли нататък. Хора ако искате ми вярвайте, но една от причините, поради която искам да имигрирам е именно тази х-рна за българина черта- може на мене да не ми е добре , ама и на другия няма да му е добре....и се сещам за пословичния виц, където в ада казана на българите бил без дявол, защото те сами се пазили. Ако някой се опита да се спаси,отдолу другите го дърпали и нямало измъкване.
mmp, ще чакам с нетърпение по- подробен разказ ако имат желание твоите приятели- какви точно са били въпросите, как е забивала преводачката, какви клопки е поставяла...каквото се сетят
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
KIKO
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 3:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от KIKO »

Здравейте на всички участници във форума. Ние минахме вчера, в понеделник-получихме сертификат и сме много щастливи. За нас интервюто мина лесно- бяхме подготвени за много по-трудни въпроси (благодарим ти АНИ :) ) Извикаха ни половин час по-късно и интервюто трая около половин час. Накратко, мосюто задаваше въпроси само по демандето и на мен и на съпруга ми. Аз бях водещият кандидат- и двамата работим в сферата на счетоводството и финансите, по специалността си, повече от 7 години. Аз съм учила френски във Френския Институт, на частно и имам TCFQ, а съпругът ми няма сертификат- той се подготвя само на частно. Въпросите и към двама ни бяха: на колко оценяваме френския си, да му дадем различни документи, да кажем различни дати, касаещи дипломи и работа. Според мене има нещо като предварително проучване и някакво предварително мнения за кандидатурите. За малко да стане фал със справките от НАП, защото представихме такива за фирмите, в които сме работили, а мосюто каза, че иска доказателство за платени осигуровки (не само начислени, но и платени)- той само като видя визията на справката, каза, че не е тази, която иска. При нас жената, която превеждаше (не запомнихме името й- с къса, посребрена коса) не се е намесвала в интервюто и не е давала мнения- подавахме на мосюто документи с превод на френски, а той само й ги предаваше. Според мен дори ни помогна, като каза на мосюто, че имаме и преведени трудови договори, когато стана ясно, че справките ни от НАП не вършат работа и като цяло се постара да ни помага. Иначе документи сме подали януари 2011, акюзе края на лятото на 2011. Ако някой има въпроси- пишете- ще се постарая да отговоря. Успех на всички, чиято мечта е Канада.
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от dwars »

KIKO, честито :). Какви ви бяха справките от НАП - за осигуряване по ЕГН или дрги?
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

Благодаря на всички наши "нови" съфоромци,които след като минаха интервюто решиха да споделят с нас,тръпнещите и очакващите своя опит.
Благодаря :handshake: :bow: :bow: :bow: :super:
Bau
speca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от speca »

dwars написа:speca, какво те пита като водещ кандидат на английски?
какво работя, само това
DSC - 11.01.2011
Accusé - 30.05.2011
Entervue - 15.10.2012
speca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от speca »

Double Trouble написа:Speca, а какви нива ви писа мосюто за езици на самото интервю и сега какви точно ви иска да изпратите В1 за френски или за английски и В2 за кой от двата езика? И последен въпрос, на придружаващия иска ли също сертификат за френски или само на водещия и ако иска, какво ниво?
Успех със сертификатите! Стискаме палци да покриете нивата и всичко да е наред.
Нищо не ни даде като документ, каза, че ще получим по пощата искането за сертификат и незнам друго ще дойде ли. Още каза ни, че ни маха всички точки за езици, макар че 80% от нашето интервю, което продължи повече от час и половина си говорихме без преводачката. Предполагам, че вече без сертификати немогат да дават точки ако ще и да си по-добър франкофон от него. Иска само от водещия сертификати и за двата езика B1,B2. Беше настроен да ни скъса предварително и не ни слушаше и ни прекъсва, когато отговаряхме с повече от 1 изречение, а там, където се затруднявахме много дълбаеше, но явно сме се представили добре на адаптивност, та ни дава някакъв шанс още.
DSC - 11.01.2011
Accusé - 30.05.2011
Entervue - 15.10.2012
KIKO
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 3:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от KIKO »

dwars написа:KIKO, честито :). Какви ви бяха справките от НАП - за осигуряване по ЕГН или дрги?
Да, по ЕГН- 2 справки за една и съща информация- едната по-детайлна по месеци и години, другата- по-кратка само работодал и период. В справките пише от кога до кога си работил/а в еди коя си фирма.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Jidja »

Много ми е интересно, интервюиращият иска да види платени осигуровки, не признава справката от НАП, а трудовият договор му свършил работа... Странно ми се вижда..

В тази връзка искам да попитам вече миналите интервю като ви искаха справка за платени осигуровки, тази от НАП по ЕГН ли дадохте и имахте ли проблем?
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Joya »

интересно, тази госпожа беше 2011 март, на нашата сесия, макар че сякаш не беше руса а посребрена.
Няма значение, беше супер точна, много усмихната, и много ни помогна с документите. Особено на мъжът ми, даже се опита да подсказва. После ме похвали, пред мадам Ут и заедно обсъждаха как си личи нивото на френския институт, преди да ми вдигне нивото по френски (което тук се оказа че въобще не е високо :devil: ). Аз лично бях очарована от нея. Не знам защо сега става така ?!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Icoman »

rossin555 написа:Дали това е въпросната госпожа? :
http://www.translators-bg.com/bg/transl ... sa-pirgova"
Ако е тя евентуално би могло да се пусне оплакване и към Асоциацията?
Съдейки по малкото и име (Любица), тя дори не е българка а може би сръбкиня(което обяснява всичко...)
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Името не е много показателно, няколко познати имам с това име.
Продължавам да недоумявам, щом има толкова недоволни от нея, защо само Мишо се е оплакал?
Чета крайно противоречиви мнения и явно зависи и интервюиращия доколко ще й позволи вмешателство.
При всички положения написаното в днешния ден ми даде нов поглед и осъзнах, че досега не бях осъзнавала ролята на преводачката. Мислих, че само превежда при нужда. Сега ще имам второ Нота бене на интервюто някой ден.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Joya написа:интересно, тази госпожа беше 2011 март, на нашата сесия, макар че сякаш не беше руса а посребрена.
Няма значение, беше супер точна, много усмихната, и много ни помогна с документите. Особено на мъжът ми, даже се опита да подсказва. После ме похвали, пред мадам Ут и заедно обсъждаха как си личи нивото на френския институт, преди да ми вдигне нивото по френски (което тук се оказа че въобще не е високо :devil: ). Аз лично бях очарована от нея. Не знам защо сега става така ?!
Точно същата си беше, само че с доста по-къса коса. Аз мога да твърдя, че при нас проблемите с дипломата и стажа тръгнаха от нея, а мадам Ут и се върза и не искаше да ме изслуша като я прекъсвах. Може би защото говорех едновремено с преводачката, която ръсеше глупост след глупост. Със стажа като служител и с осурителния стаж много се обърка - всъщност след това, което чета почвам да си мисля, че може и да е било нарочно. Навремето смятах, че преводачката просто е некомпетентна. А аз имах 2 трудови договора - един на 8 и един на 4 часа и през целия 5-годишен период съм се самоосигурявала и оперирала успоредно и със собствена фирма. Т.е. имах общо 5 години стаж като за 3 лица с по 5 години. И ми дадоха 4 т. за стаж. С риск да ме изгонят ги оборих и двете.
И да ви кажа и една смешка от интервюто: на 4-я път, когато прекъснах разговора между преводачката и интервюиращата, за да се боря за справедливост, интервюиращата ми каза да млъкна и понеже не и се получи, направи знак за прекъсване с ръка (като треньорите на волейболен или баскетболен мач с искане за почивка :)) и свирна с уста :D . И тогава мъжът ми си е помислил, че това е края и ще бъдем изгонени. Преборих се обаче за 8-те точки.
Така че слушайте разговора между двамата и ако е необходимо се намесете, за да не ви орежат. Просто си защитавайте позицията. На мен във връзка с дипломата ми се наложи да обяснявам кога е влязъл последния закон за висше образование в сила и какво е последвало от това.
Смело напред.

Честито на получилите сертификати и успех на всички останали.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Странно защо до сега не е станало на въпрос за тази преводачка... А на мен лично ми е много странно как така винаги ползват една и съща?!? Толкова ли няма друг човек, говорещ перфектно френски в България... :^)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор